تخته شنا

تخته شنا در استخر های شخصی


روند نصب تخته شیرجه استخر

سکوی پرش

سکوی پرش استخر در استخر های شخصی و نحوه قرارگیری پوزیشن آن

تخته شیرجه می توانند به عنوان یک ویژگی تفریحی لذت بخش در استخرهای حیاط خانه عمل کنند. سالها پیش ، بیشتر استخرهای حیاط پشتی با انتهای عمیق – به طور معمول بطول 2 تا 2.5 متر  تخته شیرجه ساخته شده بودند.

با این حال ، با گذشت زمان ، محبوبیت آنها کاهش یافته است: چند دهه پیش ، اکثر استخرهای مسکونی دارای تخته بودند. اما امروز ، این روند تقریباً کاملاً معکوس شده است.

عوامل متعددی انگیزه خریداران و مالکان استخر برای انتقال این لوازم جانبی را فراهم می کند. یکی نگرانی در مورد ایمنی استخر است. در موارد نادر ، اما جدی ، حوادث  اتفاق می افتد – به طور معمول با شناگران بلند قامت یا کسانی که ممکن است در حالت طبیعی نباشند  و پرش های دیوانه وار را از صفحه داشته باشند.

شایان ذکر است که در حالی که برخی از متخصصین استخر نگرانی های موجهی در مورد تخته شیرجه ابراز می کنند. اما برخی از کارشناسان ایمنی از ایمن بودن آنها صحبت می کنند.

به عنوان مثال: طبق شبکه اطلاع رسانی آسیب نخاع و دانشگاه آلاباما در بیرمنگام ، کمتر از 10 درصد از کل آسیب های غواصی در استخر شنا شامل یک تخته شیرجه است.

در حقیقت ، یکی از مطمئن ترین راه ها برای تشخیص اینکه انتهای استخر قسمت عمیق آن است ، جستجوی تخته شیرجه است که از نظر بصری انتهای عمیق را مشخص می کند.

با این کار شناگران می بینند که کجا به استخر بپرند. نکته ای که در اینجا برخی از متخصصان بیان می کنند این است که بدون تخته شرجه ، شناگران نمی دانند که انتهای عمیق کجاست. در نتیجه ، آنها ممکن است به طور تصادفی از کنار استخر به قسمت انتهایی کم عمق بپرند – جایی که می توانند به دیوار یا کف برخورد کنند و آسیب ببینند.

استفاده از تخته شیرجه می تواند ایمنی را از راه دیگری افزایش دهد. پرش از روی یکی به شناگران کمک می کند تا لبه و دیواره های استخر را پاک کنند. این امر به اطمینان از فضا برای شیرجه کمک می کند و به شناگران کمک می کند تا درقسمت  عمیق ترین نقطه بپرند – جایی که با سرعت بالا غرق شدن در آب امن ترین است.

ملاحظات دیگر برای تخته شرجه استخر

علی رغم گرایش به استخرهای شنا بدون تخته شرجه ، برخی از خانواده ها نمی توانند ساخت و سازه یا بازسازی استخر یا حیاط خلوت را بدون داشتن یکی از فرصت های لذت بخش فعالیت ارائه دهند. به هر طریقی که متمایل شوید ، می خواهید عوامل اضافی را در طی مراحل تصمیم گیری خود بسنجید.

حتی اگر تخته شیرجه مزایای خاصی داشته باشند ، عوامل عملی دیگر باعث شده است استخرهای تخته شیرجه کمتری ساخته شود. بسیاری از مالکان خانه – به توصیه پیمانکار استخر خود – استخرهایی را انتخاب می کنند که انتهای آن عمیق در یک طرف نباشد.

حرکت به سمت این استخرهای بدون تخته شیرجه به اصطلاح “استخرهای ورزشی” بوده است. اینها همچنین به عنوان طرح “3-5-4” (یا تغییر جزئی در این ابعاد) شناخته می شوند.

پیکربندی عمق استخر ورزشی شامل دو انتهای کم عمق و یک قسمت عمیق تر در وسط است. با این حال ، حتی این انتهای “عمیق” نیز فقط 1.8 متر است.

نام استخر ورزشی از این واقعیت ناشی می شود که این ابعاد برای اتصال رشته والیبال در قسمت عمیق وسط و برای بازیکنان که می توانند برای یک بازی در دو طرف شبکه بایستند ، بسیار مناسب هستند.

عامل دیگری که باعث دور شدن از تخته شیرجه می شود ، نحوه محدود کردن فضای قابل استفاده در استخر است. پیکربندی استخر شنا به یک چاه غواصی نیاز دارد که حداقل 2 متر عمق داشته باشد تا یک محیط امن ایجاد شود. همچنین باید با شیب دارای درجه استراتژیک ساخته شده از انتهای کم عمق تا منطقه عمیق ساخته شود.

در نتیجه ، فضای کم عمق محدود می شود. برای استفاده از استخرها “فضای بازی” کمتری قابل استفاده است ، زیرا آنها نمی توانند در امتداد قسمت عمیق بایستند و یا سر خود را بالای سطح آب قرار دهند. این عامل به ویژه در صورت داشتن فرزندان کم سن یا کوتاه که از استخر استفاده می کنند بسیار مهم است.

شیرجه

ارتفاع و طول تخته شنا با توجه به عمق استخر تعیین میشود

هزینه های استخر غواصی

عامل بازدارنده دیگر برای برخی از خریداران استخر جنبه مالی دارد. نگرانی های قیمت گذاری در دو جبهه وجود دارد. یکی قیمت اولیه خرید است. از جمله تخته غواصی به هزینه اضافه می شود.

اول ، قیمت لوازم جانبی خود آن است. دوم ، ساخت عمق استخر باعث افزایش هزینه ها می شود. یک پایان عمیق نیاز به کار اضافی دارد – مانند حفاری بیشتر ، فولاد اضافی برای تقویت و مواد بیشتر ، مانند بتن و گچ برای سطح بزرگتر.

دومین حوزه تأثیرگذار بر امور مالی ، هزینه های نگهداری مداوم استخر است. از آنجا که استخر غواصی به عمق بیشتری نسبت به یک سطح کم نیاز دارد ، حجم کلی آب موجود بیشتر است.

حجم بیشتر آب به معنای هزینه های کمی بیشتر برای گرمایش و ضد عفونی کردن است. همچنین ،  گالن بیشتر در استخر ؛ تجهیزات باید بیشتر کار کنند. پمپ شما باید بیشتر کار کند تا تجهیزات تصفیه و بهداشت را تأمین کند و بخاری شما برای افزایش دما باید بیشتر کار کند.

اندازه حیاط خلوت و اندازه استخر

حتی اگر تصمیم داشته باشیدکه خانواده می خواهید بگیرید و از یک تخته شیرجه با استخر خود استفاده می کنید ، ممکن است حیاط خانه شما چیز دیگری را حکم کند.

یک تخته شیرجه – و شیب عمیق و شیب مدرج لازم همراه – در نهایت استخر بزرگتری را الزامی می کند. بنابراین ، قبل از اینکه قول یک تخته پرش به بچه ها را بدهید ، با سازنده استخر خود بررسی کنید که آیا حیاط خانه شما به اندازه کافی بزرگ است و امکان استخر غواصی را دارد.

قسمتهای کوچک برای استخرهای شنا کار نمی کنند ، که فضا را کوچک می کنند. استخرهای شنا با تخته شیرجه باید به اندازه مناسب بزرگ باشد.

مرور کلی در رابطه با نکات تخته شیرجه

تخته شنا

تخته شنا در استخر های شخصی

  • 1. ایمنی استخر

به دلایل واضح ، تخته شیرجه در گذشته منجر به حوادث زیادی شده است.

به طور کلی ، مردم استخر شنا ندارند تا استرس بیشتری به زندگی خود وارد کنند. بیشتر آنها یک مکان آرام برای استراحت و تفریح ​​می خواهند.

اگرچه تخته شیرجه قطعاً می توانند سرگرم کننده باشند ، اما همچنین باعث افزایش استرس برای والدین و سرپرستان می شوند ، به خصوص هنگامی که بسیاری از کودکان درگیر آن هستند.

  • 2. منطقه بازی کمتر

چه چیزی در استخر شنا “منطقه بازی” در نظر گرفته می شود؟ محوطه بازی جایی است که فرد می تواند سرش را بالای آب بایستد.

مطالعات نشان داده است که بیشتر افراد حدود 80٪ از وقت خود را در محوطه بازی استخر درون زمین می گذرانند.

واقعیت این است که ، درارای تخته شیرجه دارای مناطق بازی بسیار کمی هستند.

بگذارید بگوییم یک استخر غواصی شامل 1/3 انتهای کم عمق ، 1/3 شیب سخت و 1/3 غواصی خوب است. که فضای بازی بسیار کمی را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، یک استخر دارای تخته شیرجه 40 “تقریباً دارای انتهای کم عمق 12-13” است. با توجه به اینکه این منطقه 80 درصد از وقت شناگران استفاده می کند ، استفاده چندانی از فضا نیست.

همچنین بازی هایی مانند والیبال در استخرهای شنا بسیار محبوب هستند. چنین فعالیت هایی با عمق زیاد آب در انتهای عمیق استخر غیرممکن است.

  • 3. بیمه بالاتر

در بیشتر موارد ، وقتی صاحب خانه تخته شیرجه اضافه می کنید ، بیمه صاحب خانه افزایش می یابد. درصدها بسته به خط مشی متفاوت است ، اما این درست همان روش است. این کار با چیز ایمنی همراه است.

استخر درون زمین بدون تخته شیرجه احتمالاً تاثیری در بیمه صاحب خانه شما نخواهد داشت.

  • 4. تخته های غواصی سفت

تخته شیرجه امروز فقط آنچه در گذشته بودند نیستند. این به دلیل سفتی و سختی آنها است.

تخته های پرش 15 سال پیش بهار بزرگی داشتند. امروزه یافتن یک تخته شنا که کاملاً دارای فنر باشد ، کار سختی است ، دلیل اصلی این امر تولیدکنندگان این است که از پرونده های قضایی ترسیده اند.

از آنجا که این تخته ها بسیار سفت و سخت هستند ، خیلی زود تازگی خود را از دست می دهند و باعث می شود صاحبان استخر از نصب آنها در ابتدا پشیمان شوند.

  • 5. طول استخر زیاد

برای اینکه یک استخرشنا به روش صحیح انجام شود ، باید حداقل 38-39 فوت طول داشته باشد.

دلیل آن این است که شیب وسط استخر باید از تخته به اندازه کافی فاصله داشته باشد تا کسی به این قسمت از استخر شیرجه نرود و آسیب نبیند.

این امر به ویژه در زیرمجموعه هایی که حیاط خانه آنها اغلب به راحتی اندازه های بزرگی را در خود جای نمی دهند ، کاربرد دارد.

چه چیزی برای شما بهتر است؟

با وجود همه این معایب داشتن استخر تخته شیرجه ، من گاهی اوقات مشتریانی دارم که واقعا صفحه شیرجه می خواهند زیرا فرزندان آنها امیدشان را به به پرش در آب است.

دایو شیرجه استخر

دایو شیرجه استخر همراه با آبنما

اگر استخر شنا تخته شیرجه نداشته باشد ، آیا کودکان آن استخر را تحریم می کنند؟

خوب ، بدیهی است که پاسخ منفی قاطع است. کودکان ممکن است در مورد چیزهای خاص با استخر خود مصمم باشند ، اما وقتی صحبت از آن می شود ، چیزی که آنها واقعاً می خواهند آب – خالص و ساده است.

اگر بچه ها آب داشته باشند ، آنها سرگرم می شوند. استخرهای غیر غواصی بیشتر از استخرهای سنتی غواصی فضای بازی دارند. کودکان اغلب از میزان رضایت خود بدون تخته شیرجه در استخر خود متعجب می شوند.

در مورد تخته های شیرجه سوال دارید؟

هنگام انتخاب اندازه استخر خود این نکته را در نظر داشته باشید تا بتوانید به درستی برای کودکان کوچکتر و شناگران ضعیف تر برنامه ریزی کنید.

یک گزینه خوب دیگر اگر استخری می خواهید که انتهای آن عمیق تر از کم عمق باشد ، اضافه کردن وینیل روی پله های دارای برآمدگی یا حوضچه آفتاب است.

این فضاها اهداف مختلفی دارند. از یک راه ورود و خروج از استخر به فضای کم عمق برای جوانان برای بازی ایمن و شناگران مسن برای استراحت.

بخاطر داشته باشید که برای جایگزینی مشخصات شیب مورد نیاز برای استخرهای غواصی ، باز هم به یک انتهای کم عمق احتیاج خواهید داشت که ممکن است استخر شما را طولانی تر کند ، اما اگر فضای کافی داشته باشید ، گزینه زیبایی است.

می توانید در اینجا درباره این انواع مرحله بیشتر بدانید.

چه شرایط دیگری وجود دارد؟

خارج از تأمین عمق و اندازه استخر مورد نیاز ، مقررات دیگری وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید.

هرگز تخته شیرجه را به استخر بالای زمین متصل نکنید. به سادگی نمی توان استخر را  به اندازه کافی عمیق ساخت. این بدون توجه به خطری که باعث ایجاد آن می شود ، هر کجا زندگی می کنید قوانین را نقض می کند.

چاه غواصی بسته به نوع تخته و طول تخته باید حداقل اندازه مشخصی داشته باشد و شیب بین آن و بقیه استخر باید کاملاً تدریجی باشد (این یکی از دلایلی است که تخته های غواصی می توانند هزینه زیادی برای شما داشته باشند فضای کم عمق)

تخته  با آبشار

هرگز به سادگی تخته شیرجه را از استخر به استخر دیگر منتقل نکنید. اگر یک تخته غواصی قدیمی از خانه قبلی دارید که می خواهید آن را منتقل کنید ، کاملاً بررسی کنید تا از مناسب بودن استخر جدید خود مطمئن شوید. ممکن است لازم باشد که به یک تخته کوتاه تر احتیاج داشته باشید یا ممکن است بتوانید آن را ارتقا دهید. در بسیاری از موارد بهتر است آن را برای صاحبان جدید بگذارید و یک تخته شیرجه جدید برای مکان جدید خود تهیه کنید.

محل استقرار / پایه تخته فیزیکی دارای شرایط نصب نیز می باشد که برای اینکه تخته غواصی شما استاندارد سازی را داشته باشد باید به آنها عمل شود. این مشخصات براساس طول و مدل تخته شما است و می توانید آنها را در کتابچه راهنمای نصب تخته غواصی مشاهده کنید. همچنین می توانید اطلاعات بیشتر در مورد جایگذاری jig را در اینجا بخوانید.

صفحه پرش در استخر

صفحه پرش،دایو یا تخته شیرجه در استخر

هنگام افزودن تخته غواصی به استخر من چه باید بدانم

تخته های فنر و تخته های بالاتر دارای عمق بیشتری هستند. اگر یکی را در نظر دارید ، باید با یک طراح استخر حرفه ای صحبت کنید. در بیشتر موارد ، استخرهای مسکونی در مقایسه با تخته های پرش ساده ، برای این نوع تخته ها به اندازه کافی بزرگ نیستند.

همچنین به طور کلی حداکثر ارتفاعی که تخته شیرجه می تواند بالاتر از آب باشد برای ایمنی وجود دارد. این به بلندای جایگاه شما بستگی دارد ، بنابراین مطمئن شوید که این موضوع را زودتر با سازنده یا مشاور فروش خود در میان بگذارید.

چه نوع تخته غواصی باید تهیه کنم؟

نوع تخته ای که باید تهیه کنید به نیاز ، زیبایی و نوع استخر شما بستگی دارد. هرچه طول تخته بیشتر باشد ، استخر عمیق تر برای غواصی ایمن لازم است.

نوع پایه مورد نظر شما در درجه اول از نظر زیبایی شناسی مورد توجه قرار می گیرد. بر اساس پایه (گفتن این فقط سرگرم کننده است) برخی از تخته های غواصی را می توان در فضای خارج از خانه در داخل خانه انبار کرد (فقط مطمئن شوید که دقیقاً می دانید چگونه آنها را دوباره جابجا کنید.) بیشتر پایه ها سازه های دائمی هستند.

تخته غواصی در حال حاضر در رنگ / رنگ های مختلفی وجود دارد و می تواند یک کیت آبشار روی آنها نصب کند. این اجازه می دهد تا در طراحی شما نه تنها به عنوان یک عملکرد اصلی سرگرمی باشد ، بلکه به عنوان یک چشمه و فضای خاص اضافه شود.

لبه تخته پرش

آیا خودم می توانم یک تخته شیرجه نصب کنم؟

بله ، اما شما باید دقیقاً دستورالعمل های نصب را دنبال کنید (این امر همچنین برای ذخیره و جایگزینی یک برد است). تخته شما از لبه استخر تا جای تخته غواصی حداقل فاصله خواهد داشت ، و رعایت این نکته بسیار مهم است تا تخته به درون استخرقرار نگیرد.  اگر شک دارید می توانید یک نصاب حرفه ای بکار بگیرید.

* هنگام نصب صفحه غواصی همیشه به دستورالعمل های سازنده موجود مراجعه کنید.

محل پایه تخته پرش و سایر تجهیزاتی که از زیر آن عبور میکند باید به درستی انتخاب و طبق استاندارد در محل مناسب ساخته و نصب شود. این بدان معناست که لازم است با سیم اتصال برق که در اطراف استخر شما جریان دارد تماس داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که در پتانسیل الکتریکی مشابه فلز دیگر است و این باعث می شود هنگام لمس پایه فلزی شوک ناخوشایند ایجاد کنید. این کار باید توسط یک برقکار مجاز انجام شود.

 

وجود یک تخته غواصی در استخر می تواند برای همه سرگرم کننده باشد ، اما نصب آن با اطمینان از اندازه ، شکل و نصب صحیح استخر شما بسیار حیاتی است.

تجه شما را به دیدن ویدیو آموزش صحیح شیرجه در آب جلب میکنم.

 

جهت دیدن ویدیو های بیشتر به کانال استخرچی مراجعه فرمایید.

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما