مبدل گرمایشی استخر

مبدل گرمایش استخر

نحوه کارکرد مبدل گرمایش استخر


مبدل گرمایشی استخر آنها چیست و چگونه کار می کنند؟

مبدل گرمایش استخر

نحوه کارکرد مبدل حرارتی استخر

اگر در حال مطالعه و تحقیق در مورد روشهای گرم کردن استخر خود بوده اید ، به احتمال زیاد با اصطلاح “مبدل حرارتی” روبرو شده اید. یک مبدل گرمایشی استخر شنا از آب گرم دیگ  یا مدار آب گرم خورشیدی برای گرم کردن آب استخر استفاده می کند. گرما توسط هدایت از طریق مواد مبدل منتقل می شود که محیط های مورد استفاده را جدا می کند.

مبدل های حرارتی به کنترل دمای مایعات در صنایع غذایی ، نوشیدنی و فرآوری های دارویی برای پاستوریزاسیون ، ورزشی استخر ها ، تمیز کردن در محل و سایر اقدامات بهداشتی کمک می کنند. در این پست ، ما در مورد نحوه کار دو نوع مبدل حرارتی بحث می کنیم.

گروه مهندسین استخرچی با رعایت اصول کامل طراحی در ساخت و انتخاب و فروش تجهیزات آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. برای مشاوره همین حالا تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

هدف مبدل های حرارتی انتقال گرما بین دو یا چند مایعات برای تنظیم دما در هنگام پردازش مواد غذایی ، نوشیدنی و دارویی است.

صنایع غذایی و آشامیدنی:

مبدل گرمایشی استخر با جلوگیری از رشد میکروبهای مضر ، محصولات را برای مصرف ایمن ساخته و ماندگاری آنها را افزایش می دهند.

فرآوری دارویی:

مواد تشکیل دهنده مواد آرایشی و دارویی باید در دمای خاص مخلوط شوند تا از استفاده ایمن و کیفیت محصول اطمینان حاصل شود.
مبدل های حرارتی با توجه به خصوصیات مایعات پردازش شده مانند ویسکوزیته ، اندازه ذرات ، دما و جریان متفاوت هستند.

گروه مهندسین استخرچی با رعایت اصول کامل طراحی در ساخت و انتخاب و فروش تجهیزات آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. برای مشاوره همین حالا تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

 استفاده مبدل گرمایشی ورزشی استخر

اجازه می دهند گرما از مایع (یک مایع یا گاز) به مایع دوم (مایع یا گاز دیگری) منتقل شود بدون اینکه دو مایعات مجبور شوند با هم مخلوط شوند. یا در تماس مستقیم قرار بگیرند. اصل اساسی مبدل حرارتی این است که گرما را منتقل می کند. بدون انتقال سیالی که گرما را حمل می کند.

همه مبدل های حرارتی همان کار را انجام می دهند. انتقال حرارت از یک مایع به سیال دیگر. اما آنها به روش های مختلفی کار می کنند. دو نوع متداول مبدل گرمایشی استخر پوسته و لوله و صفحه هستند.-

مبدل گرمایشی استخر پوسته و لوله

مبدل حرارتی لستخر

مبدل پوسته و لوله

از تعداد زیادی لوله کوچک تشکیل شده است. که درون یک پوسته استوانه ای قرار دارند. لوله ها با استفاده از یک بسته لوله یا “پشته لوله” در سیلندر قرار می گیرند که می تواند دارای صفحات لوله ثابت (به طور دائمی بر روی بدنه ثابت باشد.) یا یک پشته لوله شناور است. که اجازه می دهد بسته نرم افزاری لوله گسترش یافته و با شرایط مختلف گرما منقبض شود. همچنین اجازه می دهد بست  لوله برای سرویس و نگهداری به راحتی برداشته شود.

مبدل گرمایشی استخر پوسته و لوله چگونه کار می کنند

مبدل های حرارتی پوسته و لوله به جای انتقال گرما از طریق صفحات موازی ، گرما را بین دسته ای از لوله ها که توسط یک ظرف بزرگ پوسته به صدا در می آید ، منتقل می کنند. مایعاتی که از طریق لوله ها عبور می کنند. با مایعاتی که از لوله های موجود در پوسته عبور می کنند ، تبادل گرما می کنند.

از آنجا که قطر لوله ها معمولاً بیشتر از فاصله بین صفحات در مبدل های حرارتی صفحه ای است. مبدل های پوسته و لوله برای کاربردهایی مناسب هستند که در آن محصول چسبناک تر است (در برابر جریان مقاوم است) ، یا حاوی ذرات با چگالی بالا است. حداکثر اندازه ذرات به قطر لوله بستگی دارد. مبدل های حرارتی لوله ای می توانند به طور معمول بین پاک کننده ها بیشتر از مبدل گرمایشی استخر صفحه ای در برنامه های با درجه حرارت بسیار بالا کار کنند. اصل پوسته و لوله محصول را از طریق یک بسته لوله های موازی با مایع گرم کننده بین و اطراف لوله ها حرکت می دهد.

گروه مهندسین استخرچی با رعایت اصول کامل طراحی در ساخت و انتخاب و فروش تجهیزات آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. برای مشاوره همین حالا تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

مبدل گرمایشی

مبدل گرمایشی پوسته و لوله

 

یک مبدل حرارتی لوله ای

متحدالمرکز دارای لوله هایی با قطرهای مختلف است که به طور متمرکز درون یکدیگر قرار گرفته اند ، که به ویژه در گرم کردن یا خنک سازی بسیار کارآمد است. زیرا مایعات گرم کننده / خنک کننده در دو طرف لوله های محصول جریان دارند. اندازه لوله های محصول را می توان متناسب با شرایط ویسکوزیته و ریزگردها دانست. یک لوله متحدالمرکز به ویژه برای مایعات غیر نیوتنی با ویسکوزیته بالا که ویسکوزیته تحت فشار تغییر می کند. (شامپو ، لاک ناخن ، سس گوجه فرنگی) مناسب است.

همانند سایر طرحهای مبدل گرمایشی استخر ، مبدلهای پوسته و لوله به گونه ای تنظیم شده اند. که مایعات محصول و گرمایش / خنک کننده در جهت مخالف جریان داشته باشند. به عنوان مثال ، مایع محصول سرد در مبدل حرارتی از راست به چپ حرکت می کند. در حالی که مایع گرم کننده از چپ به راست بر روی لوله های محصول حرکت می کند. پیکربندی ضد جریان از حداکثر اختلاف دما برای انتقال حرارت کارآمدتر بهره می برد.

صفحه ای

مبدل صفحه ای

مبدل حرارتی پوسته و لوله

از تولید کننده های دارویی در فشارهای حداکثر 10 بار و دمای عملیاتی 150 درجه سانتیگراد کار می کند. برنامه های معمول برای مبدل های حرارتی پوسته و لوله شامل سیستم هایی هستند که آب را سیرکوله می کنند. (به عنوان مثال برای تزریق یا تصفیه آب استخر) و سیستم های CIP.

گروه مهندسین استخرچی با رعایت اصول کامل طراحی در ساخت و انتخاب و فروش تجهیزات از جمله مبدل گرمایشی استخر آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. برای مشاوره همین حالا تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

تقریباً به همان روشی که مبدل گرمایشی استخر پوسته و لوله است. با استفاده از یک سری صفحات انباشته شده به جای لوله ، کار می کنند. مبدل گرمایشی استخر صفحه ای بسته به نوع کاربرد و مایعات مورد استفاده ، معمولاً واشر هستند. ساختار جمع و جور فولاد ضد زنگ آنها را به گزینه ای ایده آل برای استفاده در مبردها یا فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی تبدیل می کند.

 

 

مبدل گرمایشی استخر می توان در بسیاری از موارد استفاده در استخر بتنی و فایبرگلاس آب استفاده کرد. آب نمک و استخرهای کلر دار ، جکوزی ، جکوزی ، آبگرم و وان آبگرم ، استخر گرم خورشیدی ، تأمین آب گرم خانگی ، برنامه های آب دریا ، برنامه های آب و هوای گرم و بازیابی حرارت پساب آب. این بدان معنی است که مهم نیست که چرا به گزینه های مبدل حرارتی نگاه می کنید. مبدل گرمایشی استخر مناسب برای استخر و جکوزی شما وجود دارد.

هنگام مشاهده مبدل گرمایشی استخرر ، حتماً به دنبال مارک هایی باشید که موارد زیر را به شما ارائه می دهند:

مقاومت در برابر خوردگی

خوردگی در استخرهای دارای آب کلر و نمک یک مشکل است. اگر مبدل گرمایشی استخر شما با مواد مقاوم در برابر خوردگی ساخته شده باشد. می بینید که تقریباً برای همیشه دوام دارند!

گروه مهندسین استخرچی با رعایت اصول کامل طراحی در ساخت و انتخاب و فروش تجهیزات از جمله مبدل گرمایشی استخر آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. برای مشاوره همین حالا تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

 

خود تمیز کردن

هیچ کس نگهداری اضافی را دوست ندارد. مبدل گرمایشی استخر را بررسی کنید. تا جریان بالایی از طریق آن وجود داشته باشد. اگر سرعت جریان زیاد باشد ، متوجه می شوید که مبدل حرارتی شما به تعمیر و نگهداری بسیار کمی احتیاج دارد و ذاتاً خود تمیز کننده است.

طول عمر طولانی

اگر مبدل گرمایشی استخر شما کانالهای گسترده ای داشته باشد ، ساختن مقیاس های آب سخت بسیار بیشتر طول می کشد و بنابراین طول عمر مبدل حرارتی شما بیشتر است.

علاوه بر بررسی این مزایا ، باید کارایی آنها را نیز در نظر بگیرید. همه مبدل گرمایشی استخر یکسان ساخته نشده اند.

بازده مبدل گرمایشی استخر

از بسیاری جهات قابل تعریف است و از نظر عملکرد حرارتی چندین فاکتور اصلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود.

دمای دیفرانسیل – تفاوت بین مایع گرم و خنک کننده در مبدل حرارتی بسیار مهم است. خنک کننده همیشه باید در دمای پایین تری از مایع گرم باشد. دمای پایین خنک کننده گرمای بیشتری از مایع گرم را از دمای مایع خنک کننده گرمتر خارج می کند.

سرعت جریان – دبی بیشتر باعث افزایش توانایی مبدل گرمایشی استخر برای انتقال گرما می شود. اما دبی بیشتر به معنای جرم بیشتر نیز می باشد ، که این امر باعث می شود تا حذف انرژی و همچنین افزایش سرعت و افت فشار بیشتر شود.

برای راه اندازی موتورخانه،استخر و همچنین خرید تجهیزات آن با ما تماس بگبربد. 46087232-46087252-09120215694

نصب

مبدل حرارتی استخر

نمای شماتیک محل قرارگیری میبدل حرارتی استخر

مبدل گرمایشی استخر همیشه باید بر اساس دستورالعمل های سازندگان نصب شود. کارآمدترین روش برای نصب مبدل گرمایشی استخر جریان مایعات است. (بنابراین اگر خنک کننده از چپ به راست حرکت می کند ، مایع گرم از راست به چپ حرکت می کند.) و برای مبدل های حرارتی پوسته و لوله خنک کننده باید وارد شود در پایین ترین وضعیت ورودی اطمینان حاصل کنید که مبدل گرمایشی استخر همیشه پر از آب است. برای مبدلهای حرارتی خنک کننده هوا در نظر گرفتن جریان هوا هنگام مانند نصب کولر مهم است. هر بخشی از هسته مسدود شده ظرفیت خنک کننده را به خطر بیندازد.

سرمایه گذاری در استخر کار کمی نیست. اجزای مناسب را بدست آورید تا بتوانید از تجربه و دانش نیاز به سرمایه گذاری خود لذت ببرید.  ما می توانیم راهنمایی کنیم که کدام مبدل گرمایشی استخر حداکثر کارایی و بهترین نتیجه را برای استخر شما برای سالهای آینده دارند.

چگونه می توان طول عمر مبدل گرمایشی استخر را افزایش داد

مبدل گرمایشی استخر از مواد مقاوم تولید می شوند ، هیچ قسمت متحرکی ندارند. و در فشارها و دماهای مختلف کار می کنند ، بنابراین اگر از مبدل حرارتی به روش صحیح استفاده شود ، دلیلی ندارد که نتواند برای مدت زمان طولانی کار کند. برای کمک به افزایش طول عمر یک مبدل گرمایشی استخر، اقدامات مختلفی باید انجام شود.

اطمینان حاصل کنید که داده های طراحی دقیق هستند

اگر داده هایی را برای انتخاب مبدل گرمایشی استخر به مهندسان ما ارسال می کنید ، بهترین کار این است که از دقیق ترین شکل ممکن اطمینان حاصل کنید. با این کار نه تنها از نظر حرارتی مبدل حرارتی شما اطمینان حاصل می شود. بلکه می تواند برای مدت زمان طولانی کار کند. اگر سرعت جریان در مبدل گرمایشی استخر بسیار زیاد باشد. فرسایش می تواند یک مشکل باشد. اگر فشار بیش از حد زیاد باشد. نشتی رخ می دهد. و اگر مواد شیمیایی غیرمعمولی در مایعات وجود دارد.(مانند اسیدهای موجود در آب خنک کننده) اگر مواد استاندارد ما مناسب نباشند ، ما معمولاً می توانیم جایگزینی مناسب ارائه دهیم.

نصب و راه اندازی

هنگام  راه اندازی مبدل گرمایشی استخر ، اطمینان حاصل کنید که از اتصالات صحیح و کار لوله استفاده شده است. اگر مطمئن نیستید ، لطفاً راهنمای نصب و راه اندازی استخرچی را برای جزئیات بررسی کنید. برای مبدل گرمایشی استخر در کاربردهایی که از آب دریا آلوده ، کم عمق یا شور به عنوان ماده خنک کننده استفاده می کنند و دارای لوله های آلیاژ مس هستند . این یک لایه محافظ بر روی مواد لوله ایجاد می کند که به محافظت در برابر خوردگی کمک می کند. در صورت امکان ، از فیلترها باید در مواردی که مایعات حاوی ذرات جامد هستند استفاده شود. تا از فرسایش لوله جلوگیری کند.

گروه مهندسین استخرچی با رعایت اصول کامل طراحی در ساخت و انتخاب و فروش تجهیزات آماده همکاری با شما عزیزان می باشد. برای مشاوره همین حالا تماس بگیرید. 46087232-46087252-09120215694

نگهداری و سرویس دهی منظم

تمام مبدل گرمایشی استخر پوسته و لوله  به گونه ای طراحی شده اند که امکان تعمیر و نگهداری آسان را دارند. درپوشهای انتهایی را می توان جدا کرد و اجازه می دهد دسته لوله داخلی برای تمیز کردن برداشته شود. کیت های مهر و موم جدید نیز می توانند از سهام تهیه شده و برای خرید در فروشگاه اینترنتی ما موجود است.

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی به صفحه استخرچی در آپارات مراجعه فرمایید.

جهت مشاوره ساخت انواع استخر و جکوزی های بتنی،فایبرگلاس و خرید مبدل  با ما تماس بگیرید.

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.