شناسایی نشتی استخر

شناسایی نشتی استخر


توی این مقاله قصد داریم علت های مختلف نشتی آب استخر یا کم شدن آب استخر رو برای شما عنوان کنیم.

امید داریم که شما بتوانید با کمترین هزینه مشکل  نشتی آب استخر خود را برطرف سازید.

دلایل زیادی برای  نشتی آب استخر وجود دارد.

نشتی آب در استخر

صرفه جویی در هزینه ها با رفع نشتی استخر راه حل ساده و مهم

تبخیر آب استخر

هرکسی که تاکنون در زمینه تشخیص نشتی استخر کار کرده است می داند که نشتی آب استخر گاهی اوقات فقط تبخیر است که صاحب استخر به اشتباه معتقد است نشتی فعال است. اولین مرحله در آزمایش نشتی هر استخر شنیدن این است که آیا استخر در واقع نشت دارد یا خیر. مقدار شگفت آور “نشت استخر” در واقع فقط دوره هایی است که به دلیل شرایط محیطی ، آب به سرعت در حال تبخیر است.

اگر تازه صاحب استخر هستید ، بنابراین با نرخ تبخیر یا آنچه باید به عنوان نرخ تبخیر طبیعی برای استخر خود در نظر بگیرید ، آشنا نخواهید شد. مقدار واقعی آبی که استخر شما در اثر تبخیر از دست می دهد فقط در استخر شما خواهد بود. عواملی مانند موقعیت جغرافیایی ، دمای محیط ، دمای آب ، تابش مستقیم خورشید و وزش بادهای متقاطع همگی در استفاده از کاور استخر خورشیدی در شب ، بر میزان تبخیر شما تأثیر می گذارند.

گروه مهندسین استخرچی با سالها تجربه در خصوص رفع مشکلات استخر و موتورخانه در کنار شما خواهد بود.

جهت مشاوره رایگان و خدمات ما با شماره 09120215694 تماس بگیرید.

نشانه ها و نکات مهم در شروع نشتی یک استخر

1. تغییرات سطح آب

افت سطح آب واضح ترین علامت نشتی آب استخر است ، اما تعیین اینکه آیا اتلاف آب به دلیل تبخیر یا نشت است مهم است. سرعت تبخیر بستگی به باد ، هوا و درجه حرارت آب ، رطوبت و سایر عوامل دارد. از ماشین حساب  برای دیدن میزان تبخیر در داده های فعلی آب و هوا در منطقه خود استفاده کنید. اتلاف آب بیش از این مقدار نشان دهنده نشتی آب استخر است.

2. ترک یا سقوط کاشی

از آنجا که با وجود آب اضافی زمین اطراف نا آرام می شود ، در اثر نشتی آب استخر ، ترک و حرکت کاشی بیشتر اتفاق می افتد. ترک ها یا شکاف های تیر پیوند ممکن است هنگام نشست استخر در زمین نرمتر ایجاد شود.

3. لکه های مرطوب در حیاط

نقاط نرم ، لجن دار یا رشد ناهموار چمن در اطراف حوضچه ممکن است نشان دهنده نشتی لوله کشی باشد. فرسایش ناشی از حرکت آب در زیر زمین می تواند باعث تغییر مکان و غرق شدن فضای سبز شود.

4. صورتحساب آب بالا

دستگاه های پر کننده خودکار می توانند با پر کردن استخر ، نشتی را پنهان کنند. اگر مشاهده کردید که شیر های خودکار به طور مداوم در حال کار است یا قبض های آب را افزایش می دهد ، وقت آن است که بررسی نشت را شروع کنید.

5. آب زیر تجهیزات

ایستادن آب یا خوردگی در پمپ یا اطراف لوله ها نشانه قطعی نشتی آب استخر است. نشت تجهیزات را اغلب فقط با بازرسی بصری می توان یافت.

6. هوا یا خاکی که به استخر منفجر می شود

اگر هوا یا کثیفی از طریق نشت به سیستم لوله کشی کشیده می شود ، ممکن است ببینید که هوا یا گرد و غبار از حالت بازگشت به استخر منتقل می شود. این ممکن است باعث ایجاد صداهای غیر طبیعی شود.

7. رشد جلبک ها

افزودن مداوم آب جدید و تصفیه نشده به استخر دارای نشت ، غالباً منجر به نوسان در مصرف مواد شیمیایی و رشد یا تغییر رنگ جلبک ها می شود. به جای ادامه کار در تصفیه آب ، یافتن و ترمیم نشتی آب استخر ممکن است راه حل باشد.

پس از دیدن عناوین بالا می توانید چک لیست زیر را بررسی بفرمایید.

هر قسمت از استخر شما که علائمی از آسیب یا سایش را نشان می دهد ، در مورد جستجوی نشت استخر بسیار مشکوک است. هنگامی که استخر نشت می کند به سازه های اطراف آسیب می رساند و ممکن است برخی از این آسیب ها قابل مشاهده باشد. کناره های لبه استخر که مستعرغ هستند  یا ترک دارند ، یکی از علائم اصلی نشت احتمالی است.

زنگ زدگی در اطراف درگاه های اسکیمر و برگشت ، سوراخ هایی که در آستر شما وصله داده شده است(برای استخر های وینیل) ، شکاف در کف استخر ، شکسته شدن اتصالات – هر گونه نشانه ای از آسیب به استخر باید ذکر شود و به شدت مورد بررسی قرار گیرد تا ببینید آیا علت نشت است یا شاید علامت نشت در یک مکان مجاور باشد.

نشتی آب در اطراف اسکیمر

نشتی آب در اطراف اسکیمر

من به عنوان یک متخصص باتجربه تشخیص نشت استخر اولین چیزی است که هنگام بازرسی از استخر به دنبال آن می گردم. در صورت کشف برخی علائم آسیب ، یا ناحیه ای دارید که گمان می کنید نشت می کند ، اولین قدم که باید بردارید رنگ آمیزی این ناحیه است.

 • پمپ ها و مشکلات موتور می تواند باعث  نشتی آب استخر شود.
 • سایش و پارگی سطح استخر می تواند باعث نشت شود.
 • لوله کشی و لوله های توکار در زیر کاسه استخر می تواند باعث نشتی شوند.
 • اتصالات آزاد مانند نصب چراغ،نرده بان،وسایل تزییناتی روی دیواره ، کاشی ها و سایر لوازم جانبی منجر به نشت می شود.
 • لوله کشی های مسیر تصفیه
 • مسیر های تبادل حرارتی با سیتم گرمایش همانند مبدل پوسته و لوله
 • اطراف و قسمت های مختلف اسکیمر و یا سرریز
 • تنش و ترک های دیواره و کف استخر
 • تبخبر آب استخر که تنها دلیل طبیعی این مقاله می باشد.
 • محل قرار گیری چراغ های توکار و کابل های برق روشنایی استخر
 • درز اتصال کف و دیواره استخر
 •  نشتی آب استخر از منبع تصفیه و کلر زن خطی

 

ممکن است یافتن  نشتی آب استخر داخل زمین دشوارتر باشد ، اما برای جلوگیری از اشباع زمین ، جاری شدن سیل و هدر رفتن آب باید این نشت را ترمیم کرد. بسته به نوع استخر درون زمین ، عوامل خطر مختلفی برای نشت وجود خواهد داشت.

گروه مهندسین استخرچی با سالها تجربه در خصوص رفع مشکلات استخر و موتورخانه در کنار شما خواهد بود.

جهت مشاوره رایگان و خدمات ما با شماره 09120215694 تماس بگیرید.

 نشتی آب استخر فایبرگلاس

این نوع استخر یا جکوزی می تواند 25 سال یا بیشتر بدون مشکل دوام داشته باشد. استخرهای فایبرگلاس در داخل زمین و جکوزی های فایبرگلاس پوسته هایی از قبل ساخته شده هستند که در سوراخی که برای اندازه آنها آماده شده قرار می گیرند. آنها باید به صورت ماسه ای و خاک نرم تنظیم شوند ، اگرچه بسیاری از استخرهای فایبرگلاس با ماسه پر می شوند.

هنگام اشباع شدن ماسه اطراف یا نشستن ، ممکن است ترک و نشتی در لوله کشی ایجاد شود. یافتن نشتی لوله کشی آسان نیست ، زیرا خطوط ورودی و برگشتی زیر کف استخر است.

استخرهای فایبرگلاس همچنین ممکن است در اثر جابجایی و نصب نامناسب در سطح ژل کت شکاف داشته باشند. این ترک ها باید ترمیم و رنگ آمیزی شوند تا شکاف ها گسترش نیافته و باعث نشتی آب استخر نشوند.

استخر باید پر باشد تا فشار کافی را حفظ کند تا زمین اطراف از بیرون آمدن برآمدگی به داخل پوسته فایبرگلاس جلوگیری کند. هنگامی اتفاق بیفتد که زمین از باران یا نشت خیس باشد.

 نشتی آب استخر استخرهای وینیل

پارگی در پوشش وینیل دلیل اصلی نشتی استخر در این نوع سطح است. برخورد اجسام تیز به کنار استخر یا شناگر بی احتیاط می تواند باعث پارگی سطح وینیل شود.

وینیل به راحتی قابل وصله است اما برای جلوگیری از گسترش نشت باید سریعاً آنرا ترمیم کرد.

 نشتی آب استخر استخرهای بتونی

نشتی استخر بتنی

نشتی استخر بتنی در کف

مهمترین و شایع ترین نشتی آب استخر در ساخت استخر های بتنی به وجود می آید. در این که استخر های بتنی از بادوام ترین و شیک ترین استخر های موجود در دنیا هستند شکی نیست اما نوع ساخت این استخر های با عمر آن رابطه مستقیمی دارد.

استخر های بتنی عموما بصورت استاندارد باید به وسیله آرموتور و بتن ساخته شوند. اما در ایران برای کاهش هزینه ها گاها آن را با بلوک یا آجر می سازند که در مراحل زمانی گوناگون فرد دچار هزینه های هنگفت ترمیم و بازسازی می شود.

جلوگیری از نشتی آب استخر بتونی

وقتی صحبت از جلوگیری از نشتی آب استخر بتنی می شود ، راز کار در ساخت است. استخرهای بتونی ساخته شده اند تا در صورت نصب صحیح در برابر سالها استفاده مقاومت کنند. مطمئن شوید که:

استخر توسط افراد حرفه ای مهندسی ساخته می شود و پایه و خاک ملک شما در نظر گرفته می شود. یکی از اشکالات اصلی داشتن استخر بتنی ، هزینه کلی آن است. نگهداری و تعمیرات حتی برای مسائل جزئی نیز می تواند بسیار گران باشد. هزینه نگهداری استخرهای فایبرگلاس به میزان قابل توجهی کمتر است ، طول عمر بالایی دارند و به اندازه استخرهای بتونی مستعد نشت و آسیب ساختاری نیستند.

این یک مشکل رایج است که بسیاری از دارندگان استخرهای بتونی را آزار می دهد. هزینه تعمیرات نشت ممکن است صدها تا هزار دلار باشد ، بنابراین دانستن جزئیات مربوط به آنها مهم است.

از آنجا که ما در ساخت استخرهای بتنی تجربه زیادی داریم ، در بخش های بعدی در مورد انواع نشت استخر بتونی ، تشخیص نشت استخر بتونی و تعمیر استخر بتنی بحث خواهیم کرد.

گروه مهندسین استخرچی با سالها تجربه در خصوص رفع مشکلات استخر و موتورخانه در کنار شما خواهد بود.

جهت مشاوره رایگان و خدمات ما با شماره 09120215694 تماس بگیرید.

انواع و دلایل نشتی آب استخر بتنی

استخرهای بتونی برای دهه های گذشته ساخته شده اند و با مراقبت و نگهداری خوب ، می توانند برای سالها قابل استفاده باشند. با این حال ، سه نشت عمده وجود دارد که استخرهای بتنی را تحت تأثیر قرار می دهد:

 1. نشت های سازه ای
 2. نشت اتصالات
 3. نشت لوله کشی

نشت های سازه ای استخر بتنی

نشت ساختاری نشتی در ساختار خود استخر است. برای استخرهای بتنی ، این احتمالاً به معنای ترک یا شکاف در پوسته استخر است که باید فوراً ترمیم شود.

دلایل نشتی آب استخر سازه ای

نشت های سازه ای معمولاً در پوسته استخر وجود دارد. این ترک های ساختاری اغلب به دلیل موارد زیر ایجاد می شوند:

 1. ساخت یا مهندسی ضعیف
 2. حرکت زمینی
 3. فشار از آب های زیرزمینی
 4. ته نشینی به دلیل تغییر مکان خاک
 5. چرخه های انجماد و ذوب

نشت اتصالات استخر بتونی

اتصالات هرگونه نفوذ از طریق پوسته استخر است. به مواردی مانند چراغ ها ، اسکیمر و حتی جت ها فکر کنید. و از آنجا که استخرهای بتونی ضد آب نیستند ، فرصت نشت بیشتر است.

نشت لوله کشی های استخر بتنی

لوله کشی در استخر می تواند متزلزل باشد. نصب صحیح از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا در صورت جابجایی ، ممکن است نشت کند. این بدان معنی است که هنگام نصب باید لوله کشی ایمن شود. اگر آن را با بند نگه دارید یا تا ورود به زمین فیکس کنید ، می توانید راحت باشید که لوله کشی شما حرکت نمی کند.

دلایل نشتی آب استخر لوله کشی

نشتی لوله کشی در اثر حرکت سیستم ایجاد می شود. به عنوان مثال استقرار در زمین می تواند باعث حرکت سیستم ها و ایجاد نشتی در لوله کشی شود. خوردگی مسئله دیگری است که ممکن است باعث نشت سیستم لوله کشی استخر شنا شود.

گروه مهندسین استخرچی با سالها تجربه در خصوص رفع مشکلات استخر و موتورخانه در کنار شما خواهد بود.

جهت مشاوره رایگان و خدمات ما با شماره 09120215694 تماس بگیرید.

 

شناسایی نشت استخر

نشتی استخر

استفاده از شطل آب جهت شناسایی نشتی استخر

فرآیند تشخیص نشت استخر بتنی می تواند نسبتاً شفاف باشد اگر بدانید که به دنبال چه چیزی بگردید. به عنوان مثال ، اگر هر یک از موارد زیر را تجربه می کنید ، احتمالاً نشتی دارید:

 •  شکاف در کاسه استخر
 • ته نشین شدن ذرات زیاد در استخر
 • کاشی های جابجا شده یا سست
 • نقاط لکه دار یا آب ایستاده در اطراف استخر
 • نیاز به اضافه کردن آب بیشتر از حد معمول است
 • صورتحساب آب یا برق به طور قابل توجهی افزایش یافته است
 • جلبک ها پس از تنطیم پارامتر های شیمیایی به سرعت تشکیل می شوند
 • پرکننده اتوماتیک دائماً آب آزاد می کند

راه کار های معمول برای شناسایی نشت استخر

از رنگ استفاده کنید: اگر می دانید کهنشتی آب استخر دارید اما می خواهید از محل آن مطمئن شوید ، مقداری رنگ خوراکی بگیرید و آن را نزدیک ناحیه ترک خورده بریزید. اگر نشتی وجود داشته باشد ، به احتمال زیاد رنگ مکش مواد خوراکی را خواهید دید. همین امر در مورد مناطق اطراف اتصالات (تخلیه اصلی ، برگشت و چراغ ها) و همچنین دهانه اسکیمر ها وجود دارد.

روش سطل: در مرحله دوم استخر خود یک سطل 5 گالنی قرار دهید. آن را پر کنید تا با سطح آب استخر شما مطابقت داشته باشد. پمپ را خاموش کرده و در 24 ساعت سطح آن را بررسی کنید. اگر آب سطل از آب اطراف آن بالاتر باشد ، احتمالاً نشتی آب استخر دارید.

علل نشت اتصالات

حفره استخر عمدتا لوله کشی است و وقتی یک اتصالات وارد می شود ، سازندگان به راحتی در اطراف آن گچ بسته می شوند و این مناطق را در معرض نشت قرار می دهد. به عنوان مثال ، اگر مناطق اطراف نرده ها یا کاشی ها به صورت آزاد نصب شده باشند ، احتمال نشت بیشتر است

ترک یا شکاف در سطح استخر باید بلافاصله ترمیم شود. این نوع ترک می تواند از بالا رفتن سن یا برخورد اشیا تیز به کنار استخر ایجاد شود. کاشی های تزئینی می توانند از سطح جدا شوند. نرده ها ، پد اسکیمر و سایر اتصالات نیز می توانند شل شوند.

ترمیم ممکن است به همان سادگی تزریق چسب پلیمری انعطاف پذیر در نشت استخر شنا باشد. این را می توان هنگام پر شدن استخر اعمال کرد.

گروه مهندسین استخرچی با سالها تجربه در خصوص رفع مشکلات استخر و موتورخانه در کنار شما خواهد بود.

جهت مشاوره رایگان و خدمات ما با شماره 09120215694 تماس بگیرید.

 نقش پمپ و لوله کشی در نشتی آب استخر

نشتی آب از پمپ

نشتی آب از واشر ارینگ پمپ

نشتی آب استخر زیرزمینی می تواند در اثر خوردگی یا حرکات در زمین ایجاد شود. لوله های پی وی سی به راحتی قابل ترمیم هستند مگر اینکه خسارت زیاد باشد. سپس باید جایگزین شوند.

خطوط مکش که آب را به فیلتر ، گرمکن و کلر ساز منتقل می کنند باید از نظر نشتی آب استخر بررسی شوند. این سیستم از اسکیمر شروع می شود.

پمپ های استخر همچنین باید از نظر سایش در سیستم بررسی شوند. ممکن است پروانه یا شلنگ جدیدی لازم باشد.

مقاله بالا یک راهنمای تشخیص نشتی استخر شنا برای کمک به شما در درک روند چگونگی یافتن نشتی در استخر شنا است. این موضوع یکی از مواردی است که بیشتر در مورد استخرهای شنا جستجو می شود.

اگر قبلاً نشتی آب استخر خود را داشته اید قبل از اینکه بدانید حل این مشکل چقدر دشوار ، وقت گیر و گران است. نشت استخر شنا حتی برای افراد حرفه ای باتجربه در صنعت نیز بسیار نادرست است. به همین دلیل است که بسیاری از سازندگان استخرها و شرکت های خدمات استخر شنا خدمات ردیابی نشتی را بسیار کم یا بدون هیچ گونه هزینه اضافی ارایه می دهند.

به همین دلیل شرکت هایی وجود دارند که فقط در زمینه تشخیص نشت استخر تخصص دارند. در بسیاری از موارد ، این شرکت ها حتی نشتی را که به نظر می رسد بیشتر به عنوان سرویس “تشخیص نشت” در مقابل سرویس “ترمیم و بازسازی نشت” ، برطرف نمی کنند.

هنگامی که شرکت نشت یاب را استخدام کردید و آنها نشتی را پیدا کردند ، شما هنوز هم باید یک شرکت خدمات استخر یا تعمیرات بیابید و در واقع تعمیرات لازم را انجام دهید.

گروه مهندسین استخرچی با سالها تجربه در خصوص رفع مشکلات استخر و موتورخانه در کنار شما خواهد بود.

جهت مشاوره رایگان و خدمات ما با شماره 09120215694 تماس بگیرید.

 

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی بیشتر به کانال استخرچی مراجعه فرمایید.

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما