ایمن سازی استخر خانگی

ایمن سازی استخر های خانگی

ایمنی کودکان مهمترین عامل در ساخت استخر های خانگی


اصول ایمن سازی استخر

ایمن سازی استخر خانگی حقیقتا یکی از مهمتزین مواردی که باید به آن اهتمام ورزید ایمن سازی استخر های شخصی و خانگی در برابر کودکان است. ایمن سازی استخر از جمله مواردی هستند که در ابتدا نادیده گرفته میشوند. برای خانواده هاییکه فرزندان کوچک دارند به شدت توصیه می شود.

اعداد و ارقام تلفات بسیار مهلک هستند قصد نداریم شما را ناراحت کنیم و یا به شما افکار منفی تلقین کنیم اما احتیاط شرط عقل است. با این ابعاد و ارقام هر احتمالی ممکن است. پس ایمن سازی استخر خانگی را جدی بگیریم.

ایمن سازی استخر های خانگی

ایمنی کودکان مهمترین عامل در ساخت استخر های خانگی

سالانه تقریباً در بالاترین آمار تلفات 800 کودک در اثر غرق شدن جان خود را از دست می دهند. به طور متوسط ​​، بیش از 350 کودک در یک سال در استخر شنا یا آبگرم غرق می شوند. دوستان این تعداد کودک هستند و معصوم باور میکنید؟؟؟ خیلی شوکه آور است باور کنید تایپ این مطالب برای بنده راحت نیست. چندین بار تصمیم به تغییر عنوان مطلب گذاشتم اما نمیتوانم چشم بر روی واقعیت ببندم.  از این تعداد میزان مرگ و میر ، تقریبا 80 درصد کودکان زیر 5 سال هستند.

گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس خانگی در ایران جهت مشاوره و بازدید رایگان از پروژه های خود با ما در تماس باشید.

09120215694-02146087252-02146087232

هنگام نظرسنجی ، نیمی از والدین فکر می کنند که با گوش دادن به درخواست های کمک ، می توانند به طور موثر بر روی کودکان خود در اطراف آب نظارت کنند. در حالی که غرق شدن می تواند بدون کوچکترین صدا اتفاق بیوفتد.بیش از 90درصد غرق شدن ها در سکوت اتفاق میوفتد. پس مواظب ایمن سازی استخر خانگی باشید.

متأسفانه ، بسیاری از ما شخصی (یا دوست یکی از دوستان) را می شناسیم که فرزندی را از این طریق از دست داده باشد. دیگران ما خودمان تماس نزدیک داشته ایم.

سعی میکنم زیاد مثال واقعی نزنم اما همانطور که فکر زیبایی و لوکس بودن زندگی خود هستید فکر ایمن سازی استخر خانگی برای کودکان خود هم باشید.

نگران نباشید هر چیزی راهکاری دارد ما در این مقاله میکوشیم تا به شما راه های ایمن سازی را آموزش دهیم.

گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس خانگی در ایران جهت مشاوره و بازدید رایگان از پروژه های خود با ما در تماس باشید.

09120215694-02146087252-02146087232

ایمنی استخر

ایمنی استخر

لایه های محافظتی در ایمن سازی استخر خانگی

 

بهترین راه برای تلاش برای ایمن سازی استخر خانگی خود داشتن چندین لایه محافظتی است. برای شروع ، بهتر است هرچه زودتر در کلاسهای شنا شرکت کنید. سایر عناصر شما باید شامل مواردی مانند نرده ها و دروازه ها و همچنین سیستم های اختیاری مانند هشدارها یا شبکه های ایمنی باشد.

والدینی که استخر یا وان آب گرم دارند مسئولیت ویژه ای در برابر کودک دارند – نه تنها برای بچه های خودشان ، بلکه همچنین برای دوستان و همسایگان آنها.

نتیجه این است: اگر استخر دارید ، کل منطقه ، از جمله درها و پنجره های خارجی که به استخر منتهی می شوند ، از کودکان محافظت کنید. یک حصار چهار طرفه که حداقل 60 سانتی متر بلندی دارد را نصب کنید ، دارای یک درب قفل دار خود بسته و محکم در اطراف تمام استخرها و آبگرم. و برای ایمن سازی استخر خانگی هرگز درب را به قسمت استخر باز نکنید.

زنگ هشدار یا آژیر خطر در ایمن سازی استخر خانگی

علاوه بر این ، استفاده از زنگ هشدار دروازه می تواند آرامش و امنیت بیشتری را ایجاد کند.

قانوا استفاده از نرده های استخری امروزه در خیلی از نقاط دنیا استفاده می شود. در اکثرا ایالت های آمریکا و کشور های اروپایی استفده از نرده ها برای خانواده هایی که دارای فرزند کوچک هستند الزامی می باشد. البته در برخی از کشور ها این مسئله جز لاینفک ساخت استخر می باشد و نیازی به داشتن کودک ندارد.

برای ایجاد نرده های فلزی در استخر خود ، با یک متخصص محلی ایمنی استخر مشورت کنید. همچنین می توانید سایت های ارائه دهندگان حصار استخر را از نظر فروشندگان در منطقه خود بررسی کنید.

استفاده از طلق های شیشه ای  استخر

چند محصول دیگر نیز در بازار وجود دارد که می تواند کودکان را در داخل استخر و اطراف آن حفظ کند (اتفاقاً هیچکدام جای حصار فوق را نمی گیرند).

اولین مورد در ایمن سازی استخر خانگی یک شبکه استخر است ، مانند دیواره های شیشه ای می مانند.

 

 استفاده از تور های ایمنی استخر کودک

این شبکه طلقی و ایمن در زمستان در کل استخر کشیده می شود و در اتصالات نصب شده در کنار استخر لنگر می اندازد. هدف آن محافظت از کودکان برای پریدن و غرق شدن در آبهای آزاد است.

شبکه های توری استخر به طور حرفه ای توسط تکنسین های کاملاً آموزش دیده و دارای گواهینامه نصب می شوند و این شرکت اعلام می دارد که “هیچ کودکی تاکنون در استخر محافظت شده توسط توری که به درستی نصب شده غرق نمی شود.”

امروزه افراد زیادی از این تور ها به واسطه قیمت مناسب و سهولت استفاده از آن ها را انتخاب میکنند.

گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس خانگی در ایران جهت مشاوره و بازدید رایگان از پروژه های خود با ما در تماس باشید.

09120215694-02146087252-02146087232

دستگاه های پوشیدنی همانند ساعت های مچی در ایمن سازی استخر خانگی

هشدار های ایمنی استخر دستبندی

ساعت های مچی در ایمن سازی استخر خانگی

یک اقدام پشتیبان برای ایمن نگه داشتن بچه هایتان در کنار استخرها ، به ویژه هنگام ملاقات با یک دوست یا هنگام تعطیلات ، از طریق دستگاه های پوشیدنی است. این دستگاه ها برای هشدار دادن شما هنگام غرق شدن  کودک ما در آب در نظر گرفته شده اند.

ناگفته نماند که این دستگاه ها اقدامات ایمنی پشتیبان هستند. هیچ دستگاهی هرگز نمی تواند جای مراقب مسئول و هوشیار را بگیرد!

در اینجا چند نکته اضافی در مورد جلوگیری از غرق شدنو ایمن سازی استخر خانگی آورده شده است:

 • هرگز چشم خود را از بچه های خود دور نکنید وقتی نزدیک آب هستید (بله ، حتی استخر کوچک بادی در حیاط خانه!) ، حتی اگر آنها بلدند به طور مستقل شنا کنند. در هر شرایطی شما باید مواظب کودکان خود باشید. حتی زمانی که کودکان شما از تجهیزات نگهدارنده سطحی استفاده می کنند. در این صورت حساسیت کمتر می شود اما بیخیال نمیشینید حتی اگر لازم باشد از دوربین های آنلاین استفاده کنید.
 • همه والدین و مراقبان باید آموزش های لازم در خصوص ایمن سازی استخر خانگی را یاد بگیرند.
 • اگرچه مفید است ، شناور ها جای نظارت بر بزرگسالان را نمی گیرد. در واقع ، آنها می توانند امنیت کاذب را برای بچه ها و والدین فراهم کنند و از حوادث غرق شدن جلوگیری نمی کنند.
 • وقتی روز شنا تمام شد ، اسباب بازی ها را در استخر نگذارید. وقتی شما به دنبال بازی با آنها نیستید ، ممکن است بچه ها در استخر بپرند.
 • اطمینان حاصل کنید که همه اعضای خانواده شنا بلدند. طبق آكادمی اطفال آمریكا (AAP) ، “شركت در دوره های رسمی شنا می تواند احتمال غرق شدن كودكان را تا 88٪ كاهش دهد”.
 • برای ایمن سازی استخر خانگی در قسمت های تخلیه شده یا شکسته شنا نکنید – اینها می توانند شناگران را در زیر آب به دام بیندازند. به کودکان بیاموزید تا از تخلیه استخر ، لوله ها و سایر دهانه ها دور باشند تا از به دام افتادن آنها جلوگیری شود.
 • همیشه استخرهای بادی کودک را بعد از هر بار استفاده تخلیه کنید
 • اگر استخر دارید و نمیدانید فرزندتان کجاست ابتدا استخر را نگاه کنید.
 • امیدوارم این بحث ایمن سازی استخر خانگی خیلی ترسناک نبوده باشد!
کاور استخر یا پوشش استخر در ایمن سازی استخر خانگی
تور ایمنی

تور ایمنی جهت محافظت کودکان و حیوانات

پوشیده نگه داشتن استخر درصورتی که در آن قرار ندارید ، نه تنها می تواند به تمیز نگه داشتن آن و نگهداری مناسب استخر کمک کند ، بلکه در ایمن سازی استخر خانگی بسیار مهم است. روکش های سخت و نرم وجود دارد ، اما تا زمانی که این پوشش می تواند وزن یک بزرگسال را تحمل کند و دارای ASTM (انجمن آزمایش و مواد آمریکا) باشد ، باید خوب باشید. این گواهینامه تضمین می کند که پوشش استخر می تواند وزن قابل توجهی را تحمل کند (معمولاً حدود 1800 کیلوگرم) ،از افتادن بچه ها به داخل آب جلوگیری میکند. و اجازه نمیدهد آب باران وارد استخر شما شود و پارامتر های شیمیایی آب را بهم بریزد.

این روکش های استخر (اگر دارای گواهینامه ASTM باشند) ورود بچه ها به استخر را درصورت عدم حضور در آنها تقریباً غیرممکن می کند. تا به هیچ عنوان نمی توانند آن را جدا کنند و یا اینکه از پهلو وارد آب شوند یا از بالای آن سقوط کنند.

تنها مشکل استفاده آن ها در ایمن سازی استخر خانگی اینست که سخت پیدا می شوند و که البته گران هستند.

آژیر های هشدار ایمنی استخر

آژیر های هشدار جهت ایمن سازی استخر خانگی

برای افزایش امنیت استخر از فناوری استفاده کنید(یه بار دیگه مرور می کنیم)

 • استفاده از تجهیزات امنیت خانه و سایر فن آوری های مرتبط برای تقویت امنیت استخر حتی در بازسازی استخر فواید بسیاری دارد. با انجام این اقدامات از خانواده خود محافظت کنید:
 • محوطه استخر را برای ایمن سازی استخر خانگی با نرده های بلند و خود قفل محصور کنید. با نصب نرده های بلند و درهای چفت و قفل دار ، افراد متجاوز و کودکان بدون نظارت را از قسمت استخر دور نگه دارید. در بسیاری از مناطق ، قانون حصارکشی / ایمنی استخر طبق قانون لازم است – مقررات محلی خود را بررسی کنید تا حصار استخر شما مطابق با الزامات کد خاص باشد.
 • با چراغ های هوشمند منطقه را جهت ایمن سازی استخر خانگی روشن کنید. با قرار دادن چراغ های استراتژیک در اطراف حوض ، دید و ایمنی را بهبود ببخشید. نور خوب نه تنها به بهتر دیدن شما کمک می کند ، بلکه کیفیت هر فیلم ویدئویی در شب را که ضبط می کنید بهبود می بخشد.
 • سنسورهای دروازه و ردیاب های سطح آب را نصب کنید. حسگرها را روی دروازه ها قرار دهید تا هنگام باز شدن به آنها هشدار داده شود و برای جلوگیری از جاری شدن سیل یا صدمه به فیلتر ، آشکارسازهای سطح آب را نصب کنید.
 • موقعیت نظارت تصویری در فضای باز را در اطراف منطقه قرار دهید. استخر و منطقه اطراف خود را حتی در شرایطی که در مجاورت نیستید کنترل کنید. یک سیستم نظارت تصویری را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد یک موجود زنده را با استفاده از یک برنامه تلفن همراه مشاهده کنید ، بنابراین می توانید از هر جای دیگر در استخر خود یا در صورت شناسایی حرکت در  استخر ، هشدارهایی برای ایمن سازی استخر خانگی شما ارسال شود.
 • هنگامی که استخر شما استفاده نمی شود از روکش محکم استخر استفاده کنید. استخر خود را هنگام استفاده از سرپوشیده نگه دارید تا از ورود کودکان یا حیوانات بدون نظارت جلوگیری کند.
 • کودکان خود را در داخل و اطراف آب ایمن نگه دارید . به طور متوسط ​​هر روز ده نفر بر اثر غرق شدن غیر عمد می میرند. از این تعداد ، دو نفر کودک 14 ساله یا کمتر هستند. با داشتن استخر شنای خانگی ، فرزندان شما به آب دسترسی بیشتری دارند. برای اینکه احتمال آسیب دیدگی یا مرگ غیر عمدی در حالی که در حیاط خانه به هم می ریزند ، کاهش یابد ، باید برای ایمن سازی استخر خانگی هوشیار باشید.
 • گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس خانگی در ایران جهت مشاوره و بازدید رایگان از پروژه های خود با ما در تماس باشید.09120215694-02146087252-02146087232
  هشدار های صوتی

  هشدار های صوتی جهت ایمن سازی استخر خانگی

برای اطمینان از ایمنی فرزندان خود این اقدامات احتیاطی را در نظر بگیرید:

 1. هنگامی که در آب یا اطراف آن هستید ، بر فرزندان خود نظارت کنید. از حواس پرتی مانند وسایل الکترونیکی که می توانند توجه شما را از ایمنی آنها دور کنند ، پرهیز کنید.
  قوانین  مشخص را اجرا کنید. اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما قوانینی مانند عدم پرش در آب کم عمق یا دویدن در کنار استخر را درک کرده و از آنها پیروی می کنند.
 2. محوطه استخر را از اسباب بازی ها و وسایل بادی در صورت عدم استفاده پاک کنید. اطراف استخر خود را تمیز نگه دارید تا احتمال آسیب های تصادفی کاهش یابد.
 3. شناگران جوان یا کم تجربه را ملزم به پوشیدن جلیقه نجات یا وسایل بادی کنید. با تجهیزات ایمن سازی استخر خانگی مناسب اطمینان حاصل کنید که شناگران در آب شنا می کنند. برای دستگاه های شناور تایید شده با صلیب سرخ مشورت کنید.
 4. فرزندان خود را در کلاس های شنا ثبت نام کنید. به کودکان خود به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، نحوه شنا را بیاموزید. مربیان دارای صلاحیت غریق نجات را جستجو کنید و خارج از درس با بچه های خود تمرین کنید.
 5. با استفاده از این نکات ، حیاط خانه خود را به واحه ای امن و مطمئن در تابستان امسال تبدیل کنید. می توانید راه حل های ایمن سازی استخر خانگی سفارشی ما را در اینجا مرور کنید یا با ما تماس بگیرید.

 

جهت دیدن ویدیو های آموزشی به کانال استخرچی مراجعه کنید.

گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس خانگی در ایران جهت مشاوره و بازدید رایگان از پروژه های خود با ما در تماس باشید.

09120215694-02146087252-02146087232

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما