پارامترهای شیمیایی آب استخر

پارامترهای مهم برای تنظیم آب


پارامتر های شیمیایی آب استخر

آیا اگر استخر خود را با آب پر کنید ، و هرگز نگران رشد جلبک ها ، تجمع باکتری ها یا تبدیل شدن آب به یک محل تولید ناخالص برای انواع آلاینده ها و ارگانیسم های ناخوشایند نباشید. عالی نخواهد بود؟

مطمئناً ، آزمایش آب و افزودن مواد شیمیایی استخر به طور منظم ممکن است وقت گیر و خسته کننده باشد ، اما کاملاً ضروری است.

پارامترهای شیمیایی آب استخر

پارامترهای مهم و استاندارد برای تنظیم آب

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

با رعایت نکردن مشکل نظافت استخر دچار مشکلات عمده ای می شوید که شامل هزینه گزافی است. هنگامی که استخر شما به جلبک آلوده می شود ، یا به همین ترتیب ناموزون می شود ، هزینه بسیار بیشتری انجام می شود. تنها راه حل تخلیه و شروع مجدد آن است. اگرچه تمیز نگه داشتن استخر ممکن است کار جذابی نباشد. اما انجام آنها دشوار نیست. تنها کافی است کمی دانش اولیه شیمی استخر ، تجهیزات و ملزومات مناسب و تمایل به تمیز و قابل شنا نگه داشتن استخر خود باشید.

مواد شیمیایی استخر کلید تمیز کردن استخر

شما می توانید استخر خود را با آب تازه و تمیز پر کنید و سپس هر روز آن را کم و دوباره پر کنید. و آب همچنان کثیف می شود. برگها ، شاخه ها و بقایای دیگر به استخر شما می ریزد. و احتمالا فضولاتی هم توسط پرندگان به آب میریزد. اینجاست که شما میلی به شنا کردن نخواهید داشت.

و هر وقت کسی شنا می کند. روغن بدن ، مو ، پوست مرده ، شامپو ، صابون ، همه چیزهایی که ما انسانها روی بدن خود داریم و روزانه از بین می رود ، به جا می گذارد.

تنها چیزی که باعث می شود این آلودگی ها استخر شما را به تالاب سیاه تبدیل نکنند ضدعفونی کننده است. احتمالاً مهمترین ماده شیمیایی استخر است که تاکنون استفاده کرده اید.

و برای اینکه ضد عفونی کننده کار کند. سایر خصوصیات آب باید متعادل باشد.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

کلر در آب

ضدعفونی کننده کلر پودری

قلیایی بودن و سختی کلسیم آب استخر .

سرانجام ، اگر آب سختی دارید ، مواد شیمیایی استخر را برای درمان جلبک ها ، پاکسازی استخر و جلوگیری از کدر شدن اضافه می کنید.

همه این عوامل برای ایجاد شیمی متعادل استخر با هم کار می کنند تا بتوانید در آرامش شنا کنید ، بنابراین دانستن اینکه چه چیزی را استفاده کنید و چگونه مهم است.

ضد عفونی کننده آب استخر

صرف نظر از نوعی که استفاده می کنید ، وظیفه ضدعفونی کننده این است که آب را کاملاً تمیز نگه دارند. این به معنای عاری از باکتری ، ویروس ، جلبک و سایر موارد ناخوشایند است. که می تواند در آب استخر درمان نشده رشد کند. شما چند ماده ضدعفونی کننده برای انتخاب دارید.

کلر آب استخر

پودر شوک کلر

پودر شوک کلر

کلر محبوب ترین ضدعفونی کننده استخر به دلیل کارآیی و هزینه کم ، با اکسید کردن آلاینده ها استخر شما را ضد عفونی می کند. وارد مولکول ها شده و آنها را از داخل به خارج از بین می برد. کلر در از بین بردن ویروس ها ، باکتری ها و جلبک ها موثر است. در وهله اول از رشد جلبک ها نیز جلوگیری خواهد کرد.

کلر به دو شکل وجود دارد:

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

گرانول:

شما کلر فیلترها و پمپ ها را مستقیماً در آب استخر خود می ریزید ، جایی که آنها حل می شوند و توسط سیستم فیلتراسیون استخر توزیع می شوند. هر چند این روش خیلی موثری نیست. این زمانبر است و این احتمال وجود دارد که کلر به طور مساوی توزیع نشود و در اطراف استخر شما کنج هایی از آب نه چندان تصفیه شده و همچنین کنج هایی از آب با کلرزیاد دارید. که می تواند به استخر شما آسیب برساند.

قرص:

در اندازه های 1 اینچ یا 3 اینچ موجود است ، قرص های کلر را می توان به یک دستگاه پخش کننده کلر شناور ، مستقیماً به سبد کفگیر استخر خود یا به یک دستگاه کلر ساز اتوماتیک اضافه کرد.
هر یک از روش های استفاده از قرص های کلر توزیع یکنواخت تری را ایجاد می کند. اما ما به شما توصیه می کنیم برای بهترین سرعت پراکندگی ، برای کنترل کمتر قرص ها و صرفه جویی در وقت خود ، از یک کلر ساز اتوماتیک استفاده کنید.

نکته: میزان ایده آل کلر در آب استخر شما 3 قسمت در میلیون (ppm) است. هر چیزی کمتر از آن ، و آب استخر شما در واقع تمیز نیست. هر چیزی بیش از این ، و شما باید آب را کمی رقیق کنید یا از یک خنثی کننده کلر استفاده کنید. تا سطح آن پایین بیاید. وقتی صحبت از کلر می شود ، یک چیز خوب وجود دارد.

همچنین دو نوع موجود را پیدا خواهید کرد: کلر تثبیت شده و غیر تثبیت شده.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

کلر تثبیت شده آب استخر

کلر

ضدعفونی کننده کلر

اگر استخر روباز دارید ، برای جلوگیری از تبخیر کلر در آب توسط خورشید ، به کلر تثبیت شده نیاز دارید. این اسید سیانوریک است که به عنوان تثبیت کننده کلر یا تثبیت کننده استخر نیز شناخته می شود. به آن اضافه شده است.

اسید سیانوریک از کلر محافظت می کند بنابراین سه تا پنج بار بیشتر در آب می ماند. این بدان معنی است که در تمیز نگه داشتن استخر موثرتر است. نیازی به تعویض آن اغلب نیست. این باعث صرفه جویی در هزینه و وقت شما می شود.

 

مهم: اگر اسید سیانوریک بیش از حد در آب شما جمع شود ، می تواند اثر کلر را کاهش دهد. اگر این اتفاق بیفتد ، تنها راه کاهش سطح این است که آب استخر خود را با حذف مقداری و جایگزینی آن با آب تازه رقیق کنید. یا اگر اسید سیانوریک آنقدر زیاد باشد که رقیق شدن آب به شما کمک نکند ، ممکن است مجبور شوید استخر را کاملا تخلیه کنید.

کلر تثبیت نشده

این نوع کلر در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید آسیب پذیر است. آنها کلر را از آب می سوزانند و توانایی ضد عفونی کننده آن را کاهش می دهند. این بدان معناست که شما مجبورید بیشتر کلر را به استخر خود اضافه کنید ، این بدان معناست که مجبور خواهید بود پول بیشتری هزینه کنید.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

پس چرا شما همیشه می خواهید از کلر تثبیت نشده استفاده کنید؟

خوب ، اگر استخر سرپوشیده دارید ، لازم نیست نگران تبخیر شدن کلر باشید.

همچنین می تواند به عنوان شوک استخر مورد استفاده قرار گیرد. به خصوص اینکه شب هنگام استخر خود را شوک می دهید. بنابراین دوباره ، هیچ نگرانی در مورد آفتاب و آب استخر وجود ندارد.

اسید سیانوریک 

به جای استفاده از کلر تثبیت شده و به خطر انداختن میزان تجمع بیش از حد اسید سیانوریک ، می توانید از کلر تثبیت نشده استفاده کنید و خودتان اسید سیانوریک به استخر اضافه کنید. این به شما امکان کنترل بیشتر میزان اسید سیانوریک در آب استخر خود را می دهد.

میزان ایده آل اسید سیانوریک در آب استخر شما 100 ppm یا کمتر است.

کلرامین ها در آب استخر

کلرامین ها

کلرامین ها

در طی فرآیند اکسیداسیون ، کلر متلاشی شده و در نهایت به ماده زائدی به نام کلرامین تبدیل می شود.

وقتی به استخر نزدیک می شوید و آن بوی متمایز استخر را حس می کنید ، این کلر نیست. این کلرامین ها است. همچنین هنگام شنا ، چشمان شما را می سوزاند و پوست شما را خشک می کند. آنها همچنین  برای نفس و دستگاه بدن بسیار مضر هستند.

برای کنترل کلرامین ها ، باید به طور منظم و با توجه به مقدار مورد نیاز کلر به استخر خود اضافه کنید ، که با آزمایش آب خود تعیین خواهید کرد. اگر کلرامین ها خیلی زیاد شوند و استخر شما واقعاً بدبو شود ، باید از شر آن خلاص شوید.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

برم

محبوب ترین گزینه بعد از کلر ، برم از طریق یونیزاسیون آلاینده ها عمل می کند. این بدان معنی است که پیوندهای شیمیایی مولکول ها را می شکند و آنها را مجبور به جدا شدن می کند. در نتیجه آنها را از بین می برد.

فایده ای که برم نسبت به کلر دارد این است که همانطور که کار می کند. خیلی زود تجزیه نمی شود. بنابراین مدت طولانی تری فعال می ماند.

نکته منفی این است که با خراب شدن ، مواد زائدی به نام برومامین ایجاد می شود. گرچه به اندازه کلرامین ها ناخوشایند و بدبو نیستند ، اما بازهم اثربخشی برم را کاهش می دهند. 

همچنین مهم است که بدانید قرص های برم برای استخر شما برم خالص نخواهند بود. آنها حاوی درصد کمی کلر برای افزایش ضدعفونی کننده اضافی هستند.

برم

ضدعفونی کننده برم

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

 سطح ایده آل برم در آب استخر 5 ppm است و هرگز اجازه ندهید سطح آن به زیر 3 ppm برسد.

بیگوانید

 بیگوانید یک ضد عفونی کننده بدون کلر است. در اصل به عنوان یک ضد عفونی کننده جراحی ساخته شده است ، و شبیه پراکسید هیدروژن است.

بیگوانید با مجبور ساختن آلاینده ها به هم در توده های محلول در آب عمل می کند. این کار فیلتر را برای آنها راحت تر می کند. نکته منفی این است که می تواند باعث گرفتگی مکرر فیلتر شود.

پس چرا از آن استفاده می کنید؟

  • کلرامین تولید نمی کند.
  • روی پوست ، مو و چشم شما لطیف تر است.
  • در نور خورشید تبخیر نمی شود.
  • موهای بور در استخر سبز نمی شوند.
  • اما این نیز دارای اشکالاتی است.
  • گرانتر از سایر ضدعفونی کننده ها است.
  • به اندازه سایر ضدعفونی کننده ها موثر نیست.
  • با گذشت زمان کارایی خود را از دست می دهد.
  •  می تواند آب استخر شما را کدر کند.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

بیگوانید با نام های تجاری زیادی به فروش می رسد ، معروف ترین یا حداقل شناخته شده ترین آن Baquacil است که مجموعه کاملی از مواد شیمیایی استخر را برای کار با بیگوانید ، از آلگاسید ، افزایش قلیایی ، کاهش دهنده pH  تولید می کند. نوارهای آزمایشی که سطح بیگوانید را اندازه گیری می کنند.

قبل از اینکه استخر خود را از هر ماده ضدعفونی کننده دیگری تبدیل کنید.تحقیقات خود را کامل کنید.

سطح ایده آل بیگوانید در آب استخر 30 ppm تا 50 ppm است. هرگز نگذارید به زیر ppm 30 برسد ، یا اینکه به هیچ عنوان ضد عفونی کننده آب ندارید

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

مواد معدنی

آیا تا به حال به برچسب یک بطری ویتامین نگاه کرده اید؟ و فلزاتی مانند آهن و مس را در لیست ذکر کرده اید؟ به این دلیل که مواد معدنی هستند و در مقادیر کم برای سلامتی بدن ما ضروری هستند.

سیستم های معدنی استخر از فلزات برای تصفیه آب استفاده می کنند. به طور خاص ، نقره و مس.

نقره باکتری کش شناخته شده است ، و مس گاهی به عنوان یک جلبک کش استفاده می شود. وقتی این فلزات در تماس با آب قرار می گیرند ، یون های با بار مثبت آزاد می کنند که باعث از بین رفتن آلاینده های دارای بار منفی  آب استخر می شود.

سیستم های ضدعفونی کننده مواد معدنی همچنین ممکن است شامل بورات و کلرید منیزیم به عنوان مواد موثره باشند. که به ترتیب دارای چند مزیت اضافی مانند خاصیت ضد جلبک و تسکین دهنده پوست هستند.

مهم است که بدانید سیستم های معدنی سیستم های ضدعفونی کننده کاملی نیستند. این مواد برای تکمیل کلر یا سایر مواد شیمیایی ضدعفونی کننده استخر هستند. در نتیجه نیاز به سایر مواد ضدعفونی کننده را کاهش می دهند.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

ضدعفونی کننده ها

ضدعفونی کننده های آب استخر

نکته خوب: هنگام استفاده از سیستم ضد عفونی کننده مواد معدنی ، میزان کلر ایده آل در آب استخر 0.5 ppm است.

مواد ضدعفونی کننده

اکنون که اصول ضدعفونی کننده را پایین آورده اید ، بیایید برخی از جنبه های دیگر شیمی متعادل استخر و مواد شیمیایی استخر را که به شما در دستیابی به آنها کمک می کند ، بررسی کنیم.

 

اگر از کلاس شیمی دبیرستان به یاد بیاورید ، PH اندازه گیری اساسی یا اسیدی بودن ماده است. دامنه این مقیاس از 0 تا 14 است و 7 خنثی است. هر چیزی زیر 7 اسیدی است و بالاتر از 7 قلیایی است.

برای اینکه نشان دهیم کمی بهتر ، چشم و غشای مخاط انسان دارای pH 7.4 است. اگر کمتر بود ، اشکهای ما اسیدی بود و هنگام گریه می سوخت. اگر بالاتر بود ، چشم و سوراخ بینی ما خشک می شد.

هر چیزی که به آب استخر شما وارد شود می تواند بر سطح pH تأثیر بگذارد. باران ، خاک ، برگ ، مردم ، هر چیزی. به همین دلیل ، مهم است که در بالای سطح pH استخر خود باشید تا مطمئن شوید در حد مطلوب باقی می ماند.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

ذخیره دو ماده شیمیایی استخر را در دست داشته باشید: افزایش دهنده PH و کاهش دهنده pH. به دلیل نحوه تنظیم قلیائیت ، احتمالاً از کاهش دهنده کمتری استفاده خواهید کرد ، اما خوب است برخی موارد را در کابینت تأمین نگه دارید.

سطح ایده آل pH در آب استخر 7.4 تا 7.6 است. این یک محیط بهینه برای کلر برای انجام وظیفه خود ایجاد می کند.

قلیایی بودن

وظیفه اصلی این ماده شیمیایی استخر جلوگیری از حرکت شدید PH به سمت بالا و پایین مقیاس است که با عملکرد به عنوان یک بافر ، جذب تغییرات عمده در آب می شود. قبل از آنکه بتوانند بر pH تأثیر بگذارند.

برای ثابت نگه داشتن قلیایی بودن ، یک منبع افزایش دهنده قلیایی یا جوش شیرین را در دست داشته باشید. بله ، برای افزایش قلیائیت می توانید از جوش شیرین استفاده کنید!

اگر pH و قلیایییت شما پایین باشد ، افزایش قلیائیت و یا جوش شیرین هر دو را افزایش می دهد. دلیل دیگر این است که ابتدا قلیایی بودن را تنظیم کنید.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

کاهش دهنده های قلیایی

کاهش دهنده قلیایی به عنوان ماده شیمیایی استخر جداگانه در دسترس نیست ، بنابراین اگر pH و قلیایی بودن هر دو بالا باشد ، کاهش دهنده pH هر دو را کاهش می دهد. ابتدا قلیائیت را با افزودن کاهنده pH کاهش دهید. بله ، این باعث کاهش سطح pH حتی بیشتر می شود. هنگامی که قلیایی بودن در محل مورد نیاز خود قرار گرفت ، با افزایش pH ، روی بالا بردن PH کار کنید.

اصلاح این وضعیت ممکن است سطحی و موقتی باشد. ممکن است چندین بار انجام شود تا هر دو سطح به حالت عادی برگردد. بنابراین به تدریج تنظیمات خود را انجام دهید تا از دور ریز آب استخر بیشتر جلوگیری کنید.

اگر قلیائیت از نظر نجومی زیاد است و هیچ چیزی آن را کاهش نمی دهد ، می توانید با اسید موریاتیک نیز آن را کاهش دهید.

اسید موریاتیک

اسید هیدروکلریک همان اسید موریاتیک است با این تفاوت که دارای ناخالصی می باشد.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

مهم: از آنجا که قلیایی بودن از pH محافظت می کند ، همیشه باید ابتدا قلیایی بودن را تنظیم کنید ، سپس در صورت لزوم pH را تنظیم کنید. گاهی اوقات ، به دست آوردن قلیایی در جایی که لازم است ، pH را نیز در یک راستا قرار می دهد.

نکته مثبت: دامنه قلیایی بودن توصیه شده در آب استخر از ppm 100 تا 150 ppm است و 125 ppm ایده آل است.

سختی کلسیم

اندازه گیری میزان سخت یا نرم بودن آب استخر ، سختی کلسیم ممکن است بسته به محل زندگی شما و اینکه از چه منبع آبی برای پر کردن استخر خود استفاده می کنید ، متفاوت باشد. به عنوان مثال ، آب چاه اغلب در مواد معدنی از جمله کلسیم بیشتر از آب استخری است که از لوله کشی شهری می آید.

اگر سطح کلسیم در آب شما خیلی کم باشد ، می تواند منجر به پوسته پوسته شدن و خوردگی دیواره های استخر و تجهیزات شما شود. با افزودن افزایش دهنده سختی کلسیم ، این مشکل اصلاح می شود.

اگر بیش از حد بالا باشد ، ممکن است با آب استخر کدر همراه باشید. که می تواند با شوک دادن به استخر ، افزودن شفاف کننده آب یا لخته ساز و چند روش دیگر ، آن را برطرف کند.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

مهم: PH بالا می تواند منجر به سختی بالای کلسیم شود. قبل از اینکه بخواهید سطح کلسیم بالایی را حل کنید ، ابتدا pH (بعد از قلیایی بودن) را تنظیم کنید.

نکته مثبت: میزان سختی کلسیم ایده آل در آب استخر 175 ppm تا 225 ppm و 200 ppm تا 275 ppm برای استخرهای بتونی و گچی است.

افزودن سختی کلسیم به آب استخر باعث محافظت و افزایش عمر دیواره های استخر از جمله وینیل ، فایبرگلاس و بتن می شود.

آب استخر را شوک بدهید 

شوک کلر در آب استخر

شوک کلر

مهم نیست که چقدر شیمی استخر خود را متعادل نگه دارید ، ایده خوبی است  لازم است – به طور منظم استخر خود را شوک دهید. تکان دهنده همچنین گاهی اوقات به عنوان سوپرکلرینگ استخر شناخته می شود زیرا معنای آن این است که شما به طور هم زمان دوز بالای کلر به استخر اضافه می کنید.

این یک روش خوب برای تمیز نگه داشتن آب استخر است ، اما همچنین برای مواردی مانند جلبک های استخر و برخی از بدهای بدنی که ممکن است در استخر اتفاق بیفتد ، به خصوص در هنگام شنا کودکان کوچک ، درمانی است.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

برای گرفتن بهترین نتیجه ، توصیه می کنیم حداقل هفته ای یک بار از شوک هیپوکلریت کلسیم استفاده کنید. اگر استخر بدون کلر نگهداری می کنید ، شوک بدون کلر نیز در دسترس خواهید بود.

نکته خوب: شوک استخر با کلر غیر تثبیت شده یا بدون کلر ایجاد می شود. خیلی زود توسط اشعه UV خورشید خورده می شود. بنابراین همیشه استخر خود را شب یا غروب شوک دهید و یک شب پمپ را کار کنید تا کاملاً توزیع شود و اجازه دهید  آب پراکنده شود.

مهم: محصولات حاوی کلسیم (مانند شوک هیپوکلریت کلسیم) می توانند با گذشت زمان سطح سختی کلسیم استخر شما را افزایش دهند. اگر از این محصولات استفاده می کنید ، سطح سختی کلسیم را دقیقاً تحت نظر داشته باشید تا بتوانید آنها را قبل از ایجاد مشکل اصلاح کنید.

"شوک

هنگام باز شدن از محتوای کامل کیسه استفاده کنید. اگر گرانول هایی در کف استخر قرار گرفتند ، از برس برای پخش شدن استفاده کنید. دوز توصیه شده این محصول را در ساعات شب هنگام پمپ فیلتر اضافه کنید.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

سایر مواد شیمیایی آب استخر که شما نیاز دارید

اگر فقط از مواد شیمیایی برای کنترل ضدعفونی کننده ، pH ، قلیایی و سختی کلسیم استفاده می کردید ، می توانستید آب استخر خود را در تمام طول فصل تمیز و سالم نگه دارید.

اما ما در یک دنیای کامل زندگی نمی کنیم ، و زمان هایی پیش می آید که شما باید به استخر خود کمک کنید تا با چیزهایی مانند جلبک ، کدر شدن مبارزه کند. 

درصورتی که تصور کنید در روزی که یک مهمانی استخر را برگزار می کنید ، در استخری کدر خواهید داشت. شما نمی خواهید استخر شما ناخوشایند به نظر برسد ، و نمی خواهید مهمانان خود را در حالی که نمی توانند کف استخر را ببینند ، به خود آسیب بزنند. بنابراین می توانید از شفاف کننده استخر برای پاکسازی سریع آب استفاده کنید. فقط بدانید که این فقط موقتی است و پس از اتمام شفاف سازی ، ابر دوباره برمی گردد.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

لخته ساز

وقتی لخته ساز – که به اصطلاح floculant نیز نامیده می شود – به استخر خود اضافه می کنید ، باعث می شود تمام ذرات ابر آب بهم جمع شده و در ته استخر فرو روند. تنها راه خلاص شدن از شر آنها جاروبرقی استخر است.

نکته: ممکن است ببینید برخی از لخته ها عبارت “واضح کننده استخر” را شامل می شوند ، اما هرگز صاف کننده استخر را با عنوان “لخته کننده” نمی بینید. اگر فلوکسی است که به آن نیاز دارید ، آن کلمه را روی برچسب جستجو کنید.

"لخته

لخته استخر ذرات (و جلبک های مرده) را که باعث ابری شدن آب شما می شوند را به هم متصل می کند و در ته استخر فرو می رود بنابراین می توانید به راحتی جاروبرقی اب را جاروبرقی کنید.

گیرنده فلز

اگر آب شما حاوی فلزاتی مانند آهن و مس باشد ، ممکن است برخی از لکه های استخر به رنگ زنگ زده یا سبز مشاهده کنید. برای از بین بردن لکه ها باید آب استخر را تمیز کنید ، اما می توانید با استفاده از یک جداساز فلزی از بروز مجدد آنها جلوگیری کنید.

این ماده شیمیایی استخر خود را به ذرات فلزی موجود در آب متصل می کند ، بنابراین آنها نمی توانند روی سطوح بنشینند و آنها را لکه دار کنند. اگر از آب سخت یا چاه برای پر کردن استخر خود استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید مقداری گیرنده را مفید نگه دارید.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

با از بین بردن آهن ، کلسیم ، منگنز ، مس و سایر فلزات از آب استخر ، از لکه گیری جلوگیری می کند. همچنین به محافظت دیواره های لوله کشی و استخر در برابر زنگ زدگی ، لکه و مقیاس کمک می کند. برای همه دهانه و دهانه های استخر استفاده می شود.

تست کردن ، آزمایش کردن

دانستن اینکه از کدام مواد شیمیایی در ساخت انواع استخر استفاده می شود تنها نیمی از موضوع است. هیچ راهی برای دانستن میزان شیمیایی چیست و اینکه آیا شما نیاز به اضافه کردن یا حذف چیزی بدون آزمایش آب استخر دارید.

آزمایشات آب استخر

آزمایشات آب استخر بعد از لخته سازی آب

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

احتمالاً استخر خود را بیشتر از هر چیز دیگری در این زمینه آزمایش خواهید کرد. قبل از اینکه مواد شیمیایی اضافه کنید؟ امتحانش کن. بعد از اینکه مواد شیمیایی اضافه کردید؟ امتحانش کن. بعد از طوفان بارانی یا مهمانی بزرگ استخر با تعداد زیادی شناگر؟ آزمایش ، آزمایش ، آزمایش.

تست به وسیله نوار

سریعترین و آسانترین راه برای تست آب استخر نوارهای تست است. اگر مطالعه کامل و دقیق تری می خواهید ، از یک کیت تست مایع استفاده کنید. اگر اهل فن و ابزار هستید ، حتی می توانید یک کیت دیجیتال تست آب نیز تهیه کنید.

و حداقل یک بار در هر سه ماه یک نمونه آب استخر را به متخصصین استخر برسانید و از آنها بخواهید با  تست دقیق تر ، آن را برای شما آزمایش کنند.

شما یک جادوگر شیمی استخر هستید!
سلام ، هیچ کس هیچ وقت نگفت استخر آسان است. اما همچنین لازم نیست مشکل باشد. دانش و مواد شیمیایی مناسب استخر همه تفاوت را در جهان ایجاد می کند.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

اجازه ندهید آب استخر شما را بترساند. شما باید مدیریت کنید ، نه برعکس. فقط به یاد داشته باشید که هیچ کس انتظار ندارد شما همه چیز را یک شبه بدانید. حتی مهمتر از داشتن ابزار مناسب این است که بدانید کجا می توان اطلاعات مناسب را پیدا کرد. و شما قبلاً این کار را انجام داده اید ، بنابراین این شروع کار است.

 

برای دیدن ویدیو های بیشتر می توانید به کانال آپارات استخرچی مراجعه فرمایید.

جهت انجام مشاوره ، آزمایش و تنظیم پارامتر های آب با پروه مهندسین استخرچی در تماس باشید.

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما