نگهداری از استخر

نظافت استخر

نطافت در نگهداری از استخر


درست مثل ماشین ، کامپیوتر یا دستگاه های پزشکی ، مکان آبی شما نیز نیاز به نگهداری از استخر منظم دارد. به همین دلیل توسعه یک درک اساسی از موارد ضروری نگهداری از استخر بسیار مهم است.
برای مشاوره جهت نگهداری از موتورخانه و ساخت استخر خود با ما همراه باشید. گروه مهندسین استخرچی با داشتن تیمی مجرب آماده انتقال تجربیات و مشاوره در پروژه های شما می باشد. 09120215694-46087232-46087252
استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس در سراسر ایران.

آگاهی از نگهداری از استخر

نگهداری از استخر

نگهداری از استخر

 

 

وقتی می دانید استخر شما چگونه کار می کند ، بهترین روش های مراقبت از آن و نحوه برنامه ریزی برای آن ، آماده خواهید بود. تا تقریباً هرگونه مشکل احتمالی استخر را که به نظرتان می رسد حل کنید. تعمیر و نگهداری خوب استخر با شناخت استخر شما آغاز می شود قبل از اینکه بتوانید از استخر خود به درستی لذت ببرید یا از آن مراقبت کنید.
ممکن است لازم باشد تمام قسمتهای استخر خود را فرچه بزنید. نیازی به گذراندن یک دوره ضمیمه یا رفتن به دکترای حرفه ای از هاروارد نیستید.
اما دانستن قسمتهای اساسی استخر و عملکرد آنها به شما کمک می کند تا همه چیز روان کار کند – و حل و فصل مشکلات هنگام بروز را آسان تر می کند. اجزای اساسی استخر شنا مانند بسیاری از تجهیزات عمده در خانه شماست.  می توانید در حالی که با بلندگوهای استخر زیر آب شنا می کنید ، گرمایش و روشنایی پیشرفته را اضافه کنید ، روکش های استخر با تکنولوژی بالا نصب کنید و حتی از موسیقی لذت ببرید.
اما چه یک استخر خانگی داشته باشید یا یک واحد بزرگ تفریحی  ، هر استخر دارای چهار جز است که برای نگهداری از استخر اوقات خوب باید مراقبت منظم داشته باشند.
موارد شامل:
  • آب استخر
  • دیوار داخلی
  • سیستم فیلتر
  • استخر سیستم اسکیمر یا سرریز استخر
آب  تمیز ، شفاف و نگهداری از استخر از شما و خانواده در برابر آلودگی ها و آلاینده ها محافظت می کند. همچنین به شما کمک می کند از تعمیرات سخت افزاری پرهزینه به دلیل خوردگی یا تجمع مواد معدنی جلوگیری کنید. و به کل استخر شما دوام بیشتری می دهد.
فضای داخلی استخر دیواره های آستر استخر شما با آب استخر و هر آنچه وارد آن می شود تماس مداوم دارند. تمیز نگه داشتن این سطوح و پاک بودن جلبک ها ، کپک ها و باقی مانده ها به تمیز و ایمن بودن استخر کمک می کند.
شفافیت آب
سیستم پمپ و فیلتر استخر قلب استخر  است. خوب ، این کمی عجیب به نظر می رسد. اما به آن فکر کنید: پمپ استخر شما آب می کشد ، گردشآب ایجاد میکند، مانند کاری که قلب شما با خون شما انجام می دهد. فیلتر استخر سایر آلودگی ها را از آب شما پاک می کند. هم از شما و هم از استخر در برابر آسیب محافظت می کند.
برای مشاوره جهت نگهداری از موتورخانه و ساخت استخر خود با ما همراه باشید. گروه مهندسین استخرچی با داشتن تیمی مجرب آماده انتقال تجربیات و مشاوره در پروژه های شما می باشد. 09120215694-46087232-46087252
استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس در سراسر ایران.
بدون سیستم فیلتر عملکردی ، استخر شما ضعیف میشود و رنگ آب ابری ، آلوده و غیر قابل شنا خواهد شد. بسته به تنظیمات خود ، ممکن است یک فیلتر کارتریج ، فیلتر شنی ، فیلتر زمین دیاتومه (D.E.) داشته باشید. که در کنار یک فیلتر مناسب هم باید یک کلرزن یا ازن زن داشته باشید.

 نفش اسکیمر استخر نگهداری از استخر

که وظیفه آن زدودن ناخالصی ها و احیانا برگ ها و مواد زایدی که روی آب قرار گرفته است را بر عهده دارد. اسکیمر یا سرریز ها به عینه در استخر های روباز ضرورت خود را به وضوح نشان می دهد. هیچ دو استخر یکسان نیستند و بدون شک با گذشت زمان با چالش های نگهداری استخر مخصوص استخر خود روبرو خواهید شد.
اما اگر درک کاملی از این چهار جز استخر داشته باشید ، برای مقابله با اکثر چالش هاینگهداری از استخر و تجهیزات کافی برخوردار خواهید بود. سه اصل نگهداری مناسب استخر بر سه مفهوم ساده اما مهم بنا شده است: گردش آب ، تمیز کردن و شیمی آب.  احتمالاً می دانید که آب راکد و ساکن بالاترین میزان آلودگی و باکتری را دارد. در استخر شما  آب متحرک تمیزتر ، شفاف تر و ایمن تر است. گردش مناسب استخر کلید شنای سالم و ایمن است.

استخر با گردش آبی به ندرت دارای مواردی مانند آب ابری یا آلودگی جلبکی استخر است. برای به حداکثر رساندن گردش آب ، سیستم پمپ و فیلتر خود را روزانه روشن نگه دارید. چه مدت باید پمپ استخر خود را کار کنید؟ تا بهترین نگهداری از استخر داشت.

 

در حالت ایده آل ، 24 ساعت شبانه روز ، 7 روز هفته. اما از آنجا که برای بودجه و تجهیزات همه امکان پذیر نیست ، توصیه می کنیم حداقل 8 تا 10 ساعت در روز فیلتر خود را اجرا کنید. مطابق مقاله با این کار آب چند بار تصفیه می شود. و به ایمنی و تمیز بودن استخر کمک می کند. عامل اصلی دیگر برای گردش آب مناسب استخر ، شستشوی مکرر فیلتر شما یا بکواش آن است.
این حالت ، شستشوی بکواش استخر جریان آب از فیلتر شما و انتقال آب کثیف و آلاینده های جمع شده به درگاه فاضلاب ، و تخلیه آنها از استخر شما است. اگر مطمئن نیستید که چگونه فیلتر استخر را تمیز کنید ، لازم است آن را یاد بگیرید و آن را بخشی از برنامه منظم نگهداری از استخر خود قرار دهید. روشی که برای تمیز کردن و شستشوی مجدد فیلتر استفاده می کنید به زمان بستگی دارد.
برای مشاوره جهت نگهداری از موتورخانه و ساخت استخر خود با ما همراه باشید. گروه مهندسین استخرچی با داشتن تیمی مجرب آماده انتقال تجربیات و مشاوره در پروژه های شما می باشد. 09120215694-46087232-46087252
استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس در سراسر ایران.

فرچه زدن در نگهداری از استخر

حداقل هفته ای ، استخر خود را برای زدودن چربی ، فرچه بزنید و جارو بکشید. با این کار بقایای موجود در آب شما خارج می شود و دیواره های شما تمیز و برق می زند. خمیر جوش شیرین به ویژه به عنوان یک پاک کننده اساسی برای شستشو مفید است که هنگام فرچه زدن به کاشی ظریف یا آستر وینیل آسیب نمی رساند.

به دنبال نکاتی در نگهداری از استخر هستید؟

 چند توپ تنیس را داخل سبد اسکیمر یا حتی داخل استخر بریزید ، و آنها روغن های سطحی باقی مانده توسط لوسیون ضد آفتاب ، مواد آرایشی و غیره را جذب کنید. همچنین می توانید سبدهای اسکیمر خود را با جوراب شلواری بپیچید تا یک فیلتر فوق العاده خوب در نگهداری از استخر ایجاد کنید آلودگی بیشتری نسبت به یک اسکیمر به خود می گیرد.
به محض شروع علائم چربی ، به راحتی توپ و جوراب شلواری را تعویض و یا شستشو کنید. نکته: اگر یک استخر درون زمین دارید ، تخلیه های موجود در  انتهای عمیق به شما کمک می کند تا آب به داخل فیلتر بکشید و راحت تر می توانید بقایای سست شده در هنگام تمیز کردن را پاک کنید. استخرهای روکار  این زهکشی ها را ندارند ، اما می توانید با خلا دستی  آب را به جریان بیندازید. 
نگهداری از استخر

نمایی از یک استخر روباز اسکیمر دار

کافی است ساکشن خود را به سیستم فیلتر در نگهداری از استخر خود متصل کنید و آن را در وسط استخر  خود قرار دهید ، مطمئن شوید که ساکشن وارونه است. آن را روشن کنید و به عنوان یک تخلیه اصلی عمل می کند تا به شما کمک کند آب کدر را با سرعت بیشتری پاک کنید.
نکته: همچنین می توانید به راحتی   کدری روی آب استخر را پاک کنید. اما به یاد داشته باشید ، این فقط علائم را درمان می کند ، نه علت ، بنابراین فقط یک رفع موقت است.
 شیمی استخر ممکن است ترسناک و پیچیده به نظر برسد ، اما لازم نیست نگران باشید. در حالی که این یک قسمت اساسی از نگهداری موثر استخر و مراقبت از آب است ، شیمی پایه استخر بسیار شگفت آور ساده است.
خورشت خود را بدون چشیدن مزه دار نمی کنید. بنابراین قبل از اینکه به سراغ مواد شیمیایی بروید ، آزمایش آب استخر را انجام دهید. درک آنچه در آب شماست و آنچه در آن نیست ، اولین قدم برای ایجاد تعادل در آن است. سه قسمت مهم شیمی آب در نگهداری از استخر عبارتند از:

سطح pH:

اندازه گیری میزان اسیدی یا اساسی بودن آب استخر شما است. سطح pH پایین اسیدی است ، در حالی که سطح بالا اساسی است. محدوده ایده آل برای استخر شما 7.4 تا 7.6 است.
برای مشاوره جهت نگهداری از موتورخانه و ساخت استخر خود با ما همراه باشید. گروه مهندسین استخرچی با داشتن تیمی مجرب آماده انتقال تجربیات و مشاوره در پروژه های شما می باشد. 09120215694-46087232-46087252
استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس در سراسر ایران.

قلیایی بودن:

به عنوان یک بافر pH کار می کند و به شما کمک می کند تا از افزایش دوز در میزان اسیدیته جلوگیری کنید. دامنه ایده آل 100 تا 150 قسمت در میلیون (ppm) است. و می توانید از جوش شیرین برای افزایش سطح قلیایی و نگهداری از استخر خود استفاده کنید.

مواد ضد عفونی کننده:

مقدار کلر ، برم و … در آب استخر شما. سطح مناسب بسته به نوع ضدعفونی کننده ای که انتخاب می کنید متفاوت است. هنگامی که از میزان pH ، میزان قلیایی و ضد عفونی کننده خود آگاهی پیدا کردید ، می توانید مواد شیمیایی را اضافه کنید تا تعادل آب خود را تعدیل کنید.

چرا تمیز کردن استخر مهم است؟

در حال حاضر احتمالاً فکر می کنید ، چرا وقتی کلر یا سایر مواد شیمیایی ضدعفونی کننده را به آب اضافه می کنم ، بایدنسبت به نگهداری از استخر خود بی تفاوت باشیم؟ این یک سوال معتبر است ، و ما یک پاسخ داریم.
اینجوری فکر کن هنگام دوش گرفتن ، از شامپو و صابون استفاده می کنید که مواد پاک کننده هستند. اما آیا وان شما یا سطح زیر پای شما به طور نامحدود تمیز می ماند؟ البته که نه. شامپو و صابون برای تمیز کردن بدن شما است ، نه کاشی ، پرسلان ، یا فایبرگلاس.
پس از مدتی ، شما شروع به دیدن تجمع و کف صابون خواهید کرد. و سپس ، چون دیواره های وان و دوش شما بیشتر وقت مرطوب است ، ممکن است در آنجا جلبک رشد کند. اگر وان خود را مرتب تمیز نکنید ، پس از مدتی سعی می کنید در باتلاق استحمام کنید.
آیا این منطقی نخواهد بود ؟! برای استخر شما همین است. کلر ، برم و سایر مواد شیمیایی به تمیز نگه داشتن آب کمک می کنند و بله ، تا حدی ، آنها همچنین به تمیز نگه داشتن دیواره ها ، کف و مناطق اطراف استخر کمک می کنند.
اما مواد شیمیایی نه برگ ها و مواد زائد را  و نه دیوارها و کف استخر شما را برای مدت نامحدود تمیز نگه می دارند. بنابراین هیچ بهانه ای قبول نیست. علاوه بر استفاده از کلر یا سایر مواد شیمیایی برای نگهداری از استخر نظافت منظم و کامل استخر نیز کاملاً ضروری است.
نظافت استخر

نطافت در نگهداری از استخر

وقت خود را صرف کنید ، تمام دستورالعمل ها را در نگهداری از استخر دنبال کنید و مطمئن شوید که قبل از افزودن ماده شیمیایی ، می دانید که هر ماده شیمیایی چه کاری انجام می دهد و چگونه بر آب تأثیر می گذارد.  برای اطمینان از تمیز ماندن استخر حتی در مواردی که دستگاه ضدعفونی کننده بیش ازکار می کند به طور منظم شوک استخر را اضافه کنید.
نکته: همیشه هنگام غروب یا شب استخر خود را شوک بزنید. اگر در طول روز شوک کلر بزنید ، اشعه ماورا بنفش خورشید کلر را می خورد قبل از اینکه فرصتی برای انجام کار خود پیدا کند. شوک را به آب خود اضافه کنید ، سپس حداقل هشت ساعت پمپ را روشن کنید تا از گردش کامل آن اطمینان حاصل کنید.

یک برنامه نگهداری از استخر ایجاد کنید

با کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخر و نحوه نگهداری از استخر ، ممکن است لیست کارهایتان کمی ترسناک به نظر برسد. ایجاد یک برنامه نگهداری از استخر باعث می شود که منظم باشید و مطمئن شوید که کارهای مهم از یاد نمی روند.
شما نه تنها قادر به حفظ سطح نگهداری از استخر  اولیه خواهید بود ، بلکه می توانید برای کارهای پیشرفته تر نگهداری از استخر مانند تخلیه استخر ، مراقبت از آن در خارج از فصل یا آماده سازی استخر برای برنامه ریزی از قبل برنامه ریزی کنید.
وقتی فصل تابستان می رسد ، برنامه نگهداری از استخر خود را بنویسید و آن را روی دیوار ، یخچال یا حتی جایی در نزدیکی استخر خود بچسبانید. اگر دیگران در خانه در روزهای خاصی برای انجام برخی از کارهای ساده نگهداری در دسترس هستند ، در کنار هر کار نامی را یادداشت کنید و حجم کار را به اشتراک بگذارید.

تجهیزات نگهداری از استخر

با داشتن ابزارهای مورد نیاز، نگهداری از استخر را بسیار راحت تر کنید. و اگر راحت تر باشد ، تشویق خواهید شد که این کار را بیشتر انجام دهید.
 بنابراین به سراغ استخر خود بروید و موارد مورد نیاز خود را تهیه کنید. ابتدا ابزارهایی را که از قبل در اختیار دارید بررسی کنید. هنوز حالت خوبی دارند؟ یا به موارد جدیدی احتیاج دارید؟ در مرحله بعدی ، به موارد کسری شده در مجموعه خود توجه کنید.
چه چیزی باید اضافه کنید؟ و اگر صاحب استخر جدید هستید ، شاید کاملاً مطمئن نیستید که به چه تجهیزات تمیز کردن استخر نیاز دارید. نگران نباشید. جهت مشاوره رایگان با مهندسین استخرچی همین الان تماس بگیرید.

برس استخر و تلسکوپی آن در نگهداری از استخر

 هنگامی که یک برس استخر را به آن متصل کردید ، می توانید دیواره ها و کف استخر خود را بشویید ، خاک را از بین ببرید و جلبک ها را جدا کنید ، قبل از اینکه رشد کند. اما چه نوع برس استخری را باید استفاده کنید؟  سطح استخر شما از چه چیزی ساخته شده است؟ نوع مواد نوع برس را تعیین می کند.
بتن بدون رنگ: از برس با هر دو موی استیل و نایلون استفاده کنید.
گونیت: از یک برس با موهای استیل ضد زنگ استفاده کنید.
فایبرگلاس ، وینیل یا بتن نقاشی شده: فقط از برس با موهای نایلونی استفاده کنید.
برای مشاوره جهت نگهداری از موتورخانه و ساخت استخر خود با ما همراه باشید. گروه مهندسین استخرچی با داشتن تیمی مجرب آماده انتقال تجربیات و مشاوره در پروژه های شما می باشد. 09120215694-46087232-46087252
استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس در سراسر ایران.

تمیز کننده استخر رباتیک  در نگهداری از استخر

 

ربات در نگهداری از استخر

نقش ربات در نگهداری از استخر

روباتی که تمیز کردن استخر را برای شما انجام می دهد؟  ربات ها نمی توانند تمام سطوح استخر را پاک کنند ، اما مطمئناً می تواند بسیاری از کارها را در نگهداری از استخر انجام دهد.

سیستم های تزریق کلر

انواع دوزینگ پمپ ها برای کنترل Ph و کلر استخر و تزریق پیوسته مواد شیمیایی به آب

جاروی ساکشن کف استخر

جهت مکش و تخلیه پیگمنت های کف استخر

جهت مشاوره و تهیه تجهیزات نگهداری از استخر با استخرچی در تماس باشید. 09120215694-46087232-46087252
نکات اشتباه در نگهداری از استخر
برای مشاهده ویدیو های آموزشی به کانال استخرچی مراجعه فرمایید.
برای مشاوره جهت نگهداری از موتورخانه و ساخت استخر خود با ما همراه باشید. گروه مهندسین استخرچی با داشتن تیمی مجرب آماده انتقال تجربیات و مشاوره در پروژه های شما می باشد. 09120215694-46087232-46087252
استخرچی سازنده استخر های بتنی و فایبرگلاس در سراسر ایران.
به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.