ساخت استخر روباز

ساخت استخر روباز

در باغ یا ویلاهای شیک و لوکس، ساخت استخر میتوانید یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری، زیباسازی و مکانی برای تفریح و استراحت باشد. معمولا دو مدل استخر ساخته میشود: 1.استخر روباز 2.استخر سرپوشیده

در این محتوا قصد داریم در رابطه با ساخت استخر روباز و اصول آن، نکاتی را بیان کنیم. پس در صورتی که قصد ساخت چنین استخری را دارید حتما تا انتها این محتوا را مطالعه بفرمایید تا علاوه بر نکات مهم در رابطه با اصول ساختن استخر، ایده های جذابی را برای ساخت مشاهده کنید.

اصول ساخت استخر روبازاصول ساخت استخر روباز

در این بخش به بیان مهمترین فاکتورهایی میپردازیم که لازم است در ساخت استخر روباز در نظر بگیرید و در صحبت با پیمانکار استخر هدف مشخص‌تری ارائه دهید.

فضای داخل استخر (کاسه استخر)

در این مرحله از طراحی استخر لازم است شکل و ظاهر استخر را در نظر بگیرید؛ در بیشتر ویلاها، استخر را به صورت مستطیلی میسازند اما شما میتوانید هر طرح یا شکلی در نظر دارید (ابری، دایره ای، مستطیلی و …) استخر خود را بسازید. البته در این بخش لازم است فضای در دسترس را به همراه مکان ساخت (پارکینگ، طبقات، پشت بام، حیاط و …) در نظر بگیرید. این موضوع میتوانید به طور مستقیم میزان تحمل وزن و در نهایت عمق استخر شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

نورپردازی استخر روبازفضای حاشیه استخر (محوطه استخر)

در ساختن و اجرای استخر مخصوصا ساخت استخر روباز لازم است محوطه سازی و ساختن سکوی استخر (عرشه استخر) در نظر گرفته شود. اصولا لازم است 1.5 متر از هر طرف فاصله از نزدیکترین دیوار در نظر گرفته شود تا بتوانید علاوه بر عرشه استخر، محوطه زیباتری برای فضای سبز، گل‌کاری، نرده کشی، سرامیک کاری، چمن مصنوعی و … در نظر گرفته شود.

دیوار شیشه ای در ساخت استخر روباز

جکوزی و موتورخانه استخر

بخش‌های مکملی برای ساخت استخر روباز وجود دارد که باید در نقشه ساخت در نظر گرفت، موتورخانه استخر و جکوزی (در صورت نیاز) لازم است در طرح اولیه استخر وجود داشته باشد. موتورخانه استخر که برای تصفیه، پمپاژ آب و گرمایش استخر لازم و ضروری است اما جکوزی اختیاری است که ما به شما پیشنهاد میکنیم حتما جکوزی را در پروژه استخر خود در نظر بگیرید چرا که زیبایی خاصی به طراحی استخر شما منتقل میکند بلکه استفاده از آن چه برای تفریح چه برای آب درمانی بسیار میتواند مفید باشد.

انتخاب رنگ استخر

در ساخت استخر روباز یکی از مهمترین اصول، دقت به رنگ بندی و استفاده از متریال است. به این گونه که بیشترین حس امنیت و آرامش به شما منتقل شود. همانطور که احتمالا میدانید، کاسه استخر به رنگ آبی روشن ساخته میشود تا شبیه به رنگ اقیانوس باشد؛ مکمل این رنگ میتواند سفید صدفی در بخش عرشه استخر باشد. از دیگر رنگ های مکمل که میتوانید با کمک چمن و گل و گیاه استفاده کنید، سبز است.

رنگ بندی استخر روباز

علاوه بر این رنگ ها میتوانید از ترکیب رنگ خاکستری تیره یا مشکی در بخشهایی که دارای پس زمینه سفید است (عرشه استخر) استفاده کنید تا جلوه شیک و لوکس به محوطه استخر دهید. همچنین با استفاده از رنگ چوب در بخش های میز و صندلی کنار استخر، احساس آرامش ناشی از حضور در محیط ارگانیک را تجربه کنید.

اگر قصد دارید استخر شما حس لوکس بودن بیشتری را به شما منتقل کند میتوانید از متریال شیشه‌های لمینت استفاده کنید تا بخش‌های خاصی از آن شفاف باشد.

 

فاصله از درختان یا استفاده از روکش استخر

نکته که در ساخت استخر روباز باید رعایت شود این است که توسط اجسام خارجی مانند گرد و خاک، برگ، چوب و … به راحتی آلوده میشود و بار تصفیه را روی فیلترهای شنی افزایش خواهد داد. حالت ایده آل این است که فاصله منطقی از درختان رعایت شود اما اگر فضای ویلای شما محدود باید و به درختان نزدیک باشد، پیشنهاد میشود از روکش‌های استخر استفاده شود؛ این روکش‌ها به صورت جمع شونده (رول) نصب میشوند تا در مواقعی که استخر استفاده نمیشود، روی آن کشیده شود.

ساخت استراحتگاه برای استخر روباز

ساخت استراحتگاه برای استخر روباز

برای این بخش میتوانید از آلاچیق، سایه بان جمع شونده، مبلمان، صندلی‌های تاشو یا صندلی‌های فلزی، گیاهان تزئینی و … استفاده کرد. فاصله منطقی هر یک از این وسایل اعم از گلدان، میز و صندلی و … میتواند تاثیرگذار بر زیبایی این استراحتگاه استخری باشد.

 

 

نظر خود را با ما در میان بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *