ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع

ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع

 

ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع به دلیل نمای جذاب آن گزینه‌ای مناسب برای لوکس‌پسندان است. این روزها در اکثر برج‌های لاکچری از استخرهای شیشه‌ای استفاده می‌کنند تا اهالی ساختمان بتوانند در کنار این تجهیزات اوقاتی سرشار از آرامش را سپری نمایند. البته طراحی و اجرای این سازه‌های آبی زیبا نیاز به بودجه زیادی دارد، زیرا برای راه‌اندازی آن نسبت به استخرهای معمولی باید تجهیزات گران‌تر و بیشتری خریداری شود.

اگر میخواهید با مراحل ساخت استخر شیشه ای آشنا شوید پیشنهاد میکنیم ابتدا مقاله استخر شیشه ای را مطالعه کنید.

استخر شیشه ای در ارتفاع در چه مکان هایی ساخته می شود؟

ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع معمولا برای ویلاها، باغ‌ها و برج‌های مسکونی انجام می‌شود. در اغلب موارد برای ساخت این تجهیزات مدل‌های کاسه‌ای فلز یا بتن به کار می‌رود. البته برای ارتفاعات خیلی زیاد استفاده از مدل کاسه‌ای تمام فلز بهتر است؛ زیرا در کنار مقاومت بیشتر، وزن سبکی دارد.

استخر شیشه ای در ارتفاع در چه مکان هایی ساخته می شود؟ساخت استخر در ارتفاع کاری بسیار تخصصی است؛ لذا گروهی که مسئولیت ساخت سازه را عهده‌دار می‌شوند، باید تجربه و تخصص کافی در این زمینه داشته باشند و تمامی نکات ایمنی را رعایت نمایند. برای مثال لازم است که قبل از آغاز فرآیند ساخت‌وساز محاسبات دقیقی در رابطه با وزن استخر، اسکلت بندی آن و مواردی از این قبیل انجام پذیرد.

طراحی و اجرای استخر شیشه ای روی پشت بام

چنانچه ساختمان توانایی کافی برای پشتیبانی از استخر شیشه‌ای را داشته باشد، اجرای آن روی پشت بام امکان‌پذیر است. به همین دلیل گروه مهندسی پس از اعزام به محل شرایط پشت بام را از نظر محافظت در برابر نشت آب، استحکام ساختمان و… بررسی می‌کنند. در صورتی‌که ساخت استخر مزاحمتی برای همسایگان ایجاد ننماید و بیمه ساختمان نیز قادر به پوشش دادن مسائل بالقوه باشد، پروژه آغاز می‌شود.

طراحی و اجرای استخر شیشه ای روی پشت بامطراحی و اجرای استخر شیشه ای در ارتفاع برج

به منظور طراحی و ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع برج باید شیشه‌هایی به کار برده شود که در مقابل شرایط نامساعد آب و هوایی مقاومت مطلوبی داشته باشند. در این مواقع لازم است که سازه با وزن سبک و استحکام بالا اجرا شود، لذا شیشه‌های ضدضربه سوپرو و در مواردی نیز آکریلیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

طراحی و اجرای استخر شیشه ای در ارتفاع برجطراحی و اجرای استخر شیشه ای روی تراس

اجرای استخر شیشه‌ای روی تراس می تواند برای کاربران یک تجربه عالی را به همراه داشته باشد. این تجهیزات آبی شیشه‌ای علاوه‌بر این‌که فضای دلنشینی برای سپری کردن اوقات فراغت به وجود می‌آورند، بر ارزش ملک شما نیز می‌افزایند. اگر بالکن ساختمان دارای زیرساخت مناسب و عایق‌بندی قوی باشد، می‌توان نصب استخر شیشه‌ای را به سهولت انجام داد. البته باید تاسیسات به محل موردنظر دسترسی داشته باشند تا انتقال آب امکان‌پذیر شود.

طراحی و اجرای استخر شیشه ای روی تراسنکات ایمنی ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع

بدون رعایت نکات ایمنی برای ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع، این کار می‌تواند مخاطرات بسیاری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل تیمی که مسئول طراحی و اجرای پروژه هستند، قبل از هر کاری محاسبات لازم را برای ساخت سازه انجام می‌دهند. یکی از این محاسبات اندازه‌گیری دقیق وزن استخر به همراه آبی است که درون آن ریخته می‌شود. زیرا بسیار اهمیت دارد که ساختمان بتواند وزن استخر شیشه‌ای و اسکلت آن را تحمل کند.

علاوه‌برآن مولفه‌های دیگری همچون دیزاین شیشه، محل قرارگیری استخر و همچنین آب‌بندی اصولی به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت نیاز به گودبرداری نیز این کار با رعایت کامل نکات ایمنی صورت می‌پذیرد. در مرحله بعد تیم اعزام شده به محل اجرا و راه‌اندازی تأسیسات الکتریکی و مکانیکی نظیر عایق کردن محل، لوله کشی و… را انجام می‌دهند.

در تمام این مراحل متصل کردن شیشه به بتن و آب‌بندی آن توسط پروفیل‌ با رعایت اصول و استانداردها انجام می‌گیرد. البته لازم به ذکر است که در کنار رعایت قوانین باید حتما تاییدیه‌های نظام مهندسی نیز اخذ شود.

هزینه استخر شیشه ای در ارتفاع

ساخت استخر شیشه‌ای در مقایسه با سایر انواع استخرها هزینه بیشتری را به دنبال دارد. یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت این سازه نوع آن است؛ برای مثال این‌که استخر از مدل شیشه‌ای پنجره‌ای باشد یا تمام شیشه‌ای هزینه نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. سایر مولفه‌های موثر بر هزینه ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع ابعاد سازه آبی، تعداد لایه‌ها و ضخامت آن‌ها، کیفیت متریال اولیه، امکانات سفارشی‌سازی و… هستند.

اجرای انواع استخرهای شیشه ای در ارتفاع توسط تیم تخصصی استخرچی

تیم تخصصی استخرچی سال‌هاست که در حوزه اجرای پروژه‌های لوکس از جمله ساخت استخر شیشه ای در ارتفاع فعالیت دارند. این گروه با برخورداری از کارشناسان حاذق و استفاده از متریال درجه یک فرآیند طراحی و اجرای استخر شیشه‌ای را با رعایت استانداردهای لازم انجام می‌دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره رایگان از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان مجموعه استخرچی تماس بگیرید.

بهترین و صادقانه ترین مشاوره را در اختیار شما قرار خواهیم داد.
02165605535
09120215694

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *