جلیقه نجات

نقش حیاتی جلیقه نجات در ایمنی


در این مقاله قصد داریم موارد ایمنی قبل از شنا را خدمتتان معرفی کنیم.

ابتدا باید قبل از رفتن به استخر دوش بگیرید. دوش گرفتن قبل از ورود به استخر باعث می شود چربی های پوستی شما از بین برود و از چسبندگی کلر به پوست شما جلوگیری می کند. و همچنین می توانید حس بهتری را در زمان استفاده از آب و استخر تجربه کنید. با دوش گرفتن قبل از رفتن به استخر ، وقتی وارد آب می شوید احساس راحتی بیشتری خواهید کرد.

استخر ایمن

موارد آموزشی ایمنی قبل از شنا را بدانید و مشکلات را شناسایی کنید.

دوش گرفتن قبل از ورود به استخر به شما کمک می کند تا از وضعیت ایمنی قبل از شنا مراقبت کنید. اگر بوی شیمیایی قابل توجهی در اطراف آب احساس می شود نباید وارد آن شوید. بنابر این آب استخر باید حتما تصفیه شود احتمالا مشکلی وجود دارد. همچنین ، اگر آب کمی کدر به نظر برسد ، حتما باید مشکل ان بر طرف شود. به آبی که کدر است نروید. آب باید کاملاً واضح باشد و شما باید قبل از ورود به قسمت کف استخر را به خوبی ببینید.

در مرحله بعدی باید به عمق منطقه ای که وارد آن می شوید نگاه کنید. منطقه استخر که می توانید با خیال راحت در آن غوطه ور شوید بسیار گسترده خواهد بود و به اندازه کافی عمیق خواهد بود تا کل فرآیند غواصی را کنترل کند.

عمق حداقل 120 سانتی متر برای شنا کردن کافیست است. شما نباید در آب کم عمق به یکباره شیرجه بزنید. همچنین ممکن است شیب کف استخر به طور ناگهانی بالا باشد و شما به نقشه استخر آشنایی نداشته باشید و اینکه بار اولتان باشد که از این استخر استفاده میکنید. اگر در آن منطقه ناگهانی شیرجه بزنید ، ممکن است باعث آسیب شود.

برخی از استخرها می توانند برای شناگران سریع ، متوسط ​​یا کند دارای خطوط شنای جداگانه باشند. اگر هیچ اطلاعاتی در مورد سرعت این خطوط نمی بینید ، باید از نجات غریق ها توضیح بخواهید.

آخرین نکته برای استفاده ایمنی قبل از شنا شامل بررسی نحوه شنا دیگران است. شما باید به سرعتهایی که افراد در استخر برای فعالیتهای شنای خود استفاده می کنند ، نگاه کنید. هنگامی که این مراحل را بررسی می کنید ، می توانید یک خط در استخر پیدا کنید که در آن قادر خواهید بود با سرعت نزدیک به یک سرعت شنا کنید.

قبل از ورود به استخر حتما از این نکات شنا استفاده کنید. قاعدتا سرعت شنای کلیه افراد در استخر های عمومی یکی نیست و افراد مختلف باید قوانین شنا در خطوط و نحوه طی مسافت های طولی و عرضی را رعایت کنند تا حدالمقدور برخورد در آب صورت نگیرد.

آسیب های شنا ، غرق شدگی و مرگ با رعایت نکات ایمنی ساده قابل پیشگیری است. این قوانین در اطراف همه قسمتهای آب ، از ساحل یا دریاچه گرفته تا استخرهای خصوصی و جکوزی ها اعمال می شود. توجه داشته باشید که استخرهایی که دسترسی عمومی دارند باید با مقرراتا ایمنی قبل از شنا BC استخر مطابقت داشته باشند.

در هنگام یادگیری نحوه شنا ، در نظر گرفتن ورود به استخر مهم است. برای افراد غیر شنا ، ورود به استخر می تواند بسیار دلهره آور یا بسیار هیجان انگیز باشد. در هر صورت ، این کار باید به روشی ایمن و مناسب انجام شود.

ایمنی قبل از شنا

تجهیزات ایمنی قبل از شنا را تهیه کنید و در محل های مشخص قرار دهید.

ایمنی قبل از شنا و ورود به استخر برای مبتدیان

قبل از ورود به هر استخر مهم است که مشخص کنید کدام قسمت استخر انتهای عمیق و کدام انتهای کم عمق است. در بیشتر استخرها نشانه های مناسبی وجود دارد که به وضوح نشان می دهد کدام یک به پایان می رسد. در اکثر استخر موارد ایمنی مطابق استاندارد ها رعایت شده است. در آن انتها عمق آب را نیز بیان می کنند.

اگر نمی توانید عمق آب را در محل ورود خود تعیین کنید ، از ناجی نجات غریق کمک بخواهید. بعضی از استخرهای شنا انتهایی عمیق و کم عمق ندارند ، اما در عوض عمق یکسانی دارند. اگر این مورد باشد ، هنوز مهم است که بدانید عمق آن چقدر  است ، بنابراین شما می توانید برای ایمنی قبل از شنا از جایی که وارد آب شوید این موضوع را بخوبی جستجو کنید.

ورودی های امن استخر: از کدام یک باید استفاده کنم؟

افراد نا آشنا به استخر و مبتدی های شنا باید از روش های زیر برای ورود به استخر در کمک بگیرند:

 • با استفاده از پله های کنار استخر
 • ورودی های هند ریل دار
 • ورودی کم عمق
 1. ورود ایمن به استخر با استفاده از مراحل کنار استخر
 2. ورود ایمن استخر با استفاده از پله های کنار استخر

برای ایمنی قبل از شنا ابتدا عمق آب را بررسی کنید تا مطمئن شوید پس از ورود کامل به آب می توانید روی کف استخر بایستید. با نگه داشتن ریل ها با هر دو دست و یک بار پله پایین رفتن وارد شوید.

این یک ورود ایمن و تدریجی است که به شما امکان می دهد عمق آب را بسنجید.

برخی از استخرها دارای پله هایی به داخل استخر زیر آب هستند که از سطح عرشه شروع می شوند. اینها امن ترین و آسانترین نقاط ورود هستند زیرا ورود آرام و تدریجی را امکان پذیر می سازند.

ورودی مفصل گردنده

این ورودی در استخرهای سطح عرشه بهترین عملکرد را دارد. بار دیگر اطمینان حاصل کنید که برای ایمنی قبل از شنا عمق آب به اندازه کافی کم است تا بتوانید قبل از ورود روی کف استخر بایستید.

ورودی های هند ریل دار ورودی استخر ایمن برای مبتدیان

ورود به استخر از حالت نشسته در پهلو
از حالت نشسته ، با پاها در آب ، هر دو دست خود را به یک طرف بگذارید و سپس پشت خود را به سمت آب بچرخانید. سپس خود را به تدریج در آب پایین بیاورید و دائماً خود را استخر را حفظ کنید.

ایمنی قبل از شنا و پرش در قسمت های عمیق استخر

ورود با پرش به استخر معمولاً برای شناگر مطمئن مناسب است. غیر شناگران و کسانی که از شنا در آبهای عمیق ترس دارند بعید است از اعتماد به نفس کافی برای پرش بدون کمک به آب برخوردار باشند.

 1. شناگران آماتور یا محتاط هم می توانند به داخل استخر بپرند ، اما باید این کار را با استفاده از وسایل شناوری مناسب انجام دهند.
 2. قبل از استفاده از ورودی پرش ، باید عمق آب را نسبت به قد خود در نظر بگیرید.
 3. با انگشتان پا از لبه کنار استخر شروع به لمس عمق ایمن کنید ، از استخر دور شوید و زانوها را هنگام فرود خم کنید.
ایمنی مهم برای کودکان

ایمنی مهم برای و ایمنی قبل از شنا

راه های بیشتری را برای تقویت اعتماد و ایمنی قبل از شنا برای خود کشف کنید …

درجزوه آموزش شنای استخرچی  “راهنمای کامل مبتدیان برای شنا” نحوه آرامش در آب ، پرش، تنفس صحیح و شناوری بیشتر را بیاموزید. تنها جزوه آموزشی که در تمام مراحل یادگیری شنا از شما پشتیبانی می کند.

برای بارگیری نسخه در رایانه ، تبلت یا دستگاه تلفن همراه خود ، روی زیر آموزش شنا و ایمن سازی کلیک کنید.

چگونه می توانم اایمنی قبل از شنا داشته باشم؟

دوباره یه مرور تکمیلی با هم خواهیم داشت.

نشانه ها را جستجو و بخوانید.

علائم نصب شده در خصوص ایمنی قبل از شنا در یک منطقه  را بخوانید و اطلاعات ایمنی را دنبال کنید. علائم و قوانین برای محافظت از شما و تمیز نگه داشتن استخرها و عاری از میکروب وجود دارد.

 برای ایمنی قبل از شنا اطراف استخر قدم بزن، ندو

هرگز روی عرشه استخر بدوید. این ناحیه می تواند بسیار لغزنده باشد ، مخصوصاً وقتی آب روی عرشه باشد.

مراقب ورود و خروج از استخر باشید

برای جلوگیری از لیز خوردن یا زمین خوردن ، هر زمان ممکن از نرده استفاده کنید. هنگام بیرون آمدن از آب از بالا رفتن از سطح لغزنده یا سایر سطوح ناپایدار خودداری کنید.

قبل از پرش یا شیرجه رفتن نگاه کنید

ایمنی قبل از شنا و آب کم عمق

چوب زیر آب یا سنگهای بزرگ همگی هنگام غواصی در دریاچه ها یا چاله های شنا خطرناک هستند و می توانند صدمه جدی وارد کنند. هنگامی که در استخر یا محل شنای دیگر هستید ، فقط در مناطقی شیرجه بزنید که شیرجه زدن در آن امن است. به دنبال علائم غواصی نباشید.

همیشه محیط اطراف خود را بررسی کنید و ابتدا با پا به آرامی وارد آب شوید. قبل از ورود به آب هر بار منطقه را بررسی کنید ، زیرا ممکن است شرایط شنا یا محیط اطراف تغییر کند.به یاد داشته باشید برای ایمنی قبل از شنا در آب کم عمق ، کنده های زیر آب یا سنگ های بزرگ می تواند صدمه جدی وارد کند.

در توانایی های خود باقی بمانید

وقتی وارد آب می شوید فقط در جایی که احساس راحتی می کنید شنا کنید. دورتر یا عمیق تر از حد توان خود نروید. در سواحل ، موازی با ساحل شنا کنید و در داخل مناطق مشخص شده بمانید. توجه داشته باشید که آب سرد یا شرایط ناهموار می تواند توانایی شنا شما را تحت تأثیر قرار دهد.

برای ایمنی قبل از شنا این نکته را به یاد داشته باشید که هرگز به تنهایی شنا نکنید

از “سیستم دوستان” استفاده کنید و یک دوست یا بزرگسال مسئولیت پذیر را با خود ببرید که یک شناگر قوی است. حتما مراقب یکدیگر باشید. حتی وقتی یک نجات غریق در اطراف است ، بهتر است “رفیق” داشته باشید.

با دقت بازی کنید

کشتی و غلتیدن در هر قسمتی از آب می تواند بسیار خطرناک باشد. می توانید سرتان را به دیوارهای استخر ، کف یا سنگها بزنید و بیهوش شوید. اگر این اتفاق بیفتد و سریع کمکتان نشود ، می توانید غرق شوید.

برای داشتن ایمنی قبل از شنا الکل مصرف نکنید

صدمات ناشی از الکل یک مشکل رایج در افراد است ، از جمله استخرهای خصوصی ، جکوزی آبگرم ، سواحل و چاله های شنا. الکل می تواند حوادث را بدتر کند زیرا زمان واکنش شما را کند می کند. الکل همچنین می تواند شما را بخواباند. این امر خصوصاً در جکوزی خطرناک است. اگر در در آب استخر یا جکوزی هستید، الکل مصرف نکنید.

مراقب خطرات باشید

هرگز در اطراف اسکیمر ها یا زهکشی استخر بازی نکنید. در استخر یا جکوزی آب داغ همیشه از طریق سیستم فیلتر پمپ می شود. این فیلتر آب را از طریق یک تخلیه به استخر می کشد و به داخل لوله ها می برد. قسمت هایی از بدن ، انگشتان ، انگشتان پا ، بازوها ، پاها یا تنه و موهای شما به راحتی در مکش این زه ها گیر می کنند. زهکشی با مکش قوی می تواند شما را در زیر آب نگه دارد و احتمالاً منجر به غرق شدن شود.

اگر موهای بلندی دارید ، باید کلاه حمام بپوشید و یا موهای خود را به صورت ایمن و در یک نوار کوتاه یا مچ بند ببندید. هرگز نباید سر خود را زیر آب در جکوزی قرار دهید.

جلیقه نجات

نقش حیاتی جلیقه نجات در ایمنی قبل از شنا

مراقب تله های زیر آب باشید

برخی از نرده ها ، نردبان ها یا تجهیزات در ساخت استخر متحرک می توانند فضاهای کوچکی ایجاد کنند که می تواند افراد را در زیر آب به دام بیندازد. گاهی اوقات گرفتار شدن در زیر آب منجر به غرق شدن می شود. اگر متوجه تجهیزات زیرآبی شده اید که می توانند شما را به دام بیندازند ، با یک ناظر استخر ، صاحب یا غریق نجات در مورد نگرانی های و موارد ایمنی قبل از شنا خود صحبت کنید.

مشکلات آب در نقاط مختلف مانند دریاچه ها ، رودخانه ها و اقیانوس ها خطرات پنهان / ناشناخته زیادی دارند. این شامل کنده های زیر آب ، افت ناگهانی ، رشد جلبک ها یا جریان های جزر و مدی است. از خطرات احتمالی آگاه باشید.

توانایی شنای خود را بدانید ، “رفیق” داشته باشید و در دسترس کودکان باشید. از هشدارهای ارسال شده پیروی کنید و از افراد دیگر سوال کنید که آیا نقاط مشکلی در این منطقه دارند. برای دریافت نتایج کیفیت آب قبل از شنا با آگاهی از ایمنی قبل از شنا نزدیکترین واحد بهداشتی یا دولت محلی تماس بگیرید.

دوره کمک های اولیه را بگذرانید

در یک دوره کمک های اولیه شرکت کنید که به شما موارد زیر را آموزش دهند:

 • تنفس مصنوعی که گاهی اوقات “نفس زندگی” نامیده می شود
  احیای قلبی – ریوی کودک (CPR)
  خود نجات و مهارت هایی برای نجات دیگران
  بسیاری از آژانس ها این دوره ها را برای والدین ارائه می دهند.
 نقش ایمنی قبل از شنا و جلیقه نجات / وسایل شناور شخصی (PFD) بپوشید

همیشه جلیقه نجات یا PFD را روی قایق یا اسکله بپوشید. هنگام شنا می توان از جلیقه نجات / PFD نیز استفاده کرد ، اما کودکان هنوز هم به نظارت بزرگسالان احتیاج دارند. جلیقه نجات / PFD هرگز جایگزین نظارت بزرگسالان نمی شوند. و به این نکته توجه کنید که از نظر اندازه مناسب وزن شما است ،

چگونه می توانم از فرزندم محافظت کنم؟

هرگز فرزند خود را تنها نگذارید
غرق شدن در سکوت اتفاق می افتد و ممکن است در چند ثانیه اتفاق بیفتد. فرد می تواند فقط در چند سانتی متر آب غرق شود (به عنوان مثال وان). “غیر شناگران” و کودکان خردسال (0-12 ساله) هنگام حضور در آب یا اطراف آن ، نیاز به نظارت دائمی توسط یک بزرگسال مسئول دارند. نوزادان و کودکان نوپا (0-5 سال) همیشه وقتی در آب یا در نزدیکی آب هستند.

باید در دسترس یک بزرگسال مسئول باشند. کودکان بزرگتر (12-17 ساله) باید همیشه شخصی را در نزدیکی خود داشته باشند و از “سیستم دوستان”برای اطمینان از ایمنی قبل از شنا استفاده کنند.

هرگز اجازه ندهید کودکان در وان های آبگرم و یا جکوزی ها بازی کنند

آب گرم می تواند به سرعت بدن کوچک کودک را تحت تأثیر قرار دهد و شما باید مدت زمانی را که کودک در وان آب گرم سپری می کند ، محدود کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نگرانی های بهداشتی مربوط به استفاده از وان آب گرم ، به پرونده HealthLinkBC  استخرهای مسکونی مراجعه کنید.

از ضد آفتاب استفاده کنید

از کودکان خود در برابر اشعه UV محافظت کنید (اشعه ماوراlet بنفش). لباس ضد آفتاب بپوشید ، سایه بکشید و از ضد آفتاب استفاده کنید. کرم ضد آفتاب را  دوباره بزنید زیرا حتی ضد آفتاب  نیز از بین می رود.

چگونه می توانم استخر خود را ایمن کنم؟
استخر خود را حصارکشی کنید

اطمینان حاصل کنید که محفظه ای مانند حصار با ارتفاع حداقل 1.5 متر (5 فوت) در اطراف استخر شما با یک دروازه وجود دارد که کودک نمی تواند آن را باز کند. اطمینان حاصل کنید که دروازه همیشه بسته و قفل شده است تا از کودک و سایر بچه های محله محافظت کنید. آیین نامه دولت در خصوص ایمنی قبل از شنا  را بررسی کنید که ایمنی استخر شنا را برطرف می کند.

 

برای دیدن ویدی های آموزشی به کانال استخرچی مراجعه فرمایید.

تخلیه و خطرات مکش را بپوشانید.

اطمینان حاصل کنید که پوشش های تخلیه به طور خاص برای جلوگیری از خطرات مکش طراحی شده اند. اگر پوشش تخلیه استخر از بین رفته است ، تا زمانی که درپوش تعویض نشود ، از استخر استفاده نکنید. اگر مسئولیت خرید یا نصب یک درپوش تخلیه جایگزین را بر عهده دارید ، مطمئن شوید که پوشش جدید با پوشش اصلی یکسان است یا برای یافتن معادل آن از یک مشاور استخر واجد شرایط از ایمنی قبل از شنا مشاوره بگیرید.

استخر خود را تمیز نگه دارید

استخرهای کثیف باعث رشد باکتری ها و سایر میکروب هایی می شوند که می توانند شما را بیمار کنند. چند عادت خوب به حفظ یک محیط تمیز و سالم در استخر کمک می کند:

 1. همیشه قبل از ورود به استخر بشویید یا دوش بگیرید. از بیرون خاک استخر را ردیابی نکنید
 2. حتماً لباس شنای مناسب بپوشید. با لباس خیابانی یا لباس زیر شنا نکنید
 3. از پوشک مخصوص شنا استفاده کنید (گزینه های قابل استفاده مجدد یا یکبار مصرف موجود است). پوشک غیر شنا در آب عملکرد خوبی نخواهد داشت
  اگر بیمار هستید یا بیمار بوده اید ، در 48 ساعت گذشته دچار اسهال یا استفراغ شده اید ، به استخر وارد نشوید
 4. با زخم و زخم باز به استخر وارد نشوید
 5. هرگز غذا یا نوشیدنی در استخر نبرید زیرا خرده ریز یا ریختن آن باعث افزایش باکتری ها و جذب آفات می شود. اگر یک لیوان ، فنجان یا ظرف بشکند ، باید استخر را تخلیه کنید تا بتوانید آن را تمیز کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام قطعات شکسته برداشته شده اند.
 6. دستورالعمل های عملکرد و نگهداری سیستم گردش استخر خود را دنبال کنید. می توانید این اطلاعات مربوط به ایمنی قبل از شنا را از تامین کننده استخر خود دریافت کنید.
قابلیت دسترسی
اطمینان حاصل کنید که همه افرادی که از استخر یا وان آب گرم شما استفاده می کنند می توانند به راحتی داخل و خارج شوند.
برای ایمنی قبل از شنا برنامه ریزی کنید

همیشه مراقب خطرات پنهان باشید. اتصالات شکسته و لبه های تیز باعث بریدگی ، کبودی و آسیب های دیگر می شود. قبل از اینکه به هرکسی اجازه دهید از استخر استفاده کند ، مطمئن شوید که این مشکلات برطرف شده است. تجهیزات نجات را مانند طناب یا وسیله شناور (حلقه ایمنی) در دست داشته باشید.

 

 

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما