ساخت سونا بخار

سونای بخار

ساخت سونا بخار توسط استخرچی:

در این مقاله می ‌خواهیم در رابطه با ساخت سونا بخار توضیح دهیم. همان طور که می ‌دانید ساخت سونا بخار یک مکان تفریحی نظیر جکوزی و استخر می باشد. طراحی و ساخت سونای خشک و بخار نیاز به توانایی خاصی دارد.

به طور کلی ما دو نوع ساخت سونا داریم که به نام های سونای خشک و ساخت سونا بخار می باشد. سونای بخار دارای مقدار رطوبت مشخصی است و البته این مقدار رطوبت باید به گونه ‌ای باشد که بدن انسان بتواند آن را تحمل کند. با توجه به تحقیقاتی که به روی بدن انسان انجام داده شده است. دمای سونا باید بین ۴۰ الی ۵۰ درجه سانتی گراد باشد. هم چنین رطوبت نسبی آن تقریباً ۱۰۰ درصد باشد.

جهت مشاوره و خرید تجهیزات سونا بخار و خشک با مهندسین استخرچی در تماس باشید.

به طور کلی سونا یک اتاق یا یک کلبه ی کوچک می باشد که دمای آن به صورت غیر طبیعی بوده و گرم تر از دمای بدن انسان است. با توجه به این که رطوبت آن چقدر است، می ‌توانیم آن را جزو گروه ساخت سونا بخار و سونای بخار بنامیم. اولین سونا در کشور فنلاند تاسیس شد. به همین جهت است که لغت سونا دارای ریشه فنلاندی می باشد.

در واقع سونا جزو حمام های سنتی فنلاند است. سونای بخار به معنای حمام بخار است. به خاطر وجود رطوبت زیاد و دمای بالا ممکن است بدن تعریق بیش تری داشته باشد. عرق کردن برای بدن دارای فواید زیادی است که در واقع می ‌تواند سموم و مواد زائد بدن را دفع کند. در ساخت سونا بخار باید این را در نظر بگیرید که هیچ ‌گونه محفظه ای برای خروج بخار و حرارت وجود نداشته باشد.

سوتا خشک

 

بهترین مرکز برای طراحی :

گاهی اوقات ممکن است حرارت این اتاق به بیش از ۵۰ درجه سانتی گراد برسد. البته توجه داشته باشید که طراحی سونای بخار نباید به گونه ‌ای باشد که حرارت آن بسیار افزایش یابد. در غیر این صورت می تواند روی بدن افراد تورم، سوختگی و تاول ایجاد کند. یکی از مهم ترین مراکزی که می تواند شما را در ساخت سونا بخار یاری دهد. مرکز استخر چی می باشد.

جهت ساخت سونا بخار وسونا  خشک و انواع استخر و جکوزی  با گروه مهندسین استخرچی همراه باشید.

مجموعه ی استخر چی می تواند با به کارگیری برخی از مصالح نظیر: آجر نسوز یک اتاق غیر قابل نفوذ به نام سونا را بسازد. معمولاً برای ساخت سونا بخاراز برخی چوب های صاف و نرم همانند چوب سکویا، سرو، صنوبر و غیره استفاده می نمایند.  اتاق در هر خانه ‌ای دیده نمی شود. لذا برخی از خانه های گران قیمت یا به اصطلاح اشرافی دارای سونا می باشند.

ساخت سونا بخار با کیفیت

ساخت سونا بخار نیاز به هزینه بسیار زیادی دارد. شما می توانید با مراجعه به مجموعه ی زبده ی استخر چی این هزینه را کاهش دهید و با قیمت مناسب تری به ساخت سونای بخار و یا سونای خشک خود بپردازید. در ساخت سونا بخار تمامی الوار هایی که به کار می روند، پرداخته شده هستند. رطوبت و حرارت از این الوار ها عبور نخواهد کرد. در واقع تمام سقف و دیوارهای اتاق سونا عایق حرارت و رطوبت می باشد. شما می توانید در بازار اتاق ‌های سونای از پیش ساخته شده را مشاهده نمایید. قیمت این اتاق های از پیش ساخته شده کمی ارزان تر از سونا های سفارشی می باشد. تجهیزاتی که مجموعه ی استخر چی برای ساخت سونای بخار استفاده می ‌کند.

شامل سکو هایی برای نشستن افراد، گرمکن ها، تجهیزات کنترل کننده و غیره است. در مجموعه ی استخر چی طراحان زبده و با مهارتی وجود دارند که می توانند با استفاده از حداقل متریال اولیه برای اتاق سونا عایقی بسیار مقاوم را درست کنند. در ساخت سونا بخار یکی از مهم ترین متریال هایی که برای ساخت سونای بخار و خشک استفاده می شود، تخته های چند لایه می باشند. این تخته ها از چوب های سخت ساخته نشدند چرا که چوب های نرم می تواندن کیفیت بهتری داشته باشند.

 

سونای بخار

سونای بخار

 

استاندارد ترین ساخت سونا بخار:

در سونای بخاری که از الوار ساخته شده است. روی این چوب های نرم چند روکش به جهت عایق بودن کشیده شده است. معمولاً اندازه ی اتاق سونا باید کاملاً استاندارد باشد. از جمله ابعاد استاندارد می توان به ارتفاع بین دو متر و ۱۳ سانتی متر اشاره نمود. این ارتفاع اگرچه چندان زیاد نیست اما به گونه ‌ای طراحی شده که افراد قد بلند بتوانند به راحتی در آن قرار بگیرند و از طرف دیگر ساخت سونا بخار نیاز به انرژی زیادی برای افزایش دمای آن اتاق وجود نداشته باشد. برای گرم کردن اتاق سونای بخار معمولاً از هیتر استفاده می‌ کنند.

همه ی ما با هیتر آشنایی داریم. هیتر ها در واقع دارای المنت هایی هستند که به وسیله ی برق کار می کنند. زمانی که این المنت ها برافروخته می‌ شوند حرارت بسیار زیادی تولید می کنند. اگر سیستم گرمایشی برای سونا وجود نداشته باشد. در واقع سونا جز یک اتاق خالی، چیزی بیش تر نخواهد بود. هیتر های سونا به صورت اختصاصی بوده و می ‌تواند در انواع مختلفی به نام های زیر وجود داشته باشد:

جهت ساخت سونا بخار وسونا  خشک با گروه مهندسین استخرچی همراه باشید.

گرمکن ها و هیتر هایی که از طریق مادون قرمز حرارت می بخشند.

گرمکن ها و هیتر های معمولی که به صورت سنگی هستند.

معمولاً برای سونای بخار از هیتر های مادون قرمز استفاده می کنند. اگر چه برخی از  متخصصین اعتقاد دارند که مادون قرمز برای بدن افراد چندان مفید نیست بلکه می تواند بسیار مضر نیز باشد. برای سونای خشک معمولاً از هیتر های سنگی و معمولی استفاده می نمایند. همان طور که می دانید ساخت سونا بخار دارای رطوبت بسیار بالایی است. هیتر های مادون قرمز به تنهایی نمی ‌توانند این بخار را ایجاد کنند.

چرا که شما باید از سیستم دیگری برای افزایش رطوبت هوا استفاده نمایید.

 

ساخت سونا

ساخت سونا خشک

 

ساخت سونا بخار استاندارد توسط استخر چی:

مجموعه ی استخر چی با در نظر گرفتن تمام اصول استاندارد می تواند به ترمیم، بازسازی و حتی ساخت سونا بخار و خشک بپردازد. شما می توانید با سپردن کار خود به مجموعه ی استخر چی هزینه ‌های خود را کاهش دهید. از طرف دیگر می توانید مطمئن باشید که تمام تجهیزات به کار رفته در ساخت سونای بخار و خشک شما استاندارد بوده و می تواند تا سال‌ های طولانی مورد استفاده واقع شود.

جهت ساخت سونا بخار وسونا  خشک با گروه مهندسین استخرچی همراه باشید.

همان طور که گفته شد یکی از مهم ترین تجهیزات سونا سکو هایی می باشد که برای نشستن استفاده واقع می شوند. جنس سکو ها می تواند از چوب های نرم چند لایه، عایق و حتی سرامیک و کاشی باشد. مسلماً استفاده از سکو هایی که دارای جنس چوبی هستند عمر کوتاه تری نسبت به سکو های سرامیکی و سنگی دارند.

برای دیدن ویدیو های بیشتر به کانال آپارات و یا یوتیوب ما مراجعه فرمایید.

 مهندسین استخرچی متخصص ساخت انواع استخر و جکوزی و سونا بخار و سونای خشک بهترین ها را برای شما آرزو دارد.

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما