موسیقی زیر آب

موسیقی در آب

بلندگو های زیرآب استخر


بلندگوهای زیر آب داخلی نمونه دیگری از آپشن های ساخت استخر خانگی با امکان موسیقی زیر آب است. همانطور که لغزش های آب ، لبه نامحدود ، آبشار های مصنوعی و برآمدگی های برنزه به عناصر اصلی استخر لوکس تبدیل شده ، همچنین سیستم های صوتی نیز نمونه ای دیگر از آپشن های لوکس ساخت استخر است.  یک تجربه ای متفاوت و خاص برای علاقه مندان به تفریحات آبی و موسیقی که می توانند هر دو را با هم یکجا داشته باشند.

خبر خوب: سیم کشی استخر برای صدا کاملاً ساده است. (نحوه نصب چراغ استخر را می دانید؟ واجد شرایط نصب سیستم موسیقی زیر آب هستید.)

خبر بد: گران است.

 موسیقی زیر آب

موسیقی زیر آب

فروش و نصب و تعمیرات تجهیزات استخر و ساخت انواع استخر ،سیستم موسیقی زیر آب،آبشار،شنا نامحدود با ضمانتنامه در گروه مهندسین استخرچی 09120215694 -46087232-46087252

بلندگوهای زیر آب می توانند هرکدام به بالا 1500 دلار برسند و استخرهای بزرگتر حداقل به دو مورد نیاز دارند. بعلاوه ، مشتریان شما به تقویت کننده و میکسر نیاز دارند و احتمالاً مایلند بلندگوهای زیر آب را برای صدای بی صدا در داخل و خارج استخر در سیستم صوتی کلیپ خارجی ادغام کنند. سرمایه گذاری کمی نیست.

اما برای برخی از مصرف کنندگان موسیقی زیر آب ، هزینه هیچ نتیجه ای ندارد ، به همین دلیل تولید کنندگان تجهیزات صوتی می گویند که آنها در حال ورود به عرصه مسکونی هستند.

ادوارد هارپر ، مالک شرکت Oceanears در North Canton ، اوهایو ، می گوید: “برای بسیاری از این استخرهای سطح بالا ، 20،000 دلار وقتی که 60،000 دلار برای یک سطح شیب دار یا راهرو یا درخت مصنوعی هزینه می کنند ،هزینه موسیقی زیر آب چیزی نیست.”

البته شاهد افزایش فروش موسیقی زیر آب در بازار های خانگی و در ساخت استخر های خصوصی هستیم.

علی بشیری که از واردکننده های دستگاهای موسیقی زیر آب است می گوید: “خریداران متوجه شده اند که وقتی بلندگوهای زیر آب در استخر هستند ، آن استخربسیار خاص و لوکس نشان داده می شود. همچنین فروش دستگاها تا مدتی به طور چشمگیری افزایش پیدا می کند. و افراد زیادی به این کار ترغیب می شوند.

در اینجا  شما را راهنمایی میکنیم که چرا موسیقی زیر آب جالب هست و یک استخر را لوکس می کنند.

علم صدا در موسیقی زیر آب

هوا به عنوان مجرای صدا ایده آل نیست. امواج صوتی از طریق موادی مانند چوب و فولاد راحت تر حرکت می کنند. به همین دلیل است که می توانید هنگام فشار دادن گوش خود به مسیر راه آهن ، صدای سوپاپ یک ماشین حامل را بشنوید.

همین اصل در زیر آب ، جایی که مولکول ها متراکم تر هستند ، اجازه می دهد تا صدا تقریباً چهار برابر سریعتر از هوا عبور کند.

در حقیقت ، آب رسانای صوتی بسیار خوبی است که محققان در حال حاضر در حال بررسی کاربردهای درمانی آن هستند. نظریه این که ، چون بدن در درجه اول از آب تشکیل شده است ، بنابراین شاید یک بدن غوطه ور بیشتر باشد.

فروش و نصب و تعمیرات تجهیزات استخر و ساخت انواع استخر ،سیستم موسیقی زیر آب،آبشار،شنا نامحدود با ضمانتنامه در گروه مهندسین استخرچی 09120215694 -46087232-46087252

بلندگوی شناور

بلندگوی شناور

حساس به فرکانس های خاص در موسیقی زیر آب

داروی حاشیه را کنار بگذارید ، یک چیز واضح است: “این کاملاً دیوانه کننده است که صدا در زیر آب چقدر خوب است”  هر ساله ، حدود دو پروژه از  شرکت استخرچی شامل سیستم های صوتی و موسیقی زیر آب است.

بلندگوهای زیر آب حسی را ارائه می دهند که برای بسیاری آشنا نیست. آهنگهایی که در زیر عرشه شنیده می شوند حتی می توانند باعث سردرگمی افراد ناآگاه در هنگام تلاش برای شناسایی منبع شوند.

“اگر آنها نمی دانند بلندگوهای زیر آب آنجا هستند ، به نوعی با ذهن آنها بازی می کند. آنها فکر می کنند که موسیقی بالای آب را می شنوند.

البته این غیرممکن است. یک شناگر نمی تواند بلندگوهای فضای باز را از پایین استخر بشنود – به هر حال خوب نیست. رابط آب / هوا برای نفوذ امواج صوتی بسیار دشوار است. تنها راه برای رساندن صدا با وضوح مطلوب نصب مستقیم بلندگوها و موسیقی زیر آب است.

خوشبختانه ، برای نصب در انتهای عمق ، نیازی به ضد آب بودن سیستم 7.1 THX ندارید. بلندگوهای زیر آب داخلی با استفاده از همان محفظه طاقچه ای که برای نصب چراغ استفاده می کنید ، کاملاً ببراحتی روی دیوار نصب می شوند.

آنها با وجود مشخصات خود میتوانند امواج صوتی را تولید کنند.

برخلاف همتای زمینی خود ، این نوع بلندگوها نیازی به انجام جابجایی های بزرگ لازم برای فشار دادن امواج صوتی به هوا ندارند. به عبارت دیگر ، موج زدن موزون در تجهیزات صوتی معمولی دیده نمی شود.

به این دلیل که واحدهای موسیقی زیر آب از مبدل ها برای انتقال صدا از طریق ارتعاشات استفاده می کنند. در واقع ، مبدل ها سطح متصل شده خود را به بلندگو تبدیل می کنند. به چگونگی ارتعاش صدا از ویلنسل فکر کنید. این همان ایده است. در مورد ساخت استخر ، آنها در حال ارسال لرزش های موسیقی به سراسر استخر هستند. وقتی طنین انداز موسیقی است ، می توانید موسیقی زیر آب را از روی کناره ها بشنوید. با این حال ، این بهترین روش برای لذت بردن از لیست آلبوم موسیقی است. در حالی که در کنار استخر فایبرگلاس استراحت می کنید،نیاز هست. بلندگوهای فضای باز هنوز برای آن توصیه می شوند.

 طراحی

در زیر آب ، صدای تولید شده به صورت استریو را پیدا نخواهید کرد. دلیل آن این است که امواج به سرعت در آب حرکت می کنند به طوری که اگر از کانال چپ یا راست می آیند ، ذهن انسان نمی تواند پردازش کند. این باعث می شود استخرها بتنی کاملاً یک محیط مونو داشته باشند.

اما این همیشه به این معنی نیست که یک گوینده کار را انجام می دهد.

برای ارائه صدای کافی موسیقی زیر آب ، یک تامین کننده یک بلندگو را در هر قسمت استخر 20 فوت در 20 فوت پیشنهاد می کند. برای استخرهای دامان یا آنهایی که دارای بخشهای باریک و طولانی هستند ، به ازای هر 20 فوت خطی یکی نصب کنید.

دانستن این مورد از قبل مهم است ، زیرا پیش از پاشش یتن یا قراردادن استخر فایبرگلاس یا پوسته آبگرم ، پیمانکاران باید تعیین کنند که بلندگوها به کجا قرار گیرند.

برای پروژه های پیچیده تر ، مانند استخرهای freeform ، ممکن است نصب کننده ها موسیقی زیر آب بخواهند طرح را به تولید کننده صدا ارائه دهند تا جایگذاری بلندگو بهینه باشد.

در مورد نوسازی ، برخی از پیمانکاران از افزودن بلندگو اجتناب می کنند ، زیرا این کار در واقع بدون تراشیدن طاقچه یا تعویض چراغ استخر برای بلندگو امکان پذیر نیست ، زیرا این امکان وجود دارد که در طاقچه های روشنایی استاندارد نصب شده باشند.

به طور کلی ، بلندگوها 18 تا 30 اینچ زیر خط کاشی چسبانده می شوند. در شرایط آب و هوایی سرد ، نصب کنندگان موسیقی زیر آب باید مطمئن شوند که زیر خط انجماد هستند. حتی ممکن است به مشتری خود توصیه کنید قبل از یخ زدن استخر ، آنها را جدا کنند.

در اینجا نکته دیگری وجود دارد و این نکته بسیار مهم است: بلندگوها را مستقیماً مقابل یکدیگر نصب نکنید. این می تواند باعث لغو امواج صوتی شود. بنابراین ، آنها را جابجا کنید.

فروش و نصب و تعمیرات تجهیزات استخر و ساخت انواع استخر ،سیستم موسیقی زیر آب،آبشار،شنا نامحدود با ضمانتنامه در گروه مهندسین استخرچی 09120215694 -46087232-46087252

نصب کنندگان توصیه می کنند بلندگوها در موسیقی زیر آب از آبشارها و جت های شنا و سایر ویژگی هایی که می توانند در کیفیت صدا تداخل داشته باشند ، فاصله داشته باشند. برای استخرهای بزرگ با این امکانات ، مشتری ممکن است مجبور باشد برای چندین بلندگو با مشکل مواجه شود.

با سه بلندگو شما می توانید سطح  استخر تا 50 متر مربعی را پوشش دهید.  می توانید مقدار زیادی منطقه را پوشش دهید.”

موسیقی در آب

اسپیکر آبی

 

بعضی از مشتریان موسیقی زیر آب ترجیح می دهند به اندازه چراغ ها بلندگو داشته باشند.

“آنها تمایل دارند که آنها از نورها با فاصله یکسان فاصله داشته باشند.”

اما آیا موسیقی زیر آب بی خطر است؟

با توجه به صنعت استخر و موسیقی زیر آب در مورد الکتریسیته های اخیر مربوط به چراغ های استخر ، برخی ممکن است این سوال را داشته باشند که آیا اضافه کردن توان صوتی عاقلانه است؟

تولیدکنندگان تأکید می کنند که تمام الزامات اتصال و اتصال زمین به چراغ های استخر و آبگرم برای بلندگوها نیز اعمال می شود. علاوه بر این ، بلندگوها با یک ترانسفورماتور جداسازی نصب می شوند و تقویت کننده باید دارای قطع کننده مدار ارت زمین باشد . همه این موارد موسیقی زیر آب را در آب کاملا ایمن می کند ، کارشناسان می گویند

به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافه شده ، اکنون استاندارد برق الزام کرده است که بلندگوها دارای یک کوره از جنس استنلس استیل و دستورالعمل نصب آن ها برای قرار دادن ولتاژ القایی در یک فولاد ضد زنگ باشند.

این در حالی است که چندین سال پیش بلندگوها در داخل یک طاقچه فایبرگلاس به صورت باز نصب می شدند.

حداقل یکی از تولیدکنندگان موسیقی زیر آب معتقد است که این امر کمی اغراق آمیز است زیرا شناگران هرگز چنین کاری نکرده اند.

بلندگوهای عادی در ته استخر شنا چندان خوب نیستند ، بنابراین جای تعجب نیست اگر یاد بگیرید که بلندگوهای زیر آب به طور ویژه طراحی شده اند تا نه تنها صدای با کیفیت را در یک محیط غوطه ور ارائه دهند ، بلکه همچنین از جلوگیری از اتصال کوتاه ، شناگران به برق جلوگیری کنند.

بنابراین انتظار می رود که یک اسپیکر با کیفیت زیر آب بین 300 تا 2000 دلار متغییر است. مدل های معمول شامل یک بلندگوی پلاستیکی ضد آب و ضد آب است که توسط یک سیم بلندگوی عایق بندی شده به یک سیستم صوتی بالاتر از آب متصل می شود. شما می توانید بلندگو را داخل یک سوله در استخر نصب کنید – در این صورت شما می توانید از یک لنز صوتی برای هدایت امواج صوتی به بیرون در استخر استفاده کنید – یا ممکن است فقط بلندگو را به یک طناب وصل کنید و آن را آویزان کنید.

اگر از بلندگوی موسیقی زیر آب خوب استفاده کنید خیلی عالی به نظر نمی رسد اگر از آن در هوا استفاده کنید. در حقیقت ، ممکن است کاملاً وحشتناک به نظر برسد. طبق گفته بیل فیلیپس رئیس کلارک سنتز ، یک بلندگوی با کیفیت در زیر آب بیشتر شبیه یک ساز ظریف چوبی مانند ویولن سل یا ویولن است. صدا به جای اینکه از یک نقطه متمرکز پخش شود ، از تمام سطح بلندگو تابش می کند.

حجم آبی که می توانید با بلندگو بپوشانید متفاوت است. به عنوان مثال ، Clark Synthesis یکی از بلندگوهای استخر Diluvio خود را برای هر قسمت استخر 20 فوت در 20 فوت (6 متر در 6 متر) توصیه می کند. سیستم یادآوری غواص Lubell System 3300 – که برای استفاده در قایق های غواصی در نظر گرفته شده است – با فرض شرایط مطلوب ، می تواند آژیر آوازی را در کل شعاع زیر 1 مایل (1.6 کیلومتر) شنیده شود. اسپیکرهای غواصی مانند اینها مربیان را قادر می سازد تا با غواصان دیگر ارتباط برقرار کنند.

فروش و نصب و تعمیرات تجهیزات استخر و ساخت انواع استخر ،سیستم موسیقی زیر آب،آبشار،شنا نامحدود با ضمانتنامه در گروه مهندسین استخرچی 09120215694 -46087232-46087252

6 مرحله در انتخاب موسیقی زیر آب و بلندگو ها

اسپیکر آبی

اسپیکر های شناور

مرحله 1

موسیقی زیر آب یک سرمایه گذاری است بنابراین اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که واقعاً در یک بلندگو چه می خواهید. اگر فقط بعضی اوقات کنار موسیقی کنار استخر می خواهید ، نصب برخی از بلندگوهای استاندارد در فضای باز ممکن است گزینه بهتری باشد. همچنین ممکن است بلندگوی بی سیم Pool Tunes را در نظر بگیرید که یک بلندگوی استخر ارزان شناور است. از یک فرستنده بی سیم برای پخش موسیقی از دستگاه پخش MP3 شما استفاده می کند. این یک بلندگوی 3 وات با برد کامل است که با باتری کار می کند و همچنین دارای چراغ برای استفاده در شب است.

گام 2

اگر جدی هستید که برای آموزش ورزش ، ورزش ، آرامش یا سرگرمی موسیقی زیر آب داشته باشید ، می خواهید گزینه های مختلف بلندگو زیر آب را در اینجا بررسی کنید. اولین چیزی که باید از آن آگاه باشید این است که بلندگوهای زیر آب صدا ایجاد نمی کنند ، بلکه فقط آن را منتقل می کنند. بنابراین آنها باید با تقویت کننده مناسب به یک سیستم استریو متصل شوند (موسیقی زیر آب بسته به مدل به یک اهم اهم بار نیاز دارند). اگر از قبل استریو ندارید ، باید این هزینه را در نظر بگیرید.

مرحله 3

استخرهای موجود – اگر استخر فعلی دارید ، ممکن است یک بلندگو بخواهید اما برای نصب بلندگوی داخل دیوار نمی خواهید آن را بازسازی کنید. خوشبختانه هنوز چند گزینه پیش رو دارید. بلندگوی زیر آب Aqua-30 می تواند به صورت دیواری نصب و یا در یک براکت اختیاری نصب شود. این اسپیکر کاملاً مهر و موم شده 30 واتی است که از مواد پلاستیکی آبی ABS ساخته شده است. ارزان تر از مدل های دیواری ، همچنین جذابیت چندانی ندارد.

مرحله 4

بلندگوهای شناور و Drop-in – گزینه دیگری برای کسانی که استخر خود را نوسازی نمی کنند بلندگوی زیر آب Aquasonic است که به طور معمول در دیواره استخر نصب می شود اما می تواند به عنوان بلندگو شناور یا “افت در” نیز استفاده شود. باید توجه داشته باشید که در هر دوی این نصب ها کابل موسیقی زیر آب در آب قرار خواهد گرفت. این مسئله می تواند یک مسئله ایمنی باشد ، به خصوص اگر کودکان خردسال از استخر استفاده می کنند.

برای نصب شناور ، یک شناور به بلندگو متصل شده و شناورهای اضافی از کابل پشتیبانی می کنند. هنگام استفاده از روش افتادگی ، شناور بلندگو برداشته می شود و بلندگو به داخل استخر پایین می آید. برای هر دو تاسیسات شناور و رها کردن توصیه می شود که طناب نایلونی به سوراخ اتصال دهید. سپس از طناب به جای استفاده از کابل ، برای بلند کردن یا پایین آمدن بلندگو استفاده می شود.

موسیقی در آب

اسپیکر های استخری

مرحله 5 موسیقی زیر آب

بلندگوهای قابل حمل – جایگزین دیگر بلندگوی داخلی ، بلندگوی حرفه ای قابل حمل Lubell است. این اسپیکر زیرآبی درون یک قفس محکم نصب شده و به اندازه کافی محافظت شده است تا بتواند نه تنها در استخرها بلکه مخازن آزمایش ، دریاچه ها و اقیانوس ها نیز مورد استفاده قرار گیرد. این اسپیکر رده بالایی است که هزینه کمتری نسبت به مدل های دیواری Lubell دارد اما هنوز هم بیش از 1000.00 دلار است.

مرحله 6

ساخت یا بازسازی استخر جدید – نصب موسیقی زیر آب در دیوار بهترین گزینه در صورت ساخت استخر جدید یا بازسازی استخر موجود است. بلندگوها به گونه ای طراحی شده اند که در داخل دیوار استخر قرار دارند و باعث نصب بسیار جذاب تر و بدون مانع تری نسبت به گزینه های شناور یا افتادگی می شود. این بلندگو تقریباً با دیواره حوضچه فاصله دارد و کابل از طریق مجرای استریو به زیر زمین می رود. این کابل از راه شناگران خارج است و این نصب ایمن تری است. Aquasonic و Lubell بلندگوهای زیر آب داخل دیوار را با توزیع و سخت افزارهای جداگانه به فروش می رسانند.

مرحله 7 موسیقی زیر آب

چند بلندگو – قانون کلی یک بلندگو برای هر قسمت 38 متر مربع (یا 400 فوت مربع) استخر است. بنابراین برای ساخت استخر می توانید از دو بلندگوی زیر آب استفاده کنید. بعضی از بلندگوها دارای حداقل و حداکثر درجه عمق هستند ، بنابراین حتماً این مورد را قبل از نصب در نظر بگیرید.

فروش و نصب و تعمیرات تجهیزات استخر و ساخت انواع استخر ،سیستم موسیقی زیر آب،آبشار،شنا نامحدود با ضمانتنامه در گروه مهندسین استخرچی 09120215694 -46087232-46087252

جهت دیدن ویدیو آموزشی به کانال آپارات استخرچی مراجعه فرمایید.

به کیفیت این محتوا امتیاز دهید!

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.