دمای استاندارد آب استخر

دمای آب استخر شنا

دمای مناسب استخر شنا چیست؟

تا زمانی که پنگوئن یا خرس قطبی نباشید، پریدن به استخر یخ زده احتمالاً ایده شما برای تفریح ​​تابستانی نیست. بنابراین دمای استاندارد آب استخر مهم است.

اما دوباره وقتی که هوای بیرون 40 درجه است، هیچ کس نمی‌خواهد در یک وان آب داغ شنا کند. بنابراین ، بله ، راحتی استخر شنا یک مسئله است ، اما این تنها دلیل مهم بودن دما نیست.

خیلی از افراد اعتقاد به این مسئله دارند که هر چقدر آب گرمتر باشد بهتر است. که این موضوع خود مشکلات عدیده ای را به وجود می آورد. در زیر به بعضی از آن ها اشاره می کنیم.

دمای استاندارد استخر

اندازه گیری دمای استاندارد آب استخر

 باکتری ها و جلبک ها آب گرم را دوست دارند!

بنابراین ، هنگامی که دمای استاندارد آب استخر شما بیش از حد گرم می شود. مثلاً بیش از 85 درجه فارنهایت – اسپور جلبک و باکتری ها گوشه ای دنج از استخر شما را پیدا می کنند تا در آن جمع شوند و تشکیل خانواده دهند.

و این موارد روی شیمی استخر شما تأثیر می گذارند زیرا کلر استخر شما تلاش می کند تا با آن مقابله کند و سطح pH شما از بین می رود.

و سپس شما تأثیرات دمای استخر را روی شناگران خواهید داشت.

در حالی که شناگران حرفه ای ممکن است دمای استاندارد آب استخر سردتری بخواهند، افراد مسن و کودکان کوچک ممکن است به دمای گرم تری نیاز داشته باشند.

دمای استاندارد آب استخر چقدر است؟

دمای مناسب فضای داخل سالن استخر

همه کمی متفاوت هستند و به دلایل مختلف ممکن است استخرهای خود را خنک یا گرمتر ترجیح دهند.

اما برای یک شناگر متوسط، اکثر کارشناسان موافقند که درجه حرارت 27-30 درجه تقریباً مناسب برای همه است.

دمای استاندارد آب استخر نه باید آنقدر زیاد باشد که باعث به وجود آمدن باکتری ها باشد و نه  آنقدر پایین باشد که لرز بر اندام بدن بیندازد. در جدول میتوانید دمای استاندارد آب را در شرایط و برای افراد مختلف مشاهده کنید.

 

جدول استاندارد دمای آب استخر

استفاده کنندگان دمای استاندارد آب استخر (سانتی گراد)
شنا، شیرجه، شنای تناسب اندام 26-28
شنای تفریحی، آموزش بزرگسالان 27-29
اوقات فراغت و خانگی 28-30
آموزش کودکان 29-31
نوزادان، خردسالان، افراد مسن و معلولین 30-32
آب درمانی 30-35
جکوزی 30-40

 

مشاوره تخصصی در زمینه گرمایش استخرهای خانگی!
02146087252
09120215694
02146087232

دمای مناسب فضای داخل سالن استخر چند درجه باید باشد؟

دمای آب فضای داخلی استخر برای افراد و شرایط مختلف، متفاوت است اما خیلی خلاصه پاسخ دهیم: دمای محیط استخرهای سرپوشیده باید حدود 2 درجه سانتی گراد بالاتر است دمای آب استخر باشد، اما حداکثر این دما برابر 30 درجه سانتی گراد یا 86 درجه فارنهایت باشد.

دمای استاندارد آب استخر جکوزی و یا وان آبگرم چقدر باید باشد؟

اگرچه تمام جکوزی های آبگرم به روش خاص خود بی نظیر هستند. اما یک چیز ثابت است: آب گرم آنها. برای هزاران سال ، از آب درمانی گرم برای بهبود ذهن و بدن استفاده می شده است. آب گرم به حمام کننده ها کمک می کند تا نگرانی های خود را از بین ببرند. عضلات خود را تسکین دهند و بعد از یک روز طولانی آرام شوند. این همان چیزی است که وان های آبگرم برای آن ساخته شده اند.

برخی از دارندگان وان آبگرم از ما سال کرده اند که دمای استاندارد آب استخر برای آرامش و سلامت آن چقدر است. این چیزی است که امروز ما اینجا هستیم تا به آن پاسخ دهیم.

دمای استاندارد آب استخر در وان آب داغ برای بیشتر بزرگسالان سالم

طبق کمسیون ایمنی کالاهای مصرفی ایالات متحده (CPSC) برای اکثر بزرگسالان سالم ، دمای آب 38 درجه سانتیگراد است. در این دما ، شما تمام مزایای آب درمانی گرم و یک تجربه آرامش عالی را دریافت خواهید کرد. طبق CPSC ، دمای استاندارد آب استخر هرگز نباید بیش از 40 درجه سانتیگراد باشد. به همین دلیل ، محدودیت دما در اکثر وان های آب گرم 40 درجه است. اگرچه وان های آبگرم مدرن نباید بیش از این دما باشند ، بهتر است قبل از استفاده از آبگرم ، دما را با یک دماسنج دقیق بررسی کنید.

اندازه گیری

دمای استاندارد آب استخر  و جکوزی

مواردی وجود دارد که به دلایل ایمنی باید درجه حرارت را کمتر از 38 درجه سانتیگراد نگه دارید. بیایید اکنون برخی از آنها را بررسی کنیم.

دمای سالم برای کودکان

اگرچه CDC بیان می کند که کودکان زیر پنج سال نباید از جکوزی استفاده کنند ، اما ما در اینجا در دمای ویرپول فکر می کنیم که باید صبر کنید. تا حتی بزرگتر شوند تا بتوانند از آبگرم استفاده کنند. ما توصیه می کنیم ابتدا اجازه دهید فرزند شما در 10 سالگی به وان آبگرم وارد شود. در این سن ، آنها باید بتوانند پاهای خود را در آبگرم  لمس کنند. کودکان نیز هرگز نباید به طور کامل در آب غوطه ور شوند.

وقتی کودکان در وان آب داغ هستند ، باید درجه حرارت را پایین بیاورید.  زیرا بدن آنها نسبت به بدن بزرگسالان نسبت به گرما حساسیت بیشتری دارد. طبق انجمن متخصصین استخر و آبگرم ، شما باید دمای استاندارد آب استخر را به 36.5 درجه  یا پایین تر کاهش دهید. و هر پانزده دقیقه کودک خود را در این دما از آبگرم خارج کنید. تا از گرما فاصله بگیرد. در این قسمت ، به کودکان خود یک نوشیدنی آب بدهید تا آنها بدنشان رطوبت داشته باشد. در هر زمان که آب در 35 درجه سانتیگراد است ، کودکان نباید بیش از 15 دقیقه در وان آب داغ یا جکوزی بمانند.

دمای استاندارد آب استخر برای زنان باردار

در حالی برخی از زنان باردار قصد دارند از جکوزی استفاده کنند. باید به این نکته توجه کنند که تحت هیچ شرایطی دمای بدن آنها نباید بیشتر از 39 درجه سانتیگراد شود. به همین دلیل ، CPSC اعلام می کند که زنان باردار نباید از وان آب گرم استفاده کنند در حالی که درجه حرارت آب بیش از 102 درجه فارنهایت باشد ،  این امر می تواند باعث آسیب به جنین در طی سه ماه اول بارداری شود. CPSC بیان می دارد که زنان باید دما را حداکثر در 38 درجه فارنهایت حفظ کنند.

اگر باردار هستید ، قبل از استفاده از وان آب گرم باید با پزشک خود صحبت کنید.

اگر در دوران بارداری از وان آب گرم استفاده می کنید ، همانطور که CPSC می گوید ، دما نباید از 38 درجه سانتیگراد فراتر رود. طبق کلینیک مایو ، زنان باردار نیز فقط برای ایمن بودن باید زمان خود را در وان آب داغ به کمتر از 10 دقیقه کاهش دهند. آنها همچنین فقط باید هر دو هفته یک بار وقت خود را در وان آب گرم بگذرانند. متخصصین همچنین توصیه می کنند که این زنان در صورت شروع تعریق یا احساس ناراحتی از وان آب داغ خارج شوند. اگر آنها قبلاً در اثر بیماری یا ورزش از درجه حرارت بالاتری برخوردار بوده اند ، بهتر است به هیچ وجه از وان آبگرم استفاده نکنند.

دمای استاندارد آب استخر برای افراد مبتلا به بیماری های قلبی ، مشکلات گردش خون ، دیابت و فشار خون بالا یا افرادی که از داروهای خاص استفاده می کنند

ما پیشنهاد می کنیم هر فردی که دارای شرایط پزشکی ذکر شده در بالا است قبل از استفاده از وان آبگرم با پزشک خود صحبت کند. امن ترین دمای استاندارد آب استخر برای افراد مبتلا به این شرایط ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد.

افرادی که از داروهای خواب آور مانند داروهای آرام بخش ، آنتی هیستامین یا ضد انعقاد خون استفاده می کنند. نیز باید قبل از استفاده از وان آبگرم با پزشک خود مشورت کنند. به دلیل خطر خواب رفتن در آب ممکن است استفاده از وان آبگرم برای این افراد خطر داشته باشد.

بهترین دما برای روزهای گرم

دمای استاندارد استخر

دمای استاندارد آب استخر در تابستان

گرچه آب تنی در آب در طول تابستان آرامش بخش است ، اما استفاده در وان آب داغ خود نیز می تواند سرگرم کننده باشد. وقتی بیرون گرم است ، دما را به 35 درجه کاهش دهید. هر چیزی که زیر دمای بدن شما باشد ، حتی در گرمترین روزها نیز باید احساس خوبی داشته باشد. اگر واقعاً می خواهید در یک روز آفتابی از آب خنک لذت ببرید ، درجه حرارت خود را تا 35 درجه سانتیگراد کاهش دهید. این یک روش جالب برای تغییر تجربه وان آب گرم شما است.

دما را ثابت نگه دارید!

برخی از افراد تصور می كنند كه باید دمای استاندارد آب استخر را در حالی كه از وان آب داغ استفاده نمی كنند را باید پایین آورند. و سپس آن را قبل از دستیابی به آن گرم كنند. آنها ممکن است فکر کنند که این باعث صرفه جویی در انرژی و پول می شود. با این حال ، اگر مرتباً از وان آبگرم استفاده می کنید ، کاهش دما پس از استفاده و بالا بردن آن قبل از مصرف انرژی صرفه جویی می کند. در حقیقت این روش جالبی نیست. زیرا باعث ایجاد فشار غیر ضروری بر روی گرمکن و صفحه مدار شما می شود. که منجر به ساییدگی و کاهش طول عمر دستگاه های و یا حتی استخر شما میشود.در صورت که نوع استخر شما، بتنی باشد مشکلات بیشتری برای شما بوجود می آید؛ این مشکل در استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس به مراتب کمتر است.

سعی کنید دمای وان آب گرم خود را تا حد ممکن ثابت نگه دارید. تنها زمانی که به شما توصیه می کنیم دما را پایین بیاورید.

 

گاهی مدیرات یک مجموعه راحتی افراد را در دمای استاندارد آب استخر بالا آب میدانند.  افزایش دمای آب جکوزی و دمای استخر بالاتر می توانند تعدادی از مشکلات را ایجاد کنند.

اگرچه آنها ممکن است شناگران و کودکان در اوقات فراغت را راضی کنند ، اما شناگران مناسب و مناسب می توانند آنها را ناراحت کنند. تعدادی استدلال فنی در مورد دمای بالاتر از حد لازم وجود دارد.

مشکلات ایجاد شده بر اساس افزایش دمای استخر

استخر سبز

مشکلات استخر بر اساس افزایش دمای استاندارد آب استخر و بهم ریختن ترکیب شیمیایی آب

1-میکروارگانیسم ها سریعتر تکثیر می شوند. (برای افزایش 10 درجه سانتیگراد تا دو برابر سریع تر).

2-گرم کننده ها گرم می شوند. (محدود کردن شنا جدی و افزایش عرق و چربی در آب).

3-افزایش تعریق به میزان آمونیاک و اوره در استخر که کلر ترکیبی بیشتری تولید می کند ، می افزاید. تقاضای کلر صرفاً برای حفظ سطح کلر آزاد افزایش می یابد.

4-افزایش سطح اوره باعث افزایش تولید نیتروژن تری کلرید می شود. باید با این مسئله برخورد شود.

5-گازهای محلول کمتر محلول می شوند. (بوی بد بیشتر (کلرامین) و تری هالومتان های بالقوه مضر. و مقدار pH با فرار دی اکسید کربن افزایش می یابد).

6-هزینه های انرژی ، مستقیم و غیرمستقیم ، بیشتر است. (از هر نوع کارایی یا روش صرفه جویی استفاده می شود).

7-دمای هوا ، که به دمای استاندارد آب استخر مرتبط است ، نیز افزایش می یابد. باعث می شود جو برای کارمندان و دیگران راحت نباشد (همانطور که سطوح بالاتر رطوبت نیز می تواند).

8-رطوبت بیشتری در فضای استخر وجود دارد. حتی اگر رطوبت نسبی در همان سطح کنترل شود – با خطر تراکم و احتمالاً خوردگی و خراب شدن پارچه ، ساختار و تجهیزات ساختمان.

کاربرد ها و تغییرات دمایی

دمای استاندارد استخر

تنظیم دمای استاندارد آب استخر

با استفاده از طیف گسترده ای از کاربردهای استخر ، و اپراتورها با توجه به کنترل مبدل گرمایشی استخر که سعی در ایجاد انعطاف پذیری بیشتر دارند ، بدیهی است انتخاب یک دمای استاندارد آب استخر یا مطلوب برای هر استخر خاص دشوار است.

این مسئله برای استخر اختصاصی آموزش حجم کم چنین مشکلی نیست ، اما در یک استخر 25 یا 50 متری ، حجم زیادی از آب درگیر باعث می شود که سرعت تغییر دمای استاندارد آب استخر در هر منطقه از آب دشوار باشد.

هر تغییری که متناسب با نیازهای برنامه باشد ، باید بتواند به تدریج حاصل شود. به عنوان مثال درجه حرارت در ابتدای روز کاهش می یابد و در طول روز به آرامی افزایش می یابد. برعکس ، پس از شستشوی مجدد و جبران مجدد آب شیرین ، دما کاهش می یابد.

این به این معنی است که انتخاب و کنترل دقیق دمای استاندارد آب استخر آب برای هر استخر و هر نوع استفاده برنامه ریزی شده ضروری است.

دمای هوای سالن استخر به طور معمول باید در دمای استاندارد آب استخر – یا بیش از 1 درجه سانتیگراد بالاتر یا پایین – حفظ شود. اما توصیه می شود به طور کلی از دمای هوا بیش از 30 درجه سانتیگراد خودداری شود.

گروه استخرچی خدمات گرمایش آب و فضای استخر را انجام میدهد؟

بله تیم مهندسین استخرچی با تجربه بیش از یک دهه در زمینه ساخت انواع استخر، ساخت و تعمیر موتورخانه و رضایت کامل مشتریان؛ به ارائه انواع خدمات گرمایش استخر، سونا و جکوزی در سرتاسر کشور میپردازد.

ویدیو مرتبط با دمای استاندارد آب استخر

 

برای دیدن ویدیو های آموزشی به کانال استخرچی در آپارات مراجعه فرمایید.

4.6/5 - (5 امتیاز)

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.