گرمایش مبدلی

پکیج گرمایش استخر


7 روش برای گرمایش استخر خود

ما تمامی روش های گرمایشی استخر رو برای شما شرح دادیم که البته برخی از آن ها در ایران با توجه به قیمت ارز صرفه اقتصادی ندارد. لطفا تا انتها مطالعه بفرمایید.

اگر آب استخر شما خیلی سرد باشد. پس احتمالاً در آن شنا نخواهید کرد. اگر نمی خواهید تنها در روزهای آفتابی از استخر خود لذت ببرید ، پس بهتر است شما یک سیستم گرمایش استخر کارآمد انتخاب کنید.

بدون گرم کردن ، آب استخر گرمتر از 22 درجه سانتیگراد یا شاید 25 درجه سانتیگراد در روزهای بسیار گرم نخواهد شد. شناگران ورزشی دوست دارند در آب استخر که حداقل 26 درجه سانتیگراد است شنا کنند. اکثر استخرها حتی تا دمای 29 یا 30 درجه سانتی گراد گرم می شوند.

علاوه بر این ، گرمایش استخر خانگی به شما امکان می دهد تا فصل شنای خود را افزایش دهید. بدون گرمایش ، فقط می توانید در ماه های تابستان ، از اواخر ماه فروردین تا پایان ماه شهریور شنا کنید. با گرم کردن ، از مهر تا پایان ماه اسفند به راحتی می توانید تا 12 ماه شنا کنید. با استفاده از برخی سیستم ها می توانید در تمام طول سال شنا کنید.

روش های ارزان و کار آمد گرمایش استخر در گروه مهندسین استخرچی برای مشاوره و نصب با ما همراه باشید. 46087232-46087252-09120215694

با این حال ، کدام نوع گرمایش استخر یا سیستم را باید انتخاب کنید؟

انتخاب گسترده ای وجود دارد و انتخاب ایده آل به عوامل مختلفی مانند نوع و اندازه استخر ، سیستم گرمایش مسکونی موجود ، تعداد دفعاتی که می خواهید شنا کنید. و در کدام دما و در چه دوره ای می خواهید شنا کنید.. در زیر به طور مختصر به تعدادی از سیستم های گرمایش استخر معروف پرداخته شده است.

استخر خود را با انرژی خورشیدی گرم کنید

انرژی خورشیدی

گرمایش با توجه به پنل های خورشیدی

گرم کردن استخر با نور خورشید در ابتدا ساده و جذاب به نظر می رسد. این یک روش کم مصرف و سازگار با محیط زیست برای گرم کردن استخر شما است. با این حال ، در این دسته از سیستم های گرمایش استخر ، گزینه های مختلفی وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

استخر خود را با آبگرمکن خورشیدی گرم کنید

آبگرمکن های خورشیدی عمدتا برای گرمایش در منازل یا برای سرویس های بهداشتی استفاده می شوند. کاربرد دقیق آن تا حدودی به تعداد پانل های نصب شده روی سقف بستگی دارد. شما همچنین می توانید از یک آبگرمکن خورشیدی برای گرم کردن نه تنها خانه بلکه استخر خود نیز استفاده کنید.

سازگار با محیط زیست بسیار گرمتر از گرمایش با گاز و سوخت است. اما برای تأمین انرژی آبگرمکن خورشیدی به انرژی نیاز دارید.

یک آبگرمکن خورشیدی با کیفیت خوب شما را در حدود 150 میلیون پیاده می کند. با این حال ، آبگرمکن های خورشیدی اولین توصیه ما برای سیستم گرمایش استخر نیست. آنها این معایب را دارند که با کاهش کارایی در روزهای ابری کار می کنند. دقیقاً در چنین روزهایی است که آبگرمکن خورشیدی مجبور است برای گرم کردن استخر یا گرم نگه داشتن آن سخت کار کند. برای استخر گرم ، باید نور خورشیدداشته باشید.

روش های ارزان و کار آمد گرمایش استخر در گروه مهندسین استخرچی برای مشاوره و نصب با ما همراه باشید. 46087232-46087252-09120215694

استخر خود را با پنل های خورشیدی گرم کنید

صفحات خورشیدی به جای گرما انرژی تولید می کنند. این بزرگترین تفاوت با دیگ خورشیدی است. این انرژی کاملاً سازگار با محیط زیست است. برای گرم کردن خانه و استخر با سیستم گرمایش برقی استفاده می شود.

برای گرم کردن سریع خانه یا استخر ، بهتر است صفحات خورشیدی را با یک سیستم گرمایش برقی مانند مبدل حرارتی ترکیب کنید.

قیمت چنین صفحات خورشیدی به تعداد صفحات ، نوع و کیفیت پنل های خورشیدی ، ظرفیت پنل ها و اندازه خانواده بستگی دارد. هرچه kw بیشتر باشد ، انرژی بیشتری نیز باید تولید شود. خرید پنل های خورشیدی به سرعت شما را در حدود 200 میلیون پیاده می کند.

صفحات خورشیدی نیز به سطح وسیعی نیاز دارند که ترجیحاً باید رو به جنوب باشد.

گرمایش استخر با پنل های خورشیدی کاملاً امکان پذیر است. سازگار با محیط زیست است و انرژی کاملاً آزاد است. با این وجود برای نصب پنل های خورشیدی به بودجه و سطح قابل توجهی نیاز دارید.

مزایای

هزینه های مصرفی کم و بدون هزینه
بسیار سازگار با محیط زیست
معایب
قیمت خرید بالا
فقط در تابستان قابل استفاده است
فضای اضافی مورد نیاز برای قرار دادن کلکتورهای خورشیدی

روکش های خورشیدی یا تشک یا پوشش ها EDPM برای گرم کردن استخر

گرمایش با استفاده از روکش

گرمایش استخر با استفاده از روکش

این روکش ها یا پوشش های استخر خورشیدی معمولاً برای گرم کردن استخرهای فایبرگلاس کوچک شنا که در زمستان برداشته می شوند ، استفاده می شوند.

در سیستم گرمایش استخر بر اساس تشک های EDPM یا خورشیدی ، روکش ها در آنجا توسط خورشید گرم می شود. خورشید باعث گرم شدن تشک های خورشیدی می شود. تشک ها سپس گرما را به آب استخر منتقل می کنند.

همانطور که قبلاً اشاره شد ، این محلول عمدتا برای استخرهای کوچکتر در نظر گرفته شده است. اول از همه ، زیرا استخر با حجم زیاد به زمان بیشتری برای پمپاژ کل حجم آب از طریق تشک های خورشیدی نیاز دارد. در نتیجه ، گرم شدن کامل یک استخر بزرگ با این حصیرها مدت زمان زیادی طول می کشد.

علاوه بر این ، برای نصب تشک ها به یک منطقه بزرگ نیاز دارید. سطح تشک های خورشیدی ترجیحاً باید به اندازه مساحت استخر باشد. این تشک های گرمایشی معمولاً روی سقف مسطح نصب می شوند. این بدان معناست که پمپ باید ظرفیت کافی برای پمپاژ آب را تا سقف داشته باشد. اگر پمپ قدرت کافی نداشته باشد ، آب با سرعت کمتری گرم می شود.

یک عیب جدی این تشک های EPDM یا خورشیدی وابستگی به آب و هوا است. بدون نور خورشید ، تشک ها گرمای کافی را به آب استخر منتقل نمی کنند.

قیمت این نوع تشک ها در هر متر مربع حدود 1 میلیون است. (بدون نصب). برای استخر 8 متر در 4 متر ، هزینه خرید تقریباً 32 میلیون به دست می آید.

استخر شنای خود را با کلکتورهای خورشیدی گنبدی شکل گرم کنید

عملکرد این کلکتورهای خورشیدی کاملاً مشابه تشک های خورشیدی است. در اینجا ، اما لوله کشی در نوعی گنبد ، جایی که آب گرم می شود ، بالا می رود. در مقایسه با تشک های خورشیدی ، این سیستم فضای بسیار کمتری را اشغال می کند. یک گنبد حجم کمتر از 5000 L را گرم می کند. برای یک استخر 8 متر در 4 متر که 1.5 متر عمق دارد ، به 10 گنبد دیگر احتیاج دارید.

با این حال ، این سیستم گرمایش استخر نیز فقط برای استخرهای نسبتاً کوچک توصیه می شود. همچنین به نور خورشید وابسته است و مقدار زیادی انرژی برای پمپاژ آب از طریق گنبدها استفاده می کند.

قیمت یک گنبد حدود 2 میلیون است. برای همان استخر ، کمی ارزان تر از تشک های خورشیدی است.

روش های ارزان و کار آمد گرمایش استخر در گروه مهندسین استخرچی برای مشاوره و نصب با ما همراه باشید. 46087232-46087252-09120215694

جمع کننده های خورشیدی گنبدی شکل

استخر شنای خود را با پمپ حرارت گرم کنید

گنبد

گرمایش استخر با گنبد خورشیدی

گرمایش استخر با انرژی خورشیدی باعث می شود که به میزان نور خورشید متکی باشید. بنابراین پمپ حرارتی یک گزینه مناسب است که به انرژی خورشید اعتماد نمی کند. به همین دلیل سالهاست که محبوب ترین سیستم گرمایش استخر درکشور بلژیک است.

در واقع استفاده از پمپ حرارتی برای گرم کردن آب استخر فواید بی شماری را به همراه دارد. پمپ حرارتی بسیار کارآمد ، مقرون به صرفه ، آسان برای استفاده و با دوام است. این نوع گرمایش نسبت به سیستم گرمایش استخر گاز یا سوخت بسیار سازگار با محیط زیست است. علاوه بر این ، پمپ های حرارتی عمر طولانی دارند. اگر بخواهید گرمایش استخر کارآمد باشد ، باید یک پمپ حرارتی با کیفیت بالا انتخاب کنید.

عملکرد پمپ حرارتی در گرمایش استخر

یک پمپ حرارتی از برق برای استخراج گرما از هوای خارج و توزیع آن در آب استفاده می کند. پمپ های حرارتی خود حرارتی تولید نمی کنند.

پمپ های حرارتی به دمای خارج بستگی دارند. پمپ های حرارتی تا زمانی که درجه حرارت بالاتر از 10 درجه سانتیگراد باشد ، کارآمد هستند. آنها برای 5 کیلووات گرما برای 1 کیلووات انرژی تولید می کنند.

اگر دمای بیرون به زیر 10 درجه سانتیگراد رسید ، بهتر است پمپ حرارت را خاموش کنید. به همین دلیل پمپ های حرارتی برای کسانی که می خواهند از اسفند تا پایان ماه شهریور شنا کنند ایده آل است. پمپ های حرارتی خاصی وجود دارد که می تواند در دماهای پایین تر مورد استفاده قرار گیرد. اگر می خواهید در تمام طول سال شنا کنید ، می توانید در ماه های زمستان از یک مبدل حرارتی استفاده کنید.

پمپ های حرارتی در مقایسه با سایر سیستم های گرمایش استخر

استفاده از سیستم گرمایشی استخر برقی گران است. آنقدر از برق استفاده می کند. که می توان آن را فقط برای جکوزی های تا 1500 L در نظر گرفت. سیستم الکتریکی برای یک استخر استاندارد تقریباً نامناسب است. 50،000 ل

اشکال اصلی سیستم های گرمایشی گازوئیل یا مازوت کارایی پایین آنها است. این سیستم های گرمایشی برای تولید 1 کیلووات گرما به 5 کیلووات انرژی احتیاج دارند ، در حالی که برای پمپ حرارتی برعکس است. در نتیجه ، انرژی زیادی برای گرم کردن یک استخر بزرگ مورد نیاز است.

روش های ارزان و کار آمد گرمایش استخر در گروه مهندسین استخرچی برای مشاوره و نصب با ما همراه باشید. 46087232-46087252-09120215694

مزایا و معایب پمپ های حرارتی گرمایش استخر
پمپ گرمایشی

پمپ های گرمایش استخر

مزیت اصلی پمپ حرارتی استخر راندمان بالا و هزینه کم انرژی آن است. منوط به استفاده معمول ، هزینه گرمایش استخر یک پمپ حرارتی سالانه 12 تا 15 میلیون است. اما این به معنای استفاده از روکش استخر با کیفیت است.

متأسفانه ، پمپ های حرارتی بخاری کندی هستند ، بنابراین گرم کردن استخر از حدود 15 درجه سانتیگراد تا 28 درجه سانتیگراد چند روز طول می کشد. انتظار می رود روزانه به دمای 2 درجه سانتی گراد برسید.

پمپ گرما نیز به دمای محیط بستگی دارد. بازده پمپ گرمایی در دماهای بالاتر افزایش می یابد و در دمای زیر 10 درجه سانتیگراد کاهش می یابد.

تصور می شود که پمپ های حرارتی استخر بسیار پر سر و صدا هستند ، اما در واقع چنین نیستند.

مزایای
 • بسیار کارآمد
  هزینه های کم مصرف
  عمر طولانی
  خیلی ساکت
  ایده آل برای گرم کردن استخرهای بزرگتر
  روش گرمایش محیط زیست
  استفاده آسان
 • معایب

قیمت خرید بالاتر
وابسته به دمای محیط اطراف است
فقط در دمای خارج از 10 درجه سانتیگراد قابل استفاده است
سایت ایده آل برای نصب پمپ گرما

پمپ حرارتی شما ترجیحاً باید در فضای باز نصب شود. این امر نیاز به منطقه خدماتی را که نیاز به تأمین هوا و اگزوز مناسب دارد از بین می برد.

اگر پمپ حرارتی در فضای باز نصب شده باشد ، ایده آل برای دمیدن هوای خنک شده تا حد امکان است. این امر از دمای مستقیم محیط پمپ گرما سود می برد و بنابراین کارایی آن را بهبود می بخشد.

پمپ حرارتی لزوماً در زیر نور آفتاب نصب نمی شود.

تنها پارامتر مهم دمای محیط است. در اطراف پمپ حرارتی ، باید از هر طرف 50 سانتی متر فاصله داشته باشید. در امتداد کنار فن ، بازه ای از 3 تا 5 متر نشان داده شده است ، تا هوای خنک شده بتواند خارج شود.

سر و صدا پارامتر دیگری است که هنگام نصب پمپ گرم کننده استخر باید مورد توجه قرار گیرد. در حالی که به طور فزاینده ای در حال تولید پمپ های حرارتی با سر و صدای کم است ، هنوز هم کاهش این صدا به حداقل مطلوب ترجیح داده می شود. این می تواند حاصل شود ، به عنوان مثال ، با نصب پمپ گرما درست در گوشه یا پشت استخر.

گرمایش استخر خود را با مبدل حرارتی گرم کنید
گرمایش استخر

سیستم گرمایش استخر با مبدل بصورت پکیج

برای گرم کردن سریع استخر ، به شما توصیه می کنیم از یک مبدل حرارتی تیتانیوم استفاده کنید. این برای افرادی که اغلب در خانه نیستند برای لذت بردن از استخر خود ایده آل است. این فقط در یک روز استخر شما را گرم می کند.

مبدل های حرارتی حاوی یک عنصر گرم کننده مقاوم در برابر خوردگی هستند که از تیتانیوم ساخته شده اند. برق مقاومت را گرم می کند. در نتیجه گرما به آب عبور می کند از مقاومت.

این مبدل حرارتی تیتانیوم به سیستم گرمایش مسکونی متصل است. این امر نصب آن را به یک سیستم گرمایشی نسبتاً ارزان تبدیل می کند. مصرف زیاد انرژی در اینجا بزرگترین نقطه ضعف است. اگر شما بخواهید به طور مداوم از یک مبدل حرارتی برای گرم کردن استخر خود استفاده کنید ، این می تواند باعث افزایش شدید هزینه های شما شود.

بعلاوه ، این روش گرمایش استخر نسبت به کلکتورهای خورشیدی یا سیستم گرمایش استخر با پمپ حرارتی سازگار با محیط زیست است. مزیت مبدل حرارتی این است که می تواند آب استخر شنا را حتی در دمای سردتر و بدون نیاز به تابش آفتاب گرم کند. به همین دلیل ، یک مبدل حرارتی غالباً با پمپ حرارتی یا دیگ خورشیدی ترکیب می شود.

با استفاده از مبدل حرارتی تیتانیوم

، آب به سرعت گرم می شود. به دمای دلپذیری می رسد. سپس می توانید پمپ حرارتی یا دیگ خورشیدی را در اختیار بگیرند تا دمای مورد نظر را حفظ کنند بدون اینکه پمپ دائماً کار کند.

روش های ارزان و کار آمد گرمایش استخر در گروه مهندسین استخرچی برای مشاوره و نصب با ما همراه باشید. 46087232-46087252-09120215694

گرمایش مبدلی

پکیج گرمایش استخر

مزایای
ارزان تر برای نصب
آب استخر را سریعتر گرم می کند
معایب
گران در مصرف انرژی
کمتر سازگار با محیط زیست است
در ترکیب با سیستم گرمایش دیگر بهتر است.

 

برای دیدن کلیپ های آموزشی بیشتر به صفحه ما در آپارات مراجعه بفرمایید.

روش های ارزان و کار آمد گرمایش استخر در گروه مهندسین استخرچی برای مشاوره و نصب با ما همراه باشید. 46087232-46087252-09120215694

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیخدماتارتباط با ما