ساخت استخر با سرریز

ساخت استخر با سر ریز

سیستم گردش در استخر با سرریز


 استخر سرریز دار

همه استخرهای داخل زمین اسکیمر ندارند. برخی شامل ساخت استخر با سرریز هستند. اما چگونه آب از استخر تخلیه و دوباره گردش می یابد؟
استخرهایی که فاقد اسکیمر هستند به طور معمول دارای سیستم سرریز هستند. یک کانال در لبه استخر ساخته شده است. در داخل این کانال تخلیه وجود دارد. (به طور معمول تخلیه ناودان نامیده می شود.) که آب را جمع می کند. و آن را به یک مخزن تعادل (مخزن موج) منتقل می کند.

گروه مهندسین استخرچی سازنده  انواع استخر های با سرریز و اسکیمر در ایران می باشد.

ساخت استخر با سر ریز

سیستم گردش در استخر با سرریز

این یک ظرف جمع کننده است که بسته به اندازه و ماهیت کاربرد می تواند از فایبرگلاس ، پلاستیک یا بتن ساخته شود. برای “تعادل” و جبران آب خارج شده از استخر از طریق زهکش ها استفاده می شود. (که همیشه همانطور که در استخر اسکیمر دار است با سرعت ثابت جریان می یابد).
این مخزن تعادل باید دارای یک تنظیم کننده سطح آب باشد. که به یک خط آبرسانی متصل باشد. با استفاده از این سیستم(ساخت استخر با سرریز) ، هنگامی که آب به سطح پایین از پیش تعیین شده می رسد. دریچه ای فعال می شود که به آب اجازه می دهد مخزن را پر کند.

در ساخت استخر با سرریز انتخاب این آینم کار برای اطمینان از این است که همیشه آب کافی برای عملکرد صحیح پمپ بدون مکش هوا وجود دارد. آب از طریق سیستم فیلتراسیون پمپ می شود و از طریق ورودی های برگشتی (ورودی های دیواری اطراف استخر). یا بیشتر در هتل های جدید استفاده می شود. استخرهای عمومی ، ورودی های پایین.این سیستم مکش زیادی را شامل می شود ، اما اگر استخر به درستی ساخته شده و کار کند. در واقع خطر مکش نگه داشتن کسی در مقابل یکی از تخلیه ها وجود ندارد.

در خصوص مشاوره رایگان و یا راهنمایی برای ساخت انواع استخر با ما مشورت کنید.

7 مزیت بزرگ ساخت استخر با سرریز در مقایسه با استخر های اسکیمردار

 

1.ساخت استخر با سرریز  تمیزتر و شفاف: آب از هر 4 طرف سرریز می کند و باعث می شود  نظافت آب بهتر ، سریعتر و یکدست تر شود. و  آب بسیار شفاف  بماند.

 

2. هزینه های کاهش یافته برای مواد شیمیایی بعد از ساخت استخر با سرریز: بهترین گردش آب را دارد. امکان نگهداری را به حداقل ممکن کاهش می دهد. بنابراین هزینه های کارهای هفتگی و محصولات شیمیایی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

زیبایی

3. ساخت استخر با سرریز دارای ظرافت بیشتری است: آب در استخرهای سرریز مستقیماً به لبه می رسد. بنابراین فاصله بین لبه استخر و آب ورودی به اسکیمر از بین می رود. (از 7 تا 15 سانتی متر باند). نتیجه زیبایی و ظرافت بیشتری دارد.

جهت ساخت انواع استخر با اسکیمر و خرید تجهیزات استخر با ما همراه باشید.

ساخت استخر و جکوزی با سرریز

سر ریز جکوزی در استخر با جذابیت بالا

4. NO FLOATING LINE: بدون تمیز کردن مداوم خط آب. خط آب در استخرهای اسکیمر دار باید یک بار در هفته تمیز شود . تا از آسیب دیدن و آسیب جبران ناپذیر جلوگیری کند. این عملیات باید به صورت دستی و با محصولات مناسب انجام شود که علاوه بر کار ، منطقاً هزینه آنها را نیز به همراه داشته باشد. در ساخت استخر با سرریز این عملیات ضروری نیست.

 

5. لبه استخر زیبا: تمیز کردن بعد از ساخت استخر با سرریز به طور مداوم می تواند از کثیف شدن آن و یا “لکه دار کردن” آن به طور قابل توجهی بعد از ساخت استخر با سرریز جلوگیری کند. اما برای تفاوت رنگی که به موقع بین قسمت رو به غوطه ور شدن در آب خواهید دید ، کاری نمی توان انجام داد.  پس از گذشت سالها ، در استخرهای اسکیمر دار ، این اثر زیبایی ناخواسته ایجاد می شود. از طرف دیگر ، در استخرهای سرریز ، هیچ تفاوت رنگی قابل مشاهده ایجاد نمی شود.

هزینه

6. هیچ هزینه ای برای بند کشی و کمرنگ کردن خطوط رسوب در ساخت استخر با سرریز وجود ندارد. همانطور که در بالا توضیح داده شد ، پس از چند سال ، در استخرهای اسکیمر دار ، باید نوار تزئینی افقی ترمیم شود. تا از تفاوت رنگ در خط آب جلوگیری شود یا آن را حفظ کند. از سایش بیشتر این عملیات منطقاً هزینه دارد و در استخرهای سرریز لازم نیست.

برای سفارش ،طراحی و ساخت استخر با اسکیمر میتوانید به پروه مهندسین استخرجی در تماس باشید.

7. زيباترين حالت انعکاس نور: در مقایسه با استخر های اسکیمر دار هستند و اثرات رسوب یا تغییر رنگ در لبه های استخر دیده نمیشود.

تخلیه

سریز در استخر

تنها راهی که سیستم لوله کشی بعد از ساخت استخر با سرریز می تواند این نوع مکش را اعمال کند این است که فقط یک تخلیه باز وجود داشته باشد. همانطور که قبلاً در بالا ذکر شد ، در یک استخر ایمن ، همیشه چندین فاضلاب اصلی وجود دارد.  همچنین چندین زهکشی اسکیمر دار وجود دارد.

بنابراین اگر کسی یا چیزی یک تخلیه را مسدود کند ، سیستم پمپاژ آب را از یکی دیگر از زهکشی ها بیرون می کشد.

این عمل مکش تخلیه مسدود شده را از بین می برد. در بسیاری از استخرهای شنا نیز یک یا دو نقطه خلا وجود دارد. که فقط در نظافت استخر استفاده می شود. به طور معمول ، این نقاط خلا به خط اصلی فیلتراسیون متصل می شوند. اگرچه ممکن است سیستم پمپاژ جداگانه خود را داشته باشند.

پاک کننده های خودکار بعد از ساخت: استخر با سرریز یا سایر تجهیزات تمیز کردن را می توان با استفاده از شیلنگ های خلا به این نقاط متصل کرد. اینها از مکش ایجاد شده توسط پمپ برای مکش آب (همراه با هرگونه خاک یا شن در استخر) به همان روش معمول استفاده می کنند. به غیر از پاک کننده های اتوماتیک بسته به پمپ استخر ، پاک کننده های اتوماتیک با پمپ های شخصی نیز وجود دارند که روی مدار الکترونیکی کار می کنند.

جهت مشاوره و یا ساخت استخر فایبرگلاس و بتنی و جکوزی با پروه مهندسین استخرجی در تماس باشید.

46087232-46087252-0912021594

مشکلات  سرریز

زمان بارندگی

گرفتگی مسیر های مکش در زمان بارندگی

اگر استخر من سرریز داشته باشد چه مشکلاتی خواهم داشت؟

بیشتر اوقات ، هنگامی که ساخت استخر با سرریز داریم. مشکلات بسیاری برای شما اتفاق میوفتد که قابل جبران نیست. در زمان بارندگی داشته باشید، و زمانی که حجم زیادی از آب خارج می شود. فقط باید منتظر بمانید تا حیاط شما مقدار آب اضافی را جذب کند. کمی آب استخر را تخلیه کند و  سپس مواد شیمیایی استخر خود را متعادل کنید.این بهترین سناریو است.

بدترین حالت بعد از ساخت استخر با سرریز وقتی اتفاق می افتد که طغیان بزرگی صورت گرفته باشد و در حیاط خود زهکشی ضعیفی داشته باشید.

در این صورت ، ممکن است به تخریب منظر و ساختار ، آب آلوده و نگرانی های مختلف دیگری منجر شوید که با سیلاب همراه است.

جهت مشاوره و یا ساخت استخر با سرریز و جکوزی با پروه مهندسین استخرجی در تماس باشید.

46087232-46087252-0912021594

چگونه یک استخر با سرریز  می تواند روی شیمی استخر تأثیر بگذارد؟

تمیزی آب استخر شما به تعادل بسیار ویژه ای از مواد شیمیایی بستگی دارد.

هنگامی که ساخت استخر با سرریز دارید ، استخر شما رقیق شده و تعادل شیمیایی را از بین می برد.

نه تنها این ، بلکه آب باران همچنین تمایل به انتقال آلاینده هایی با خود دارد که می تواند باعث آلودگی شود که باید با آن مقابله شود.

یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید این است که مواد شیمیایی خود را آزمایش کرده و سریعاً متعادل کنید ، قبل از اینکه مزاحمت هایی مانند جلبک ها به وجود آیند.

اما قبل از انجام این کار ، باید سطح آب خود را به حد طبیعی برسانید.

برای رسیدن به رویاهایتان درست از تلاش بر ندارید. تلاش کنید ما پیشنهاد های جذاب و اقتصادی برای شما داریم.گروه مهندسین استخرجی در تماس باشید.

نحوه تخلیه و پایین آوردن آب پس از باران

بعد از ساخت هنگامی استخر با سرریز  مملو از آب است. مهم است که به سرعت آب اضافی را حذف کنید تا بتوانید سطح شیمی را بازیابی کنید.

اما اگر حیاط شما آنقدر غرق اب است که هنوز در استخر درون شما جریان دارد و از آن خارج می شود. ممکن است مجبور شوید بهترین کاری را که می توانید انجام دهید و سپس منتظر باشید تا حیاط شما مقداری از آن را جذب کند.

همچنین درصورت وجود موار مثل گرد و غبار و ضایعات در استخر وجود دارد بهتر است کمی بیشتر از حد معمول آن را پایین بیاورید. تا بعداً بتوانید آب تمیز اضافه کنید.

استفاده از پمپ کفکش در  استخر با سر ریز

این احتمالاً ساده ترین روش برای کاهش آب استخر است.

اما ابتدا باید بفهمید که از چه منطقه زهکشی استفاده می کنید. و آیا می تواند مقدار آبی را که می خواهید حذف کنید ، کنترل کند. همچنین مقررات شهر خود را بررسی کنید تا ببینید آیا آنها قوانین خاصی در مورد تخلیه استخر دارند یا خیر.

برای تخلیه آب ، انتهای شلنگ باغ را روی یک قسمت قراردهید . سپس سر دیگر شلنگ در حالی که به پمپ کفکش متصل است. را کاملاً درون استخر غرق کنید.

تخلیه آب استخر

تخلیه آب استخر با استفاده از پمپ کف کش

جهت ساخت استخر با سرریز اقتصادی با استخرجی در تماس در ارتباط باشید.

3 نکته برای جلوگیری از سرریز شدن استخر

اگر در وهله اول با کنترل صحیح آب ساخت استخر با سرریز از طغیان استخر خود جلوگیری کنید ، کار کاملاً راحت تر است.

اما از آنجا که نمی توانید آب و هوا را کنترل کنید ، باید اقدامات احتیاطی را انجام دهید.هنگامی که طوفان بزرگی در حال رقم خوردن است. پیشگویی کنید و کمی قبل از برخورد آب استخر خود را پایین بیاورید. مطمئناً دشوار است که بدانید پایین آوردن آن چقدر است ، اما حتی چند اینچ نیز کمک خواهد کرد.

زهکشی حیاط خود چه قبل از ساخت استخر با سرریز و یا بعد از آن بررسی کنید. بهترین اقدام برای جلوگیری از سرریز شدن استخر و ایجاد خسارت ، اطمینان از تخلیه مناسب حیاط است. سعی کنید با یک شلنگ آب بریزید . تا ببینید آب به کجا و با چه سرعتی می رود.

تجهیزات استخر آسیب دیده

ساخت استخر با سرریز این مسئله خصوصاً در هنگام طوفان با وزش باد شدید ایجاد می شود ، اما تجهیزات در ساخت استخر با سرریز می توانند آسیب ببینند یا به اطراف پرتاب شوند و به استخر شما آسیب برسانند. تصور کنید یک صندلی چمن مستقیماً به داخل پمپ پرتاب می شود!

همیشه وقتی می دانید طوفانی در راه است ، وسایل و لوازم استخر را کنار بگذارید.

بارش شدید باران همچنین می تواند تجهیزات استخر شما را تحت فشار قرار دهد ، به موتورها و وسایل الکترونیکی آسیب برساند.

تمام برق را خاموش کرده و هر چیز قابل جابجایی را کنار بگذارید.

جهت مشاوره و یا ساخت استخر با سرریز و جکوزی با پروه مهندسین استخرجی در تماس باشید.

46087232-46087252-0912021594

ساخت استخر با سرریز به راحتی قابل اجرا هستند. که در کنار زیبایی خیره کننده داری مشکلات هم می باشند.

زیبایی

زیبایی خیره کننده

آلاینده های ناخوانده

باران علاوه بر اسید ، برگها ، بقایای و هاگ جلبک را نیز به همراه دارد.

وقتی این چیزها در ساخت استخر با سرریز شسته می شوند ، مهم است که آنها را قبل از اینکه به یک مشکل تبدیل شوند ، حذف کنید.

ممکن است نتوانید از طوفان جلوگیری کنید ، اما مطمئناً وقتی انتظار طوفان را دارید می توانید آماده باشید.

در شرایطی که هوا به شما اجازه می دهد دوباره شنا کنید ، حفظ سطح آب در محدوده مجاز باعث می شود استخر شما تمیز و سالم باشد.

جمع بندی

ساخت استخر با سرریز فقط با مقدار باران بیش از مقدار باران مورد نیاز برای پر کردن استخر به سمت بالا سرریز می کند. بنابراین اگر استخر شما 3 “پایین سطح باشد ، قبل از اینکه باران اضافی برای سرریز شدن بیاید ، باید بیش از 3” باشد. استخری که این مقدار آب از آن کم شده باشد نگرانی خاصی ندارد.

مگر اینکه خیلی باراش باران زیاد تر از حد معمول باشد. مثل شمال ایران یا باران های موسمی که در جنوب کشور اتفاق میوفتد.با اینکار یعنی کم کردن آب استخر در مواقع ضروری محتوای اولیه استخر به دلیل باران به هیچ وجه از استخر خارج نمی شود.

این مثال با فرض اینکه چه قبل از ساخت استخر با سرریز و یا چه بعد از آن شما یک دارای یک حیاط با شیب بندی استاندارد دارید و حیاط شما به طور اصولی ساخته شده که جریان آب استخر به خوبی به قسمت های تخلیه هدایت می شود. صادق است .که متأسفانه در بعضی مواقع اتفاق می افتد. اگر مشکل عرشه و حیاط و خانه ای کم ارتفاع دارید ، باید برای طراحی مجدد حیاط خود و طراحی برخی از طرح های کاهش تخلیه آب ، با یک معمار منظره مشورت کنید.

شما را به دیدن این کلیپ آموزشی با زبان اصلی در خصوص ساخت استخر با سرریز دعوت می کنم.

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی بیشتر به کانال آپارات استخرچی مراجعه فرمایید.

جهت مشاوره و یا ساخت استخر با سرریز و جکوزی با پروه مهندسین استخرجی در تماس باشید.

46087232-46087252-0912021594

انتخاب با شماست که ساخت استخر با سرریز می خواهید یه بدون آن.

بهترین ها را برای شما آرزومندیم.

 

 

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.