مواد آب بندی استخر

مواد نانو آب بندی


درباره عایق رطوبتی نانو

عایق رطوبتی نانو یا مواد آب بندی استخر یکی از جدیدترین راه حل های ضد آب است که امروزه در دسترس است. این فناوری از ذرات اندازه نانو برای نفوذ به کمترین شکافها و فضاها برای اتصال آنها به ذرات برای ایجاد یک پوشش با دوام و ماندگاری برتر استفاده می کند.

نانوذرات در بازسازی فقط ترک ها و شکستگی های مواد را پر نمی کنند ، اما علاوه بر این ، با آب بندی کامل همه آنها می تواند از ورودی های بعدی که ممکن است از محیط خارجی به وجود آید جلوگیری کند. از همه مهمتر ، ثابت شده است که این امر در جلوگیری از باران ، عناصر آلوده کننده ، سرما و قارچ و یا اثر نفوذی قابل اطمینان است. این یک مزیت مهم است زیرا بیشتر راه حل های ضد آب با گذشت زمان ضعیف می شوند ، ضد آب بودن نانو برای سالهای سال با دوام باقی می ماند.

مواد آب بندی استخر

مواد نانو آب بندی

فناوری نانو یک روش بسیار توصیه شده در برابر نشت در کف و دیوارهای خانه و مواد آب بندی استخر شما است. این می تواند به شما کمک کند تا از بروز مشکلات محیطی که ممکن است سالها خانه شما را آزار دهد ، جلوگیری کنید.

با مشکل نشتی استخر روبرو هستید؟ اکنون جهت خرید مواد آببندی استخر با ما تماس بگیرید.

جهت استفاده از خدمات رایگان استخرچی همین حالا با ما تماس بگیرید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های پیش ساخته نظیر فایبرگلاس و بتنی و سایر تجهیزات در ایران آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. 021-46087232-09120215694

فناوری نانو در مواد آب بندی استخر

استفاده از مواد آب بندی استخر

فناوری نانو در عایق رطوبتی کاربردی کار می کند. زیرا بسترهای تصفیه شده اکنون آب را در حالت مایع دفع می کنند. اما به طور همزمان اجازه می دهند آب در حالت گازی به داخل و خارج حرکت کند. مواد آب بندی استخر باعث ایجاد یک لایه ضدآب می شود که در عین حال قابل تنفس است. این اجازه می دهد تا آب یا رطوبت محبوس شده در سطح از منافذ تبخیر شود. در نتیجه با خشک نگه داشتن بسترها گل آذین یا مسائل آسیب داخلی آب کاهش می یابد.

نانوذرات بسیار بادوام هستند. زیرا حتی در اثر تنشهای شدید دما نیز بسیار مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش و در برابر آب و هوا مقاوم هستند. این امر باعث می شود که آنها به شدت به لایه زیرین متصل شده و از خراب شدن آنها در شرایط مختلف خارجی جلوگیری کنند. این در مقایسه با غشای ضد آب سنتی است که تمایل دارند در اثر حرارت با شکستن در دماها و شرایط شدید ، اثربخشی مواد آب بندی استخر را از دست بدهند.

ذرات نانو از نظر جسمی بسیار کوچک هستند.

 

بنابراین مواد آب بندی استخر کاملاً برای چشم قابل مشاهده نیست. بنابراین ، پوشش های ضد آب نانو تغییری در شکل ظاهری سطح ایجاد نمی کنند و باعث می شوند رنگ ، بافت و کیفیت سطح بدون تغییر بماند.

از دیگر موارد استفاده و کاربرد های آن می توان به موارد زیر اشاره کرد.

کاربرد-کت نانو

جهت استفاده از خدمات رایگان استفاده از مواد آب بندی استخر همین حالا با ما تماس بگیرید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های پیش ساخته نظیر فایبرگلاس و بتنی و سایر تجهیزات در ایران آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. 021-46087232-09120215694
پوشش فناوری نانو در مواد آب بندی استخر و ساخت استخر

مزایای ضد آب بودن نانو

 • دافع آب و روغن
 • محافظت در برابر اشعه فرا بنفش
 • ماندگاری
 • در دمای محیط خیلی سریع خشک کنید
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • سازگار با محیط زیست
 • ضد آب و قابل تنفس است
 • صرفه جویی در هزینه
 • به بتن ، پشت بام ، آجر ، سنگ و سایر محصولات ساختمانی و غیره اعمال می شود

برنامه های رایج در مواد آب بندی استخر

عایق رطوبتی نانو به دلیل استحکام اتصال مواد بالا و مقاومت در برابر مقاومت در برابر آب و هوای شدید و ترافیک انسانی ، در انواع سطوح قابل اجرا است.

کاربرد بر بتن

مواد آب بندی استخر نانو معمولاً با پاشش برای لایه های متخلخل مانند سیمان و سنگ تراشی اعمال می شود. کیفیت مواد نانو ذرات این یک راه حل بسیار انعطاف پذیر است که عملکرد درجه صنعتی را ارائه می دهد.

جهت استفاده از خدمات رایگان استفاده از مواد آب بندی استخر همین حالا با ما تماس بگیرید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های پیش ساخته نظیر فایبرگلاس و بتنی و سایر تجهیزات در ایران آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. 021-46087232-09120215694

کاربرد بر چوب

سطوح چوب را می توان با پوشش نانو با فناوری نانو بر پایه آب نیز پوشش داد. سپس سطح خاصیت جذب آب خود را از دست می دهد و در برابر نفوذ آب و تهدید پایداری مواد مقاومت می کند.

کاربرد بر سنگ مرمر

مواد آب بندی استخر نانو بر پایه آب نیز معمولاً برای دفع مایعات خارجی از ورود به سطح آن برای سطوح مرمر استفاده می شود. مهمترین مزیت این نرم افزار توانایی نانوتکنولوژی در ضد آب کردن سطح بدون تغییر زیبایی فیزیکی سطح است.

انواع تولیدات مواد آب بندی استخر بروز در تولید مواد:

 • AQUAMAT-ELASTIC دوغاب دو جزئی ، بسیار انعطاف پذیر ، ضد آب ، ضد آب ، مبتنی بر سیمان
 • پوشش اپوکسی EPOXYCOAT-S مناسب برای استخرهای شنا
 • DUROCRET-PLUS ملات ترمیم سیمانی تقویت شده با فیبر ، اصلاح شده با پلیمر
 • آغازگر اپوکسی دو جزئی ، مبتنی بر آب ، EPOXYPRIMER 500
 • لاتکس پلیمر ADIPLAST برای بهبودهای متعدد ملات ها
 • افزودنی مواد آب بندی استخر کریستالی AQUAMAT-ADMIX
 • PLASTIPROOF مواد افزودنی پلاستیک کننده / کاهش دهنده آب برای بتن
 • مش الیاف شیشه FIBERGLASS MESH برای تقویت لایه های ضد آب
 • SM-14 حلال ویژه برای پوششهای اپوکسی
عملیات سیلینگ

استفاده از مواد در زمان بتن ریزی کف

 الزامات استفاده از مواد آب بندی استخر

یک روش معمول و مقرون به صرفه برای تهیه سطح نهایی استخر شنا ، رنگ آمیزی آن با یک رنگ خاص مانند یک پوشش اپوکسی است. این یک راه حل کارآمد فنی است که به وضوح مقرون به صرفه تر از همپوشانی با کاشی و سرامیک است.

انتخاب استفاده از پوشش اپوکسی به طور قابل توجهی در انتخاب ابزارهای ضد آب بودن استخر تأثیر می گذارد ، زیرا شرایط خاصی را برای ضد آب بودن ایجاد می کند.

بنابراین ، در این حالت ، لایه مواد آب بندی استخر قبل از پوشش اپوکسی اعمال می شود و باید دارای ویژگی های زیر باشد:

این باید ضد آب موثر باشد.

 1. باید کاملاً انعطاف پذیر باشد ، به ویژه در قسمت پایین استخر ، که به خصوص در اثر خالی بودن استخر تحت فشارهای انبساط / انقباض قرار می گیرد (عمدتا به دلیل تأثیر تابش خورشید).
 2. مواد آب بندی استخر باید به سختی به لایه پیوند یابد و در برابر فشار منفی احتمالی ایجاد شده مقاومت کند (به عنوان مثال ، هنگامی که استخر تخلیه می شود و یک جدول آب دوره ای یا دائمی در منطقه اطراف وجود دارد).

پوشش اپوکسی مورد استفاده باید دارای خصوصیات زیر باشد:

 • انعطاف پذیری مواد آب بندی استخر ، به منظور مقاومت در برابر ترک خوردگی ناشی از انبساط / انقباضات احتمالی.
 • مقاومت در برابر آب و مواد شیمیایی که ممکن است در آب استخر وجود داشته باشد (به عنوان مثال کلر).
 • مقاوم در برابر آب و هوا
 • جهت استفاده از خدمات رایگان استفاده از مواد آب بندی استخر همین حالا با ما تماس بگیرید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های پیش ساخته نظیر فایبرگلاس و بتنی و سایر تجهیزات در ایران آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. 021-46087232-09120215694
 • راه حل

نیاز اصلی این است که قاب پشتیبانی استخر باید به درستی محاسبه شده باشد تا بتواند به طور موثر در برابر فشار هیدرواستاتیک مقاومت کند.

برای تأمین موفقیت آمیزه های ضد آب بودن استخر ، استفاده از دوغاب AQUAMAT-ELASTIC دو جز component ، بسیار انعطاف پذیر ، ضد آب ، به دیواره ها و کف استخر ضروری است. لایه ضد آب ایجاد شده با استفاده از AQUAMAT-ELASTIC موارد زیر را فراهم می کند:

مواد آب بندی استخر ضد آب موثر.
اتصال قوی به لایه و مقاومت بالا.
انعطاف پذیری بالا
مدت زمان طولانی مدت.
مقاومت حتی در برابر فشارهای منفی ، در نتیجه استخر از هر دو نشت و نفوذ آب در امان است.

علاوه بر این ، در هنگام بتن ریزی قاب استخر ، افزودن مواد افزودنی ضد آب PLASTIPROOF به بتن با نسبت 0.2-0.5٪ از وزن سیمان توصیه می شود. افزودن مخلوط کریستالی مواد آب بندی استخر AQUAMAT-ADMIX به نسبت 0.8-1.0 کیلوگرم در هر 100 کیلوگرم سیمان نیز توصیه می شود.

الزامات مقاومت در برابر مواد شیمیایی که پوشش باید برآورده کند ، با استفاده از پوشش اپوکسی مواد آب بندی استخر EPOXYCOAT-S با موفقیت برآورده می شود. این یک سیستم اپوکسی دو جزئی است که به خصوص در برابر سایش ، اثرات جوی و انواع مواد شیمیایی مانند اسیدهای رقیق شده ، مواد قلیایی استخر ، فرآورده های نفتی ، برخی از حلال ها ، آب دریا مقاوم است.

کاربرد

استفاده در چوب

استفاده در چوب

I. آماده سازی بستر

تمیزکاری کامل بقایای چربی ، مواد رطوبت زدا ، گرد و غبار ، مواد سست و غیره از سطح قبل استفاده از مواد آب بندی استخر

ذرات سست باید از حفره های موجود در بتن تمیز شوند.

سیمها و فاصله دهنده های فرم باید به عمق 3 سانتی متر برش داده شوند.

اتصالات ساختمانی موجود باید به شکل V ، در داخل ، در تمام طول آنها ، تا عمق 2-3 سانتی متر قبل از استفاده مواد آب بندی استخر باز شوند.

مناطق فوق باید کاملاً مرطوب و با ملات سیمان ترمیم شونده اصلاح شده با پلیمر DUROCRET-PLUS پر شود. متناوباً ، در صورت نیاز به کار سریع ، پر کردن را می توان با ملات تعمیر سریع تنظیم شده و اصلاح شده با پلیمر RAPICRET انجام داد. مصرف DUROCRET-PLUS: 25 كيلوگرم براي پر كردن سطح 30-40 مترمربع (مصرف نشانگر سطح ديوار معمولي بتني).
اگر قاب استخر دارای یک لایه ناهموار است.

شرح آماده سازی قبل استفاده از مواد آب بندی استخر

در این حالت سطح دیوارها و کف استخر با استفاده از یک ملات سیمان قوی صاف می شود. این فرایند به شرح زیر انجام می شود:
تهیه یک ملات سیمان قوی (سیمان: شن = 1: 2.5) تقویت شده با ADIPLAST (5-10 weight از وزن سیمان) ،

به منظور صاف کردن بستر در امتداد سطح استخر ، در ضخامت 2-3 سانتی متر. استفاده از یک لایه اتصال (spatterdash) تقویت شده با مواد آب بندی استخر لاتکس پلیمری ADIPLAST (سیمان: شن و ماسه: ADIPLAST: آب = 1: 1: 0.25: 0.25) به دیواره های استخر ، به منظور تقویت اتصال ملات سیمان ، باید انجام شود. لایه اتصال به طور معمول اعمال می شود و پس از سخت شدن (حداقل 1 روز) به دنبال استفاده از ملات سیمان است. استفاده از یک لایه پیوند تقویت شده با پلیمر ADIPLAST l

شرح

جهت استفاده از خدمات رایگان استفاده از مواد آب بندی استخر همین حالا با ما تماس بگیرید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های پیش ساخته نظیر فایبرگلاس و بتنی و سایر تجهیزات در ایران آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. 021-46087232-09120215694

استفاده اساسی از مواد نانو شلد نوع دیگری از مواد آببندی استخر

استخر های بتنی

مواد آب بندی استخر Nano-Shield OSP یک پوشش / پوشش کاملاً غیرآلی است. که در درجه اول به عنوان محافظت از بتن در برابر نفوذ حلال های آلی و هیدروکربن های امولسیون شده استفاده می شود. همچنین از هر دو طرف منفی و مثبت از یک ضد آب بسیار کارآمد برخوردار است. این ماده عمدتا در مخازن بتونی ، به عنوان روکش یا پوشش روی کف ، و در سازه های مهار ثانویه استفاده می شود.

در ترکیب با مانع مانع Cem-Kote 100 ، می توان با استفاده از روشهای خاص ، به بتن آلوده روغن پیوند داد. Nano-Shield OSP همچنین به عنوان پوشش ضد آب برای ذخیره سازی موجود در آب و سازه های بتنی تصفیه آب ، هضم کننده ها ، تصفیه کننده ها و خرک های کاربردی استفاده می شود. Nano-Shield OSP برای ضد آب کردن دیوارهای نگهدارنده ، زیرزمین ها ، اسلب های بتونی ، استخرها و سایر سازه های بتونی مناسب است.

ترکیب و مواد

Nano-Shield OSP یک جز component است (فقط آب اضافه کنید) ، ترکیب کاملاً غیر آلی حاوی سیمان پرتلند ، پرکننده های سیلیس و چسب های غیر آلی.

محدودیت ها

مواد آب بندی استخر Nano-Shield OSP مقاومت خود را در برابر نفوذ حلال ها با پخت مرطوب افزایش می دهد. باید تقریباً 3 روز مرطوب شود. فقط مقدار مواد را مخلوط کنید که در مدت زمان 30 دقیقه قابل استفاده است. Nano-Shield OSP نباید در محیط های اسیدی با سختی آب استفاده شود. Nano-Shield OSP را هنگامی که انتظار می رود درجه حرارت کمتر از 4 درجه سانتیگراد (40 درجه فارنهایت) یا نزدیک بودن باران باشد اعمال نکنید. آماده سازی مناسب سطح برای پیوند موفق Nano-Shield OSP ضروری است.

امکانات
مواد آب بندی استخر مقاوم در برابر تمام حلال های آلی

غیر قابل نفوذ در تمام حلال های آلی

مقاوم در برابر محیط قلیایی

پخت سریع – حلال در 48 ساعت نفوذ ناپذیر است

از بتن های بسیار متخلخل محافظت و ضد روغن می کند

ضد آب در طرفهای منفی و مثبت

غیر قابل اشتعال

یک جز component (فقط آب اضافه کنید)

کاملاً غیرآلی است

زمان کار طولانی – 30 دقیقه به علاوه

غیر سمی

کاربرد آسان

سلامت و امنیت مواد آب بندی استخر نانو شلد

Nano-Shield OSP غیر سمی و قابل اشتعال نیست. ممکن است پوست شما به سیمان حساس باشد. توصیه می کنیم از دستکش لاستیکی استفاده کنید. از تماس با پوست خودداری کنید. در صورت تماس ، بلافاصله با آب شستشو دهید. در صورت بروز تحریک ، به دنبال توصیه های پزشکی باشید. اگر هضم شود مضر است. محصول را  برای ایمنی از دسترس کودکان نگه دارید. فقط برای استفاده صنعتی. برای اطلاعات بیشتر با MSDS مشورت کنید.

رنگ
خاکستری صنعتی

بسته بندی
Nano-Shield OSP Premix یک ماده تک جزئی است که در کیسه های 22.7 کیلوگرم (50 پوند) بسته بندی شده است.

بازده

Nano-Shield OSP Premix 13.2 لیتر (0.47 فوت مربع) بازده دارد و پوشش نظری آن 6.6 متر مربع در ضخامت 2 میلی متر (یا 71 فوت در @ 80 میلی متر ضخامت) است. ضخامت کاربرد بسته به نوع استفاده نهایی از مواد آب بندی استخر متفاوت است. پوشش واقعی به زبری سطح و ضخامت اعمال شده بستگی خواهد داشت. اپلیکیشن برای تعیین میزان واقعی پوشش برای سطح زیرین ، میزان کاربرد و روش کاربرد باید یک برنامه کاربردی را اجرا کند. لطفا برای اطلاعات بیشتر با خدمات فنی تماس بگیرید.

ذخیره سازی و حمل و نقل

جهت استفاده از خدمات رایگان استفاده از مواد آب بندی استخر همین حالا با ما تماس بگیرید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های پیش ساخته نظیر فایبرگلاس و بتنی و سایر تجهیزات در ایران آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. 021-46087232-09120215694

مواد آب بندی استخر Nano-Shield OSP که روی پالت ها در یک منطقه خشک و خنک نگهداری می شود ، ماندگاری آن 12 ماه است. بسته بندی شده 55 کیسه در هر پالت.

داده های تکنیکی

فشار فشاری
(ASTM C109 اصلاح شده) 44.8 – 51.7 مگاپاسکال
(6،500 – 7،500 psi)
مدول پارگی
(ASTM C348) 28 روز 6.2 – 7.8 مگاپاسکال
(900 – 1،130 psi)
مقاومت پیوندی با بتن (آزمون Plow off) بیشتر از مقاومت کششی بستر بتن
نفوذ بخار آب
ضخامت 3 میلی متر (1/8 ″) 1.1 متراژ متریک
نفوذپذیری هیدرولیک بلوک بتنی پوشش داده شده با Nano-Shield OSP در برابر فشار سر آب 135 متر (500 فوت) مقاومت می کند

نصب و راه اندازی

دستورالعمل های راهنمای فعلی و دستورالعمل های کاربردی حاوی اطلاعات اضافی خاص هر برنامه هستند و باید دنبال شوند. برای اطلاعات خاص برنامه خود با خدمات فنی تماس بگیرید.

آماده سازی سطح

تمام بتن های شل و خراب ، لسانس ، گرد و غبار ، خاک و گل آذین را از بین ببرید. باید از سندبلاست یا فشار آب فشار بالا (حداقل 6000 psi) استفاده شود.

نشت آب فعال باید با استفاده از MEADOW-PLUG ™ از W. R. Meadows متوقف شود و تخریب سطح عمیق تر با MEADOW-CRETE® OV (OVERHEAD) ترمیم شود. قبل از استفاده از NANO-SHIELD OSP سطح MEADOW-CRETE OV را خشن بگذارید و آن را کاملاً با فشار آب شستشو دهید. NANO-SHIELD OSP باید ظرف 48 ساعت پس از ترمیم سطح اعمال شود.

تقویت فولاد

تمام زنگ زدگی های سست را از روی هر نوع فولاد تقویت کننده در معرض پاک کرده و دو لایه مواد آب بندی استخر PATCH-PRIME pos Exposed Steel Primer استفاده کنید.

درمان ترک

هرگونه ترک موجود باید با استفاده از Cem-Kote Flex ST یا Cem-Kote Flex Plus به طور جداگانه درمان شود.

مخلوط کردن

یک کیسه ، 22.78 کیلوگرم (50 پوند) را با تقریبا 4.5 – 5.0 لیتر (1.1 – 1.3 گالن ایالات متحده) آب مخلوط کنید. از یک مته (400 – 600 دور در دقیقه) با پاروی مخلوط کن استفاده کنید. مواد خشک را به تدریج به آب اضافه کرده و مخلوط کنید تا مخلوطی یکدست و یکدست حاصل شود. بیش از حد مخلوط نکنید. آب را برای قوام قابل شستشو یا یک قوام سفت تر برای استفاده از ماله تنظیم کنید.

کاربردی

برای دستیابی به ضخامت مشخص – به طور معمول 2 تا 3 میلی متر ، (80 – 120

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی به کانال آپارات استخرچی مراجعه فرمایید.

جهت استفاده از خدمات رایگان استفاده از مواد آب بندی استخر همین حالا با ما تماس بگیرید. گروه مهندسین استخرچی سازنده انواع استخر های پیش ساخته نظیر فایبرگلاس و بتنی و سایر تجهیزات در ایران آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. 021-46087232-09120215694

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما