ساخت استخر ارزان

ساخت استخر ارزان

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

قصد ساخت استخر در ملک شخصی خود را دارید اما بودجه و هزینه ایی که برای آن در نظر دارید، محدود است؟ نگران نباشید ما در این مطلب سعی کرده ایم تمام فاکتورهای موثر بر قیمت تمام شده ساخت استخر را بیان کنیم.
برای ساخت استخر ارزان قیمت بهتر است یک سری فاکتور را رعایت کنید و از شلوغ کاری های اضافی تا حد امکان جلوگیری کنید! در مجموع پروسه ساخت استخر، پروسه ای هزینه بر است اما میتوان با صرفه جویی در بخش های مختلف آن، با صرف هزینه ای به مراتب پایین‌تر، استخری ارزان‌تر ساخت.

عوامل موثر بر هزینه های ساخت استخر

 • اندازه و ابعاد استخر
 • روکار یا توکار بودن استخر
 • نوع و جنس استخر (بتنی، فایبرکلاس و …)
 • شکل حیاط یا موقعیتی که برای ساخت استخر در نظر دارید.
 • برند و کیفیت محصولات مورد استفاده در موتورخانه استخر
 • سیستم های افزوده شده به استخر (گرمایش، نورپردازی، سیستم صوتی و…)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اندازه و ابعاد استخر

ابعاد و سایز استخر، به طور مستقیم در هزینه تمام شده ساخت آن تاثیرگذار است. این موضوع کاملا مشخص و مشهود است که با افزایش ابعاد استخر، هزینه مصالح، پیاده سازی و … در آن افزایش پیدا میکند. پس در صورتی که قصد ساخت یک استخر ارزان قیمت را دارید، پیشنهاد اول ما دقت به سایز استخر درخواستی شما است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″ el_class=”important-massage”][vc_column_text]

اندازه استخر مورد نظر شما، تاثیرگذارترین موضوع در قیمت ساخت آن خواهد بود!

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][cz_gap][vc_column_text]

روکار یا توکار بودن استخر

اینکه استخر مورد نظر شما بر روی سطح زمین قرار بگیرد و یا اینکه با حفاری و گودبرداری در دل زمین ساخته شود، دومین فاکتور در تعیین قیمت ساخت استخر می‌باشد.

استخرهای روکار به مراتب از هزینه ساخت پایین‌تری برخوردارند، زیرا هزینه های جانبی از قبیل خاکبرداری، حمل و نقد و … را نخواهند داشت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

در نتیجه، دومین راهکار برای ساخت استخر ارزان؛ انتخاب استخر روکار به جای استخرهای توکار است. البته این موضوع به دلیل تفاوت زیادی که در ظاهر استخر بوجود میاورد، کاملا سلیقه‌ای است و نمیتوان در همه پروژه های ساخت استخر ارزان قیمت، آن را پیشنهاد داد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][cz_image id=”cz_30993″ image=”6964″][/cz_image][vc_column_text]

استخر توکار

In Ground Pool

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][cz_image id=”cz_77301″ image=”6965″][/cz_image][vc_column_text]

استخر روکار

Above Ground Pool

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

جنس یا نوع استخر

ساخت استخرها، در دو نوع بتنی و فایبرگلاس رایج است. هر کدام از این انواع استخر مزایا و معایبی دارند و در پروژه های متفاوتی میتوان از آنها استفاده کرد. اما در حالت کلی میتوان گفت استخرهای بتنی به مراتب گران‌تر از استخر‌های فایبرگلاس یا پیش ساخته هستند.

در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ساخت استخرهای از جنس بتن دارید، پیشنهاد میکنیم به صفحه ساخت استخر بتنی مراجعه کنید.

استخر پیش ساخته فایبرگلاس
نمونه ای از استخر پیش ساخته فایبرگلاس

پس میتوان تا این مرحله نتیجه گرفت که ساخت استخری با ابعاد کوچک‌تر، به صورت روکار و از جنس فایبرگلاس میتواند گزینه مناسب برای افرادی باشد که به دنبال ساخت استخری ارزان‌تر هستند.

در استفاده از استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس به جای ساخت استخر بتنی، علاوه بر صرفه جویی در هزینه و بودجه شما، در زمان شما هم صرفه جویی خواهد شد. چرا که ساخت استخرهای بتنی نیازمند روزها و هفته ها زمان است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

شکل حیاط یا موقعیت در نظر گرفته شده برای استخر

بسته به نوع ملک شما، شکل و موقعیت استخر و میزان دسترسی به محل ساخت استخر، هزینه ساخت آن متغیر خواهد بود. رایج ترین موقعیت ها برای ساخت استخر به این صورت است:

 • ساخت استخر پشت بام
 • ساخت استخر روباز
 • ساخت استخر زیرزمین
 • ساخت استخر در باغ
 • ساخت استخر در طبقات ساختمان
 • ساخت استخر در پارکینگ

طبیعتا میزان دسترسی به موقعیت استخر در این موارد با یکدیگر متفاوت خواهد بود و هرچه سختی بیشتری در دسترسی به این موقعیت وجود داشته باشد، قیمت تمام شده ساخت استخر برای شما بیشتر خواهد شد.

ساخت استخر در طبقات

پیشنهاد ما برای شما که قصد ساخت استخر ارزان دارید، این است که در صورت عدم وجود محدودیت، در دسترس ترین موقعیت را برای ساخت استخر مورد نظر خود انتخاب کنید.

برند و کیفیت محصولات مورد استفاده در موتورخانه استخر

موتورخانه استخر، قلب تپنده استخر شماست که مسئولیت های سنگینی را در درست کار کردن استخر دارد. از پمپاژ گرفته تا تصفیه آب و سایر قابلیت ها همه برعهده موتورخانه استخر است.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

ویدئو دانه بندی فیلتر استخر

[/vc_column_text][cz_video_popup type=”2″ id=”cz_110512″ mp4=”https://estakhrchi.com/wp-content/uploads/2020/11/Pool-filter.m4v” image=”6971″][cz_gap][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

در ساخت موتورخانه استخر میتوانید از محصولاتی با برند ضعیف تر استفاده کنید تا ساخت و اجرای استخر برای شما ارزان تر تمام شود. هرچند که این موضوع توسط ما در بیشتر مواقع توصیه نمیشود.

سیستم های افزوده شده به استخر

در استخر مورد نظر شما ممکن است انواع سیستم های گرمایشی، نورپردازی، سیستم های صوتی (اسپیکرهای زیر آب)، وسایل ورزشی و … استفاده شود که این موضوع تا حد بسیار زیادی به نیاز شما وابسته است.

سیستم نورپردازی استخر

هرچه این سیستم های تعبیه شده در استخر شما بیشتر و پیچیده تر باشد، طبیعتا هزینه بیشتری را هم بر دوش شما می اندازد.

این موضوع به دلیل پیچیدگی بالایی که دارد، نیازمند مشورت با فردی متخصص است. پیشنهاد ما در این حالت این که قبل از تصمیم گیری در این مورد با متخصص استخرچی مشورت کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

چگونه میتوانیم ساخت استخری ارزان قیمت را سفارش دهیم؟

شما عزیزان میتوان به راحتی با شماره های موجود در سایت تماس گرفته و ساخت استخر خود را به تیم تخصصی استخرچی بسپارید. قبل از ساخت و اجرای پروژه، به طور کامل شرایط ملک و بودجه در دسترس شما سنجیده شده و مطابق با آن طرح استخر در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *