پمپ استخر

پمپ استخر

پمپ استخر هایوارد ساخت کشور آمریکا


به نظر می رسد یک سوال ساده با پاسخ واضح وجود دارد ، اینطور نیست؟ درک اینکه مدت زمان پمپ استخر چقدر است ، کار دشواری نیست. و واقعاً ، اینطور نیست.

اما قبل از اینکه آن را روشن کنید ، ذهن خود را آزاد کنید و به این مقاله کمی با دقت توجه کنید زمان یادی را بابت مطالعه از شما نخواهد گرفت.

می خواهید چند فاکتور مهم مانند گردش آب ، تعادل شیمیایی و هزینه را در نظر بگیرید. مخصوصاً هزینه. زیرا این یکی از آن قسمتهای مراقبت از استخر است که اگر اشتباه متوجه شوید ، می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

گروه مهندسین استخرچی وارد کننده تجهیزات موتورخانه و استخر در ایران جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 09120215694-46087232-46087252

 

پمپ استخر

شماتیک قسمت های داخلی پمپ استخر

 

مدت کارکرد پمپ استخر چقدر است؟

پاسخ ایده آل برای این سوال اینست که همیشه روشن باشد!! اما این پایان کار نیست روشن بودن پمپ استخر بطور دایم باعث استهلاک تجهیزات و افزایش هزینه های انرژی می شود.

قاعدتا با عث هدر رفت پول و انرژی شما می شود.

بنابراین اگرچه ایده آل است که پمپ همیشه روشن باشد ، اما عملی یا حتی کاملاً ضروری نیست. نکته اصلی این است که هدف پمپ استخر تصفیه آب و شفافیت آن است ، بنابراین در ابتدا باید شما نوع پمپ استخر خود را بدرستی انتخاب کنید و سپس سایر راهنمایی های استخرچی را بکار ببندید.

 

پمپ استخر چه کاری انجام می دهد؟

اگر آب در استخر شما حرکت نکند ، به سرعت تبدیل به یک باتلاق راکد می شود ، میزبان جلبک ها و انواع دیگر مواد یوک. یکی از مهمترین عوامل تمیز و قابل شنا بودن استخر ، گردش استخر است. و این توسط پمپ استخر ایجاد می شود ، که اولین جز اجزای سیستم فیلتراسیون استخر شما است.

پمپ استخر آب را به داخل می کشد و سپس آن را از طریق فیلتر خارج می کند. مهم نیست که شما چه نوع فیلتری داشته باشید ، فقط در صورتی کار می کند که آب از طریق آن عبور کند. به این ترتیب فیلتر قادر است بقایا و باکتری ها را جذب کند.

برای تمیز ماندن آب استخر ، باید حداقل روزی یک بار از طریق سیستم فیلتر عبور کند. به این نرخ گردش سیکلی آب گفته می شود.

شما می توانید با سرمایه گذاری در دوره آموزش نگهداری استخر استخرچی و مراقبت از استخر ، از کل این فرآیند صرف نظر کنید و در نهایت به طور کامل برای شیمی آب و نگهداری استخر تسلط پیدا کنید! وقت آن است که کنترل استخر خود را به دست بگیرید و در این کار یک تن پول پس انداز کنید.

 

گروه مهندسین استخرچی وارد کننده تجهیزات موتورخانه و استخر در ایران جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 09120215694-46087232-46087252

 

نحوه محاسبه نرخ گردش آبی برای استخر خود

 

اول ، اگر قبلاً آن را نمیدانستید در مرحلع اول (هر سیکل  ) ابتدا باید حجم استخر خود را محاسبه کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید ، می توانید از ماشین حساب استفاده کنید.

ابتدا شکل استخر خود را انتخاب کنید.

 

محاسبه حجم استخر

محاسبه حجم استخر

 

هنگامی که حجم استخر خود را پیدا کردید ، آن را بر هشت تقسیم کنید تا تعداد گالن های موجود در ساعت (GPH) را تعیین کنید.

هرچند بیشتر پمپ های استخر به جای GPH با گالن در دقیقه کار می کنند. بنابراین برای بدست آوردن این عدد ، GPH را بر 60 تقسیم کنید تا مشخص کنید چند گالن در دقیقه (GPM) برای گردش کامل پمپ می شود.

بنابراین فرمول های شما عبارتند از:

حجم کل استخر ÷ 8 = GPH

GPH ÷ 60 = GPM

پمپ استخر مناسب را انتخاب کنید

این قسمت با داشتن همه اعداد آسان است. کافی است یکی را پیدا کنید که حداقل همان GPM را برای استخر شما پمپ کند. اگر پمپ استخر مورد نظر خود را کمی بیشتر از حد نیاز انتخاب کنید ، خوب است. فقط از GPM مورد نیاز خود پایین نروید.

اصول محاسبه حجم استخر

برای اندازه گیری حجم استخر خود ، به تعدادی عنصر معادله اساسی نیاز دارید.

A: منطقه
L: طول
W: عرض
D: عمق
ح: قد
V: حجم
r: شعاع
د: قطر
پی: 3.14 ثابت

و فقط در صورتی که کلاس هندسه چند وقت پیش برای شما برگزار شد ، چند فرمول اساسی برای محاسبه مساحت:

مساحت یک مربع یا مستطیل: A = L × W
مساحت مثلث قائم الزاویه: A = (L × W) ÷ 2
مساحت یک دایره: A = Pi × r2

برای محاسبه حجم مکعب ، باید عمق استخر و همچنین سطح را وارد کنید. برای اطمینان از صحت این محاسبات ، استخر خود را بر اساس عمق (انتهای کم عمق ، انتهای عمیق) به بخشهایی تقسیم کنید.

گروه مهندسین استخرچی وارد کننده تجهیزات موتورخانه و استخر در ایران جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 09120215694-46087232-46087252

 

بخش اصلی دیگر معادلات شما این است: یک فوت مکعب آب حاوی 7.5 گالن است. بنابراین برای تعیین تعداد کل گالن های استخر خود ، ابتدا اندازه گیری فوت مکعب برای پمپ استخر  خود را تعیین می کنید ، سپس آن عدد را در 7.5 ضرب می کنید تا حجم را پیدا کنید.

این همه مواردی را که باید در مورد مراقبت از هر استخر با اندازه متفاوت باید بدانید را نشان می دهد.

از افزودن مواد شیمیایی و تلاش برای تمیز نگه داشتن استخر خود ناامید شده اید؟

 

عمق ثابت

اگر استخر شما فقط یک عمق دارد ، طول و عرض را برای محاسبه سطح استخر و پمپ استخر اندازه خواهید گرفت. سپس آن عدد را در عمق ضرب می کنید تا حجم آن را در فوت مکعب محاسبه کنید. سپس آن رقم را در 7.5 ضرب کنید تا حجم استخر را در گالن محاسبه کنید.

L × W × D × 7.5 = V (در گالن)

بنابراین اگر استخر شما 32 فوت طول ، 16 فوت عرض و 4 فوت عمق دارد:

32 × 16 × 4 × 7.5 = 15360 گالن

 

عمق متغیر با شیب تدریجی جهت محاسبه پمپ استخر

 

پمپ استخر

پمپ استخر

اگر استخر شما بیش از یک عمق دارد (انتهای کم عمق ، انتهای عمیق) ، باید کمی بیشتر ریاضی کنید. ابتدا عمق متوسط ​​استخر را تعیین کنید. برای این کار ، عمق انتهای کم را به عمق انتهای عمیق اضافه کنید ، و بر 2 تقسیم کنید.

 

 •  جهت انتخاب پمپ استخر     (کم عمق D + عمیق D) ÷ 2 = میانگین D (در فوت)
 • به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم انتهای کم عمق استخر شما 3 فوت و انتهای عمیق آن 9 فوت است:
 • (3 + 9) ÷ 2 = 6 فوت (عمق متوسط)
 • بعد ، طول و عرض را اندازه بگیرید تا سطح استخر را محاسبه کنید. سپس آن عدد را در عمق متوسط ​​ضرب می کنید تا حجم آن را در فوت مکعب محاسبه کنید. سپس آن رقم را در 7.5 ضرب کنید تا حجم استخر را در گالن محاسبه کنید.

 

 • L × W × متوسط ​​D × 7.5 = V (در گالن)
 • این اطمینان می دهد که پمپ استخر شما با سرعت مناسب کار می کند تا در یک دوره هشت ساعته آب استخر شما را تحویل دهد.
 • فرض کنید استخر شما 32 فوت طول ، 16 فوت عرض و عمق متوسط ​​6 فوت دارد: 32 × 16 6 × 7.5 = 23،040 گالن
استخر دایره ای

مشخصات ابعادی استخر دایره ای

عمق متغیر با افت

اگر به جای شیب تدریجی به انتهای عمیق ، استخر شما قسمت هایی عمیق داشته باشد ، عمق متوسط ​​متفاوت خواهد بود ، حتی اگر انتهای کم عمق و عمیق آن همچنان ثابت باشد ، در این حالت ، ممکن است آسانتر باشد که انتهای کم عمق را به عنوان ساخت استخرهای جداگانه در نظر بگیرید. با این کار می توانید حجم هر بخش  جهت انتخاب پمپ استخر را با استفاده از فرمول عمق ثابت اعمال کنید.

گروه مهندسین استخرچی وارد کننده تجهیزات موتورخانه و استخر در ایران جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 09120215694-46087232-46087252

هنگامی که حجم هر دو قسمت را داشتید ، به سادگی آنها را به هم اضافه کنید تا حجم کل استخر را تعیین کنید.

 • برای یافتن حجم یک استخر گرد در گالن ، Pi را در شعاع مربع ، در عمق ، در 7.5 ضرب می کنید. به نظر می رسد به این شکل است:
 • 3.14 × r2 × D × 7.5 = V (در گالن)
 • اما قبل از حل این معادله ، باید شعاع استخر را پیدا کنید.
 • با اندازه گیری قطر استخر خود ، که در وسیع ترین نقطه آن اندازه گیری می شود . می توانید این را عرض یا طول آن نیز بنامید. در یک استخر گرد ، همه آنها به یک تعداد هستند.
 • سپس قطر را بر 2 تقسیم کنید تا شعاع بدست آید:
 • d ÷ 2 = r
 • بگذارید بگوییم قطر استخر شما 24 فوت است.
 • 24 ÷ 2 = 12
 • شعاع ماشین حساب استخر
  سپس شعاع را در خود ضرب می کنید:
 • r × r = r2
 • بنابراین روی استخر با قطر 24 فوت با شعاع 12 فوت 12 12 12 = 144
 • بعد ، عمق استخر را اندازه بگیرید. بگذارید بگوییم عمق آن 4 فوت است.
 • بنابراین برای انتخاب دقیق پمپ استخر و یافتن حجم ، به معادله اصلی برمی گردیم:
 • 3.14 × r2 × D × 7.5 = V (در گالن)
 • بنابراین حجم استخر گرد:
 • 3.14 × 144 × 4 × 7.5 = 13،564.8 گالن

اندازه گیری های ناهموار

 • ممکن است ابعاد استخر شما عدد گرد نباشد. اینجا و آنجا ممکن است یک اینچ اضافی وجود داشته باشد. برای راحت تر کردن محاسبات
 • یک اینچ برابر با 0.0833 فوت است. آن عدد را در تعداد اینچ اندازه گیری خود ضرب کنید تا به یک درصد یک فوت برسید.
 • بنابراین اگر طول استخر شما 31 فوت ، 9 اینچ طول دارد:
 • 9 اینچ 8 0.0833 = 0.7497 فوت
 • آن را دور بزنید و آن را به اندازه طول استخر خود به فوت اضافه کنید.
 • 31 + 0.75 = 31.75 فوت
 • سپس می توانید از آن عدد در معادلات حجم یاب استفاده کنید.

حجم استخر به شکل نامنظم

استخر مستطیلی

مشخصات پارامتر های ابعادی استخر مستطیلی جهت محاسبه ظرفیت پمپ استخر

 

اگر یک استخر با شکل نامنظم دارید ، هنوز هم می توانید حجم را محاسبه کنید. شما فقط باید ریاضیات بیشتری را انجام دهید .

ساده ترین راه برای محاسبه یک استخر به شکل عجیب و غریب این است که تصور کنید آن را به دو یا چند قسمت کوچکتر با شکل منظم تقسیم کرده است. سعی کنید مربع ها ، مستطیل ها یا دایره های کوچکتر و مجزا را به شکل بزرگتر و نامنظم ببینید.

هنگامی که آنها را ترسیم کردید ، آنها را اندازه بگیرید و سپس از فرمولهای مشابهی که برای آن اشکال منظم اعمال می شود ، برای محاسبه حجم در هر بخش کوچکتر استفاده کنید. سپس فقط تمام ارقام حجم را با هم جمع کنید ، و تقریباً از حجم کل استخر بدست می آید.

 

چه زمانی باید پمپ استخر خود را روشن کنید؟

به اندازه زمان کارکردن پمپ استخر مهم است. مطمئناً ، لازم است حداقل هشت ساعت آن را روشن کنید. اما آیا این ساعات متوالی است؟ نور روز؟ شب؟ ما اینجا درمورد چه چیزی صحبت میکنیم؟

پمپ استخر خود را در ساعات غیر پیک روشن کنید

آیا از نرخ پرداختی برای تغییرات برق در طول روز می دانید؟ این بر اساس آنچه ارائه دهندگان برق ساعت های اوج می نامند ، به این معنی است که افراد بیشتری از انرژی بیشتری استفاده می کنند و شبکه را بیشتر تحت فشار قرار می دهند.

ساعات اوج از مکانی به مکان دیگر متفاوت است. به عنوان مثال ، در آب و هوای گرم تر ، ساعات اوج مصرف به احتمال زیاد مربوط به زمانی است که افراد دارای تهویه هوا هستند ، شاید اواخر بعدازظهر یا اوایل شب هنگام که افراد از محل کار به خانه می آیند و سیستم تهویه هوا را روشن می کنند.

فقط کافی است با ارائه دهنده خود تماس بگیرید تا از ساعات اوج زندگی خود مطلع شوید. پس از دانستن این موضوع ، سعی کنید زمان کارکرد پمپ استخر خود را در همان ساعت ها تنظیم کنید تا هزینه شما کمتر شود. با استفاده از یک تایمر استخر قابل برنامه ریزی برای روشن و خاموش کردن پمپ در زمان مناسب می توانید این کار را برای خود آسان کنید.

گروه مهندسین استخرچی وارد کننده تجهیزات موتورخانه و استخر در ایران جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 09120215694-46087232-46087252

استخر خود را از طلوع آفتاب تا غروب آفتاب تصفیه کنید

 

ممکن است عملکرد پمپ در طول روز منطقی به نظر برسد ، در حالی که مردم در آن شنا می کنند ، بنابراین آب تمیز می ماند. و این فکر خوبی است اما چند مورد دیگر را نیز در نظر بگیرید. ساعات غیر اوج مصرف شما ممکن است در شب باشد ، به خصوص اگر در یک آب و هوای گرم زندگی می کنید که بیشتر مردم در طول روز تهویه هوا را انجام می دهند.

همچنین ، پس از افزودن مواد شیمیایی به استخر ، معمولاً کار با پمپ استخر ضروری است. برای اینکه مواد شیمیایی در سطح آب پراکنده شوند ، باید در حال حرکت باشد.اما یک ماده شیمیایی وجود دارد که باید شب یا حداقل هنگام غروب به آن اضافه شود: شوک استخر. آن را در طول روز اضافه کنید ، و خورشید بیشتر آن را می سوزاند و از اثربخشی آن می کاهد.

 

بنابراین وقتی استخر خود را شوک می دهید ، قطعاً می خواهید پمپ خود را شبانه روشن کنید و حداقل به مدت هشت ساعت توزیع کامل شوک را انجام دهید.

 

 

پمپ استخر

پمپ استخر هایوارد ساخت کشور آمریکا

 

پمپ استخر خود را برای ساعتهای غیر متوالی روشن کنید

بله ، شما می خواهید پمپ استخر خود را هر روز حداقل هشت ساعت کار کنید تا حداقل یک چرخه تصفیه را انجام دهید. اما این بدان معنا نیست که باید هشت ساعت مستقیم باشد.

باز هم ، به آن ساعات کم مصرف آب و برق مراجعه کنید. می توانید پمپ خود را برای دو ساعت در اینجا ، هفت ساعت در آنجا و سپس سه ساعت در آنجا روشن کنید. تا زمانی که در هر دوره 24 ساعته حداقل 8 ساعت کار کند ، تحت پوشش شما قرار می گیرد.

 

بهترین نوع پمپ استخر چیست؟

جدا از زمان روز و ساعات غیر پیک مصرفی ، مدت زمان کار با پمپ استخر نیز به نوع پمپ شما بستگی دارد.

 

اسب بخار

این فقط منطقی است ، اما ممکن است چیزی باشد که شما در نظر نگرفته باشید. هرچه پمپ استخر شما قدرتمندتر باشد – هرچه اسب بخار آن بیشتر باشد – سریعتر آب را برمی گرداند ، به این معنی که می توانید آن را با دفعات کمتر و برای مدت زمان کمتری روشن کنید.

اما این نیز به اندازه فیلتر شما و لوله های سیستم فیلتراسیون بستگی دارد. پمپ بسیار قدرتمند می تواند برای یک فیلتر کوچک بسیار زیاد باشد. همچنین پمپ استخر یک اسب بخار کندتر کار خواهد کرد ، اما اگر سیستم شما از لوله های سه اینچی استفاده کند ، می تواند یک پمپ سه اسب بخار را در خود جای دهد که با سرعت بیشتری کار می کند.

 

اما یک مورد دیگر وجود دارد اما اگر ساخت استخر کوچک داشته باشید سه اسب بخار می تواند بیش از حد باشد و این فقط باعث اتلاف انرژی و هزینه بیشتر شما می شود. حتماً پمپی تهیه کنید که برای سیستم فیلتراسیون شما خیلی قدرتمند نباشد ، اما به اندازه کافی قدرت دارد تا حجم استخر خود را با سرعت کافی تصفیه کند تا به آن عدد GPM جادویی مورد نیاز شما برسد.

گروه مهندسین استخرچی وارد کننده تجهیزات موتورخانه و استخر در ایران جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 09120215694-46087232-46087252

پمپ استخر  سرعت تک ، دو یا متغیر

اگر پمپ استخر یک سرعته دارید ، توصیه می کنیم حداقل به یک سرعت دو سرعته ارتقا دهید. بازدهی بیشتر و گردش /آبی بیشتری خواهید داشت. اگر می خواهید پمپ جدیدی خریداری کنید ، اکیداً توصیه می کنیم دو سرعته یا بهتر تهیه کنید.

اما برای اینکه واقعاً از مزایای سرمایه گذاری خود بهره مند شوید ، توصیه می کنیم یک پمپ استخر با سرعت متغیر انتخاب کنید. آنها انرژی کمتری مصرف می کنند ، کمک می کنند تا گردش آبی و فیلتر کردن سریعتر انجام شود و حتی ممکن است بتوانید برای استفاده از آن تخفیف کمکی دریافت کنید. آنها همچنین با دور کمتری در دقیقه (RPM) نسبت به پمپ های تک سرعته و دو سرعته کار می کنند ، بنابراین ساکت ترند.

 

پمپ استخر

پمپ استخر دور متغییر

بله ، آنها گران تر نیز هستند. اما آنها یک سرمایه گذاری طولانی مدت در بهره وری و نگهداری استخر شما هستند.

آیا پمپ استخر شما در حال کار است؟ 

آیا شما اجازه داده اید پمپ استخر خود را 8 ساعت کار کند؟ اکنون می توانید منتظر یک قبض برق کمتر باشید و برخی از چراغ ها را دوباره روشن کنید. یا اگر آن را به اندازه کافی روشن نکرده اید ، اکنون که بیشتر در گردش است ، می توانید منتظر استخر تمیزتری باشید.

و دفعه بعدی که شما و همسایه خود در مورد مدت زمان استفاده از پمپ استخر بحث کنید ، به اطلاعات خوبی دست خواهید یافت.

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی بیشتر به کانال آپارات استخرچی مراجعه فرمایید.

گروه مهندسین استخرچی وارد کننده تجهیزات موتورخانه و گرمایش استخر در ایران جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 09120215694-46087232-46087252

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.