فیلتر تصفیه استخر

فیلتر شنی

فیلتر شنی


فیلتر چه کاری انجام می دهد؟

قبل از اینکه ما در مورد مشخصات مختلف فیلتر تصفیه استخر بحث کنیم. مهم است که ابتدا در مورد که فیلتر چه کاری انجام می دهد و چرا برای استخر بسیار مهم است. توضیحاتی ارائه کنیم. فیلتر کالایی است که در شبکه لوله کشی استخر لوله کشی می شود. وقتی آب از داخل آن رد می شود ، از فیلتر عبور می کند و خاک و بقایای داخل آن محبوس می شود. این باعث ایجاد آب تمیز و فیلتر شده می شود. آب تمیز از طریق یک لوله خروجی به داخل استخر جریان می یابد. پمپ فیلتر تصفیه استخر تا زمانی که سیستم روشن باشد به صورت گردشی باعث تصفیه آب  می شود. بسته به نوع فیلتر تصفیه استخر و میزان استفاده از استخر ، اکثر دارندگان استخر فیلتر را برای یک دوره 6 تا 12 ساعت در روز اجرا می کنند.

جهت مشاوره و خرید و رفع عیوب سیستم تصفیه خود با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

پمپ و فیلتر تصفیه استخر
مدار پمپ و فیلتر تصفیه استخر

فیلتر تصفیه شنی استخر

 

این یکی از قدیمی ترین فن آوری ها و کم هزینه ترین فیلتر قابل خرید است. اگر به بیشتر استخرهای قدیمی بتنی نگاه کنید ، مگر اینکه آنها به روز شده باشند. یک فیلتر شن پیدا خواهید کرد. در فیلتر تصفیه استخر شنی مخزنی وجود دارد ، بسته به اندازه مخزن ، مقدار مشخصی از شن وجود دارد. شن و ماسه متریالیست است که به درون مخزن می رود.

فقط می توان از نوع خاصی از شن و ماسه که مخصوص صنعت استخر است استفاده کرد. فیلتر تصفیه استخر با حرکت آب از بالا به پایین در مخزن کار می کند. در مخزن حدود 75٪ شن و 25٪ فضای آزاد وجود دارد. وقتی مخزن از آب استخر پر می شود ، از ماسه عبور می کند. هر ذره ای که بزرگتر از ظرفیت میکرونی دانه بندی شن ها باشد را  درگیر شن گیر می کندو فیلتر می کند.

جهت مشاوره و خرید و رفع عیوب سیستم تصفیه خود با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

بکواش

این خاک و آوار تا زمانی که کل سیستم شستشو نشود ، در مخزن باقی خواهد ماند. سپس ممکن است از فیلتر عبور کرده و دوباره به داخل استخر رانده می شود. بنا براین نوعی از عملیات شستشو باید روی فیلتر تصفیه استخر انجام شود. یک فیلتر شنی به طور معمول دارای یک دریچه چند پورت است که از سه تا شش عملکرد فیلتر را امکان پذیر می کند.

در هنگام کار با فیلتر عادی ، شیر بر روی حالت فیلتر تنظیم می شود. این بیشتر اوقات فیلتر تنظیم می شود. یک حالت شستشوی معکوس نیز وجود دارد که صاحب استخر را قادر می سازد شیلنگ را به فیلتر متصل کند. تا تمام آلودگی ها و بقایای شن را تخلیه کند. کاری که این اساساً انجام می دهد جریان معکوس جریان آب از فیلتر تصفیه استخر از پایین به بالا است. این باعث می شود که بقایای جمع شده از فیلتر به سمت شلنگ تخلیه منتقل شود. شن و ماسه داخل آن به طور کلی هر سه تا پنج سال تعویض می شود. این بستگی به طول فصل شنا و نحوه نگهداری استخر دارد. این کار باید انجام شود زیرا با آب رفت و برگشت روی آن ، ذرات شن بسیار گردتر می شوند که باعث می شود آنها به هم قفل شوند. این یک فیلتراسیون کمتر موثر است.

فیلتر تصفیه استخر شنی
نمای داخلی فیلتر فیلتر شنی

جهت مشاوره و خرید و رفع عیوب سیستم تصفیه خود با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

فیلتر دیاتومه

 

این فیلتر تصفیه استخر به روشی مشابه فیلتر شنی کار می کند. آنچه در مورد آن متفاوت است رسانه فیلتر است که استفاده می شود. درون یک فیلتر DE مجموعه ای از شبکه ها یا انگشتان وجود دارد که معمولاً نامیده می شوند. این انگشتان با پودر DE پوشیده شده است. که از پوسته های خرد شده دریایی و ترشحات سیلیس خارجی موجودات کوچک میکروسکوپی دریایی به نام دیاتوم ساخته شده است. هنگامی که آب از میان این انگشتان عبور می کند. آنها بیشتر آلودگی ها و آوارها را در سطح میکرون بسیار پایین تر از یک فیلتر تصفیه استخر شن و ماسه به دام می اندازند.

این ماده می تواند ذرات بسیار ریز و ریز تری را به خود جلب کند. این باعث تصفیه آب بهتر می شود. این می تواند وضوح آب بهتری داشته باشد و استخر ایمن تری را برای شنا فراهم کند. فیلتر تصفیه استخر DE نیز باید دوباره شسته شود. برخلاف فیلتر شنی ، وقتی شستشو می کنید مقدار زیادی از DE شسته و از بین می رود. پس از شستشوی مجدد ، برای شارژ مجدد فیلتر باید پودر DE بیشتری اضافه کنید. باید مراقب DE باشید. این یک سیلیکات فوق العاده ریز است که می تواند خطرات سلامتی ایجاد کند.

خطرات احتمالی فیلتر دیاتومه

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد فیلتر تصفیه استخر DE در صورت تنفس می تواند باعث مشکلات ریوی شود و در صورت عدم استفاده و دفع صحیح آن باعث تحریک پوستی است. حتی برخی آن را سرطان زا می نامند ، اما تاکنون تحقیقات ثابت نکرده اند که چنین است. در آمریکا این ماده به عنوان یک ماده خطرناک طبقه بندی می شود.  توسط سازمان ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) تنظیم می شود. برخی از شهرها به مخازن جداسازی احتیاج دارند تا DE استفاده شده به جای اجازه تخلیه در خیابان یا ملک ، درون مخزن قرار گرفته و به درستی دفع شود.

فیلترهای DE باید سالانه تعویض شوند.  و باید تمیز و چربی زدایی شوند. آنها از مش پارچه ای مانند ماده ای ساخته شده اند که به خوبی روی پودر DE را نگه می دارد. آلاینده هایی مانند روغن بدن ، لوسیون ضد آفتاب ، و همچنین جلبک ها جمع می شوند. روی این مواد جمع می شوند. اگرچه فیلترهای DE بهترین فیلتر تصفیه استخر در تصفیه آب هستند ، اما نگهداری آنها بیش از هر نوع دیگر نیاز دارد. کارهای زیادی در ارتباط با آنها وجود دارد. فیلتر تصفیه استخر DE احتمالاً دومین فیلتر گران قیمت است که یک استخر ساز یا یک صاحب خانه برای خرید به عنوان یک نسخه جدید برای جایگزینی فیلتر قدیمی تر ، تهیه می کند. همه اینها عواملی است که باید هنگام خرید فیلتر DE در نظر بگیرید.

جهت مشاوره و خرید و رفع عیوب سیستم تصفیه خود با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

فیلتر دیاتومه
نمای داخلی فیلتر تصفیه دیاتومه

فیلتر تصفیه استخر کارتریجی

 

فیلتر تصفیه استخر کارتریجی یکی از محبوب ترین انواع دارند. آنها انواع مختلفی دارند. فیلتر تصفیه استخر کارتریجی تک عنصر و فیلترهای کارتریج چند عنصر وجود دارد. انواع چند عنصر معمولاً شامل دو تا چهار کارتریج است.

استخر سازها معمولاً استخری با فیلتر چند عنصر نصب می کنند. یک سازنده استخر برتر که سعی در ایجاد تعمیر و نگهداری مناسب ترین استخر دارد. به طور معمول یک سیستم فیلتراسیون چهار کارتریج نصب می کند. در سیستم فیلتر تصفیه استخر کارتریجی ، کارتریج ها ذرات را به دام می اندازند. هر یک از آنها می توانند در اندازه های مختلف از کوچک ، متوسط ​​، بزرگ بسته به اندازه استخر وجود داشته باشند.

آنها عموماً از پلی استر چرخیده ساخته می شوند که بصورت چین دار است و به دور یک پلاستیک یا هسته pvc سنگین پیچیده شده و در هر انتهای آن با یک پلاستیک لاستیکی سنگین بسته شده است. آب از خارج کارتریج به هسته مرکزی جریان می یابد. چین های موجود در کارتریج خاک را می گیرد. این طراحی شده است تا آب را از طریق چین وادار کند. سطح کارتریج ها از سطح بالایی برخوردار است.

نگهداری از فیلتر های کارتریجی

بنابراین تعمیر و نگهداری آنها بسیار کاهش می یابد. یک استخر درون زمین که 12 ماه از سال کار می کند ، فیلتر تصفیه استخر باید جدا شود و دو تا سه بار در سال تمیز شود. معمولاً تمیز کردن کارتریج ها حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول می کشد. این شامل جدا کردن آنها و تمیز کردن تمام عناصر است. هنگامی که کارتریج ها برداشته می شود ، یک شیلنگ بیشترین آلودگی ها و سنگین ها را از بین می برد. به دلیل تجمع روغن های بدن ، روغن های ضد آفتاب ، محصولات مو و جلبک های جمع شده ، حداقل یک بار در سال باید کارتریج ها فیلتر تصفیه استخر چربی زدایی شوند.

اگر این اتفاق نیفتد ، کارتریج ها فیلتر تصفیه استخر بهترین عملکرد را ندارند. با تعمیر و نگهداری خوب ، یک کارتریج می تواند از چهار تا هشت سال دوام داشته باشد تا اینکه جایگزین شود و جایگزینی  آسان است. تمام کاری که شما انجام می دهید این است که فیلترهای قدیمی را بیرون آورده و فیلترهای جدید را داخل آن قرار دهید. پس از تعویض آنها ، این کار به گونه ای خواهد شد که گویی یک فیلتر کاملاً جدید دارید. فیلتر کاملاً عملیاتی و با تمام ظرفیت خود کار خواهد کرد. یک فیلتر کارتریج هرگز نیازی به شستشوی معکوس ندارد ، نیازی به شن و ماسه یا محیط DE ندارد و به مخزن جداسازی نیاز ندارد.

جهت مشاوره و خرید و رفع عیوب سیستم تصفیه خود با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

کدام نوع فیلتر توصیه می شود؟

فیلتر تصفیه
انواع فیلتر ها تصفیه استخر

متداول ترین نوع فیلترهایی که مشاهده خواهید کرد فیلترهای شن و ماسه هستند. آنها به طور موثری استخر را برای سالها با مشکلی کم یا بدون مشکل تمیز می کنند. آنها ارزانترین فیلترها برای تهیه هستند. بنابراین اغلب به عنوان بخشی از بسته اصلی استخر ارائه می شوند. فیلترهای DE کمتر مورد استفاده قرار می گیرند زیرا بسیار نگهداری آنها دارای مشکل هستند. سازندگان استخر ممتاز معمولاً استفاده از فیلتر تصفیه استخر کارتریج را تشویق می کنند تا از استخر سازگارتر باشند. اکثر شرکت های استخر به شما امکان انتخاب فیلتر فیلتر تصفیه استخر مناسب شما را می دهند. بعضی اوقات فیلتر کارتریج استاندارد می شود. و در موارد دیگر ممکن است هزینه اضافی برای این کار در نظر گرفته شود. اینکه این انتخاب این نوع به استخر ساز خاص بستگی دارد.

بنابراین چه نوع فیلتر تصفیه استخر باید تهیه کنم؟

تصمیم گیری در مورد استفاده از فیلتر تصفیه استخر واقعاً به سطح نگهداری صاحبان خانه که آنها می خواهند انجام دهند و آنچه که از نظر آنها مهمترین است بستگی دارد. آیا هزینه های تصفیه ، نگهداری یا طولانی مدت است؟ این در مورد هر شخص متفاوت خواهد بود. در این زمان بین مصرف کنندگان فیلترهای DE و کارتریج برای استخرهای شنای درون خود تقسیم مساوی وجود دارد. شن و ماسه نیز بسیار محبوب است ، اما به دلیل هزینه های کمتر ، اغلب با استخرهای فایبرگلاس استفاده می شود.

جهت مشاوره و خرید و رفع عیوب سیستم تصفیه خود با مهندسین استخرچی  تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

خلاصه از مشخصات انواع فیلتر ها

فیلترهای شنی
فیلتر شنی
فیلتر تصفیه استخر شنی

به دلیل ترکیب ویژگی های مورد نظر ، محبوب ترین فیلترهای استخر هستند. کم هزینه و استفاده فوق العاده آسان. این فیلترها برای اکثر تأسیسات خانگی و استخر ها مناسب هستند.

نگهداری فیلتر تصفیه استخر شن و ماسه نیاز به شستشوی معکوس یا بکواش دارد. تا بقایای جمع آوری شده در طول زمان از بین برود. فیلتر واقعی برای دستیابی به این هدف نیاز به جداسازی ندارد. زیرا فقط باید شیر شستشوی عقب را بچرخانید. آسان است! شن و ماسه شما فقط باید هر 5 سال یک بار تعویض شود ، و این باعث می شود که این نوع فیلتر به کاربرترین گزینه در بازار تبدیل شود!

جهت مشاوره و خرید و رفع عیوب سیستم تصفیه خود با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

ویژگی های برتر
کمترین هزینه
نگهداری آسان
شستشوی منظم
تعویض شن و ماسه تقریباً هر 5 سال
کیفیت آب خوب

فیلتر های کارتریجی
منبع تصفیه کارتریجی
فیلتر تصفیه استخر کارتریجی

در حالی که فیلتر تصفیه استخر شن ، کارتریج و D.E. همه فیلتراسیون عالی را ارائه می دهند ، فیلتر تصفیه استخر کارتریجی چرخه تمیز کردن طولانی تری دارند. از نظر صرفه جویی در مصرف انرژی بیشتر و صرفه جویی در مصرف بیشتر آب از سه نوع فیلتراسیون هستند. این در درجه اول به این دلیل است که فیلترهای کارتریج نیازی به شستشوی معکوس ندارند! شما مقدار زیادی آب صرفه جویی می کنید. (برخی از فیلترها تا 90٪) ، سطح بیشتری به تمیز کردن آب اختصاص داده اید و با نداشتن دریچه شستشو ، محدودیت های ایجاد شده برای تقاضای پمپ و مصرف انرژی کمتر را به حداقل می رساند.

فیلترهای کارتریج برای استخرهایی که دارای پمپ های سرعت متغیر و / یا سیستم های آرام هستند بسیار توصیه می شود. زیرا اثبات شده است که با این ویژگی های آب بسیار کارآمدتر هستند. این فیلتر تصفیه استخر برای از بین بردن بقایای فیلتر به جدا شدن و همچنین تمیز کردن دوره ای نیاز دارند. به راحتی کارتریج (ها) را برداشته و با شلنگ بشویید!

بهینه سازی انرژی
حفاظت از آب
سازگار با محیط زیست
نگهداری آسان
بدون شستشو
برداشتن / تمیز کردن و جایگزینی دوره ای کارتریج

جهت مشاوره و خرید و رفع عیوب سیستم تصفیه خود با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

فیلتر های دیاتومه

D.E. filter: تجربه ما این است که اکثر مردم آن را دوست خواهند داشت یا از آن متنفر خواهند بود. به طور عجیبی به اندازه کافی بین این موارد وجود ندارد.

فیلتر تصفیه دیاتومه
نمای داخلی فیلتر تصفیه دیاتومه

D.E. فیلتر تصفیه استخر در صنعت استخر به دلیل تأمین شفاف ترین آب به طور مداوم شناخته شده اند! عالیه. با این حال ، این نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتر دارد. برای اینکه D.E. فیلتر برای کار کردن ، شما باید زمین دیاتومه را به اسکیمر خود اضافه کنید. دیاتومه به یک “شبکه” مش بسیار ظریف در داخل بدنه فیلتر متصل شود. وقتی زمان تمیز کردن است ، یک پس شویی ساده با افزودن D.E به دنبال می آید. از طریق اسکیمر جدا کردن فیلتر تصفیه استخر در طی مراحل تمیز کردن استاندارد مورد نیاز نیست.

ویژگی های برتر بالاترین استانداردهای شفافیت آب
نگهداری سخت
شستشوی منظم / افزودن DE
پاک کردن و تمیز کردن سالانه شبکه
هزینه خرید بالا

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی به کانال استخرچی در آپارات مراجعه فرمایید.

جهت مشاوره و خرید و رفع عیوب سیستم تصفیه خود با مهندسین استخرچی تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

گروه مهندسین استخرچی آماده ارایه خدمات به شما در زمینه های ساخت انواع استخر های بتنی خانگی همچنین استخر های ارزان فایبرگلاس، راه اندازی و تهیه کلیه تجهیزات موتورخانه در ایران می باشد.

 

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *