استخر کودکان

استخر کودکان

استخر های کودکان


برای هر بچه ای ، سخت است که در تابستان و گرما آب تنی و یا به قول خودمان آب بازی را تجربه نکنند. آنها می توانند ساعت ها در استخر کودکان شنا و آب بازی کنند ، از گرمای بسیار جذاب تابستان  لذت ببرند و با دوستانشان سر و صدا کنند. با وجود تعداد زیادی استخر کودکان ، چگونه بهترین استخر خانوادگی یا کودکان را انتخاب می کنید؟ چه معیارهایی را می خواهید در خاطر داشته باشید ، و برخی از ویژگی های اساسی برای تقویت لذت چیست؟ در زیر همه این موارد را شرح خواهیم داد.

استخر کودکان

استخر های کودکان

استخر کودکان چیست؟

استخر کودکان ، استخری است که به طور معمول دارای یک منطقه کم عمق است که در آن بچه های شما می توانند آزادانه بازی کنند بدون اینکه نگران راه رفتن در آبی باشند که برای آنها خیلی عمیق باشد. ورودی ساحل طرحی است که در آن استخر کم عمق شروع می شود و هرچه بیشتر وارد آن می شوید به تدریج عمیق تر می شود.

گزینه دیگر افزودن یک منطقه کم عمق مانند حوضچه آفتاب است که مستقیماً به استخر عمیق تری متصل می شود. بچه های شما می توانند در این منطقه کم عمق بازی کنند در حالی که بزرگسالان و بچه های بزرگتر از قسمت های دیگر استخر لذت می برند.

مزایای نصب استخر کودکان

استخر کودکان مناسب  دارای مزایای زیادی برای همه افراد خانواده است. در ماه های گرم تابستان، کل خانواده شما می توانند هر روز از استخر شما لذت ببرند. آنها سرگرم خواهند شد و از مزایای مختلف از جمله:

 1.  یکی از بارزترین مزایای داشتن استخر بچه ها این است که بچه ها می توانند داخل آن بپرند و و لذت آب تنی را ببرند. داشتن یک استخر در حیاط خانه خود باعث می شود تا فرزندان شما هر زمان از روز که بخواهند سریع شنا کنند و از حریم خصوصی که در استخرهای عمومی به دست نمی آورند برخوردار شوند.
 2. محل تجمع – استخر کودکان یک مکان تجمع طبیعی برای همه بچه ها ، دوستان و خانواده شما ایجاد می کنند. بچه های شما می توانند مهمانی های استخر برگزار کنند و همه دوستان خود را برای یک روز در آب دعوت کنند. بزرگسالان می توانند در سایه بنشینند و صحبت کنند در حالی که بچه ها با خیال راحت در آب بازی می کنند. استخرها یک روش عالی برای داشتن همزمان چندین فرزند و در عین حال سرگرم کردن آنها است.
 3. راه سرگرم کننده برای ورزش – آب محلی برای ورزش کم تأثیر فراهم می کند. بچه های شما تقریباً احساس بی وزنی در آب می کنند و به راحتی و بدون خستگی می توانند ساعت ها یک بار بازی کنند. حتی بهتر ، آنها می توانند بدون اینکه حتی متوجه شوند که این کار را انجام می دهند ورزش کنند!
 4. استخر کودکان کمی آرامش و زیبایی به خانه یا حیاط خانه شما می بخشد. شما می توانید بیرون بنشینید و از تابش آفتاب به آب و صدای آرام پمپ استخر لذت ببرید. علاوه بر این ، یک استخر می تواند لبه های حیاط شما را زیبا کند و به جمع شدن تمام عناصر طراحی شما کمک کند تا فضای منسجمی ایجاد شود.
 5. استخر کودکان باعث صرفه جویی در هزینه می شود – اگرچه نصب و نگهداری استخر کودکان از قبل گران تر است ، اما در دراز مدت باعث صرفه جویی می شود به جای اینکه همه خانواده خود را جمع کنید و برای یک روز بیرون رفتن به ساحل بروید ، می توانید به حیاط خانه بروید. حتی می توانید در آن تعطیلات طولانی مدرسه ، یک خوابگاه داشته باشید و فعالیت های سرگرم کننده مرتبط با استخر را برنامه ریزی کنید.
 6. ارزش خانگی را اضافه می کند – ساخت استخر باعث جذابیت در خانه شما می شود. همچنین هنگام نصب خانه باعث افزایش ارزش آن می شود. اگر قصد دارید خانه خود را در یک مرحله بفروشید ، استخر می تواند یک پاداش عظیم برای خریدار احتمالی باشد ، خصوصاً اگر بچه داشته باشد یا قصد تشکیل خانواده را داشته باشد.
 7. سرمایه گذاری خانواده – استخر کودکان می تواند یک سرمایه گذاری عالی برای خانواده شما باشد. وقتی بچه های شما بزرگ می شوند ، خانواده خود را ترک می کنند و می توانند زندگی کنند ، آنها می توانند با بچه هایشان به خانه شما برگردند. نوه های شما دوست دارند به خانه مادربزرگ و مادربزرگ بروند تا در آن بعد از ظهرهای گرم در استخر یه تنی به آب بزنند.
 8. عامل اجتماعی را تشویق می کند – بچه های شما باید کوچکی مهارت های اجتماعی را یاد بگیرند ، و استخر یک مکان تجمع عالی است. بچه های شما می توانند با دوستان و خانواده خود پاتوق ، تعامل و بازی کنند. به علاوه ، داشتن استخر بچه ها خانه شما را به محل تجمع مقصد همه دوستان بچه شما تبدیل می کند.
استخر خانوادگی

استخر خانوادگی

ویژگی های سرگرم کننده برای اضافه کردن به استخر کودکان 

شما نمی خواهید برای کودکان خود یک استخر با یک عمق داشته باشید مانند آنچه در بزرگسالان انجام می دهید. علاوه بر این ، هرچه ویژگی های سرگرم کننده تری اضافه کنید ، تصورات کودک شما بیشتر اجرا می شود. به عنوان مثال ، یک حوضچه آفتاب به آنها مکان بسیار خوبی برای نشستن و بازی با جت ها می دهد و باعث شلیک فوران آب به آسمان می شود. این سرجت های آب مخصوصاً برای بچه های کوچکتر که سعی می کنند جلوی آنها را بگیرند لذت می دهد.

 • دیوار آب در استخر کودکان یکی دیگر از ایده های محبوب است. بچه های شما می توانند وانمود کنند که پری دریایی هستند که در زیر آبشار بازی می کنند. از آنجا که با سرعت کمتری کار می کند ، برای بچه های شما بازی کردن بدون ترس از اینکه آب بچه ها را به زیر آنها فشار دهد یا آنها را خفه کند ، امن است. آبگرم به بچه های بزرگتر شما محلی برای استراحت در کنار دوستانشان می دهد و بچه های کوچکتر شما می توانند از آن برای گرم شدن در بین غوطه وری در استخر بزرگتر استفاده کنند.

 

 • شاید شما آب گرم تری می خواهید زیرا قصد دارید بچه های کوچکتر در استخر داشته باشید. در این صورت ، عناصر گرمایشی می توانند به شما در کنترل دقیق دمای استخر کمک کنند. انرژی خورشیدی ، گاز و حرارت برقی همه در دسترس است و موردی که برای استخر کودک خود انتخاب می کنید به زمان استفاده از آن ، تعداد دفعات استفاده از استخر و موارد دیگر بستگی دارد. در مقاله گرمایش استخر سعی کردیم تمام نکات مربوط به گرم کردن آب استخر و جکوزی را گردآوری کنیم که مطمئنا به تمام سوالات بوجود آمده برای شما پاسخ خواهد داد.

 

 • نیمکت ها مناطق تفریحی هستند که می توانید به کناره های استخر کودکان خود اضافه کنید تا به کودکان خود مکانی کم عمق برای پاتوق و بازی اختصاص دهید. شما می توانید از چند عمق و اندازه مختلف انتخاب کنید. شاید شما نیمکت می خواهید که در کنار استخر شما باشد ، یا می خواهید چند قسمت کوچکتر در فواصل دور استخر خود قرار دهید. این فضاها گزینه های بسیار خوبی هستند که مناطق شنا استخر را از بین نمی برند.

 

 • اگر قصد دارید به بچه های خود شنا در استخر خود یاد دهید ، افزودن یادگیری شنا گام بسیار خوبی است. مراحل گسترده تر و کم عمق برای استخرهای کودکان بهتر از کوتاه و عمیق است. شما می خواهید کودک شما به تدریج به درون آب برود و احساس راحتی کند نه اینکه در عمق بالایی قدم وردارد. ممکن است برای همیشه از آب بترسند.

 

 • شاید شما بخواهید منطقه ای را ایجاد کنید که بچه های بزرگتر و کوچکتر شما بتوانند راحت بازی کنند. در این صورت ، می توانید استخر بزرگتری نصب کرده و آبگیر یا حوضچه اضافه کنید. این مناطق فضاهای بسیار کم عمق متصل به استخر عمیق تر هستند. بزرگسالان می توانند آفتاب بگیرند ، بچه های کوچکتر می توانند راحت و با خیال راحت بازی کنند و بچه های بزرگتر هم می توانند در اعماق آب بازی کنند.

 

 • چراغ های LED می توانند حس غریبی به استخر کودک شما اضافه کنند که می تواند پس از غروب شنا کردن در استخر کودکان شما را سرگرم کند. شما حتی می توانید این چراغ های داخل استخر را با یک رشته یا دو چراغ پری در لبه استخر ترکیب کنید و یک زمین فانتزی برای بازی بچه های خود ایجاد کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه روشنایی استخر میتوانید مقاله نورپردازی استخر را مطالعه کنید.

 

 • جت ها برای استخر بچه شما سرگرم کننده هستند. آنها به استخر آب می ریزند و به بچه های شما عنصری سرگرم کننده برای بازی می دهند. آنها حتی می توانند شنای خود را تمرین کنند و ببینند که هنگام روشن شدن جت ها چقدر خوب عمل می کنند. برای بزرگسالان ، این نواحی می تواند انبوهی از آب درمانی را فراهم کند که به ماهیچه های آنها در هنگام تماشای بازی بچه ها شل می شود. پیشنهاد میکنیم مقاله ساخت استخر آب درمانی را در استخرچی مطالعه کنید.

 

 • سرانجام ، شما می خواهید به طرح رنگی در استخر کودک خود فکر کنید. استخر باید جذاب و ایمن به نظر برسد و رنگ نقش بسزایی دارد. به عنوان مثال ، رنگ های روشن و زنده ممکن است به جای رنگ های تیره انتخاب بهتری باشد. کودک شما باید بتواند پایین و هر گوشه استخر را قبل از ورود به راحتی ببیند. داشتن توانایی دیدن همه چیز باعث آرامش خاطر شما و فرزندانتان می شود.

استخر کودکان  ایده آل برای بچه ها با ویژگی های خاص

استخر کودکان

استخر کودکان با ویژگی های خاص

آیا باید یک استخر کودکان توکار انتخاب کنم یا بالای زمین را انتخاب کنم؟

قبل از تصمیم گیری در مورد نصب در زمین یا  توی زمین ، چند مورد را در نظر بگیرید. هزینه ، اندازه و طول عمر سه نکته قابل توجهی است که باید هنگام خرید در ذهن داشته باشید. آنها عبارتند از:

هزینه متوسط ​​- خرید و نصب استخر کودکان فایبرگلاس درون زمین ممکن است بین 80 تا 200 میلیون هزینه داشته باشد. در حالی که استخرهای بالاتر از سطح زمین معمولاً بین 60 تا 150 میلیون تومان هزینه دارند. برای استخرهای روی زمین ، این برآورد شامل یک طبقه ، محوطه سازی اطراف آن یا کارهای لوله کشی و برق نیست. با این حال ، گزینه های با کیفیت و بسیار زیبا نیز در دسترس هستند.

به عنوان مثال ، استخر کودکان فایبرگلاس آماده استفاده هستند که بسیار زیبا به نظر می رسند و برای خانواده های دارای بچه مناسب هستند.

اندازه – هر دو استخر فایبرگلاس روی زمین و توی زمین می توانند بزرگ یا کوچک باشند. با این حال ، استخر کودکان بالای زمین معمولاً با یک عمق واحد ارائه می شود در حالی که می توانید با استخرهای درون زمین عمق شیب داشته باشید.

ماندگاری طولانی – اگر استخر کودکان فایبرگلاس را روی سطح زمین ، زمین یا نیمه زمین انتخاب کنید ، همان طول عمر را خواهید داشت. بیشتر استخرهای فایبرگلاس به شرطی که آنها را به توصیه سازنده استخر نگهداری کنید ، می توانند بیش از 20 سال دوام داشته باشند. استخرهای مخصوص کودکان وینیل ارزان تر هستند اما حتی در صورت نگهداری مناسب بین 5 تا 9 سال دوام نمی آورند.

ایده های طراحی برای استخر کودکان

استخرهای قطب نما دارای طرح های استخر خانوادگی است که در عین رفع تمام نیازهای شما ، ظاهری کلاسیک به شما می دهد. خط استخر معاصر برای استخرهای بچه گانه بسیار عالی است زیرا برای بچه های کوچکتر با مراکز عمیق تر برای بچه های بزرگتر انتهای خیلی کم عمق دارد. هر دو انتهای آنها نیمکت است و پله های بزرگتر و گسترده تری وجود دارد که به بچه های شما اجازه می دهد راحت در آب بنشینند و بازی کنند.

گزینه دیگر استخر Riviera است و شما می توانید چندین اندازه مختلف را متناسب با فضای مورد نیاز خود انتخاب کنید. این استخر دارای یک تاقچه در لبه هایی است که بچه های شما می توانند در آن بنشینند و راحت وارد آب شوند. پوشش ضد لغزش روی پله ها باعث می شود که این استخر کودکان بدون ترس از لغزش یا زمین خوردن ، از امنیت بیشتری برای کل خانواده برخوردار شود.

اگر قصد دارید از حیاط خلوت خود برای سرگرمی های زیاد استفاده کنید ، می توانید یک فضای سایه دار یا پاسیوی نزدیک استخر خود اضافه کنید. به این ترتیب می توانید در حالی که بچه هایتان زیر نظر شما در استخر بازی می کنند از مهمانان خود پذیرایی کنید. این تنظیم همچنین میزبانی از مهمانی های استخر یا اجتماعات خانوادگی را آسان می کند زیرا بچه های شما قبل از رفتن به استخر مجبور نیستند برای غذا خوردن یا نوشیدن زیاد راه بروند.

یک چیز استخر کودکان شما باید داشته باشد ، مخصوصاً اگر مخصوص کودکان باشد ، شمشیربازی است. شما باید استخر خود را از هر طرف و هر طرف حصارکشی کنید. این حصار باعث می شود که همه وقتی در حیاط بازی می کنند و در استخر نیستند یا اگر کودک همسایه در محوطه خانه شما ورجه وورجه زیادی دارد . در صورت عدم حضور ، امنیت را حفظ می کند.

شما باید مراقب باشید که چه چیزهایی را توسط شمشیربازی خود قرار داده اید ، کودکان شما نمی توانند برای نظارت بر آنها از آنها برای بالا رفتن از نرده ها و بازی در آب استفاده کنند. دروازه شما باید دارای یک قفل ایمن باشد که بچه های شما نتوانند به آن برسند.

استخرهای بادی کودکان

استخرهای بادی کودکان

استخرهای قطب نما Australia Riviera به عنوان استخر کودکان

مواردی که باید در نظر بگیرید وقتی استخر بچه های خود را انتخاب می کنید
اگر به طور جدی استخر کودکان را در نظر می گیرید ، نکاتی وجود دارد که می خواهید هنگام خرید در ذهن داشته باشید. آنها عبارتند از:

بودجه – بودجه اختصاص دهید و به آن پایبند باشید. شما می خواهید بهترین استخر کودکان را برای آرامش خود و فرزندانتان بسازید.

تعمیر و نگهداری – چه مدت زمان باید به نگهداری اختصاص دهید؟ استخرها برای بچه ها به تمیز نگه داشتن آب و شنا کردن استخر نیاز دارند. به عنوان یک قانون کلی ، مراقبت از استخرهای فایبرگلاس ساده تر از انواع دیگر است. و اگر Compass Pools را انتخاب کنید ، می توانید یک استخر خود تمیز تهیه کنید که تقریباً به تعمیر و نگهداری نیاز ندارد.

فضا – در حیاط خانه خود چقدر فضای لازم برای استخر خود دارید؟ به یاد داشته باشید که باید فضای لازم برای عرشه یا سطح آن را در لبه داشته باشید. شما همچنین می خواهید پس از نصب استخر ، بتوانید در حیاط خود حرکت کنید.

استفاده – از آنجا که این یک استخر خانوادگی یا بچه ها خواهد بود ، آنها معمولاً گسترده تر هستند. شما فضای کافی برای تمام فعالیتهای برنامه ریزی شده خود را می خواهید.

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.