نورپردازی در استخر

نورپردازی استخر


نورپردازی استخر امری بسیار مهم و ضروری خصوصا در زمان تاریکی می باشد.

ما از روشنایی منظره LED با لامپهایی که نور سفید گرم تولید می کنند استفاده می کنیم. ما انواع لامپ ها و توانهایی را انتخاب می کنیم که مقدار نور مورد نیاز را تأمین کنند ، بدون هیچ گونه هزینه اضافی

ما وسایلی را انتخاب می کنیم که نورپردازی استخر را دقیقاً در جایی که لازم است هدایت کنند. ما از محافظ های تابش خیره کننده و “پلک” استفاده می کنیم – کلاهک های جامد بالای لامپ ها که نور را در جایی که می خواهید متمرکز می کنند.

گروه مهندسین استخرچی فعال در ساخت انواع استخر بتنی و فایبرگلاس در ایران. وارد کننده مستقیم تجهیزات استخری و موتورخانه

جهت هماهنگی مشاوره و استعلام قیمت همین حالا با ما تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

نورپردازی در استخر

نورپردازی استخر

نور کمتر می تواند بیشتر باشد. همه چیز در مورد محل قرارگیری وسایل ، زاویه آنها ، رنگ و درجه حرارت نور است.

نورپردازی استخر هنری در اطراف استخر شنا شما را به بیرون سوق می دهد بنابراین شما می خواهید شب را در آنجا سپری کنید. این بدان معناست که  از آب لذت بیشتری خواهید برد.

اگر تصمیم دارید منطقه استخر شما به نورپردازی منظره هنری و حرفه ای احتیاج داشته باشد ، ما دوست داریم به شما کمک کنیم. برای تعیین وقت مشاوره رایگان با ما با تماس بگیرید یا فرم تماس ساده ما را پر کنید.

 

هزینه نورپردازی استخر داخل زمین و سایر سوالات رایج در مورد روشنایی

گزینه ها و لوازم جانبی

اگر به ساخت استخر بتنی فکر می کنید ، احتمالاً چراغ استخر زیر آب را نیز در نظر دارید. در حالی که ما سالانه با صدها نفر در سراسر ایران، کار می کنیم ، این فرصت را داریم که به تعداد زیادی  سوالات در مورد روشنایی استخر پاسخ دهیم. در این مقاله ، ما می خواهیم برخی از محبوب ترین سوالات مربوط به روشنایی استخرهای بتنی را که روزانه دریافت می کنیم ، برطرف کنیم.

 

در مورد نورپردازی استخر چه چیزی باید بدانم؟

با روشن کردن استخر خود می توانید شب ها با نور محیطی چند رنگ شنا کنید. چراغ های LED استخر به شما امکان تغییر رنگ را با تلنگر سوئیچ می دهند. چراغ های داخل استخر باید در حین ساخت نصب شوند. چراغ های LED کوچکتر 700 تا 900 دلار نصب می شوند و فیبر نوری 1300 تا 1700 دلار. تنها تعمیر و نگهداری مورد نیاز تعویض لامپ است.

 

چرا باید استخر خود را روشن کنم؟

اول از همه ، نورپردازی استخر به شما این امکان را می دهد که هم از شب و روز از استخر خود نهایت استفاده را ببرید. بسیاری از افراد شنای شبانه را تجربه ای شگفت انگیز می دانند ، اما بدون محیط نور بازتابنده ای که نور زیر آب فراهم می کند ، به سادگی یکسان نیست.

نورپردازی استخر درون خود همچنین باعث آرامش خاطر هنگام تماشای کودکانی می شود که بعد از تاریکی هوا شنا می کنند. زیرا باعث ایجاد دید بهتر در کل استخر می شود.

چراغ های توکار

نورگردازی استخر

گروه مهندسین استخرچی فعال در ساخت انواع استخر بتنی و فایبرگلاس در ایران. وارد کننده مستقیم تجهیزات استخری و موتورخانه

جهت هماهنگی مشاوره و استعلام قیمت همین حالا با ما تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

آیا چراغ های استخر باید در حین ساخت نصب شوند یا بعداً می توان آنها را اضافه کرد؟

بعضي از لوازم جانبي استخر را مي توان بعداً اضافه كرد ، اما چراغ هاي استخر اين انعطاف پذيري را ارائه نمي دهند … به هر حال بدون بازسازي اساسي.

ما پیشنهاد می کنیم اگر از راه دور چراغ استخر را در نظر می گیرید ، بهتر است هنگام ساخت استخر آن را نصب کنید.

 

چند چراغ نیاز دارم؟

این به نورپردازی استخر بستگی دارد ، اما ما در حال حاضر از چراغ های LED کوچکتر مانند Globright یا Pal 2000 در استخرهای فایبرگلاس خود استفاده می کنیم و پیشنهاد می کنیم که یک نور ، حداقل یک استخر با طول 30 “را روشن می کند. استخرهای بیش از 30 سانتی متر به دو چراغ نیاز دارند. لطفاً توجه داشته باشید که این حداقل است ، در نهایت اکثر افراد در هر استخر دو چراغ می گیرند و حتی بعضی از ما می خواهند سه عدد را روی ساخت استخرهای بزرگ نصب کنیم.

گزینه های روشنایی من کدام است و جوانب مثبت و منفی هر کدام چیست؟

چراغ استخر غالب در بازار امروز LED است ، اما نور فیبر نوری و همچنین نور رشته ای نیز موجود است. بیایید نگاهی دقیق تر به هرکدام بیندازیم.

LED ها در نورپردازی استخر

  • LED مخفف دیودهای ساطع کننده نور است که با حرکت الکترونها در داخل یک ماده نیمه هادی روشن می شود.
  • LED ها هیچ رشته ای ندارند ، بنابراین هیچ گرما ساطع نمی کنند.
  • LED ها نیز تغییر رنگ داده و چندین تنظیمات نمایش نور دارند.
  • طول عمر لامپهای LED بسیار طولانی است… حدود 30،000 ساعت در مقایسه با 5000 ساعت رشته ای و 6000 ساعت فیبر نوری. این معادل شش جایگزینی رشته ای و پنج جایگزین فیبر نوری است.

فیبرهای نوری

  • چراغ های استخر فیبر نوری در اوایل سال 2000 به اوج خود رسیده و با استفاده گسترده از فناوری LED سهم بازار خود را از دست داده اند.
  • طراحی چراغ استخر با فیبر نوری از این نظر بی نظیر است که لامپ در واقع در یک جعبه خشک در بالای پاسیوی استخر قرار دارد. نور این لامپ از طریق کابلهای فیبر نوری به یک اتصالات خاص در دیواره استخر منتقل می شود ، جایی که کابل به پایان می رسد و نور به استخر می تابد.
  • برخی از چراغ های فیبر نوری دارای یک چرخ رنگی هستند که درون جعبه قرار دارد و نور از آن می تابد و باعث تغییر رنگ نورپردازی استخر می شود.
  • مهمترین عیب چراغهای فیبر نوری این است که آنها در بین گزینه های روشنایی از کمترین میزان روشنایی برخوردار هستند.
  • همانطور که بعدا خواهیم دید ، آنها بسیار گران هستند ، به خصوص از نظر نوری که از آنها ساطع می شود.
نور در استخر

نور در استخر

رشته های رشته ای در نورپردازی استخر

رشته های لامپ با عبور جریان الکتریکی از یک سیم ، معروف به رشته ، برای گرم شدن کار می کنند. رشته می درخشد ، و نور روشن مرتبط با یک لامپ رشته ای را تولید می کند.

اولین عیب لامپ های رشته ای این است که برای تغییر رنگ باید یک لنز رنگی روی نور استخر داخل استخر قرار داد. این بیست سال پیش خوب بود ، اما امروز کمی قدیمی است.

دوم ، عمر لامپ بسیار کمتر از لامپ های LED است.

 

چراغ های داخل استخر و نورپردازی استخر چقدر هزینه دارند؟

در زمان نوشتن این مقاله ، چراغ های استخر LED با اندازه کامل ، مانند آنچه که به طور معمول در ساخت استخرهای بتونی نصب می شوند ، معمولاً بین 1000 تا 1500 دلار نصب می شوند.

چراغ های LED کوچکتر مانند Pentair Globrite یا PAL 2000 معمولاً بین 700 تا 900 دلار نصب می شوند.

چراغ های استخر فیبر نوری معمولاً حدود 1300 تا 1700 دلار نصب می شوند.

چراغ های استخر رشته ای با اندازه کامل معمولاً در محدوده 450 تا 650 دلار است.

گروه مهندسین استخرچی فعال در ساخت انواع استخر بتنی و فایبرگلاس در ایران. وارد کننده مستقیم تجهیزات استخری و موتورخانه

جهت هماهنگی مشاوره و استعلام قیمت همین حالا با ما تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

چه نگهداری لازم است؟

تنها نگهداری مورد نیاز برای هر چراغ استخر تعویض لامپ است.

صرف نظر از نورپردازی استخر ، برای جایگزینی لامپ هرگز نباید سطح آب استخر را پایین بیاورید. در بعضی موارد ، می توانید یک پیچ را باز کنید ، محفظه لامپ را از سطح آب بالاتر برده و لامپ را تعویض کنید. این روند فقط پنج تا ده دقیقه طول می کشد.

با این حال ، چراغ های دیگر نیاز به تعویض کل محفظه دارند که طول می کشد.

پردازش نور

نورپردازی در استخر

10 روش عالی برای نورپردازی استخر در این تابستان !!

اگر استخر شنا دارید ، در نیمه راه داشتن یک استراحتگاه لوکس در حیاط پشتی خود هستید. چگونه می توانید بقیه راه را بدست آورید؟ با روشن کردن فضای استخر خود ، در شب به مکانی جادویی تبدیل می شود.

تخصص ما ایجاد یک محیط تفریحی مانند اطراف استخر شما است ، بنابراین بدون اینکه حتی از خانه خارج شوید ، احساس می کنید در تعطیلات هستید.

هدف دیگر روشن کردن یک استخر شنا و اطراف آن است. تا از داخل خانه شما زیبا به نظر برسد. با نور مناسب می توانید از زیبایی آن لذت ببرید حتی اگر تمایل به غوطه وری ندارید.

و البته ، امنیت یک نگرانی اصلی است. استخرها شب ها بسیار سرگرم کننده هستند ، اما شما فقط می خواهید عمدا در آب قرار بگیرید.

چگونه همه این کارها را انجام دهیم؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

ایده نورپردازی استخر شماره 1: نورپردازی عرشه استخر

گروه مهندسین استخرچی فعال در ساخت انواع استخر بتنی و فایبرگلاس در ایران. وارد کننده مستقیم تجهیزات استخری و موتورخانه

جهت هماهنگی مشاوره و استعلام قیمت همین حالا با ما تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

پاسیو استخر

به احتمال زیاد ، فعالیت زیادی در اطراف استخر شما وجود دارد. چراغ های درون زمین ، در مقابل چراغ های هدایت کننده روی زمین ، ایده خوبی برای روشن کردن نورپردازی استخر

شما می گویید کف استخر شما بتونی است؟ چگونه می توانیم چراغ ها را در آن فرو ببریم؟ زیرا ما متخصص هستیم. ما می توانیم هسته های بتونی 5 اینچی را از آن عرشه سوراخ کنیم تا وسایل لازم برای روشن شدن درختان زیاد را نصب کنیم.

ایده نورپردازی استخر شماره 2: مهتاب

روشن كردن عرشه استخر از بالا ، با چراغ هايي كه روي درختان يا روي شيشه هاي سقف نصب شده ، توهم مهتاب را به وجود مي آورد. و کی عاشق شنای مهتاب نیست؟

اگر درختان بالغ استخر شما را احاطه کرده باشند ، ما در شاخه های بالای سر چراغ نصب می کنیم تا از نور طبیعی ماه تقلید کنیم. این باعث ایجاد سایه های جذاب از شاخه ها و برگ ها به قسمت استخر می شود.

درختی ندارید؟ مشکلی نیست ما می توانیم با نصب چراغ های بالا بر روی تخت های استراحت یا شیروانی خانه شما ، جلوه ای مشابه ایجاد کنیم.

ایده نورپردازی استخر شماره 3: مشعل های سطح بالای تیکی

عاشق ظاهر مشعل های tiki هستید اما کیفیت پایین موجود در فروشگاه تخفیف را ندارید؟

چراغ های تیکی درجه حرفه ای را در نظر بگیرید که نه تنها یک شعله جشن ، بلکه نور با سیم نیز ارائه می دهند. چراغ های تیکی درجه حرفه ای از برنج و مس با کیفیت بالا ساخته می شوند و به سختی در مناظر شما قرار می گیرند.

آنها را با روغن پر کنید و از فتیله برای یک شعله واقعی مشعل استفاده کنید ، یا چراغ ها را برای روشن شدن از لامپ روشن کنید. نورپردازی استخر در ارتفاع های مختلف ، از سه تا هشت فوت در دسترس هستند. پیراهن هاوایی اختیاری.

ایده نورپردازی استخر شماره 4: برجسته سازی درختان و گیاهان

ما در این زمینه متخصص هستیم. بهترین راه برای ایجاد احساس راحتی این است که قسمت استخر خود را با محوطه سازی سرسبز محاصره کنید و شب آن را روشن کنید.

آیا نگران هستید که چشم انداز شروع کار شما برای روشن شدن خیلی کوچک است؟

با رشد درخت ، ما می توانیم بدون تغییر لامپ ، لامپ را تغییر دهیم. ما با رشد چشم انداز شما نورپردازی را تنظیم می کنیم.

اگر محوطه استخر شما توسط درختان بالغ احاطه شده باشد ، آن افرا با شکوه ممکن است به دو یا سه وسیله برای نورپردازی هنری آن احتیاج داشته باشد ، یکی با پرتوی باریک برای نفوذ به بالای درخت و دیگری با پرتو گسترده تر برای برجسته شدن برگها و شاخه ها .

ما با 30 نوع لامپ مختلف – نه فقط یک لامپ – طراحی می کنیم تا به صورت ماهرانه فضای نورپردازی استخر خود را برجسته کنیم.

اگر گیاهان چند ساله بلند در تخت ها رشد می کنند ، از چراغ های گلوله ای با روشنایی جهت دار استفاده می کنیم تا کمی ارتفاع پیدا کنیم. نور را خواهید دید – نه وسایل.

ایده نورپردازی استخر شماره 5: ویژگی های آب

 

اگر استخر شما دارای یک ویژگی آب مانند یک آبشار باشد ، سزاوار استراتژی نورپردازی خاص خود است.

ما ممکن است از زیر یک آبشار روشن کنیم ، بنابراین نور با آب می رقصد. نور شستشو از لبه استخر یا از درخت بلند در نزدیکی سیل نور نرم ایجاد می کند.

هدف قرار گرفتن نور در جایی که آب به سطح استخر برخورد می کند حباب های هوا را می گیرد و حرکت را برجسته می کند.

ایده نورپردازی استخر شماره 6: سازه های روشنایی

نورپردازی در شب

نورپردازی استخر در شب

ساختارهای نزدیک استخر خود را نادیده نگیرید. نورپردازی آنها را بخشی از فضای رفت و آمد مکرر می کند.

گروه مهندسین استخرچی فعال در ساخت انواع استخر بتنی و فایبرگلاس در ایران. وارد کننده مستقیم تجهیزات استخری و موتورخانه

جهت هماهنگی مشاوره و استعلام قیمت همین حالا با ما تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

آیا در منطقه استخر خود آلاچیق دارید؟ بعد از یک روز شنا در استخر ، احتمالاً مکان شما برای نوشیدنی خنک و کمی سایه است.

اما آلاچیق ها وقتی شب روشن می شوند جادوی خاص خود را ارائه می دهند. روشنایی فرورفته و ظریف را تصور کنید که میز شما را برای صرف غذا و میز باربیکیو روشن می کند. ما می توانیم تمام سیم کشی ها و وسایل را پنهان کنیم ، بنابراین آنچه می بینید شستشوی نرم نور است.

چراغ های بالایی متصل به پایین پایه های کلاه فرنگی یا نصب شده در کف ، برجستگی معماری را برجسته می کنند.

و برای یک فضای مهمانی جشن ، برخی از نورهای مرسوم ، بی نظیر بیسترو را با رشته هایی از چراغ های بالای سر خود اضافه کنید.

آیا در نزدیکی استخر شما آشپزخانه وجود دارد؟ در اینجا یک تعداد گزینه های روشنایی وجود دارد ، از جمله نورپردازی استخر کوره ای ، روشنایی بیسترو ، روشنایی برای میزهای جلو و مهتابی از بالا.

اگر سازه های حوضچه شما از قبل روشنایی دارند – شاید یک کابانای دارای دیوارکوب – ما مهارت لازم برای مطابقت با دمای رنگ نور موجود را داریم ، بنابراین همه نورها به زیبایی ترکیب می شوند.

 

ایده نورپردازی استخر شماره 7: چراغ های زیر پوشش

چراغ های Undercap نمونه ای عالی از این موضوع است. این وسایل ظریف به صورت مخفی طراحی شده اند و نور را به سمت پایین پرتاب می کنند.

آیا قسمت استخر شما شامل دیوار نشسته است؟ گودالی با نیمکت؟ نورپردازی استخر پوش دیوار را شسته و برجسته می کند تا بافت آن برجسته شود. روشنایی زیرپوش زیر نیمکت های آتش نشانی شما روشنایی ایمن و بدون خیرگی ارائه می دهد.

 

ایده روشنایی استخر شماره 8: چراغ های راه پله

نور در شب

نورپردازی در استخر

قسمت های استخر معمولاً شامل پله هایی به عرشه یا پاسیو می باشد. برای ایمنی فراموش نکنید که آنها را روشن کنید.

یک راه حل عالی نصب نور در قسمت عمودی راه پله است که به آن بالابر گفته می شود.

چراغ های آج درست در پله ها جا می گیرند و نور را به سمت پایین و بلافاصله روی پله زیر آن متمرکز می کنند. آنها نور کافی را برای ایمنی ارائه می دهند ، اما نور به اندازه کافی ظریف است که باعث حواس پرتی نمی شود.

از آنجا که فیکسچر خود به صورت پله ای تنظیم شده است ، در نور روز به سختی قابل مشاهده است. حتی در شب ، شما متوجه پله ها و نور ملایم می شوید ، نه ثابت.

ایده نورپردازی استخر شماره 9: نورگیرها را فراموش نکنید

تمام روشنایی قسمت استخر شما با یک گزینه خودکار و کاملاً تاریک قابل کنترل است که با دستگاه هوشمند دلخواه شما قابل کنترل است. از روشنایی کلاه فرنگی بیسترو گرفته تا نورپردازی ، می توانید چراغ های خود را به همان اندازه یا کمترین که برای ایجاد محیطی مناسب در کنار استخر نیاز دارید ، کم نور کنید.

کم کردن این چراغ ها باعث می شود شما احساس نکنید زیر نور کانون مشغول غذا خوردن هستید و به نور استخر اجازه می دهد تا شمع و شومینه های فضای باز را تکمیل کند.

 

ایده نورپردازی استخر شماره 10: سهولت LED ها

 

وقتی استخر شنای زیبایی دارید ، می خواهید وقت خود را صرف لذت بردن از آن کنید – نگران نگهداری از روشنایی منظره نباشید.

این به معنای روشنایی LED با دوام و مراقبت آسان است.

لامپ های هالوژن را هر سال یکبار تعویض کنید. با LED ها فقط در صورت خرابی آنها را تعویض می کنیم. حدوداً 50،000 ساعت نخواهد بود.

اگر سیستم روشنایی هالوژن حوضچه خود را با سیستم LED جایگزین کنید یا آن را از ابتدا نصب کنید ، دیگر سالها نگران جایگزینی لامپ نخواهید بود.

بنابراین یک لیموناد دیگر برای خود بریزید و آرام باشید.

 

جهت دیدن ویدیو های آموزشی بیشتر در خصوص نورپردازی استخر به کانال آپارات استخرچی مراجعه فرمایید.

گروه مهندسین استخرچی فعال در ساخت انواع استخر بتنی و فایبرگلاس در ایران. وارد کننده مستقیم تجهیزات استخری و موتورخانه

جهت هماهنگی مشاوره و استعلام قیمت همین حالا با ما تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

 

 

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما