شنا در آب سرد

درمان با شنا در آب سرد

درمان با شنا در آب سرد


شنا در آب سرد و دردریا دارای فواید بسیاری میباشد. در این مقاله قصد داریم فواید شنا در آب سرد و دریا را به اختصار برای شما عزیزان عنوان کنیم.

شنا در آب سرد

فواید شنا در آب سرد

1.  شنا در آب سرد سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند

تأثیرات آب سرد بر روی سیستم ایمنی بدن به طور گسترده ای مورد بررسی قرار گرفته است. آب سرد به افزایش تعداد گلبول های سفید خون کمک می کند زیرا بدن مجبور می شود به شرایط متغیر واکنش نشان دهد. با گذشت زمان ، بدن شما در فعال کردن دفاع خود بهتر می شود.

2. شنا در آب سرد به شما یک بالاترین سطح طبیعی می دهد

شنا در آب سرد باعث فعال شدن آندورفین ها می شود. این ماده شیمیایی همان چیزی است که مغز تولید می کند تا در هنگام فعالیت احساس خوبی داشته باشیم. شنا در آب سرد نیز نوعی ورزش است و ثابت شده است که ورزش می تواند افسردگی را درمان کند. شنای آب سرد ما را به سد درد نزدیک می کند. اندورفین وقتی درد می کشیم ترشح می شود تا به ما کمک کند تا از پس آن برآییم.

3. شنا در آب سرد گردش خون شما را بهبود می بخشد

شنای آب سرد رگ ها و مویرگ های شما را شستشو می دهد. این خون را به سطح فشار می دهد و به گرم شدن اندام های ما کمک می کند. مواجهه مکرر ما را با سرما سازگار می کند.

شنا در دریا

شنا در آب سرد در دریا

4-شنا در آب سرد میل جنسی شما را افزایش می دهد

به طور سنتی آب سرد برای سرکوب انگیزه های جنسی دیده می شد. واقعیت این است که میل جنسی را افزایش می دهد! فرو رفتن در مقداری آب سرد باعث افزایش تولید استروژن و تستوسترون می شود و باعث افزایش قدرت باروری و میل جنسی می شود.

از مزایای افزایش میل جنسی می توان به اعتماد به نفس بیشتر ، عزت نفس بالاتر و افزایش روحیه اشاره کرد.

5.شنا در آب سرد کالری می سوزاند

قلب باید سریعتر در آب سرد پمپ کند و بدن باید بیشتر کار کند تا در هنگام شنا همه چیز را گرم نگه دارد. به طور کلی ، در هنگام شنا در آب سرد کالری بسیار بیشتری نسبت به شنا در شرایط گرم سوزانده می شود. این ایده که نوشیدن آب سرد باعث افزایش کالری سوزانده شده شما می شود افسانه است ، اما این یک واقعیت است که آب سرد آنقدر دمای بدن شما را کاهش می دهد که بدن باید عمل کند.

6. استرس را کاهش می دهد

شنا در آب سرد از نظر جسمی و روحی استرس را بر بدن وارد می کند. بسیاری از مطالعات ارتباط بین آب سرد و کاهش استرس را شناسایی کرده اند. شناگران آب سرد  آرامتر می شوند.

7. این یک روش عالی برای معاشرت و ایجاد دوستان جدید است

در بین شناگران آب سرد حس اجتماع و رفاقت بسیار خوبی وجود دارد. هیچ چیزی وجود ندارد که مردم مانند روبرو شدن با یک چالش و به اشتراک گذاشتن تجربه به صورت گروهی دور هم جمع شوند.

مطالعات مداوم در مورد اثرات شنا در آب سرد و یائسگی وجود دارد. دشواری این است که اثبات اینکه به طور خاص آب سرد است که تأثیر مثبتی دارد دشوار است – زیرا جنبه های معاشرت و انجام ورزش هم سلامت عمومی و سلامتی را بهبود می بخشد. چه کسی دوست ندارد؟

ایمنی

مطمئناً برای هر ورزشی نکات ایمنی وجود دارد. یکی از مواردی که غرق شدن در  آب سرد و بدون لباس می شود ، تمرکز کمی بیشتر بر روی ایمنی را تضمین می کند … قوانینی وجود دارد – این قوانین از وب سایت انجمن شنا در فضای باز ، که منابع مفید زیادی در آن وجود دارد ، گرفته شده است.

افزایش ایمنی بدن

افزایش ایمنی بدن با شنا در آب سرد

1. سازگار شوید

با کاهش دما ، فقط شنا کنید و بدن شما به سرما عادت می کند. این زمان از سال زمان مناسب برای شروع شنا در آب سرد است. اینطور نخواهد بود

آب آزاد می تواند خطرناک باشد. فقط در جایی که ایمن است شنا کنید و مطمئن شوید که می توانید به سرعت و به راحتی از آب وارد شوید و از آن خارج شوید. هرگز به تنهایی شنا نکنید.

3. کیت مناسب بپوشید

برای کمک به حفظ گرمای بدن ، یک یا دو کلاه شنا بپوشید (ما اغلب کلاه های پشمی یا مانتو گوش می پوشیم). شما همچنین می توانید دستکش نئوپرن ، بوت ، بلاکلاوا یا یک دستمال مرطوب بپوشید – هر آنچه که با آن احساس راحتی می کنید.

4. غواصی نداشته باشید

غواصی نکنید و داخل آن نروید مگر اینکه به آب سرد عادت کرده باشید آب سرد می تواند نفس شما را بند بیاورد. و شوک آب سرد ایجاد کند ، که می تواند بسیار خطرناک باشد.

5. محدودیت های خود را بدانید

با کاهش دما ، مدت زمانی را که در آب می گذرانید کاهش دهید. در زمستان ، شناگران غالباً فقط به طور همزمان یک یا دو دقیقه شنا در آب سرد می کنند. قانون کلی این است که شما می توانید به ازای هر درجه دمای آب 1 دقیقه در آب صرف کنید – بدیهی است که شما نیز باید بدن خود را پوشش دهید.

6. به آرامی گرم شوید

دوش آب گرم نداشته باشید. آب گرم می تواند به قلب شما شوک دهد. می تواند خطرناک باشد. درعوض ، حتماً لباس گرم زیادی داشته باشید ، خوب بسته شوید و یک نوشیدنی گرم بخورید.

شنا در فصول سرد سال

شنا در آب سرد( فصول سرد سال)

 

و سرانجام ، بقیه روز خود را در یک سطح عالی سپری کنید ، سعی کنید دوستان و خانواده خود را متقاعد کنید که کاملا سرزنده هستید.

به طور خلاصه ، این مزایا و چالش های شنای آب سرد است. گروه ها مختلف در سراسر سال در  انگلستان شنا می کنند و یک احساس اجتماع واقعاً عالی وجود دارد که در آن همه از عضویت در شناهای محلی استقبال می کنند.

نگاهی بیندازید و ببینید چه چیزی برای شما محلی است. نیازی نیست که شما یک ورزشکار تناسب اندام باشید – یا با فرم مدل لباس شنا – فقط ذهن باز داشته باشید ، برای یک چالش آماده باشید و برای خنده شنا کنید. این ممکن است سرگرمی مورد علاقه شما باشد که هرگز نمی دانید داشته اید!

 شنا در آب سرد دریا و اثرات آن بر روی پوست

آب دریا سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی مانند منیزیم ، سدیم ، کلسیم ، کلرید و سولفات است که به عنوان مواد آرایشی طبیعی برای پوست ما کار می کنند. کسانی که مشکلاتی مانند پسوریازیس و اگزما دارند ممکن است مزیت خاصی داشته باشند. منیزیم موجود در آب دریا نیز سطح کورتیزول را در بدن کاهش می دهد ، باعث آرامش سیستم عصبی و احتمال شکستگی پوستی ناشی از استرس می شود.

سیستم ایمنی

با غوطه ور شدن در طبیعت و آب سرد ، به طور طبیعی با میکروب های بیشتری روبرو خواهید شد. این لزوماً چیز بدی نیست ، به شرطی که واکسن آنفولانزا دریافت کرده باشید و مطمئن شوید که پس از خارج شدن سریع گرم می شوید. شنا در آب سرد منظم به تنظیم فرآیندهای آنتی اکسیدانی بدن کمک می کند و به کاهش خطر بیماری های قلبی و سرطان کمک می کند.

عناصر کمیاب و میکروارگانیسم های موجود در آب دریا نیز دارای خواص ضد باکتری هستند و بنابراین می توانند مانند آنتی بیوتیک های طبیعی عمل کنند. این اجزا توسط پوست جذب می شوند و به تقویت سلامت و رفاه بدن کمک می کنند.

 

بهداشت روان و رفاه

احتمالاً مهمترین مزیت شنای دریا مربوط به سلامت روان است.

آب درمانی – که به طور معمول برای کمک به افراد مبتلا به درد مزمن مفصل و آرتروز شناخته می شود – همچنین برای کاهش سطح اضطراب و افسردگی شناخته شده است. مطالعات همچنین نشان داده است که آب درمانی به افزایش تولید بتا اندورفین (مولکول های “احساس خوب”) کمک می کند. تحقیقات نشان داده است که کسانی که به طور مداوم شنا می کنند کمتر به یک متخصص بهداشت روان مراجعه می کنند

شنا در آب سرد و عمیق بدن را شوکه می کند و باعث می شود فقط به آنچه در آن لحظه انجام می دهید فکر کنید. به همین دلیل ، این حالت نهایی ذهن آگاهی و تقریباً مثل یک مراقبه آرام است ، زیرا فقط فضای تمرکز روی نفس خود را دارید. کنترل تنفس که در شنا نقش دارد در واقع سرعت ذهن و بدن را کاهش می دهد و استرس را کاهش می دهد.

مطالعه ای که توسط Swim England همزمان با ‘روز جهانی بهداشت روان’ انجام شد ، نشان داد که وقتی در مورد تأثیر شنا بر زندگی روزمره آنها سوال می شود ، 43٪ از افرادی که به طور منظم شنا می کنند اظهار داشتند که این باعث می شود احساس شادی بیشتری داشته باشند ، 26٪ انگیزه بیشتری برای انجام کارهای روزمره دارد در حالی که 15٪ معتقدند زندگی احساس کنترل پذیری بیشتری دارد.

اثبات شده است که اوقات فراوانی در طبیعت باعث کاهش سطح استرس و همچنین خطر ابتلا به افسردگی و سایر بیماری های روحی می شود ، بنابراین شنا کردن به دریا به جای استخر داخلی راهی عالی برای کمک به بدن و ذهن شما است.
سرشار از منیزیم ، آب دریا همچنین می تواند عضلات شما را شل کرده و خواب عمیق را تقویت کند.

مسائل تنفسی

از آنجا که آب دریا شور است ، این برای افرادی که مشکل سینوس دارند مفید است و با باز کردن محل با محلول نمکی کاملاً طبیعی ، تسکین می یابد. این به مژک ها کمک می کند تا مخاط را حرکت داده ، سینوس ها را پاک کند.

 

مدیریت وزن

در بدن دو نوع مختلف چربی وجود دارد – چربی قهوه ای و سفید. ما بیشتر چربی سفید را حفظ می کنیم ، با این حال مطالعات نشان داده اند که چربی قهوه ای کمتر شایع با آب سرد فعال می شود. چربی قهوه ای نه تنها شما را گرم نگه می دارد ، بلکه به عنوان وظیفه افزایش دمای بدن نیز به سرعت کالری می سوزاند و به شما در کاهش وزن اضافی نیز کمک می کند.

 

درمان با شنا در آب سرد

درمان با شنا در آب سرد

آب سرد فواید سلامتی خود را دارد:

قدرت ذهنی ایجاد می کند – شنا در آب سرد به طور منظم ، یک اثر مثبت درد مانند ایجاد می کند که مزایایی را برای بدن و ذهن شما فراهم می کند
درد عضلات را کاهش می دهد – مدت هاست که آب سرد و استحمام در یخ با کاهش التهاب و تسریع در بهبود عضلات ارتباط دارد
جریان خون و گردش خون را افزایش دهید – مواد مغذی و هورمون های قابل توجه پوست می توانند به سرعت به سطح زمین منتقل شوند و در نتیجه از نور

به قدرت اقیانوس احترام بگذارید – اگر آب بیش از حد مواج است ، به عقب برگردید. همیشه باید به یاد داشته باشید که این زیستگاه شما نیست و اقیانوس می تواند غیر قابل پیش بینی باشد. مکانی امن پیدا کنید و مطمئن شوید جزر و مد دارد.
هنگامی که از آب استفاده می کنید ، مهم است که به سرعت لباس خود را عوض کنید و دوباره به یک محیط گرم برگردید زیرا دمای بدن می تواند همچنان ادامه یابد.

  • توجه داشته باشید که هیپوترمی حتی برای شناگران باتجربه خطرناک است.
  • کت و شلوار مرطوب بپوشید – آب سرد باعث گرفتگی می شود که می تواند خطرناک باشد. در محاصره آب سرد ، به سرعت گرما از دست می دهید.
  • خیلی دور نروید و موازی ساحل شنا کنید.
  • اگر می دانید که از نظر قلبی مشکل دارید قبل از شنا در آب سرد یا آب های آزاد باید با پزشک عمومی خود صحبت کنید.

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی به کانال استخرچی ما مراجعه فرمایید.

 

 

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

1 نظر

  • دیدگاههای ضد نقیض راجع به این قضیه خیلی زیاده و اینکه هنوز هیچ دانشمند یا دانشگاهی بصورت رسمی راجع به اینموضوع تحقیقاتی نداشته اند و هرچه ک میشنویم و میخوانیم بیشتر زاییده حدسیات و تحلیلهای خود تایید بسیاری صاحب نظران میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.