هزینه ساخت استخر

هزینه ساخت استخر

اگر تصمیم به ساخت استخر دارید و سوالات زیادی مثل نوع استخر یا هزینه ساخت استخر دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید

سعی می کنیم در این مطلب به محاسبه هزینه ساخت استخر بپردازیم. بطوری که قیمت و مطلب عنوان شده بروز باشد.هزینه ساخت استخر به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آنها نوع استخر است

استخر بتنی

استخر بتنی

Fiberglass pool

نوع استخر در برآورد هزینه ساخت استخر

عاملی بسیار تعیین کننده در برآورد قیمت اولیه می باشد. این که استخر شما بتنی باشد. یا استخر شما از نوع استخر های پیش ساخته باشد. مثل فلزی ،فایبرگلاس،آستر وینیل باشد. انتخای این موارد میتواند هزینه ساخت استخر را تا دو برابر افزایش دهد.

استخر های بتنی بالاترین میزان هزینه ساخت استخر را دارند. استخر های بتنی با هزینه هایی شامل گودبرداری، بلوک چینی، لوله کشی ،آرماتور بندی ،قالبندی ،بتن ریزی،کاشی وسرامیک،آبند کردن،مدت زمان ساخت بالاترین هزینه ساخت استخر و مدت زمان را به خودشان اختصاص می دهند.

هزینه و مدت زمان ساخت استخر بتنی

برای یک استخر نمونه بتنی به ابعاد 4*6 هزینه ها بصورت زیر می باشد.

پارامتر های ساخت اصولی استخر 6*4 هزینه ساخت استخر انجام کار مربوطه مدت زمان انجام کار مربوطه
گودبرداری ،تسطیح،بلوک چینی 1 هفته
آرماتوربندی،بتن ریزی با عیار 350،لوله کشی 1.5هفته
آبندی بتنی الیاف نانو 3 روز
پمپ تصفیه ،فیلتر تصفیه ،کلرزن،اسکیمر،
کاشی کاری دور محوطه و کاسه استخر 5روز
ساخت موتورخانه 5روز
سیستم گرمایشی استخر پمپ ،دیگ،مشعل 2روز
کابل کشی چراغ های استخر و تابلو برق 1روز
آهنگری و نصب متعلقات در موتورخانه 3روز

مزایای ساخت استخر بتنی

 • قابل تنظیم
 • با دوام
 • بسیار زیبا
 • قابل تنظیم

مزیت اصلی بتن قابل تنظیم بودن اندازه و شکل است. استخرهای بتنی این امکان را به شما می دهند. که اندازه ، شکل یا هر ویژگی دیگری را که به دنبال آن هستید سفارشی سازی کنید. اگر بخواهید می تواند به شکل ماشین باشد. که بسیار گران است اما به طور بالقوه قابل انجام است. اما توصیه نمیشود.

ساخت استخر بتنی نوع دیگر ساخت استخر می باشد که با در نظر گرفتن ابعاد و اندازه می تواند گزینه مفیدی برای شما باشد. البته که مشمول زمان وهزینه های بسیاری می شود. در هر صورت انتخاب با شماست.

هزینه استخر فایبرگلاس

برای یک استخر نمونه فایبرگلاس به ابعاد 4*6 هزینه ها بصورت زیر می باشد.

پارامتر های ساخت اصولی استخر 6*3 هزینه ساخت استخر بدون سیستم گرمایش مدت زمان انجام کار مربوطه
سفارش و خرید پوسته استخر 43.000.000  در کارخانه
نصب چراغ ،اسکیمر،سرنازل،خروجی ها 48.000.000 درکارخانه
گودبرداری ،تسطیح،بتن مگر،سیمانکاری پر کردن 2 تا 3 روز ماکزیمم
حمل و نقل از کارخانه، جرثقیل ،حمل ضایعات
لوله کشی ،نصب تجهیزات،تابلو برق
پمپ ، منبع تصفیه ،کابل کشی روشنایی 1 روز
موتورخانه بلاک چینی وآبند کردن دیواره و کف
مجموع هزینه 91.000.000 تومان

مزایای ساخت  استخر فایبرگلاس

 • استخرهای فایبرگلاس دارای سطح صاف هستند.
 • استخرهای فایبرگلاس در یک محیط کنترل شده تولید می شوند.
 • خرید استخر فایبرگلاس می توانند ارزش فروش مجدد خانه شما را افزایش دهند.
 • استخرهای فایبرگلاس در برابر جلبک ها مقاوم هستند.
 •  استخر فایبرگلاس برای نگهداری نیاز به نیروی کار کمتری دارند.
 •  استخر فایبرگلاس هزینه کمتری در طول عمر دارند.
 • استخرهای فایبرگلاس زمان نصب سریع دارند.
 •  استخر فایبرگلاس با سیستم های نمکی سازگار هستند.
 • استخرهای فایبرگلاس جذاب هستند.
 • استخرهای فایبرگلاس را می توان در سطح زمین یا نیمه زمین نصب کرد.
 • استخرهای فایبرگلاس باعث صرفه جویی در هزینه شما می شوند.
 •  استخر فایبرگلاس انعطاف پذیر و محکم.

صفر تا صد ساخت استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس را میتوانید به همراه مدل های مختلف و هزینه و مراحل آن را در صفحه استخر فایبرگلاس مطالعه کنید.

جنس استخر در تاثیر هزینه ساخت استخر

شامل استخر های بتنی ،استخر های فایبرگلاس، استخر های بتنی ،استخر های فلزی،استخر های وینیل می باشد. که هرکدام ویژگی ها و قیمت های خود را دارد. نوع استخر با توجه به نوع کاربری تعیین می شود. البته که هزینه ساخت هم نقش مهمی در انتخاب استخر دارد.

اندازه استخر

هر چقدر استخر بزرگتر باشد و اشکال خاص داشته باشد به همون نسبت هم قیمت تمام شده هزینه ساخت استخر افزایش پیدا می کند. قاعدتا استخر هایی با اندازه های بیشتر هزینه مواد تشکیل دهنده ساخت بیشتری دارند. بدیه است حجم گودبرداری ،آرماتوربندی،بتن ریزی و… همه به نسبت اندازه بالاتر میرود. این پایان کار نیست. و علاوه بر افزایش هزینه ساخت استخر شما افزایش ظرفیت تجهیزات موتورخانه را هم خواهید داشت.

جنس استخر در تاثیر هزینه ساخت استخر

به عنوان مثال برای یک استخر 6*4 – 35 میلیون یک سیستم گرمایش هزینه بر می دارد. همین امر برای یک استخر با ابعاد 4*8 به 45 میلیون هم می رسد. همین هزینه ها رو در سیستم تصفیه قدرت پمپ و سایر هزینه ساخت استخر جانبی بست دهیم میبینیم که هزینه تمام شده استخر بصورت تصاعدی بالا می رود. پس نوع کاربرد و اهداف شما و در عین حال انتخاب بهینه ترین حالت ممکن امری ضروری می باشد.

محل انجام پروژه

شاید افراد مختلف به این مورد زیاد توجه نکنند. اما در واقع با شروع و استارت عملیات گودبرداری مشکلات این مرحله خود را نشان می دهند. از جمله مشکلاتی که در این مرحله وجود دارد شامل سختی خاک و طولانی شده عملیات گودبرداری می باشد. مثلا در پروژه ای که در شهر کیش داشتیم. با یک زمین مرجانی و سخت روبرو شدیم که بعضا خیلی هم بسختی از پس عملیات کنده کاری برمی آمد. کاری که قرار بود در 3 روز انجام شود به درازای 2 هفته زمان برد از این رو جنس خاک خیلی مهم است.

همچنین در برخی از شهر های ایران نظیر شهر های ساحلی و شهرهایی که هم سطح دریا هستند مشکل آب های زیرزمینی را داریم. تخلیه شده خشک شدن و زهکشی گاهی از 2 تا 4 هفته هم زمان می برد. که این مشکلات باعث بوجود آمدن هزینه های اضافی در ساخت استخر می شود.

 انتخاب برند تجهیزات و تاثیر آن بر هزینه ساخت استخر 

یکی از مهم ترین مباحث موتورخانه برند تجهیزات می باشد.آیا می خواهید یک استر لوکش داشته باشی؟ آیا میخواهید یک استخر اقتصادی داشته باشید؟  آیا می خواهید یک استخر با کمترین هزینه ممکن داشته باشید برای پاسخ به این سووالات باید انتظار خود از استخر را بیان بفرمایید. تا مهندسین استخرچی بهترین تصمیم گیری و مشاوره را به شما بدهند. برند های مختلفی در بازار وجود دارد.

 انتخاب برند تجهیزات و تاثیر آن بر هزینه ساخت استخر 

برندهایی که به کیفیت بالا و ساخت اختصاصی محصولات استخری مدتهاست اسم و رسم دارند. همانند برند هایوارد آمریکا ،برند iml اسپانیا که جز برند های تاپ و بعضا لوکس حساب می شوند. برند هایی نظیر برن ایمکس استرالیا هم مدت هاست که در تجهیزات استخر فعالیت می کند و محصولات خوب و اقتصادی را روانه بازار کرده است. و اما برند های ارزان تا دلتان بخواهد برند های متفرقه و بی نام و نشان چینی در بازار موجود است. انتخاب با شما و در کنار بودچه که دارید قرار دارد.

بهترین و صادقانه ترین مشاوره را در اختیار شما قرار خواهیم داد.
02146087252
09120215694
02146087232

سیستم گرمایشی استخر

یکی از آپشن های استخر، سیستم گرمایشی است. استخر بدون سیستم گرمایش هم کار میکند. اما اینکه دمای استخر ،دمای آسایش شما باشد مهم است. برای استخر های چهار فصل امری ضروری و غیر قابل انکار است. خصوصا در شهرهای نظیر تبریز ،همدان، شهرکرد، مشهد و اصولا شهرهای سردسیر. چون نداشتن سیستم گرمایش باعث عدم امکان استفاده از استخر در فصل زمستان می باشد. البته شهر های گرمسیر مانند بوشهر ،اهواز ،بندر عباس ،ماهشهر ،آبادان و زاهدان و کلیه شهرهای گرمسیری ایران عزیز می توانند از این مورد هم چشم پوشی کنند. باید توجه داشت با حذف سیستم گرمایشی برای یک استخر می توانید تا 20 % در هزینه ساخت استخر خود صرفه جویی کنید.

در صورتی که دمای محیط و آب استخر برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است، پیشنهاد میکنیم حتما مقاله گرمایش استخر را مطالعه کنید.

آپشن های استخر

ساخت استخر دارای آپشن های بسیار زیادی می باشد. برخی از آن ها تا حدودی ضروری و برخی دیگر به زیبایی استخر شما کمک می کند. از جمله بخش هایی که به زیبایی استخر شما کمک می کند می توان از انواع آبنما ها ،جت ها ،نورآرایی ها ،طرحهای خاص کاشی ها و غیره اشاره کرد.

از بخش تجهیزاتی می توان به دستگاه های تزریق ازن و کلر اتومات ،نردبان،سیستم های هوشمند،هند ریل ها و سایر آپشن های از این دست نام برد. که هرکدام از انها می تواند استخر شما را خاص و با کیفیت کند.

گارانتی استخر ساخته شده

هرکدام از این آیتم ها می تواند هزینه ساخت استخر را افزایش دهد.

گارانتی استخر ساخته شده

خدمات گارانتی شاید یکی از مهم ترین بخش های این مطلب باشد. موردی که اکثر کسانی که در ایران زندگی میکنند زیاد به آن توجه نمیکنند. این مورد در باره ساخت استخر های بتنی وبسیار صادق است. چه بسا بعد از صرف هزینه های هنگفت نشتی و کم شده آب استخر اتفاق بیوفتد. و یا بتن دچار ترک شود. و درمورد استخر های فایبرگلاس ترمیم و از بین رفتن قسمت هایی از آن به وسیله ضربات سهمگین که باعث از بین رفتن قسمتی از پوسته بشه. اینجاست که گارنتی و یک شرکت معتبر می تواند به شما در این مشکلات کمک کند.

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.