بکواش استخر

گیج

حد بکواش استخر با توجه به فشار وارئ شده بر روی فیلتر تصفیه


قبل از خرید فیلتر استخر و یا ساخت استخر ، کلمه بکواش استخر backwash احتمالاً برای شما معنی آشنایی نداشته است ، درست است؟ خوب ، وقتی صحبت از استخر می شود ، معنای واقعی دارد. و این چیز خوبی است.

استخر شما به اندازه فیلتر شما تمیز است. خبر خوب این است که ، هنگامی که یک استخر را شستشو می دهید ، تمیز کردن فیلتر همیشه به معنای جدا کردن آن و شستن هر شکاف کوچک نیست.

برای سفارش ساخت استخر و خرید تجهیزات استخر با مهندسین استخرچی در تماس باشید. 09120215694

استخرچی تولید کننده استخر های فایبرگلاس و سازنده استخر های بتنی در سراسر ایران.446087232-46087252

بکواش استخری

زمان بکواش استخر؟

چرا باید شستشو یا بکواش استخر را انجام دهیم؟

بنابراین ما در اینجا در مورد چگونگی شستشوی مجدد فیلتر یا بکواش استخر صحبت می کنیم ، اما بسیاری از مردم اغلب از اختصار “شستشوی مجدد استخر” استفاده می کنند. می دانید منظور ما چیست ، درست است؟

همچنین می دانید که باید فیلتر استخر خود را تمیز نگه دارید. اما وقتی نوبت به تمیز کردن فیلتر استخر می رسد ، نوبت عملیات بکواش استخر است.

هنگامی که آب استخر از طریق دیافراگم (D.E.) یا فیلتر شن و ماسه شما عبور می کند ، خاک ، روغن و بقایای دیگری را که در محیط فیلتر جمع می شوند – وباعث عدم کیفیت آب استخر شود و آب شفافیت خودش را ار دست می دهد.

با گذشت زمان و همچنان که آب فقط در یک جهت عبور می کند ، محیط فیلتر مسدود می شود و این باعث کاهش کارایی فیلتر شما می شود. هنگامی که یکبکواش استخر انجام می دهید ، آب را از طریق فیلتر به سمت خلاف جهت می فرستید و از طریق پساب زباله یا تخلیه خارج می شوید. این باعث می شود که تمام آوارهای موجود در فیلتر از بین بروند تا بتوانید به راحتی آن را خارج کرده و سطح عملکرد طبیعی فیلتر را بازیابی کنید.

به این فکر کنید که از صافی در کفشور خود استفاده کنید. تکه های غذایی می توانند در ته صافی گیر کنند و تنها راه بیرون آوردن آنها این است که صافی را برگردانید و از جهت مخالف آب را از طریق آن عبور دهید.

شستشوی بکواش استخر بر اساس همان اصل کار می کند. در حالی که شستشوی معکوس یا بکواش استخر بدون توجه به نوع فیلتر استخر معمولاً به همان روش کار می کند ، اما مراحل کار کمی متفاوت است.

بکواش

سیستم فیلتر و بکواش استخر

نحوه شستشوی مجدد فیلتر شنی یا بکواش استخر فیلتر شنی

آیا تصور می کنید اگر مجبور شوید شن و ماسه را بردارید و آن را بشویید؟ چقدر کثیف خواهد بود ؟! خوشبختانه ، وقتی یاد می گیرید چگونه یک فیلتر شنی را دوباره شستشو دهید ، به سرعت متوجه می شوید که این یک فرآیند بسیار آسان تر است. شن و ماسه هرگز از فیلتر خارج نمی شود

هنگام شستشوی صافی فیلتر استخر خود ، از روش زیر استفاده نمایید.

شلنگ خروجی به فاضلاب را به درگاه خروج آب از فیلتر یا بکواش استخر  وصل کنید.

برای سفارش ساخت استخر و خرید تجهیزات استخر با مهندسین استخرچی در تماس باشید. 09120215694

استخرچی تولید کننده استخر های فایبرگلاس و سازنده استخر های بتنی در سراسر ایران.446087232-46087252

 • سیستم فیلتر را خاموش کنید.
 • شیر چند پورت را به Backwash بچرخانید.
 • سیستم فیلتر را دوباره روشن کنید.
 • اجازه دهید آب حدود یک دقیقه از درگاه شستشو و از طریق شلنگ بکواش استخر خارج شود ، یا تا زمانی که آب پاک شود
 • سیستم فیلتر را خاموش کنید.
 • شیر چند پورت را به Rinse بچرخانید.
 • سیستم فیلتر را دوباره روشن کنید.
 • فیلتر را حدود 30 ثانیه بشویید.
 • سیستم فیلتر را خاموش کنید.
 • شیر چند پورت را از بکواش استخر به فیلتر تبدیل کنید.
گیج

حد بکواش استخر با توجه به فشار وارئ شده بر روی فیلتر تصفیه

مهم: هرگز دسته سوپاپ چند پورت را روشن نکنید در حالی که فیلتر استخر روشن است. این می تواند باعث شل شدن یا شکستن واشر لاستیکی چرخان درون شیر شود که در نتیجه باعث نشت آب از درگاه های اشتباه در هنگام کار می شود.

عملیات بکواش استخر برای فیلتر های دیاتومه

آیا به پودر نیاز دارید؟

این بسته به نوع و اندازه فیلتر شما متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاعات خاص همیشه به دفترچه راهنمای خود مراجعه کنید.

در هر صورت D.E. پودر به پوند اندازه گیری می شود ، بنابراین از D.E یک پوند استفاده کنید. اسکوپ بزنید تا اندازه گیری آسان شود. در زمان مصرف ، می توانید از قوطی خالی یک پوند قهوه نیز استفاده کنید.

 

 

 1. سیستم فیلتر را خاموش کنید.
 2. شلنگ بکواش استخر Backwash را به درگاه ضایعات فیلتر متصل کنید.
 3. شیر چند پورت را به Backwash بچرخانید. اگر سوپاپ فشار / کششی دارید ، درب شستشوی عقب را باز کنید.
 4. سیستم فیلتر را دوباره روشن کرده و اجازه دهید حدود دو دقیقه کار کند. این اجازه می دهد تا آب استخر از دریچه عقب یا پورت خارج شود.
 5. سیستم فیلتر را بچرخانید
 6. سیستم فیلتر را خاموش کنید.
 7. شلنگ شستشوی عقب را به درگاه شستشوی فیلتر متصل کنید.
 8. دروازه شستشو را باز کنید.
 9. سیستم فیلتر را دوباره روشن کرده و اجازه دهید حدود سه دقیقه کار کند. این اجازه می دهد تا آب استخر از درگاه بکواش استخر خارج شود.
 10. سیستم فیلتر را خاموش کنید.
 11. دریچه فشار / کشش را ببندید.
 12. اضافه کردن D.E. پودر به فیلتر.
 13. برای تعیین مقدار D.E به دفترچه راهنمای فیلتر خود مراجعه کنید. پودری را که باید اضافه کنید
 14. پمپ استخر را پرایم کنید.
 15. درب سبد صافی را بردارید.
 16. سبد را پر از آب کنید ، و اجازه دهید مقداری آب از خط ورودی عبور کند.
 17. پمپ استخر را روشن کنید.
 18. مقدار مناسب پودر D.E را با آب کافی مخلوط کنید تا دوغاب ایجاد شود ، این یک محلول نازک و خامه ای است.
 19. مطمئن شوید پمپ در حال کار است.
 20. دوغاب را مستقیماً داخل اسکیمر استخر بریزید.
 21. پمپ استخر را حداقل به مدت 30 دقیقه کار کنید تا D.E. تا به طور مساوی در شبکه های فیلتر توزیع شود و از حا لت بکواش استخر خارج کنید.

جهت دیدن کلیپ آموزشی به انتهای متن مراجعه فرمایید.

برای سفارش ساخت استخر و خرید تجهیزات استخر و نگهداری از استخر خود با مهندسین استخرچی در تماس باشید. 09120215694

استخرچی تولید کننده استخر های فایبرگلاس و سازنده استخر های بتنی در سراسر ایران.446087232-46087252

 

فیلتر دیاتومه

فیلتر دیاتومه

چه زمانی باید بکواش استخر را انجام داد؟

هنگامی که فیلتر خود را راه اندازی می کنید ، خواه ماسه باشد یا D.E ، میزان فشار سنج را یادداشت کنید. این فشار فیلتر عادی شماست. با گذشت زمان ، با شروع جمع شدن فیلتر و آلودگی فیلتر ، فشار شروع به جمع شدن می کند زیرا آب نمی تواند به همین راحتی از درون آن جریان یابد.

هنگامی که فشار سنج 10 پوند در اینچ مربع (psi) بالاتر از سطح عملکرد طبیعی است ، وقت آن است که دوباره شستشو بکواش استخر را انجام دهید. اگر بیش از 10 psi بیش از حد معمول باشد ، زمان آن است که دوباره شستشو دهید.

در حالی که می توانید قبل از رسیدن فشار به 10 psi بیش از حد نرمال شستشو دهید ، توصیه می کنیم صبر کنید. بله ، فیلتر شما مسدود نیست ، عملکرد بهتری دارد. اما قبل از رسیدن به نقطه کاملاً مسدود ، وجود خاک و آوار کوچک در واقع به شن و ماسه یا D.E کمک می کند. کار فیلتر کمی بهتر است.

این تکه های ریز باقی مانده به گرفتن و جلوگیری از ورود بقایای ریز دیگر از محیط فیلتر و بازگرداندن آن به داخل آب استخر کمک می کند.

بنابراین ، فیلتر تمیز خوب است. فیلتر کمی کثیف بهتر است. فیلتر مسدود شده بد است و نیاز به بکواش استخر دارد.

نحوه دفع آب شستشوی فیلتر

هر بار که فیلتر استخر خود را شستشو می کنید ، می توانید صدها گالن آب از استخر خود بیرون بیاورید. این همه آب کجا قرار است برود؟ به حیاط خود بروید؟ خیابان؟ نهر پشت خانه ات؟

هیچ یک از آنها گزینه های مناسبی نیستند و حتی ممکن است غیرقانونی باشد ، بسته به محل زندگی شما. آبی که از استخر شما خارج می شود از نظر شیمیایی تصفیه می شود و می تواند به زندگی گیاهان ، آب های زیرزمینی و زندگی آبزیان آسیب برساند.

دور ریختن آب شستشوی صحیح ، نه فقط برای جلوگیری از جریمه های احتمالی ، بلکه برای در امان ماندن جامعه و محیط زیست از بیماری و آسیب ضروری است.

تخلیه استخر با حجم بالای آب در بکواش استخر

بعضی از شهرها اجازه می دهند آب استخر در زهکشی های ملک رها شود. اما همچنین ممکن است ابتدا نیاز به درخواست مجوز داشته باشید.

همچنین ممکن است لازم باشد مواد شیمیایی یا نمک موجود در آب بکواش استخر را قبل از اینکه اجازه دهید آن را در سیستم فاضلاب جامعه خود دور بریزید ، کاهش یا از بین ببرید. با مرجع آب محلی خود مشورت کنید.

پاکسازی لوله کشی

لوله کشی استخر

لوله کشی استخر

با هدایت آب به یک یا چند تصفیه خانه لوله کشی خانه خود ، ممکن است بتوانید آب پس شویی را دفع کنید. باز هم ، بهتر است با اطمینان از تأسیس محل آب و فاضلاب ، اطمینان حاصل کنید که آیا قبل از دفع نیاز به تصفیه آب دارید و آیا مجوزهای لازم را دریافت می کنید.

بعید است هیچ شهرداری به شما اجازه دهد آب بکواش استخر را به سیستم سپتیک منتقل کنید. به هر حال نمی خواهید این کار را انجام دهید سیستم های سپتیک برای دفع مواد زائد به وجود آنزیم های فعال متکی هستند. ریختن آب تصفیه شده شیمیایی در مخزن – به ویژه آب حاوی کلر در آن – احتمالاً باعث از بین رفتن آنزیم ها می شود و شما را کاملاً بی نظم می کند.

برای سفارش ساخت استخر و خرید تجهیزات استخر با مهندسین استخرچی در تماس باشید. 09120215694

استخرچی تولید کننده استخر های فایبرگلاس و سازنده استخر های بتنی در سراسر ایران.446087232-46087252

چاه های خشک

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که میزان بارندگی زیادی را مشاهده می کنید یا طوفان های گرمسیری را تجربه می کنید ، این می تواند یک نجات دهنده زندگی (یا دارایی) باشد. آنها می توانند به جلوگیری از جاری شدن سیل و فرسایش کمک کنند. در حالی که یک چاه خشک می تواند برای دفع آب استخر کار کند ، اما معمولاً هدف آن نیست.

صرف نظر از اینکه سطح آب از شن ، ماسه یا سایر رسانه ها عبور کند ، بازهم در زمین قرار می گیرد ، این بدان معناست که اگر در منطقه ای زندگی کنید که اجازه دفع استخر را نمی دهد ، می تواند مشکل ساز شود. آب داخل زمین شود.

جدا از مسئله مجوز ، یک چاه خشک باید توسط یک متخصص حرفه ای ساخته شود و این پروژه ای است که به راحتی می تواند هزاران تومان هزینه داشته باشد.

مطمئناً می توانید برای دفع آب  بکواش استخر   خود راهی آسان تر ، ایمن و ارزان قیمت پیدا کنید. اداره آب محلی شما می تواند به شما کمک کند.

انتشار کراکن!

یا شاید فقط مقداری آب استخر کثیف باشد. اما نگه داشتن کراکن در استخر بیشتر دلیل تمیز نگه داشتن آب است. به هر حال وقتی زمان شستشوی مجدد استخر شما فرا رسید ، آماده خواهید بود

خواندن مطالب مرتیط زیر به شما توصبف می شود.

نحوه تغییر شن و ماسه فیلتر برای بکواش استخر

همیشه کارآمد ، ارزان و کم مصرف فیلتر کردن استخر است. شما نمی خواهید تمام وقت و پول خود را صرف اطمینان از اینکه فیلتر شما آنچه که قرار است انجام دهد ، انجام دهید. احتمالاً به همین دلیل است که شما در وهله اول فیلتر استخر شن و ماسه دارید. آنها بندرت مسدود می شوند ، آب استخر کاملاً شفاف دریافت می کنید و بیشترین کاری که باید انجام دهید این است که هر چند سال یک بار شن و ماسه را بیرون بریزید.

به هر حال چگونه می توان شن فیلتر استخر را تغییر داد؟ با تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع شن و ماسه شروع کنید – چند گزینه پیش رو دارید. بیاموزید که چگونه بگویید چه وقت زمان تغییر است ، بنابراین مجبور نیستید دائما با آب کثیف و ابری مبارزه کنید. هنگامی که برای مقابله با آن آماده شدید ، شن خود را عوض کنید و بکواش استخررا در نظر بگیرید و در کمترین زمان به شنا برگردید.

سیلیس فیلتر

سیلیس فیلتر

شن و ماسه فیلتر استخر چیست؟

اشکالات مرده باکتریها جلبک ها فیلتر استخر شما این موارد را به دام می اندازد ، بنابراین نمی توانند آب را کدر کنند یا شناگران را بیمار کنند. رسانه فیلتر مواردی است که این آلودگی ها را می گیرد. در این حالت ماسه همان رسانه است.

شن و ماسه از نظر فیلتراسیون بسیار عالی است و در سایر برنامه های ایمنی آب مانند تصفیه فاضلاب ، سیستم های سپتیک و حتی برای آب آشامیدنی استفاده می شود.

از نظر چشم آموزش ندیده ، بیشتر شن ها تقریباً یکسان به نظر می رسند ، بنابراین ممکن است فکر کنید که همه شن ها برابر هستند ، اما این طور نیست. وسوسه آن کیسه شن ارزان در گاراژ خود نشوید. این سیستم تصفیه شما را از بین می برد. همیشه مطمئن شوید که از یکی از سه نوع شن و ماسه در فیلتر بکواش استخر خود استفاده کنید.

ماسه سیلیکا

شن و ماسه فیلتر استخر که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، ماسه سیلیس شماره 20 است. این ماده از کوارتز زمینی به وجود می آید ، که دانه های سیلیس تیز و با لبه های دندانه دار را ایجاد می کند و برای به دام انداختن ریزگردها از آب عبور می کند.

شن و ماسه سیلیس استخراج می شود ، تولید نمی شود.

شن شیشه ای و تاثیر آن بکواش استخر

اگر به دنبال بکواش استخر با تأثیرات محیطی کم هستید ، شن و ماسه شیشه یک گزینه موثر برای سیلیس است. این ماده از شیشه 100٪ بازیافتی ساخته شده و لمس آن صاف است ، اما با این وجود ذراتی به اندازه دو میکرون را ضبط می کند – یعنی یک میلیونیمم متر.

دانه های شیشه همه اندازه های متفاوتی دارند ، بنابراین کانال دهی را به حداقل می رساند ، زمانی که آب استخر مسیری را مستقیم از شن و ماسه برش می دهد و از فیلتر فیلتر می شود بدون فیلتر. شن و ماسه شیشه نیز دارای بار منفی است ، بنابراین در گرفتن ذرات آهن و منگنز برتری دارد. این امر به ویژه اگر استخر شما از منبع آب سخت پر شود بسیار مفید است.

 

جهت دیدن ویدیو های بیشتر به کانال آپارات استخرچی و یا یوتوب ما مراجعه فرمایید.

شن و ماسه زئولیت و تاثیر آن در بکواش استخر

این ماده جایگزین سیلیس که از مواد معدنی سنگهای آتشفشانی به نام زئولیت ایجاد شده است ، به دلیل شکل لانه زنبوری مانند اسفنج مانند ، 100 برابر مساحت  فیلتر دارای سطح مساوی است.

زئولیت با استفاده از فرآیندی به نام غربالگری مولکولی ، کلرامین ها – محصولات جانبی کلر که باعث قرمزی و خارش چشم شناگران می شود – را به دام شیمیایی می اندازد. این یک روش فانتزی است که می گوید کلرآمین ها به طور نامحدود در درون ذرات شن و ماسه زئولیت محبوس می شوند.

اگر متوجه شدید که باید استخر خود را به طور مکرر شوک کلر بزنیدو بکواش استخر را مکرارا انجام دهید شن و ماسه زئولیت می تواند بدون نیاز به استفاده از بسیاری از مواد افزودنی ی یا ازن استخر ، تحت کنترل کلرامین ها قرار گیرد.

برای سفارش ساخت استخر و خرید تجهیزات استخر با مهندسین استخرچی در تماس باشید. 09120215694

استخرچی تولید کننده استخر های فایبرگلاس و سازنده استخر های بتنی در سراسر ایران.446087232-46087252

 

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.