استخر سرباز یا سرپوشیده

استخر سقف متحرک

استخر سرباز یا سرپوشیده؟ استخر دومنظوره با سقف متحرک


 

انتخاب بین استخر سرباز یا سرپوشیده به میزان استفاده شما از استخر بستگی دارد. یک استخر لوکس هم فضای داخلی و هم فضای بیرونی خانه را ارتقا می بخشد و ویژگی خیره کننده ای ایجاد می کند که مورد تحسین همه قرار می گیرد.

استخر سرپوشیده استفاده در تمام مدت سال را فراهم می کند و راه حل آشکاری برای شناگران “هر روز” است. می توانید هر زمان که روحیه دارید شنا کنید ، صرف نظر از اینکه چقدر هوا ممکن است سرد یا گرم باشد یا هوا تاریک باشد. بر خلاف استخر روباز ، نیازی به انجام روند زمستان گذرانی سالانه نیست ، جایی که استخر برای آن دوره بسته است تا از آن در برابر عناصر محافظت کند. کمی کمتر سرویس دهی لازم است زیرا استخرهای سرپوشیده از ابتلا به بقایای موجود در هوا رنج نمی برند و برگها به داخل استخر نمی ریزند.

استخر دو منظوره

استخر سرباز یا سرپوشیده؟ کدام یک نظر شما را جلب میکند؟

گرمایش استخر در انتخاب استخر سرباز یا سرپوشیده

استخر روباز احتمالاً توسط دیگ دیگ آبگرم اختصاصی گاز گرم می شود اما می تواند با استفاده از پمپ حرارت هوا به آب نیز گرم شود. پمپ حرارتی از دمای هوای محیط استفاده می کند و آن را برای استخر شنا به صورت گرما بازیافت می کند و می تواند بسیار کارآمد باشد. واحدهای بهتر می توانند 5 کیلووات انرژی خروجی برای هر 1 کیلووات انرژی ورودی تأمین کنند – چیزی که واقعاً قابل تأمل است.

بودجه در ساخت استخر سرباز یا سرپوشیده

هرکسی بودجه ای را برای خریدهای عمده تعیین می کند و باید برای استخر شنا یکسان باشد – پیچیدگی ساخت ، سبک ، اندازه و اتمام انتخاب شده بدیهی است که هزینه استخر را تعیین می کند. با این حال ، هنگام تصمیم گیری ، لازم به یادآوری است که طراحی و ساخت استخر سرپوشیده به طور معمول قیمت بالاتری نسبت به استخر روباز دارد.

مدت زمان استفاده استخر سرباز یا سرپوشیده

اگر هنوز در حال تصمیم گیری در مورد سوال بزرگ “محیط داخلی / فضای باز” هستید ، مهم است که از خود بپرسید که اگر استخر به مدت نیمی از سال تعطیل باشد ، چقدر از شنا می افتید. با پایان یافتن روزها ، باید حوضه خود را از حدود سپتامبر تا مارس به خواب زمستانی بیندازید. روند زمستان گذرانی یک کار ساده برای مهندس استخر است ، آن را در طول زمستان سرویس میکند و دوباره بهار باز کنید.

اگرچه در فصل زمستان نمی توانید در استخر روباز شنا کنید ، اما اگر در مرحله برنامه ریزی ، از طراح استخر خود بخواهید سیستم کف متحرک Hydrofloors را در استخر شنا ادغام کند ، می توانید از فضای استخر در زمستان استفاده عالی کنید.

استفاده از فضای مفید با ساخت کف متحرک در ساخت استخر سرباز یا سرپوشیده

یک کف متحرک به شما امکان می دهد کف را از پایین استخر بلند کنید. این با رسیدن به سطح عرشه در جای خود قفل می شود و کف تحمل بار محکمی ایجاد می کند ، بنابراین راه رفتن کاملاً ایمن است. این فناوری شگفت انگیز به این معنی است که در کمتر از 10 دقیقه می توانید فضای استخر را به یک پاسیوی کاملاً مناسب تبدیل کنید تا در سایر موارد / فعالیتها در طول پاییز و زمستان از آن استفاده کنید.

انتخاب استخر سرباز یا سرپوشیده کدام بهتر است؟

مهمترین سوالی که در خصوص استخر به ذهن افراد میرسد اینست که بین استخر سرباز یا سرپوشیده کدام را انتخاب کنند برای دریافتن به پاسخ این سوال بهتر است به سوالاتی در خصوص هزینه ساخت،مصرف انرژی،زیبایی و… پاسخ دهیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

اگر در حال حاضر در میانه این بحث هستید ، می خواهیم به شما کمک کنیم تا تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب است تا بدون شک بدانید که استخر آرزوهای خود را می سازید.
در این مقاله ، مزایا و معایب استخرهای داخلی و خارجی را ذکر می کنیم و نکات کلیدی را که باید در نظر داشته باشید ، تجزیه می کنیم. در پایان ، شما باید ایده خوبی داشته باشید که آیا یک استخر سرباز یا سرپوشیده مناسب نیاز شما است.

بیایید با این موضوع شروع کنیم که 99٪ از خریداران استخر ابتدا در مورد آن می پرسند: هزینه ساخت استخر.

استخر سرپوشیده

هزینه ساخت به نسبت بالاتر استخر سرپوشیده در مقایسه با سرباز

هزینه استخر داخلی چقدر است؟

هزینه یک استخر سرپوشیده به اندازه یک استخر روباز به علاوه هزینه های محوطه است. بیشتر اوقات ، این رقم در حدود 200-300 میلیون تومان خواهد بود.

چرا انقدر زیاد؟

به جای ساختن یک اتاق ساده با چهار دیوار و یک در ، شما نیاز به یک محفظه با سیستم تهویه و رطوبت زدایی عالی ، گرمایش و سرمایش مناسب برای کنترل دما و رطوبت مطلوب و عایق بندی مناسب دارید. و این تنها ملفه ها نیستند.

همچنین تمام استخر سرباز یا سرپوشیده به گرمکن استخر و روکش استخر احتیاج دارند. سیستم گرمایش استخر راحتی دمای آب را تضمین می کند در حالی که پوشش استخر می تواند به کنترل رطوبت کمک کند. پوشش استخر شما احتمالاً خودکار (هم موثر و هم راحت) خواهد بود که هزینه آن به طور متوسط ​​از 15 میلیون تا 30 میلیون تومان است.

بخاطر داشته باشید که در صورت وجود محفظه ، هزینه ساخت استخر سرپوشیده همچنان بیشتر خواهد بود.

بیایید بگوییم شما استخر خود را به یک ساختمان موجود مانند یک اتاق در خانه خود اضافه می کنید. شما هنوز هم نیاز به هزینه زیادی برای اصلاح سیستم تهویه ، روشنایی ، عایق بندی و گرمایش و سرمایش ساختمان دارید. سرمایه گذاری در مواد مقاوم در برابر رطوبت و قالب نیز می تواند هزینه را افزایش دهد (به عنوان مثال تخته گچ مقاوم در برابر رطوبت در هر فوت چندین دلار بیشتر از دیوار خشک معمولی هزینه دارد).

به طور خلاصه ، هزینه های اصلی استخر سرباز یا سرپوشیده شما شامل موارد زیر است:

  • سیستم رطوبت زدایی
  • مواد عایق و مقاوم در برابر رطوبت
  • نصب درجه حرارت و سرمایش
  • ساخت کاسه استخر
  • روکش استخر
  • سیستم گرمایش استخر

برخی از هزینه های مازاد در ساخت استخر سرباز یا سرپوشیده

  1. هزینه های استخر داخلی (قیمت های متوسط)
  2. تهویه 3 میلیون
  3. سیستم رطوبت زدایی از 5 میلیون تا 15 میلیون
  4. عایق 4 میلیون تا 15 میلیونتوجه: قیمت ها بر اساس منطقه ، مواد و شرایط متفاوت خواهند بود.

 

استخر سقف متحرک

استخر سرباز یا سرپوشیده؟ استخر دومنظوره با سقف متحرک

کنترل رطوبت استخر داخلی

برای کنترل صحیح رطوبت اتاق استخر داخلی و نگه داشتن آن در حد توصیه شده 40 تا 60 درصد ، باید دمای هوا و آب را با دقت تنظیم کنید. به عنوان یک قاعده کلی ، دمای هوا در اتاق استخر باید 2 درجه تا 5 درجه فارنهایت بالاتر از دمای آب استخر (1 تا 2.5 درجه سانتیگراد) باشد.

در صورتی که این تنظیمات رعایت نشود  این امر شرایط را بحرانی می کند. مثلا اگر سطح رطوبت خارج از حد توصیه شده باشد ، می تواند منجر به رشد کپک زدن ، باکتری ها ، ویروس ها و قارچ ها شود و منجر به تخریب مصالح ساختمانی شود.

استخر سرپوشیده و سرباز چیست؟

برخی از افراد آنچه را که به عنوان استخر سرباز یا سرپوشیده شناخته می شود می سازند تا از هر دو ایده بهترین بهره را ببرند. این امر با داشتن پنجره های بزرگ ، پانل های متحرک یا کشویی است که به بیرون باز می شوند ، یا حتی استخری که نیمی از آن در داخل و نیمی از آن در فضای باز نصب شده است.

افزودن این عناصر طراحی می تواند هزینه پروژه شما را افزایش دهد و گرم شدن استخر در زمستان را گران تر یا چالش برانگیزتر می کند.

مزایا و معایب استخر سرپوشیده

شنا در طول سال برای افرادی که از شنا یا ایروبیک در آب به عنوان حالت اصلی ورزش استفاده می کنند بسیار مناسب است.
کمتر نیاز به نظافت دارد. شما نباید با بقایای مانند برگ و گل سر و کله بزنید.

می تواند ایمن تر باشد – اگر ساختمان استخر خود را قفل و ایمن نگه دارید ، احتمال اینکه بازدید کنندگان ناخواسته در استخر خود داشته باشید (به عنوان مثال ، حیات وحش ، حیوانات خانگی ، بچه های محله) کمتر است.

هزینه ساخت بسیار بیشتر و هزینه اجرای آن گران تر است – به هزینه های گرمایش ، تهویه و تعمیر و نگهداری در طول سال فکر کنید.

برای کودکان کوچک و حیوانات خانگی امکان دسترسی بیشتر وجود دارد – این تنها در صورتی صدق می کند که استخر در قسمت مرکزی خانه شما مانند اتاق نشیمن یا زیرزمین نصب شده باشد.

کنترل رطوبت – باید به درجه حرارت و رطوبت اتاق استخر دقت کنید و مراقب دائمی قالب باشید.

کار در محیط کار دشوارتر است – به عنوان مثال اگر یک استخر مسلح داخل ساختمان می سازید ، باید مرتباً اسیدشویی کنید و استخر را نظافت کنید. اگر استخر بوش وینیل تهیه کردید ، باید هر 5-9 سال یا تقریباً آستر را تعویض کنید. اگر فضای بین استخر و دیوار کم باشد ، ممکن است این کارهای نگهداری سخت تر باشد.

در بیرون در تابستان مهمانی استخر ندارید – برای برگزاری کل سال در داخل سالن ، ممکن است مجبور شوید مهمانی های استخر در فضای باز را در زیر آفتابببرید. اگر این یک ایراد جدی برای شما است ، یک راه حل خوب ممکن است ساخت یک استخر سرباز یا سرپوشیده باشد ، یا می توانید استخر خود را در فضای باز نصب کنید و برای بستن آن در آینده آماده شوید.

استخر سرباز1

(استخر سرباز با داشتن مزایایی خاص در مقایسه با استخر سرپوشیده) به نظر شما استخر سرباز یا سرپوشیده کدام بهتر است؟

جوانب مثبت و منفی استخر در فضای باز

گرما در زیر آفتاب – سیستم های گرمایشی استخر همیشه در استخر روباز لازم نیست.
هزینه کمتری برای ساخت و راه اندازی – عدم ایجاد محفظه ، کنترل دمای هوا یا راه اندازی استخر در طول سال می تواند در ساخت استخر سرباز یا سرپوشیده صرفه جویی کند.
تفریح ​​تابستانی در زیر آفتاب – از آفتاب گرفتن ، کباب پز کردن در کنار استخر و چاله های آتش کنار استخر لذت ببرید.

لوازم کلاسیک استخر را یکپارچه کنید – لوازم استخر مانند چتر ، سرسره ، جت عرشه و آبشارها کاملاً مناسب استخرهای شنای فضای باز هستند. (می توانید این موارد را در استخر سرپوشیده قرار دهید ، اما باید فضا ، هزینه ها و ضرورت ها را در نظر بگیرید).

معایب استخر روباز

فصل کوتاه شنا – برخی مناطق به اندازه کافی معتدل هستند و می توانند با کمک سیستم گرمایشی استخر در طول سال شنا کنند ، اما بیشتر استخرهای روباز به طور متوسط ​​فقط 4 تا 5 ماه قابل استفاده هستند.
کار بیشتر برای تمیز کردن – شما سهم مناسبی از برگ و بقایا برای بیرون آوردن ضایعات از استخر  با تمیز کردن شدید گاه به گاه پس از طوفان را خواهید داشت.

می تواند بیش از حد گرم شود – در بعضی مناطق مانند ساخت استخر در اهواز ، جایی که دما می تواند به بیش از 50 درجه برسد ، یک استخر روباز در برخی از ساعات روز می تواند بیش از حد گرم شود. نصب محوطه سالن سایه دار و استفاده از چیلر استخر می تواند کمک کننده باشد.

ممکن است شب مایل به شنا نباشید – برای شنای راحت شبانه به نور مناسب و احتمالاً بخاری استخر احتیاج دارید.
ممکن است ملاقات کنندگان و شناگران غیر مجاز را به خود جلب کند – به حیات وحش ، گربه های وحشی و بچه های شیطون محله فکر کنید.
آب و هوا می تواند مانع شما شود – برای طوفان های رعد و برق ، وزش باد و سایر شرایط آب و هوایی آماده باشید.

کدام استخر سرباز یا سرپوشیده مناسب شما است؟

ما امیدواریم که در این مرحله ، شما تمام اطلاعات لازم برای تعیین اینکه آیا استخر سرباز یا سرپوشیده برای سبک زندگی و بودجه شما بهتر است را داشته باشید.

اگر هنوز در تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک برای نیازهای شما مناسب است با مشکل روبرو هستید ، در اینجا چند سوال برای تأمل آورده شده است:

آیا شنا ورزش اصلی برای تناسب اندام شماست؟ آیا می خواهید هر روز یا هر هفته بصورت تفریحی شنا کنید ، حتی در زمستان و پاییز؟
آیا برای شما مهمانی و مهمانی های استخر است؟ اگر چنین است ، چگونه میهمانان خود را پذیرایی می کنید؟
آیا می خواهید حریم خصوصی بیشتری داشته باشید؟
آیا می خواهید از گرمای طبیعی خورشید برای گرم کردن استخر خود استفاده کنید؟
آیا سعی دارید تا حد امکان در پروژه استخر درون خود صرفه جویی کنید؟
آیا در صورتی که استخر به خانه فعلی خود اضافه نکنید ، ملک شما فضایی برای ساختمان جدید دارد؟

آیا استخر سرپوشیده باعث افزایش ارزش خانه من خواهد شد؟

هر دو استخر داخلی و خارجی می توانند ارزش خانه شما را افزایش دهند ، اما همه استخرها برابر نیستند. برای مثال استخرهای بتنی و فایبرگلاس ارزش طولانی مدت بیشتری نسبت به استخرهای زیر زمینی وینیل دارند.

 

آیا استخرهای روباز ایمن هستند؟

استخرهای فضای باز ممکن است همیشه به اندازه استخرهای سرپوشیده مخفی و بسته نباشند ، اما ویژگی های ایمنی مانند شمشیربازی ، دزدگیرها ، روکش استخرها و موانع دیگر می تواند به ایمن سازی استخر برای کودکان و حیوانات خانگی سرگردان کمک کند.

آیا استخرهای داخلی به سیستم گرمایش احتیاج دارند؟
آره. استخر سرپوشیده شما به سیستم گرمایش نیاز دارد تا دمای آب به اندازه کافی برای شنا و ورزش راحت باشد. بخاری های استخر بسته به آب و هوا به طور معمول برای استخرهای فضای باز اختیاری هستند.

استخر سرباز یا سرپوشیده

استخر سرباز با اشکال و طراحی خاص در واحد های ویلایی

استخرهای سرپوشیده گران ترند؟

تقریباً با اطمینان کامل می توان گفت که ساخت یک استخر سرپوشیده نسبت به سرباز گران تر خواهد بود. جدا از هزینه های ساخت اولیه ، استخرهای سرپوشیده معمولاً در تمام طول سال اجرا می شوند که هزینه های کلی شما را افزایش می دهد. این را با داشتن استخری مقایسه کنید که فقط حدود 4 تا 5 ماه از سال کار می کند.

آیا برای طراحی استخر سرپوشیده خود به مهندس احتیاج دارم؟

به احتمال زیاد ، بله ساخت یک اتاق استخر سرپوشیده که هوا را به اندازه کافی تهویه ، رطوبت و رطوبت کند و دما را تنظیم کند ، کار مهمی است. برش گوشه ها توصیه نمی شود زیرا یک استخر داخلی با طراحی ضعیف می تواند به سرعت به ساختمان آسیب برساند. این حتی می تواند تا سقوط سقف شما در اثر خوردگی پیش رود.

 

آیا می توان استخر فایبرگلاس را در فضای بسته نصب کرد؟

آره! اگرچه به نظر می رسد تهیه یک استخر از قبل ساخته شده در داخل محفظه یک چالش باشد ، اما 100٪ قابل انجام است. اگر شما علاقه مند به نصب واحد فایبرگلاس در فضای بسته هستید.

شما را به دیدن این ویدیو در خصوص استخر سرباز یا سرپوشیده دعوت می کنم.

در مجموعه استخرچی ، ما استخرهای فایبرگلاس کلاس جهانی را برای مشتریان در سراسر ایران تولید می کنیم. ما همچنین محتوای آموزشی گسترده ای را در مورد انواع استخر استخر سرباز یا سرپوشیده ارائه می دهیم. اگر هنوز هم برای استخر مناسب در داخل خانه خود تردید می کنید ، در صورت تمایل به به کانال استخرچی ما مراجعه کنید.

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.