ترمیم دیواره جهت جلوگیری از نشتی آب

ترمیم دیواره جهت جلوگیری از نشتی آب


با گذشت زمان ، آب بندی کردن استخر به دلیل برخورد مداوم نیروهای داخلی و خارجی و حتی غیر اصولی ساختن استخر لازم اجرا می شود. چرا که این نیروهای خارجی باعث به وجود آمدن ترک ها و رانش و نشت آب می شود. در حالی که اغلب با ترک های کوچک خود را نمایان می کنند و رفته رفته باعث به وجود آمدن درزهای بزرگتر و مشکلات جدی تر برای استخر شما می شود. این ترک ها می توانند منجر به نشت جدی شوند. اینجاست که هدر رفت فوالعاده انرژی ،آب،زمان و اعصاب خود را خواهید داشت.

 

آببندی کردن استخر

آببندی کردن استخر با کاور رنگ استخری

اگر این ترک ها از قبل وجود داشته باشند ، یافتن ترک ها و آب بندی کردن استخر به تنهایی می تواند زمان قابل توجهی طول بکشد و اکثر افراد دانش فنی برای انجام کاری در مورد آن را ندارند ، حتی وقتی آن را پیدا کنند. داشتن برنامه ای برای شناسایی وضعیت فعلی و اقدامات لازم برای رفع آن ، مساوی است با هزینه نکردن سالانه دو برابر پول برای استخر یا افزایش قابل توجهی از هزینه های نگهداری استخر شما.

جهت مشاوره و رفع مشکلات تجهیزات و آب بندی کردن استخر با ما در تماس باشید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های بتنی،فایبرگلاس،درمانی و لوکس در ایران. 09120215694-02146087232-02146087252

آیا استخر من نشتی دارد؟

اولین قدم برای آب بندی کردن استخر موجود ، تعیین میزان نشت آب  است. گرچه پوسیدگی حاصل از آب یک روند تدریجی است ، اما نشت آب به صورت تدریجی و آهسته می تواند تشخیص آن را دشوار کند. به همین دلیل ، شما نباید در همه موارد به دنبال ترک های بزرگ و بدیهی بگردید و این خیلی مهم است که علاوه بر بازرسی و جستجوی گسل ها و ترک های عمده شدیدا به دنبال ، گسل ها،درزها و ترک های جزئی باشید.

یکی از شاخص ها و یافتن آسان نشت  آب استخر است. به طور معمول این است که ، یک استخر نباید بیش از 5 سانت آب در هفته از دست بدهد. مقدار مساوی یا بیشتر از آن معمولاً نشانگر دیواره استخر نامناسب یا نشتی در محلول های ضد آب ،کاشی ها وجود ترک ها و دیواره بتنی استخر شماست.

اگر می خواهید از بابت نشتی خیالتان راحت شود و شروع به آب بندی کردن استخر کنید لازم است مطمئن شوید که کم شدن آب استخر از تبخیر آب نیست، می توانید  آزمایش روزانه را انجام دهید. بسیار ساده است . روی دیواره عمقی استخر خود چند علامت و نشان به وجود بیاورید در زمان خاموش کردن پمپ تصفیه و راکد بودن آب استخر سطح آب کاملا مشخص است. آن را یادداشت کنید.

استخر و نشتی

برطرف کردن مشکلات سطحی جهت صرفه جویی در هزینه نگهداری از استخر

بگذارید آن را به مدت 24 ساعت آب آن راکد بماند ، ترجیحاً در حالی که از استخر استفاده نمی کنید.  سپس دوباره آن را بررسی کنید. اگر سطح آب مقدار قابل توجهی کاهش یافته باشد (و در یک حجمی به اندازه آب استخر شما هرکم شدن آبی بیشتر از 5 سانتی متر بسیار قابل توجه است.) ، در صورت کم شدن آب بیتر از رنج مجاز قطعا استخر شما درز بازکرده و دچار ترک خوردگی شده و نیاز به آب بندی کردن استخر خود دارید.

یکی دیگر از علائم مشهود در هزینه های نگهداری استخر و آب بندی کردن استخر مبلغ غیر معمول قبض آب و مصرفی شماست. (متوسط مصرف آب مصرفی خود را کنترل کنید) ، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که روش های فوق را برای بررسی یک آزمایش ارائه دهید. به همین ترتیب ، اگر به نظر می رسد وقت و هزینه زیادی برای تنظیم میزان P.H استخر خود صرف کرده اید ، ممکن است آب به خاطر جایگزین شدن آب فرش باشد. چرا که تنظیم پارامتر های شیمیایی آب تازه می تواند به نسبت سخت تر از آب موجود در کاسه استخر شما باشد.

نشت آب از کجای استخر می تواند باشد؟

محل ترک های ساده در آب بندی کردن استخر

بسیاری از تجهیزات استخرهای شنا هستند که میتواند محرک خروج آب باشند. بنابراین تعیین دقیق اینکه از کجا نشتی ایجاد می شود دشوار است. با این حال ، اجزای اصلی که در معرض نشت و آب بندی کردن استخر قرار دارند ، اجزایی هستند که دارای لرزش مثل پمپ ها و طول مانند لوله کشی ها و اتصالات آن ها منابع تصفیه و بالانس ،شیرآلات مربوطه ،مبدل های حرارتی و در آخر دیواره های استخر باشند.

هنگام مشاهده این عناصر به طور خاص توجه ویژه ای داشته باشید و هر بخش از لوله کشی را از نظر نشت بررسی کنید. این امر برای اتصالات دو برابر اعمال می شود ، که ممکن است در نتیجه سایش درزها یا طراحی یک قسمت برای استفاده طولانی مدت بهتر از قسمت دیگر باشد. اگر قطعه قابل جدا شدن است ، آن را جدا کرده و از طریق آن آب عبور دهید ، ببینید آیا در هرجایی که قرار نیست در امتداد زنجیره باشد آب خارج می شود یا خیر.

اگر هیچ چیز واضحی وجود ندارد ، ممکن است با مسئله جدی تری روبرو شوید. به عنوان مثال ، یک مسئله مشترک در میان استخرهای بتونی قدیمی مربوط به دیواره های آنها است. آب بندی کردن استخر نادرست یا ناکافی اغلب باعث می شود که آب استخر از طریق دوغاب غشایی خط کاشی با گذشت زمان خارج شود.

محل ترک های پیچیده در آب بندی کردن استخر

اگر نتیجه گرفته اید که خطا در اتصال یا لوله کشی نیست ، بنابراین ممکن است با ترک خوردگی  یا بدتر از آن ، دیواره های استخر بتنی یا سنگی واقعی کاسه استخر روبرو باشید. اگر روش های بالا جواب نداد ، سعی کنید حدود نیمی از یک بطری کوچک رنگ خوراکی را به استخر بریزید. نیازی نیست این مواد خاص باشد فقط کافیست که سمی نباشد به رعایت مسایل بهداشتی به مقدار گفته شده آن را روی سطح آب بریزید.

هر چند ساعت یک بار این موضوع را بررسی کنید و مشخص کنید که آب (با رنگ برجسته شده) چه جاهایی جمع می شود و در چه جایی  جریان آن متوقف می شود. همچنین ممکن است تغییر رنگ و تجمع رنگ در قسمت های خاصی از استخر مشاهده شود ، که محل خوبی برای شروع جستجوی ترک است. این روند ممکن است (بسته به محل ترک) از چند ساعت تا نهایتا یک روز طول بکشد. پیشنهاد ما به شما این است که حداقل یک روز صبر کنید نترسید هیچ اتفاق خاصی قرار نیست برای استخر شما بیوفتد.

در این موارد ، ضروری است که برای جلوگیری از خسارت بیشتر و کاهش هزینه های اقتصادی رو به رشد نشت آب و میزان مصرف آب در قبض های خود ، مشکل را در اسرع وقت با آب بندی کردن استخر برطرف کنید.

جهت مشاوره  و رفع مشکلات تجهیزات و آب بندی کردن استخر با ما در تماس باشید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های بتنی،فایبرگلاس،درمانی و لوکس در ایران. 09120215694-02146087232-02146087252

بررسی پیشگیرانه

حتی اگر فکر نمی کنید ترک خورده باشید ، باید هر سال دو بار آب بندی کردن استخر خود را کاملا چک کنید. یا اگر استخر شما بیش از ده سال باشد به طور مکرر انجام آن را کنترل کنید.

نیازی به بررسی کامل قطعه قطعه ای نخواهید داشت ، اگرچه توصیه می شود هر سال یا دو سال این کار را انجام دهید ، اما حداقل هر دو سال ده دقیقه را صرف چسباندن نوار چک مدرج دیواره استخر یا ریختن رنگ کنید هر از چند گاهی آب بندی کردن استخر را چک کنید.

کار زیادی نیست ، اما یادآوری این کار می تواند در هزینه های نگهداری و حتی آب بندی کردن استخر صرفه جویی کند. آن را در تقویم خود علامت گذاری کنید و از فرصت استفاده کنید و چند قبض آب را به طور هم زمان با هم مقایسه کنید ، یا بررسی کنید که چه مقدار مواد شیمیایی استخر را استفاده کرده اید. و این سوال را از خود بپرسید آیا استفاده از مواد شیمیایی نطیر کلر و اسید ها و بازها برای تنظیم پارامتر های شیمیایی آب در حالت استاندارد بوده است یا یا اینکه مصرف بالاست که باید بلافاصله در مورد آن کاوش کنید .

ترمیم دیواره جهت جلوگیری از نشتی آب

ترمیم دیواره جهت جلوگیری از نشتی آب

 برای فرار از هزینه های آب بندی کردن استخر  خود را از سرمای زمستان محافظت کنید.

 • همانطور که خودروی شما در فصل زمستان نیاز به ضد یخ و شرایط نگهداری دارد استخر هم از این قاعده مستثنی نیست. در سرما آب منبسط شده و به شدت بر کاسه شما تاثیر گذار است به نحوی که آب در بین درزهای کوچک استخر شما یخ میزند و باعث افزایش عمق و ترک های دیواره استخر شما شود.

 

 • به عنوان زیرمجموعه چک کردن پیشگیری ، حتی خانوارهایی که در تابستان در بالاترین میزان گرمای سال قرار دارند باید مراحل لازم را برای آماده سازی استخر خود برای زمستان انجام دهند.

 

 • در طول زمستان از استخر کمتر استفاده خواهید کرد و دمای پایین همراه با عدم استفاده باعث راکد بودن و شروع تشکیل بلور های یخ در استخر شما می شود. خوشبختانه ، بسیاری از جلبک ها و برای رشد به گرما نیاز دارند ، بنابراین کمی کمتر در معرض شیوع این مشکلات خواهید بود. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما هنوز نباید برای آب بندی کردن استخر هوشیار باشید.

 

 • در اینجا یک چک لیست برای افزودن به روند زمستان گذراندن استخر وجود دارد. وقت خود را برای انجام این کار با چند نکته برای بررسی موارد ذکر شده در بالا ترکیب کنید و با انجام دادن دقیق این لیست در هزینه ها و مشکلات خود بخصوص آب بندی کردن استخر صرفه جویی کنید.

 

 • مناطق اطراف استخر خود را کاملا تمیز کرده و از جمع شدن بقایایی که می توانند آب استخر را آلوده کنند ، جلوگیری کنید.

 

 • جهت مشاوره  و رفع مشکلات تجهیزات و آب بندی کردن استخر با ما در تماس باشید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های بتنی،فایبرگلاس،درمانی و لوکس در ایران. 09120215694-02146087232-02146087252

 

 • اگر در طول تابستان مرتباً از آن استفاده نمی کنید ، پوشش استخر خود را از انبار بردارید. آن را از نظر ساییدگی و پارگی از هر دو طرف بررسی کرده و آن را کاملاً تمیز کنید تا از ذخیره سازی طولانی مدت در آن جلوگیری شود.

 

 • سیستم های گرمایشی استخر خود را خاموش کرده و هرگونه اجزای غیر ضروری یا الصاق شده را ذخیره کنید.

 

 • برای جلوگیری از آسیب دیدن لوازم استخر خود را خارج ، تمیز و ذخیره کنید.

 

 • در طول زمستان هر چند وقت یکبار میزان pH خود را آزمایش کنید.

 

 • با استفاده از محصول شوک استخر آب خود را شوکه کنید. همچنین به عنوان “کلرزنی فوق العاده” شناخته می شود ، مقدار کلر شما را برای مدت کوتاهی به منظور افزایش تأمین موجود و از بین بردن جلبک ها و قارچ هایی که زور دوزهای منظم کلر به آنها نمی چربد ، استفاده کنید البته این نکته را مد نظر داشته باشید با دادن شوک کلر نباید از استخر خود استفاده کنید.

 

 • پمپ و فیلتر خود را حداقل برای هشت ساعت در روز روشن نگه دارید.

 

 • استخر خود را از جمله سطح و کف کاملاً تمیز کنید تا از این طریق جلبک ها یا آلودگی هایی که در طول زمستان ایجاد می شوند از بین بروند.

 

 • وسایل تمیز کردن خود ، از جمله کلر ساز ، سبد اسکیمر و مواد پرکننده را تمیز کنید.

 

 • سطح آب خود را به طور قابل توجهی کاهش دهید جایی بین 25 سانتی متر و حداکثر 45 سانتی متر.

 

 • پمپ خود را تخلیه و خاموش کنید ، شیلنگ های آب خود را بردارید و تمام دهانه ها را درپوش کنید.

 

 • هرگونه جریان برق را به تجهیزات استخر قطع کنید ، هر برق سیم را قطع کنید. و قطع کننده مدار تجهیزات استخر فعل کنید تا مطمئن شوید.

 

 • سطح شیمیایی خود را پس از انجام همه اینها ، برای آخرین بار ، دوباره آزمایش کنید.

 

 • استخر خود را با تارپ (یا سایر پوشش و کاور استخر) خود بپوشانید و با نوعی  آن را محکم کنید.

 

 • به بررسی هفتگی آب بندی کردن استخر خود ادامه دهید. هر ماه یا دو ماه یک بررسی کامل انجام دهید – حتی در هنگام استفاده نکردن.

 

نقش کاور در آب بندی کردن استخر

کاور استخری جهت محافظت از استخر در زمستان

 

رفع نشتی و آب بندی کردن استخر

هنگامی که نشتی را مشاهده کردید ، اصلاحات مختلفی برای آب بندی کردن استخر وجود دارد.

اگر تشخیص داده اید که نشت شما ناشی از تجهیزات استخر است (یا نشتی در لوله کشی ، اتصال ، یا تخریب ساده در طول زمان) ، یک راه حل نسبتاً ساده دارید. فقط قسمت آسیب دیده را برای آب بندی کردن استخر جایگزین کنید – اما متأسفانه ، این اغلب می تواند به معنی جایگزینی اطراف و تجهیزات دیگری هم باشد.

اگر خیلی خوش شانس باشید ، این قسمت می تواند چیزی باشد که به راحتی جایگزین شود. اگر قطعه مبهم است و یا به فیکسچر نیاز دارد ، یا در غیر این صورت پیچیده است ، باید با تعمیرکار استخر یا متخصص دیگری تماس بگیرید. اگر بدانید دقیقاً چه مشکلی پیش از موعد وجود دارد ، مدت زمانی را که آنها باید صرف کنند کاهش می دهد و به طور بالقوه صورتحساب شما را برای چک کردن کاهش می دهد.

تلاش برای رفع مشکل آب بندی کردن استخر خود یا استفاده از یک راه حل نادرست نه تنها می تواند بی تأثیر باشد ، بلکه مانع توانایی کسی می شود تا بعداً مشکل را برطرف کند.

با سنجیدن گزینه های خود برای رفع مشکلات آب بندی کردن استخر خود اقدام کنید.

راه حل های آب بندی کردن استخر

راه حل شماره یک برای آب بندی کردن استخر

گزینه 1 البته این است که خودتان این کار را نکنید. تحقیق کنید یا یک نقل قول از اینکه هزینه برطرف کردن و آب بندی کردن استخر توسط یک حرفه ای چقدر است ، انجام دهید، و هزینه یا زمان آن را به تناسب بسنجید. اگر استخر وینیل دارید ، اقاعدتا هزینه های بیشتری خواهید داشت. و همچنین یک کار تخصصی تر با هزینه کلی تر خواهید داشت.

جهت مشاوره  و رفع مشکلات تجهیزات و آب بندی کردن استخر با ما در تماس باشید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های بتنی،فایبرگلاس،درمانی و لوکس در ایران. 09120215694-02146087232-02146087252

راه حل شماره دو برای آب بندی کردن استخر

گزینه 2 خرید مقداری رنگ استخر لاستیکی است که می توانید قسمت داخلی استخر خود را با آن بپوشانید تا در برابر ترک ها مهر و موم شود. وقتی چندین ترک دارید یا به دلیل عوارض کاملاً مطمئن نیستید که کجا هستند ، این گزینه خوبی است.

همراه با این ، اگر سیمان دارید ، می توان از سیمان ساده هیدرولیکی برای پر کردن شکاف ها استفاده کرد. اگر با استخر سنگی کار می کنید ، احتمالاً نیاز به برداشتن و تعویض کامل سنگ است. در صورت امکان این کار را به یک متخصص واگذار کنید.

واتر پروف کردم استخر

آبندی کردن استخر در زمان ساخت استخر

اگر قصد انجام این کار را دارید ، باید مراحل زیر را انجام دهید. رنگ خاص خود را بررسی کنید و هر توصیه ای را که به عنوان قانون ارائه می دهد ، در نظر اجرا کنید ، اما بدون توجه به این موارد ، باید این مراحل کلی را دنبال کنید:
 1. ابتدا آب را تخلیه کنید و اطمینان حاصل کنید که استخر 100٪ خشک است. این ممکن است بدیهی به نظر برسد ، اما بسیاری از افراد فراموش می کنند که هوادهی و خشک شدن کامل یک منطقه به اندازه استخرها مدت زمان زیادی طول می کشد. این زمان ممکن است بین 3 روز تا یک هفته طول بکشد. پس عجله نکنید و اجازه دهید استخر شما کاملا خشک شود.
 2. برای از بین بردن هرگونه رنگ باقیمانده یا باقی مانده رنگ و همچنین تمیز کردن عمیق سطح استخر ، از یک واشر قدرت یا موارد مشابه استفاده کنید.
 1. اگر قبلاً نقاشی کرده اید ، همیشه از همان نوع رنگی که دفعه قبل استفاده کرده اید استفاده کنید. اگر قبلاً از اکریلیک یا اپوکسی استفاده کرده اید ، تغییری ایجاد نکنید و از یک محصول لاستیکی استفاده نکنید.
 2. در یک استخر بتنی ، اکنون زمان مناسبی است که یک لایه نازک از بتن هیدرولیکی را روی هر شکاف مخلوط و اعمال کنید. شما به زودی روی آن رنگ آمیزی خواهید کرد ، که باعث تغییر رنگ می شود.
 3. از یک برس بزرگ یا غلتک کششی استفاده کنید تا رنگ را در ضخامت تعیین شده توسط مارک و سبک رنگ خود اعمال کنید. توجه ویژه ای داشته باشید تا اطراف وسایل خود را کاملاً مناسب و دقیقاً به خط بیاندازید.
 4. زمان خشک شدن لازم را منتظر بمانید و سپس 30٪ متریال آب بندی کردن استخر را اضافه کنید تا از مناطق دورتر اطمینان حاصل کنید. برای بهترین نتیجه ، حداقل 5 روز صبر کنید.

راه حل شماره سه برای آب بندی کردن استخر

گزینه 3 استفاده مجدد از غشای ضد آب استخر برای ماندگاری نهایی و پایداری ضد آب است. این یک راه حل همه جانبه برای ضد آب بودن استخر شما برای سالهای سال آینده است.

Cosmofin و Wolfin هر دو از غشا conscious ضد آب یک لایه 1.5 میلی متری مهندسی آلمانی و سازگار با محیط زیست است که برای استفاده آسان و حداکثر محافظت طراحی شده اند. آنها را می توان روی سطوحی از جمله بتن ، الوار ، فولاد ، CFC ، بلوک های سنگ تراشی و غیره استفاده کرد و حتی می توان آنها را روی غشاهای ضد آب برای آب بندی کردن استخر و تقویت از آنها اعمال کرد.

غشاهای Wolfin و Cosmofin همچنین می توانند تحت آزمایش سیل قرار بگیرند و علاوه بر آب بندی کردن استخر دارای ویژگی های انعطاف پذیری و کشیدگی شگفت انگیزی هستند و به ساختارها اجازه می دهند بدون شکسته شدن غشاها یا به خطر افتادن آنها حرکت کنند. امروز با استخرچی تماس بگیرید تا در مورد چگونگی محصولات نوآورانه و برتر Cosmofin و Wolfin ما (که توسط پیمانکاران مجاز و معتبر ما نصب شده است) می توانند استخر شما را در حد استاندارد محافظت کنند ، صحبت کنید.

جهت دیدن ویدیو های آموزشی به کانال استخرچی مراجعه فرمایید.

جهت مشاوره  و رفع مشکلات تجهیزات و آب بندی کردن استخر با ما در تماس باشید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های بتنی،فایبرگلاس،درمانی و لوکس در ایران. 09120215694-02146087232-02146087252

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما