ماستیک استخر

ماستیک استخر

ماستیک استخر: هر آنچه باید بدانید

فعالیت های گروه مهندسین استخرچی 

 • برخی از خدمات استخرچی
 • ساخت استخر های فایبرگلاس ، بتنی و لوکس شیشه ای
 • فروش تجهیزات استخر و موتورخانه
 • تعمیرات و بازسازی موتورخانه
 • آب بندی و رفع نشت استخر
 • ساخت موتورخانه
 • تعمیر و نگهداری استخر و موتورخانه

جهت مشاوره و انجام پروژه های خود با ما در تماس باشید. 02146087232-09120215694-02146087252

خرید و نگهداری استخر احتمالاً دو پارامتر بارز از هزینه ای است که به عنوان صاحب خانه خواهید داشت. این سرمایه سنگین چیزی است که شما می خواهید سالهای آینده از آن مراقبت کنید.

استخر با بهره وری و تعمیرات گاه به گاه روبرو می شود تا اطمینان حاصل شود که همه چیز با خیال راحت و درست کار می کند. اگرچه بسیاری از دارندگان استخر ، از کلیه عملکردهای داخلی استخر و اینکه چگونه برای جلوگیری از نشت آب با یکدیگر همکاری می کنند ، اطلاع ندارند. بنابراین ، شناخت ریشه مشکل استخر و زمان مناسب بودن تعمیر یا تعویض ممکن است دشوار باشد.

امروز ، ما در مورد مصنوعات استخر مثل ماستیک استخر صحبت خواهیم کرد ، قسمت مهمی از استخر شما که کارهای زیادی در پشت صحنه انجام می دهد.

ماستیک استخر چیست و چرا مهم است؟

ماستیک استخر در اصل نام دیگری برای درزگیر شدن مفصل انبساط در اطراف استخرها است. برخی از افراد آن را دریچه آبگیر یا درزگیر می نامند زیرا این وظیفه آن است: آب بندی استخر به گونه ای که از استخر به داخل بتن اطراف نشت نکند.

ساخت استخر بتنی جدید

اگر استخر درون زمینی دارید که از بتن ساخته شده است ، آنچه را که به عنوان کنار آمدن یا لبه زدن شناخته می شود ، در اطراف استخر خواهید داشت.

کنار آمدن ، علاوه بر ایجاد ظاهر کاملتر برای استخر ، در اصل کلاهک در اطراف استخر ایجاد می کند که از بیرون آمدن آب از استخر از ورود آب به دیواره های استخر جلوگیری می کند.

در عوض ، آب باید به فاضلاب ها سرازیر شود تا همه چیز در وضعیت مطلوبی باشد.

اگر آب وارد دور تا دور استخر شما شود، در این صورت می توانید ترک هایی در بتن یا پارچه های چوبی پوسیده ناشی از ریختن آب و یا نشت آب استخر را تجربه کنید که با گذشت زمان آسیب جدی می بیند.

ماستیک استخری

استفاده از ماستیک استخر vis در جهت درز گیری و رفع نیروهای تنشی در کاشی و بتن پیشنهاد می شود

Mastic چگونه کار می کند؟

زمانی که استخر شما از مفصل های کف و دیواره دچار نشتی شد، نگران نباشید این مشکل کاملا قابل رفع است. استفاده از ماستیک ها راهکار مناسبی برای برطرف کردن این مشکلات برای استخر شما هستند. ماستیک استخر در اصل یک چسب بسیار مقاوم و ضد آب است که تقریباً بافتی بتونی دارد. دریچه استخر بین قسمتهای بتونی قرار می گیرد تا از خروج هرگونه آب از شکافها و آسیب رساندن به بتن استخر یا قسمت عرشه اطراف شما جلوگیری کند.

دلیل اینکه ماستیک استخر مانند بتونه است این است که به آن اجازه می دهد تا منبسط شود و منقبض شود .وقتی هوا گرم می شود ، استخر شما کمی افزایش طول پیدا می کند. در سرما کمی منقبض می شود.

بنابراین ، ماستیک استخر باید شرایطی را فراهم کند که استخر منبسط و منقبض می شود و فضای کمی برای حرکت به بتن اختصاص می دهد ، در حالی که مناطق بین بتن را برای جلوگیری از نشت مهر و موم می کند.

فعالیت های گروه مهندسین استخرچی 

جهت مشاوره و انجام پروژه های خود با ما در تماس باشید. 02146087232-09120215694-02146087252

چه علائمی وجود دارد که باید جایگزین ماستیک استخر شود؟

بسته به شرایط آب و هوایی منطقه ، تعداد دفعات استفاده از استخر و سایر متغیرها ، ممکن است تعمیر ماستیک استخر پس از چند ماه تا چند سال لازم باشد.

تعمیر مفصل انبساط استخر شنا اغلب ممکن است برای افرادی که در مناطقی زندگی می کنند که دمای هوا بسیار نوسان دارد ، لازم باشد زیرا تاب خوردگی مداوم در بتن می تواند باعث خرابی آن و بنه آن شود.

دانستن برخی علائم متداول در شکست کار آب استخر ، اطلاعات ضروری برای دارندگان استخر است. علائم ممکن است گاهی اوقات اب زیر کاه باشد ، اما در اینجا چند نکته برای تماشا وجود دارد:

 • ترک در Decking

شاید یکی از گویاترین نشانه هایی که ممکن است نیاز به تعویض بنه استخر داشته باشید ، شکاف در عرشه است. ترک ها نشان می دهد که استخر شما در تلاش است تا با تهویه و تغییرات آب و هوایی مطابقت داشته باشد و ممکن است که ماستیک به اندازه کافی منبسط نشده و منقبض نشود تا این تغییرات ایجاد شود.

هنگامی که استخر شما به درستی منبسط نمی شود و منقبض نمی شود – یا قدیمی است و دیگر نمی تواند حرکت را تحمل کند – شما می توانید ترک هایی را در عرشه اطراف استخر مشاهده کنید. آنها ممکن است در ابتدا بسیار جزئی باشند ، اما به سرعت می توانند به یک مشکل مهم تبدیل شوند.

به شما توجه کنید که هر ماه عرشه استخر و ماستیک استخر خود را بررسی کنید و هر گونه تغییر را یادداشت کنید. اگر بیشتر از حد معمول ترک بخورد ، ممکن است زمان تعویض آب بند و یا تعمیرات عرشه استخر فرا رسیده باشد.

ماستیک کاری

بیشترین مشکلات پیش آمده نشتی در اطراف عرشه استخر می باشد

 • کاشی استخر در حال سقوط

افتادن کاشی های استخر به چند دلیل ممکن است اتفاق بیفتد. چسبی که آنها را به استخر متصل می کند ، فقط می تواند فرسوده شود ، یا شرایط شدید آب و هوایی می تواند باعث انقباض و انبساط استخر شود ، به طوری که باعث می شود کاشی ها جابجا شده و از جای خود خارج شوند.

با این حال ، باید این را نیز نشانه احتمالی نیاز به تعمیر درزگیر استخر بدانید.

اگر استخر در شرایط آب و هوایی به شدت پیچیده می شود ، به اندازه ای که باعث ریزش کاشی شود ، پس ممکن است مفصل انبساط شما بیش از حد کار کند و باعث شده باشد که آب بند از حرکت زیاد خراب شود.

ماستیک استخر ها قرار است تغییرات جزئی در استخر شما را کنترل کند ، مانند زمانی که استخرهای جدید با گذشت زمان در زمین مستقر می شوند و هر استخر درون زمین دچار برخی تغییرات آب و هوایی می شود. اما ، پس از یک دوره تغییرات شدید آب و هوایی که باعث ریزش کاشی شد ، ایده خوبی است که برای اطمینان از اینکه فرم درستی برای کنترل فصل آینده استخر درزگیر خود را جایگزین کنید.

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی بیشتر در خصوص ماستیک استخر با کانال ما همراه باشید.

فعالیت های گروه مهندسین استخرچی 

 • برخی از خدمات استخرچی
 • ساخت استخر های فایبرگلاس ، بتنی و لوکس شیشه ای
 • فروش تجهیزات استخر و موتورخانه
 • تعمیرات و بازسازی موتورخانه
 • آب بندی و رفع نشت استخر
 • ساخت موتورخانه
 • تعمیر و نگهداری استخر و موتورخانه

جهت مشاوره و انجام پروژه های خود با ما در تماس باشید. 02146087232-09120215694-02146087252

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

1 نظر

 • بسیارعالی مفیدبود.لطفا بگیددرشرایط فعلی که میزان کلر استخرهارابالابرد(2 ppm)دچارخرش و سوزش چشم شده ایم چکاربایدکرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.