پشتیبانی : 09120215694
مقالات

استخر آب درمانی

 استخر آب درمانی شامل استفاده از آب برای درمان بیماری های مختلف مانند آرتروز ، شکایات روماتیسمی و سایر بیماری ها است. اگرچه به شنا شباهت دارد ، اما متفاوت است زیرا فرد را ملزم به انجام تمرینات مختلف در یک استخر آب گرم می کند. دمای آب در طراحی ساخت استخر آب درمانی تقریباً 33-36 درجه سانتی گراد است. این آب بسیار گرمتر از آن است که در یک استخر طبیعی مشاهده خواهید کرد. درمان هیدروتراپی معمولاً در بخش فیزیوتراپی بیمارستان انجام می شود. یک فیزیوتراپیست که آموزش های تخصصی دارد تمرینات را انجام می دهد. معمولاً سایر پزشکان می توانند این درمان های تخصصی را نیز انجام دهند ، از جمله فیزیولوژیست.

اتاق آب درمانی

طراحی اولیه در استخرآب درمانی

گروه مهندسین استخرچی در زمینه ساخت انواع استخر های بتنی ،فایبرگلاس و درمانی به مشتریان عزیز خدمات بروز ارایه می دهد. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 46087232-46087252-09120215694

آب درمانی چگونه کار می کند؟

 استخر آب درمانی برای ایجاد التیام به اثرات مکانیکی و حرارتی آن متکی است. این واکنش بدن در برابر محرک های سرد یا گرم ، فشار وارد شده توسط آب ، طولانی شدن گرما و همچنین احساس آب بهره می برد. سپس این احساسات و اثرات توسط اعصاب به عمق پوست منتقل می شوند.

وقتی این اتفاق می افتد ، این احساسات سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند. بنابراین بر آزاد سازی هورمون های استرس تأثیر می گذارند ، در حالی که هضم ، گردش خون و جریان خون را بهبود می بخشند.  همچنین حساسیت بدن به درد را کاهش می دهند. در بیشتر شرایط ، گرما برای تسکین و آرامش بدن استفاده می شود ، در حالی که فعالیت اندام های داخلی را کند می کند.

از طرف دیگر ، از سرما برای تقویت و تحریک در  استخر آب درمانی استفاده می شود ، بنابراین فعالیت داخلی بدن افزایش می یابد. بنابراین ، اگر از اضطراب و تنش عضلانی رنج می برید ، باید با آب گرم استحمام کنید. اگر احساس استرس و خستگی دارید ، باید با آب گرم دوش بگیرید. به دنبال آن یک دوش آب سرد کوتاه بگیرید. این باعث تحریک ذهن و بدن می شود.

وقتی مانند استخر یا حمام در آب غوطه ور شوید ، نوعی بی وزنی را تجربه می کنید. در این دوره ، آب از بدن اثرات جاذبه را برطرف می کند. علاوه بر این ، آب بدن شما را ریلکس می کند و باعث ایجاد اثر هیدرواستاتیک و همچنین احساسی مانند ماساژ می شود. حرکت آب گیرنده های لمسی پوست را تحریک می کند. این اثر ضمن آزاد شدن عضلات سفت ، گردش خون را افزایش می دهد.

گروه مهندسین استخرچی در زمینه ساخت انواع استخر های بتنی ،فایبرگلاس و درمانی به مشتریان عزیز خدمات بروز ارایه می دهد. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 46087232-46087252-09120215694

استخر آب درمانی

ساختار طراحی کلی استخر آب درمانی

انواع آب درمانی

انواع هیدروتراپی به دو دسته اصلی تقسیم می شود. آب درمانی خارجی و آب درمانی داخلی است. که در ساخت استخر آب درمانی مهم است.

آب درمانی خارجی

این کاربرد یخ یا آب بر روی بدن است. همچنین شامل غوطه وری بدن در آب است. بنابراین هدف آن استفاده از تکنیک های هیدروتراپی مبتنی بر دما مانند تأثیر آب سرد و گرم بر روی پوست و همچنین بافت زیرین است. در صورت استفاده ، آب گرم باعث تعریق و شل شدن عضلات می شود. این یک روش بسیار موثر برای درمان گردش خون ضعیف ، آرتروز ، روماتیسم و ​​درد عضلات است و اغلب با رایحه درمانی ترکیب می شود.

از طرف دیگر در استخر آب درمانی باید توجه کنید که آب درمانی با آب سرد به تحریک عضلات زیرین و همچنین جریان خون در پوست کمک می کند. برخی از درمان های معمول مبتنی بر آب شامل استفاده از گرما سرد و مرطوب ، در قسمت های مختلف بدن است. این درمان با گرمای مرطوب به عنوان برافروختگی نامیده می شود. ایجاد فشار در هنگام درمان بیماری هایی مانند آرتروز ، آنفولانزا و سرماخوردگی قفسه سینه بسیار مفید است.

کمپرس یخ در هیدروتراپی

کمپرس یخ یا کمپرس سرد برای تسکین درد همراه با جراحی دندان ، سردرد و پیچ خوردگی استفاده می شود. بسته های بدن به آرام سازی بیماران روانی و سم زدایی کمک می کند. آب درمانی خارجی به روش های مختلفی انجام می شود. وان حمام یکی از متداول ترین روش ها است. بیمار در حمامی که منحصر به فرد ساخته شده است جایی که شکم کاملاً در آب غوطه ور است نشسته است.

گروه مهندسین استخرچی در زمینه ساخت انواع استخر های بتنی ،فایبرگلاس و درمانی به مشتریان عزیز خدمات بروز ارایه می دهد. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 46087232-46087252-09120215694

این حمام ها برای درمان بواسیر ، گرفتگی های قاعدگی ، تورم پروستات و سایر بیماری های دستگاه ادراری تناسلی توصیه می شود. همچنین درمانی مبتنی بر حرکت وجود دارد که در آن از آب با فشار بالا برای ماساژ بدن استفاده می شود. این روش برای رفع استرس و اضطراب استفاده می شود.

آب درمانی داخلی

این فرم درمانی شامل تنقیه و آبیاری روده بزرگ است. حمام های بخار نیز نمونه خوبی از آب درمانی داخلی است. آبیاری روده بزرگ شامل پاکسازی کل روده است. این کمک می کند تا مشکلات و شرایط متعدد گوارشی بهبود یابد. دوش کردن نوع دیگری از آب درمانی داخلی است. با این حال ، بسیاری از پزشکان این نوع روش آب درمانی را توصیه نمی کنند.

مفاهیم آب درمانی

مفاهیم استخر آب درمانی

آب درمانی

– این یک روش بسیار موثر برای درمان درد طولانی مدت است.

– به شل شدن عضلات متشنج و تنگ کمک می کند ، در حالی که باعث آرامش می شود. همچنین میزان متابولیسم و فعالیت هضم را افزایش می دهد. هیدروتراپی سلول های بدن را هیدراته می کند و در عین حال تن و ضعف عضلات را بهبود می بخشد.

– آب درمانی سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد. بنابراین کارایی آن را افزایش می دهد.

– خون رسانی به اندام های مختلف بدن را تحریک می کند.

سالهاست که  استخر آب درمانی برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. یکی از مزایای اصلی آن طبیعی بودن آن است. هیچ عارضه جانبی عمده ای ندارد. استفاده استخر آب درمانی و سایر روش های درمانی فیزیکی آب به این معنی است که مجبور نیستید قرص ها را قورت دهید. یا به دنبال اقدامات جراحی گران قیمت بروید. با این حال ، اگر علائم پس از درمان ادامه یافت ، توصیه می شود به دنبال مراقبت های پزشکی حرفه ای باشید.

گروه مهندسین استخرچی در زمینه ساخت انواع استخر های بتنی ،فایبرگلاس و درمانی به مشتریان عزیز خدمات بروز ارایه می دهد. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 46087232-46087252-09120215694

 ساخت ملزومات

دقیقاً مانند هر سازه بزرگ ، باید اطمینان حاصل کنید که پایه هایی که استخر آب درمانی خود را بر روی آن قرار می دهید. هم در برابر وزن ساختار استخر و هم در مقابل وزن اضافی آب ، مقاومت می کند.

برای استخر آب درمانی از فولاد ضد زنگ ، ویا از یک دال بتونی استفاده کنید. عمق دال و درجه بتن باید توسط یک مهندس سازه محاسبه شود.

همیشه مطمئن شوید که اینها از مقاومت کافی برای تحمل وزن استخر برخوردار هستند. مخصوصاً وقتی پر از آب است.!

اطمینان از اینکه در ساخت استخر آب درمانی سطح دال پایه کاملاً تراز باشد نیز مهم است. اگرچه سازه های فولادی ضد زنگ می توانند سطح بندی شوند ، اما اگر دال پایه از سطح نامطلوبی خارج شود ، می تواند به این معنی باشد که ارتفاع استخر بالاتر از استخر است. کف به معنی تمیز کردن اضافی مورد نیاز است. در حالی که استخرهای شنا تمایل به شیب دارند. بنابراین شما یک انتهای کم عمق و یک انتهای عمیق دارید ، استخرهای آب درمانی اغلب برای کمک به افراد در انجام فیزیوتراپی کاملاً مرتب هستند.

در مواردی که برای استخر آب درمانی شیب لازم باشد ، شیب در ساختار فولاد ضد زنگ تشکیل می شود نه تخته پایه حمایت کننده که روی آن قرار گرفته است.

دستورالعمل ها

لازم به یادآوری است که هنگام نصب استخر بتونی و کاشی کاری ، ممکن است دستورالعمل ها و مقررات دیگری نیز در رابطه با ضد آب بودن و مقاومت دیواره های نگهدارنده وجود داشته باشد. استخرهای آب درمانی از جنس استنلس استیل ،این مشکلات را ندارند. زیرا ساخت استخر آب درمانی کاملا ساختار ضد آب دارد. اضلاع خارجی و پایه استخر با استفاده از عایق اسپری عایق بندی می شود.

گروه مهندسین استخرچی در زمینه ساخت انواع استخر های بتنی ،فایبرگلاس و درمانی به مشتریان عزیز خدمات بروز ارایه می دهد. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 46087232-46087252-09120215694

اندازه اتاقهای استخر هیدروترابی

ساخت موتورخانه

موتورخانه استخر آب درمانی

درست مانند یک استخر شنا ، استخر آب درمانی شما به یک اتاق موتور خانه نزدیک برای نگهداری از تمام تجهیزات مورد نیاز برای نگهداری از استخر در شرایط مناسب نیاز دارد. به طور معمول این شامل فیلترها ، پمپ ها ، مبدل های حرارتی صفحه ای ، سیستم دوز شیمیایی ، مخازن روز شیمیایی و تخته های کنترل است.

در صورت لزوم می توان اتاق موتورخانه را در زیر زمین ساخت.

اندازه اتاق موتورخانه به اندازه  استخر آب درمانی شما بستگی دارد. برای پیشنهاد اندازه اتاق پمپ استخرچی به جدول پایین صفحه مراجعه کنید.

کنترل محیطی

کنترل دمایی

کنترل دمایی در استخر آبدرمانی

اگر  وارد اتاقی با استخر آب درمانی می شوید ، اولین چیزی که مشاهده می کنید گرم بودن آن است. در ساخت استخر آب درمانی به این دلیل که استخرهای آب درمانی معمولاً گرمتر از یک استخر شنای سنتی هستند. تمهیداتی لحاظ می شود. به طور کلی دما در این ساخت استخر آب درمانی بین 32 تا 40 درجه سانتیگراداست.

اما این همچنین بدان معنی است که اتاق خود بسیار گرم و مرطوب می شود. زیرا تبخیر آب بیشتری از استخر وجود دارد.

برای جلوگیری از هرگونه رطوبت یا خوردگی که می تواند در اثر رطوبت ایجاد شود. باید سیستم کنترل محیطی را نصب کنید که باعث رطوبت زدگی اتاق می شود. با این کار هوای مرطوب از بین می رود. هوای گرم و خشک را به درون اتاق  استخر آب درمانی انتقال می دهید.

دمای هوا در استخر آب درمانی باید 1 درجه زیر دمای آب استخر حفظ شود. سیستم های کنترل محیط می توانند به صورت سیستم مجاری با منافذ تهویه هوا در کف یا سقف نصب شوند. دریچه ها به طور کلی در مقابل هر شیشه ای مانند پنجره ها و درها قرار می گیرند تا از تجمع چگالش جلوگیری کنند. یا به عنوان یک دیوار ساده تر سیستم سوار شده با دریچه های منفرد استخراج و تأمین.

گروه مهندسین استخرچی در زمینه ساخت انواع استخر های بتنی ،فایبرگلاس و درمانی به مشتریان عزیز خدمات بروز ارایه می دهد. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 46087232-46087252-09120215694

شما همیشه در استخر آب درمانی به نوعی سیستم کنترل محیط نیاز خواهید داشت. اما با یک متخصص استخر آب درمانی تماس بگیرید. تا تعیین کند که تنظیمات مناسب شما یا مشتری شما چیست.

سیستم های فیلتراسیون هیدروترابی

سیلیس شیشه ای

استفاده از سیلیس شیشه ای در سیستم تصفیه استخر آب درمانی

آب در استخر آب درمانی می تواند معمولاً از طریق اسکیمر یا سیستم سرریز فیلتر شود. این بستگی به این دارد که مشتری شما ترجیح می دهد کدام سیستم را انتخاب کنید.

برای سیستم فیلتراسیون سرریز ، شما به یک مخزن تعادل نیاز دارید تا آب خارج شده از استخر را در خود داشته باشد. فیلتراسیون سرریز به محض نصب بیشتر شبیه استخر بی نهایت می شود.

سیستم های فیلتراسیون اسکیمر بیشتر در استخرهای شنای عمومی و موارد دیگر استفاده می شود. اسکیمر از قسمت بالای دیواره استخر حدود 25 میلی متر پایین قرار دارند و سطح آب باید در نیمه راه دهان اسکیمر باشد.

برای محیط فیلتر ، انواع مختلفی وجود دارد که می تواند در مخزن فیلتراسیون شما برای کمک به تمیز کردن آب استفاده شود. اما ما به شدت پیشنهاد می کنیم از مواد فیلتر شیشه فعال استفاده کنید.

گروه مهندسین استخرچی در زمینه ساخت انواع استخر های بتنی ،فایبرگلاس و درمانی به مشتریان عزیز خدمات بروز ارایه می دهد. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 46087232-46087252-09120215694

ما این را در استخرهای آب درمانی خود استفاده می کنیم ، و به طور خاص برای 30٪ مساحت بیشتر از شن و ماسه یا شیشه خرد شده استاندارد طراحی شده است. به دلیل مساحت بیشتر ، می توانید بقایای مواد باکتریایی را  فیلتر کنید. که به کاهش احتمال عفونت متقابل بین کاربران کمک می کند.

برای یک  استخر آب درمانی ، سیستم فیلتراسیون باید بتواند هر 45 – 60 دقیقه حجم آب کامل را برگردانده و بنابراین پیشنهاد می شود. که 60-90 دقیقه بین کاربران برای گردش کامل آب صبر کنید.

نتیجه

این موارد اصلی ترین مواردی است که باید هنگام استخر آب درمانی در نظر بگیرید. دفعه دیگر که  استخر آب درمانی را طراحی می کنید از این راهنما استفاده کنید.  ببینید آیا به شما کمک می کند از ابعاد و دستورالعمل ها ایده بهتری بگیرید.

 

برای دیدن ویدیوهای آموزشی به کانال استخرچی در آپارات مراجعه فرمایید.

گروه مهندسین استخرچی در زمینه ساخت انواع استخر های بتنی ،فایبرگلاس و درمانی به مشتریان عزیز خدمات بروز ارایه می دهد. جهت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید. 46087232-46087252-09120215694

جستجوی هوشمند
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
تازه ترین ها

    Fatal error: Uncaught Error: Cannot use object of type WP_Post as array in /home/estarchi2/public_html/wp-content/plugins/exponent-modules/includes/widgets/recent_post_widget.php:36 Stack trace: #0 /home/estarchi2/public_html/wp-includes/class-wp-widget.php(393): Exponent_Widget_Recent_Posts->widget(Array, Array) #1 /home/estarchi2/public_html/wp-includes/widgets.php(831): WP_Widget->display_callback(Array, Array) #2 /home/estarchi2/public_html/wp-content/themes/exponent/sidebar.php(32): dynamic_sidebar('default-sidebar') #3 /home/estarchi2/public_html/wp-includes/template.php(770): require_once('/home/estarchi2...') #4 /home/estarchi2/public_html/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/estarchi2...', true, Array) #5 /home/estarchi2/public_html/wp-includes/general-template.php(136): locate_template(Array, true, true, Array) #6 /home/estarchi2/public_html/wp-content/themes/exponent/template-parts/posts/sidebar-end.php(3): get_sidebar() #7 /home/estarchi2/public_html/wp-includes/template.php(772): require('/home in /home/estarchi2/public_html/wp-content/plugins/exponent-modules/includes/widgets/recent_post_widget.php on line 36
    وردپرس › خطا

    یک خطای مهم در این وب سایت رخ داده است.

    دربارهٔ عیب‌یابی در وردپرس بیشتر بدانید.