مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس


مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس به نظر شما کدام بهتر است؟

بهترین زمان برای ساخت استخر در اواخر زمستان و شروع فصل بهار است. هنگام ساخت استخر ، یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که چه جنسی از استخر را انتخاب کنید.  قاعدتا تصمیم آسانی نخواهد بود. اما ما به شما کمک می کنیم که بتوانید دید بهتری در رابطه با انتخابتان داشته باشید. جنسی که برای استخر انتخاب می کنید روی روال نگهداری استخر و همچنین طول عمر کلی استخر شما تأثیر می گذارد. هنگامی که تفاوت بین استخرهای بتونی و فایبرگلاس را در نظر می گیرید ، مواردی وجود دارد که باید بدانید.

 

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس و وینیل

در صورتی که هنوز سوالی به پاسخ در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس برای شما وجود دارد همین حالا با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 09120215694-46087232-46087252

گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های پیش ساخته و بتنی در ایران

آرزوی ما شادی و کسب رضایت شماست.

هزینه های نصب استخر فایبرگلاس و بتن

هزینه ساخت هر دو استخر بتنی و فایبرگلاس تقریباً متفاوت است. هزینه متوسط ​​استخرهای فایبرگلاس تقریباً از 70 میلیون تا 300 میلیون متغییر است ، که بستگی به اندازه ،طرح،و تجهیزات مورد استفاده از قبیل برند تجهیزات دوار و سیستم های گرمایشی دارد.  در حالیکه در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس هزینه ساخت استخرهای بتونی از 100 میلیون تا … متغییر است حدود نهایی نخواهد داشت و آن به دلیل ابعاد و اندازه نا محدود آن و نوع استخر از باب لبه نا محدود یا ترکیب شیشه بتن و یا استخر های بالا برنده متغییر است.  این اختلاف قیمت به مشخصا در ایران قابل توجه است که در انتخاب استخر شما تأثیر بگذارد.

بطور متوسط استخر های بتنی اگر طبق استاندارد و اصول ساخته شوند معمولا تا 35% هزینه بیشتری نسبت به استخر های بتنی در ایران دارند.

فاکتورهای زیادی وجود دارد که می تواند انتخاب خوبی داشته باشد. همه چیز به نیازها و خواسته های شما بستگی دارد. به همین دلیل ، هنگام ساخت نباید فقط این آیتم را مد نطر قرار دهید.

مقایسه نگهداری از استخر فایبرگلاس و بتنی

در حالی که ساخت استخر بتنی از فایبرگلاس بیشتر است ، نگهداری از فایبرگلاس ارزان تر است. فایبرگلاس در برابر جلبک ها مقاومت بیشتری دارد و نگهداری آن نسبت به بتن ارزان تر خواهد بود ، بنابراین اگر یک استخر ارزان قیمت که نگهداری آن آسان است همان چیزی است که شما می خواهید ، ممکن است گزینه بهتری باشد.

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

مقایسه آماری استخر های فایبرگلاس ،وینیل و بتنی

گزینه های سفارشی سازی در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

استخرهای فایبرگلاس و بتنی تنوع بسیار خوبی از گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهند. با برنامه ریزی دقیق در منطقه تفریحی استخر ، هر دو ماده می توانند ظاهری خیره کننده داشته باشند.

با این حال ، در خصوص قیمت گذاری ، بتن و فایبرگلاس برابر نیستند. برای استخر فایبرگلاس ، شما باید از بین پوسته های استخر فایبرگلاس پیش ساخته انتخاب کنید. اگرچه این ممکن است محدود کننده به نظر برسد ، اما از انتخاب گسترده موجود تعجب خواهید کرد. هنگام انتخاب پوسته استخر فایبرگلاس پیش ساخته ، به زودی متوجه می شوید که از نظر اندازه ، شکلدر ایران انتخاب های متنوعی نخواهید داشت و در طرح کلی کمبود انتخاب وجود دارد. اگر به سادگی به دنبال یک استخر خانوادگی شسته و رفته هستید ، مطمئناً گزینه پیش ساخته ای را پیدا می کنید که برای شما مناسب باشد.

گزینه هایی در امکانات وجود دارد که استخرهای پیش ساخته به اندازه کافی رضایت مشتریان را در پی ندارد. در این موارد استخرهای بتونی گزینه بهتری هستند. در حالی که استخرهای فایبرگلاس دارای اشکال و اندازه های گوناگونی هستند ، اما از نظر گزینه های سفارشی سازی نمی توانند واقعاً با بتن رقابت کنند. استخرهای بتنی می توانند گزینه های سفارشی سازی زیر را ارائه دهند:

گزینه های سفارشی سازی بتن در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

طراحی های استخر بتنی فقط به مهارت های نصب کننده شما محدود می شود. هنگام نصب استخر بتونی ، می توانید اندازه را تا آخرین اینچ تنظیم کنید.
گچ گزینه محبوب برای اتمام استخرهای بتونی است. با این حال ، اگر مایل به صرف هزینه بیشتری هستید ، می توانید از کاشی های سرامیکی ، شیشه ای یا سنگی استفاده کنید.  قاعدتا کمک شایانی به هماهنگی با دیگر قسمت های ملک شما را به همراه خواهد داشت.
جزایر استخری ، مسیرهای پیاده روی ، سرریزها یا فواره ها می توانند در طراحی یک شاهکار معماری گنجانده شوند.

استفاده کامل از گزینه های سفارشی سازی استخرهای بتونی هزینه نصب را بسیار افزایش می دهد. اما اگر نشان دادن سبک شخصی خود با استخر برای شما در اولویت است ، ممکن است هزینه اضافی ارزشمند باشد.

در صورتی که هنوز سوالی به پاسخ در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس برای شما وجود دارد همین حالا با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 09120215694-46087232-46087252

گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های پیش ساخته و بتنی در ایران

آرزوی ما شادی و کسب رضایت شماست.

 

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس از نظر دوام

اگرچه به نظر می رسد که بتن دوام بیشتری دارد ، اما همیشه اینطور نیست. یک استخر بتونی می تواند شکاف ایجاد کند و پس از اتمام استخر نیز کاملا پنهان و محو  شود.

در برهه ای از زمان ، هر استخر بتونی برای رفع نشتی استخر و انجام مجدد پایان کار به بازسازی اساسی احتیاج دارد. البته با ساخت یک استخر بتنی استاندارد که توسط متخصصان این امر انجام میشود نگرانی خاصی نخواهید داشت.

برای جلوگیری از هزینه های  مجدد استخر بتونی ، کار ساخت استخر را به مهندسین آن بسپارید. گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس در ایران 09120215694

اما اگر میخواهید آن را بصورت سنتی و بدون رعایت اصول مهندسی سازه  بسازید انتخاب فایبرگلاس شاید بهتر باشد.  متأسفانه ، استخرهای فایبرگلاس نیز در برابر ضربه مقاوم نیستند. استخرهای فایبرگلاس می توانند ترک بخورند – یک مشکل معمول ناشی از لرزه های زمین. تخلیه استخر اغلب منجر به تغییر زمین و در نتیجه ترک خوردن می شود.

مشکل دیگری که در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس می تواند  ایجاد شود ، تغییر زمین در زیر استخر فایبرگلاس است که منجر به حباب هوا در زیر پوسته استخر و زمین می شود. با این کار استخر صدای پوکی میدهد. با دیدن این نکته جایی ایجاد می شود که زمین از ساختار استخر پشتیبانی نمی کند ،  یا به عبارت دیگر زیر سازی استخر بگونه ای خواهد بود که کل سطح استخر بطور یکسان بر روی زمین قرار گیرد.

همچنین خطر آسیب به استخر را افزایش می یابد. گذشته از مشکلات اساسی مانند ترک خوردگی و لرزه های زمین ، استخرهای فایبرگلاس در برابر سایش و پارگی مقاومت دارند ، به این معنی که نگهداری استخر معمولاً آسان تر خواهد بود.

مقایسه بتنی و فایبرگلاس

ساخت استخر بتنی نیاز به تخصص و رعایت اصول سازه دارد

نگهداری در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

استخرهای فایبرگلاس نسبت به بتن در برابر جلبک ها مقاومت بیشتری دارند. با توجه به اینکه استخر های بتنی مقاوم تر هستند اما  مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس ،استخرهای فایبرگلاس  به تعمیر و نگهداری خاصی احتیاج ندارند. استخرهای بتنی دارای سطوح خشن و متخلخل هستند که مستعد رشد جلبک ها هستند. این امر می تواند برای جلوگیری از جلبک در استخر و حفظ سطح PH مطلوب به نگهداری بیشتر نیاز داشته باشد. برای اینکه استخر کاملاً جلبکی نباشد ، لازم است هر از گاهی آن را تخلیه کرده و داخل آن را با اسید شستشو دهید.

به طور کلی ، استخرهای فایبرگلاس از نظر تعمیر و نگهداری نسبت به سایر گزینه ها دارای ارجهیت هستند.

در صورتی که هنوز سوالی به پاسخ در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس برای شما وجود دارد همین حالا با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 09120215694-46087232-46087252

گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های پیش ساخته و بتنی در ایران

آرزوی ما شادی و کسب رضایت شماست.

 

زمان و سهولت نصب در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

اگر به دنبال یک استخر مطمئن هستید که سریع نصب شود ، بدون شک فایبرگلاس گزینه بهتری است. از آنجا که پوسته استخر فایبرگلاس از قبل ساخته شده است ، نصب استخر آسان است – پوسته استخر به راحتی باید در زمین مدفون شود. نصب استخر بتونی فرایند بسیار پیچیده و طولانی دارد. در حالی که نصب استخرهای فایبرگلاس معمولاً فقط چند روز طول می کشد ، ساخت استخر بتنی از 4 هفته تا 8 هفته به طول می انجامد. اگر واقعاً استخر بتونی می خواهید ، این نباید شما را بترساند. استخر بتنی شما پس از نصب یک عمر دوام دارد.

بنابراین زمان در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس نباید بطور کامل بر انتخاب شما تاثیر بگذارد. استخرچی سعی می کند کاملا بیطرفانه برای شما  مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس را انجام دهد.

جابجایی استخر ها

اگر می خواهید استخر خود را جابجا کنید ، بهتر است با فایبرگلاس کار کنید. با دیدن این استخرها پوسته های پیش ساخته ای که در زمین مدفون شده اند ، می توانید با حفر پوسته و دوباره پر کردن سوراخ از زمین ، از استخر خلاص شوید و یا آن را در نقطه دیگری نصب کنید.

 

در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس يا، بتن  همانطور که قبلا ذکر شد ،  گزینه های مختلفی را ارائه می دهد ، اما ارزان ترین و رایج ترین آن استفاده از سیمان بجای کاشی کاری است. استخرهای سیمانی کمی احساس ناخوشایندی ایجاد می کنند. اگر بخواهید از لیز خوردن جلوگیری کنید بسیار عالی است ، اما در بعضی موارد ممکن است خیلی ناهموار باشد.

مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس در رشد جلبک و سطح

از طرف دیگر استخرهای فایبرگلاس صاف هستند. اگر با رشد جلبک در استخرسطحی بسیار لغزنده را به وجود می آورند. این صافی می تواند خطر لغزش را ایجاد کند ، اما اگر تمیز آن را نگه دارید  معمولاً مشکلی به وجود نخواهد آمد.

زیبایی در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس

در کل استخر های های بتنی دارای زیبایی بیشتری نسبن به استخر های فایبرگلاس هستند . این زیبایی ها اغلب به علت کاشیکاری ،آبنماها،و سایر آپشن هایی هستند که می توانید در استخر های بتنی نصب کنید اما در ساخت استخر های فایبرگلاس محدودیت دارید.

در صورتی که هنوز سوالی به پاسخ در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس برای شما وجود دارد همین حالا با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 09120215694-46087232-46087252

گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های پیش ساخته و بتنی در ایران

آرزوی ما شادی و کسب رضایت شماست.

استخر های وینیل
استخر وینیل

استخر وینیل

در حالی که فایبرگلاس و بتن از محبوب ترین گزینه های مواد برای استخرها هستند ، گزینه دیگری وجود دارد که ممکن است در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس از آن آگاهی نداشته باشید. استخرهای وینیل آستر یکی از آسانترین ساخت استخر ها را دارد و هزینه ساخت به مراتب پایین تری دارند. نکته جالب دیگر در مورد استخرهای وینیل آستر این است که آنها کاملا قابل تنظیم هستند.

اگر می خواهید بین بتن و فایبرگلاس توازن بر قرار کنید ،  یک استخر وینیل آستر عالی می شود.  اندازه استخر ، شکل و عمق  مانند یک استخر بتونی قابل تنظیم است ، اما سطح استخر صاف بوده و در برابر جلبک ها مانند فایبرگلاس مقاومت می کند. اشکال عمده استخرهای آستری وینیل دوام است.

در حالی که استخرهای آستر وینیل به طور قابل توجهی از قبل هزینه کمتری دارند ، استخر در طول زمان هزینه بر خواهد بود. این به این دلیل است که پوشش وینیل فقط حدود 5-9 سال دوام خواهد داشت. با توجه به اینکه سطح استخر از دوام کمی برخوردار است ، باید در استفاده از استخر خود دقت بیشتری داشته باشید.

ضربه محکم ممکن است باعث آسیب شود. اگر مایلید تقریباً هر چند سال 40 میلیون برای استفاده مجدد و دوباره پر کردن استخر خود هزینه کنید ، استخر وینیل هنوز هم می تواند گزینه مناسب شما در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس باشد. انتخاب استخر شما به خواسته شما از استخر بستگی خواهد داشت. در حالی که بتن بیشترین گزینه های سفارشی سازی را ارائه می دهد ، بسیاری از آنها با هزینه بالایی تهیه می شوند.

استخرهای وینیل گزینه های سفارشی سازی خوبی را ارائه می دهند و تمیز کردن آنها آسان است ، اما در طول عمر این استخر ها باید هزینه های بیشتری بپردازید. فایبرگلاس با دوام است و تمیز کردن آن نسبتاً آسان است ، اما گزینه های طراحی شما محدود به پوسته استخرهای استاندارد موجود در بازار خواهد بود.

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی بیشتر به کانال استخرچی مراجعه فرمایید.

در صورتی که هنوز سوالی به پاسخ در مقایسه استخر بتنی و فایبرگلاس برای شما وجود دارد همین حالا با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 09120215694-46087232-46087252

گروه مهندسین استخرچی سازنده استخر های پیش ساخته و بتنی در ایران

آرزوی ما شادی و کسب رضایت شماست.

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.